ÇUKUR – Acıyor…

Bu sezonun en güzel şeyi #EfYam. İncelikle yazılıyor. Başlığı seçerken Göksel’in Acıyor şarkısını mırıldandım durdum: “… Acıyor, acıyor, acıyor / Her yolu denedim, bitmiyor. / Kalbimin ortasına bıraktın aşkını, batıyor…”

ÇUKUR – Ben Seni Ölmeni Hiç İstemeyecek Kadar Sevdim

Kapak fotoğrafından öte bu hafta bölüm yazısını tamamıyle EfYam’a ayırdığım için başıma taş yağacak. Ben ki bu dizi Çukur’u anlatır dedim durdum, her türlü çifte dizinin dinamiğini bozmasın diye serzenişte bulundum, admin anketler yapınca de-lir-dim ama gün bugünmüş,  bir anda batağa çekiliverdim…  Bu öyle bir batak ki tüm eskiden dediklerimi yaladım, yuttum  ve  an itibariyle Efsun ile Yamaç’ın kimyası o kadar çok uydu ki, bu uyumun enerjisi hem oyuncuların performansına hem de hikâyeye yansıyor diyebiliyorum.  

Çukur büyük yüzleşme

ÇUKUR – Ben Babamı Öldürdüm

Diziyi izlesin izlememesin  Aras Bulut İynemli’nin de Erkan Kolçak Köstendil’in de oyunculuğunu yerecek pek izleyici yoktur.  İki sahnelerindeki uyumları, paslaşmaları farklı bir enerji yoğunluğu oluşturuyor ve bu da zaten iyi olan performanslarına yansıyor.  Üstüne canlandırığı karakterler de  özel :  Yamaç Koçovalı ve Vartolu Saadettin.  Çukur’un en sevilen, bölüm içindeki sahnelerinde kanal değiştirmeden, başka bir uğraşla oyalanmadan izlenilen karakterleri… Ve düşünsenize bir tam bölüm, sadece  Varyam <3. Miss...

çukur yüzleşme yamaç vartolu

ÇUKUR – Yamaç’a Tuzak mı, Kurtuluş Planı mı?

Yine yeniden yeni bölümün son sahnesi fragman olarak verilir. Ne yani fragmanda Yamaç  – baş rol – görünmeseydi reytingler daha da mı düşük gelirdi? İki haftadır yüzleşme bekliyor bu gözler, ama girişte takılı kaldık, gelişme ve sonuç için ilerleme yok. İlerleyen bir şey var, o da uzun uzun flashbackler. Geriye sarıp duruyoruz. Çekinmese bir sonraki flashback’de dünya bir toz bulutu ile de başlayabilirler. Şaşırmam!