ÇUKUR – Ayakta Kalmanın Sırrı

Çukur’da mahalle sakinlerin geri dönüşü ve ekibin tamamlanması ile artık aksiyonlar daha bi’ keyifli ama yine de bazı konular var ki uzadıkça uzuyor;  mesela size göre de Aliço konusu çok yavaş ilerlemiyor mu? Tüm sezona yaymayı planlamıyorsunuz değil mi sayın Horzum?

Çukur 3 sezon bölüm

 
   
 

Kırmızı Balık’ın sırrı çözüldüğüne göre, hay sen bin yaşa Ferhat kardeş, çok daha hızlı ilerleriz diye umuyorum. Büyük kavuşmada göz yaşlarım sel olur, net…

 

Kırmızı Balık şifresi çözüldü ama çözülmeyen başka konular var. Mesela hala Yamaç’ı kimin kurtardığını bilmiyoruz?

ANKET – YAMAÇ’I KİM KURTARACAK?

 

çukur dizi
Kutay… Sen yandın Kutaay…

 

Akın… Çukur bölümünün bu karaktere dair en kritik kesiti ne Kutay – Akın kardeşliğinin zedelenmesi ne de Azer’e karşı kardeşi Karaca’yı koruması idi. Akın’ın babası Kahraman! Dönem dönem bahsi geçiyordu ama bir kez daha bu konunun altı çizildi.Ayşe de hala KK (Kahraman Koçovalı) işlemeli mendili mücevher kutusunun dehlizlerinde saklıyorsa bu konunun üstüne tartışacak çok da fazla bir şey yok. Ey gibi Kahraman Koçovalı… Herkesin adını andığı kadar değilmişsin. Biliyorduk ama kanıtlanmasına hazır değildim galiba^^

Hatırlamak isteyenler için tüm ilgili sahneler bir araya toparlanmış… Ah bir de Nedret’in Ayşe’ye daldığı sahne eklenseydi… (edit öyle bir sahne yokmuş galiba, hafızamın bir oyunu mu?)

 

Akın’ın Karaca’yı koruması konusunda, her ne kadar aile her şeydir olsa da, kısas a kısas, Karaca’nın düşman ellerde Akın’ı elinde bir avuç boncuk ile bırakmasının karşılığında Azer’e Karaca’nın ismini şartlı da olsa rahatlıkla vermesini beklerdim. Karaca’nın bu aksiyonunu hiçbir zaman anlamamıştım zaten…

 

Çukur 3 sezon bölüm
Karaca müstakbel kayınvalidesine kahveyi de yaptı, hadi hayırlısı…

 

Sultan Hanım, İdris’in ölümünde parmağı olan Azer’in annesine evinin kapılarını açtı, sofrasında yer verdi. Hayatları kayıplar ile geçmiş bu iki kadının  -Sultan Hanım’a sinir olmamdan bağımsız, çok güzeldi. Özellikle Nur Sürer’e alkışlar…

 

çukur dizi

 

Azer ile Karaca’yı yakıştıran AzKar fandom’ın istediği birliktelik bu iki gencin değil de annelerinin istekleri ile olur mu dersiniz? Bu olasılığın altına imza atarım. Ailesinin üyelerini harcamaktan çekinmeyen Sultan Hanım, bu arada parantez açıp Salih’i harcasa da aileden görmediğinin altını çizmek isterim, Karaca Azer birlikteliğine sesini çıkartmaz. Düşmanına yakın olma adına koynuna torununu sokmaktan kaçınmaz.

Bu ship öyle ya da böyle olacak. Gerçi Azer’in Karaca’ya olan ilgilisi şimdilik kız kardeşlere olan incelikli hissiyatı nedeniyledir de kızımız hem asi hem güzel, biraz da yaralı… Ve tek atışta Karaca’nın zayıf noktasından yakalayan Azer Kurtuluş: “Yoksa seni sevmiyorlar mı Karaca?” Alt metin ‘ben seni severim’ olmasın?   Unutmadan Azer’in makyajını ilkokul öğrencisi mi yaptı?

Yamaç Azer’in annesini Çukur’a getirmesine getirdi de, Azer’in düşmanlarının kim olduğunu da bir ara araştırması gerekmez mi? Teknik olarak “düşmanımın düşmanı benim dostumdur” felsefesini takip etmesi gerek. Ama bu araştırmaya vakit mi var?

 

 
   
 

 

Çukur 3 sezon bölüm

 

“Ayrılık hasretlik kar etti cana

Seher yeli sevdiğimden ne haber

Selamım tebliğ et kutb-i cihana

Seher yeli sevdiğimden ne haber

Seher yeli sultanımdan bir haber”

 

Saadetin’in içindeki Salih ortaya çıktı. Elbet bir gün kavuşacaklar da onları ayıranların yatacak yerleri yok, Sultan Hanım!!! Türküde adı geçince Salih bile kapatıverdi sevdiceğinin sesini…

Sultan sevmeyenler olarak inci gibi dizilsek yan yana İstanbul’dan Kars’a yol olur…

 

 

çukur dizi

 

Cumali, paşam… Ne güzel bir ikili oldular Yamaç ile. Yamaç projenin beyin takımı, Cumali has uygulayıcı.

 

Yamaç Efsuuun’u unuttu. Efsuuun Yamaç’ın cevapsız çağrısına dönüş yapmadı. Yamaç söz verdiği üzere – elinde kanıt ne bilmiyoruz ama, Baykal’ın ölümüne dair bildiklerini anlatır mı dersiniz?

 

Çukur 3 sezon bölüm

 

Timsah. En sevdiğim kötü karakter. Her hareketi, her sözü güldürüyor. Ziya’nın İdris’in ölümünü nasıl bildiği de açıklandı. Ah kafaların iyi(!) olmasının sonucu bu…

 

 

 “Emin misin?”

“O ne demek?”

“Bul, bul ve acısına son ver.”

 

Salih’in içi içini yiyiyor: “Niye öyle dedi ki?”  Yamaç buluşmasında Salih’in bir şeylerden şüphelendiğini, hatta İdris’i öldürenin  Ziya’dan başka biri ve hatta Yamaç olduğu gerçeği konusunda aydınlandığını anlamıştım. Tam aydınlanmamış ama çözmesi yakındır, en azından şüphe tohumları atılmış bile… Çözmesi Ziya ile bir kez bir araya gelmesine bakar. Çürük yumurta olmayan müdürü pek sevdim. Ziya’ya giden yol o olacak belli…  Hem belki bu süreçte Medet’de can yoldaşı olur abisine, ne dersiniz?  Baksanıza Yamaç’ın önerisini dinleyip abisini yalnız bırakmayacak. Her eve bir Medet lazım ^^

 

Salih hariç tüm kadro sonunda mahalleye döndü, neyse ki Yamaç onun yokluğunu aratmıyor…

 

 

 
   
 

 

Nehir bu bölüm görünmedi, neden? Çünkü Yamaç öyle yoğundu ki hayal görecek vakti yoktu ^^

Ankette hala Nehir hayal ürünü diyenler çoğunlukta…

ANKET – ÇUKUR NEHİR HAYAL Mİ GERÇEK Mİ?

 

Çukur 3 sezon bölüm

 

Bu sezon için genel şikayetimi de bu yazıya ekleyeyim, kayıtlara geçşin. Farkında mısınız bu sezon sıklıkla birkaç bölüm önceki bölümlere geri dönüşler olup kesitler ekleniyor. Zaman doldurmaca olduğu net belli, sevmedim. Yine de diğer dizilerdeki 3 dakikalık bakışmalara da yeğlerim ama yerli dizi gerçekten yersiz uzun!

 

Tweetleriyle yazımı renklendirenler  Diziler Gifs/PicsGözde Erkan Cengiz ve melanie‘e  teşekkürler

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz…

 

 

Çukur 3.Sezon 8. Bölüm Sneak Peek

Yamaç “Yamaç Koçovalı ben” repliğini takiben çatıştığı adamları domino taşları gibi devirirdi. Bu kez tam tersi oldu ^^

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  Bu akşam #nefesal diyoruz. Herkese şimdiden iyi seyirler.

 • Nur

  SPOILER- SPOILER- SPOILER

  S3-B8 FRAGMANLAR, BÖLÜM FOTOĞRAFLARI:
  ➖➖➖
  Fragmanları altlarda kısmen yazmıştık. İki sahne üzerinde duracağım.
  1. Aliço:
  Aliço birine ‘Sen benim babam değilsin’ diyor. Bu sözü Yavuz’a söylüyorsa çok garip zira Aliço kinaye yapmayı bilmiyordu. Aliço acaba bir başkasına mı söylüyor bunu? Şayet Yavuz’a söylüyorsa Yavuz’un babası olmadığını öğrenmiş olmalı. Tuhaf bir durum.

  2. Nehir ve Yamaç
  Nehir ve Yamaç’ın göründükleri yer Aliço’nun kulubesinin önü. Nehir kulubeye gitmiş ve Yamaç’la orda karşılaşmış olmalı. Bu sahnede Yamaç ‘Sen gerçek değilsin, değil mi?’diye soruyor. Bu cümle dikkatimi çekti zira Nehir telefon numarasını Yamaç’ın telefonuna kaydetmişti Yamaç unuttu sayalım ama Nehir, Yamaç’a kolye vermişti Yamaç o kolyeyide mi unuttu, Nehir’den sonra kolyeye hiç dokunmadı mı? Kolyeyi hatırlasa bile cebinde bulamadı mı acaba?
  Kolyeyi merak ettim. Acaba düşürdü mü, unuttu mu, biri mi aldı?

  BÖLÜM FOTOĞRAFLARI:

  Bölüm fotoğraflarına Show TV’nin sitesinden bakmamıştım Twitter’da paylaşılanlara rast gelmiştim. Bir tane fotoğraf var Yamaç’ın kucağında bir kız çocuğu olan. Ben o fotoğrafı Aras’ın hayranlarıyla çekindiği bir foto sanmıştım meğer bölümden bir sahnedenmiş. Yamaç’ın Nehir’den bir kız çocuğu olduğuna dair tahminimin halâ arkasındayım. Fotoğrafta belli ki Yamaç, Çukur’da yürürken bir anne ile karşılaşıyor ve küçük kızı kucağına alıyor. Çukur ahalisi zaten Yamaç’ı çok seviyor bunda tuhaf bir şey yok, olağan bir sahne gibi duruyor. Yalnız Gökhan Hoca’nın ‘Ben hiçbir şeyi boşa yazmam’ sözünü hatırlatayım. Hoca, Yamaç’ın kucağına bir kız çocuğunu vermiş:) Yamaç’ın kendi kızını kucağına alacağının habercisi. Ben öyle yorumladım.
  Nehir, sırt çantası ile sevdiceğinin peşinde dolaşıyor. Sevdiceği aynı zamanda kızının da babası.. 14 Şubat haftasına çok var. I.sezonda haftaya dair çok güzel sahneler vardı II.sezonda ise sadece Çeto, Ayşe’ye beyaz güller vermişti. Bu sezon 14 Şubat’ı acaba hatırlarlar mı bilemiyorum. Nehir ve Yamaç var, Damla ile Cumali var, Karaca ile Azer var. Sadiş ve Vartolu olurlar mı pek emin değilim ama temennim dizideki tüm aşıklarımız üzerinden haftanın hatırlanması ve bebişlerin de anne ve babalarıyla beraber olması.

 • Nur

  EFSUN- MAKBULE
  DAĞHAN- MURTEZA

  Başlık ne alaka demeyin. Açıklayayım.

  Çukur’un karakter zenginliği inanılmaz. Sadece ana karakterler değil kısa süre görünüp kaybolan karakterler de dahil bu zenginliğe. Mesela II.sezonun Afganlıları gibi. Bazen bunların kendi dizileri olabilir diye düşünüyorum.
  Efsun, Makbule, Dağhan, Murteza dörtlüsünden şahane komedi çıkar. Makbule ve Dağhan, Çukur’un aksiyonsever izleyicisi gibi aksiyon görmek için ellerinden geleni yapıyorlar ama karşılarındaki oralı değil.
  Makbule’nin parası var pulu var, istiyor ki Efsun düşmanla bir aksiyona girsin ama Efsun pijamasını giyip depresyona giriyor.
  Dağhan’ın evi barkı başına yıkılmış Murteza’dan aksiyon bekliyor Murteza mangal başından ayrılmıyor.
  Bunları bir evde toplayıp sitcom yapılsa bile olur.

  • Ayla

   Yapma ya ben hicbirini komik bulmuyorum sitcom olacak kadar…

   • Nur

    Bence olabilirler:) Bir villada yaşasalar Vejetaryen Efsun, Kanatçı Murteza, Cadı Makbule, Korkak Dağhan..

   • Gözde E.

    Timsah daha komik onu da mı?

    • Ayla

     Ama Timsah saydiklari arasinda yoktu,onu komik buluyorum:)

     • Gözde E.

      İyi ki Timsah’ı da Elvis gibi çabuk harcamadılar 😁

 • Nur

  Selim gece hayatına dönmüş.
  Selim, Cemil’in ölümünden sonraydı galiba Vartolu’ya yönelimini üstü kapalı ima etmiş ve Vartolu hiç yargılamadan kabullenmişti. O aralar Yamaç tahmin ediyor mu acaba diye tahminlerde bulunuyorduk bu bölümde anladım ki Yamaç bilmiyor. Kahvede ‘bekar adam’ şeklinde takılmaları Selim’in kadınlarla beraber olduğunu sanmasındandı. Yamaç eski Yamaç değil, gitgide İdris’e dönüşmeye başladı. Eski Yamaç olsa yönelimleri yargılamazdı ama şimdiki Yamaç’ın tavrının farklı olacağını düşünüyorum. Ayrıca adım başı düşman kaynayan İstanbul’da birileri kayıt alıyordur ve ben o kişilerden birinin Efsun olabileceğini tahmin ediyorum. Selim’in Celal ile kayıtlarını Baykal almıştı Efsun da Baykal gibi Selim’in ilişkilerinin kaydını alabilir.
  Tahminlerim:
  Akın’ın Timsah’ın elindeki Yamaç kaydına ulaşması an meselesi. Tahminim Selim’le ilgili bazı kayıtlar da elde edecektir. Akın’ın elinde Yamaç ve Selim’i tasfiye etmek için bu kozlar yeterli.
  Cumali’ye gelince; Cumali her iki kardeşinin kayıtlarını izledikten sonra Akın’ın tarafına geçebilir ya da Akın’ın eline Cumali ile ilgili pavyondan vs bazı görüntüler geçebilir. Damla’nın kıskançlığını da düşünürsek Cumali olacaklara sessiz kalabilir.

  • Ayla

   FRAGMAN Nurrrr ben iki fragmani da begendim. Bol bol Alico izliyecegiz galiba,kesin oyuncu rest cekti ne bana az sahne yaziyorsun diye:)) Yaw bu Horzum Nehir hayeli karekter diyen ben gibi izliyeci ile iyi dalga geciyor:))
   Bölümde RIP olan biri,yazik oldu:(
   Yamac in Akin a restine bayildim umarim asla geri adim atmaz. Cumali nin Akin la isbirligi yapmasini onun tarafina gecmesini istemem.
   Akin in Yamac kaydina ulasma fikri kesin olacak gibi:( Akin daha benim ve Yamac in sinirlerini cok ziplatacak bellli.

   • Nur

    Bölümde biri mi ölecekmiş? Akın, Kutay’ı bıçaklıyor Kutay ölebilir ama ben asıl Vartolu cephesinden bir şey bekliyorum. İdris Bebe ya da Saadet. Saadet ihtimalini düşük görüyorum Cennet, İdris Bebe için geldi. Bir şey olacak, ama ne?

    Yamaç’ın Akın’ı uzaklaştırarak hata yapıyor Selim de Yamaç’a destek olarak hata yapıyor. Akın vazgeçmeyecek, ve niye vazgeçsin ki? Çukur, İdris’in tüm çocuklarına, torunlarına emaneti. Bir miras varsa Akın’ın da hakkı var bu mirasta.

    Nehir, hayâl değil. Belki bir süre daha hayâl gibi işlenir? Fragmanda öpüşme sahnesi çok hoş. Ben Yamaç ve Nehir’i yakıştırıyorum.

    Aliço biraz öne çıksın artık. 7 bölümdür bir evde esir. Her bölüm bir şey olacak ordan bir hikaye açılacak falan diye bekliyorum bir şey olmuyor. Yavuz/Ebu Kayzer mevzusu ile Armutlu/Ziya mevzusu uzadıkça uzadı.

    Akın sinirlerimi zıplatmıyor. Hiç değilse işlevi var amacı belli ve mücadele ediyor. Bu sezon çoğu karakter şu an’a kadar işlevsiz.

  • Buke Oguz

   Selim ile ilgili bir yerlerde kayıtlar olduğunu ben de düşünüyorum. Nazim cinayet kaydını yok ettim demişti ama Baykal bir yerlerde bir kopya saklamıştır muhtemelen. Onu geçtim Baykal her görüşmeyi kayıt altına alan biriydi
   Baykal mevzusu kapanmadıkça bir gün Yamaç’ın Selim ile ilgili tüm gerçekleri öğreneceği ve asıl ağabey kardeş hesaplaşmasını o zaman izleyeceğimize dair umudumu diri tutuyorum. Yamaç BSO ittifakını biliyor ama öncesi hakkında ne kadar bilgi sahibi bilmiyoruz. Serdar’dan Sena’nın kaçırışına, Feyyaz’ın oğlunun ölümünden suçun Aliço’ya atılmasına, sevkiyatların patlamasına kadar … Selim basindan beri beyin takımındaydı .Yamaç’ın bu gerçeklerle yüzleşmesini bekliyorum hala.

 • Ayla

  Merhaba Asli ve diger yorumdaslar:)
  Valla bölümde birkac gülümseten sahneler olmasa cukur benim icin hic cekilmez,neyse ki Medet in hali ve Timsah in hali beni gülümsetti:)
  Evet Asli bencede Alico meselesi fazla yavas ilerliyor. Bu sezon cukur ve Yamac in düsmanlari diger sezonlara göre cok zayiflar. Efsunnnn bir cikip bir kayboluyor ve cok kötü yazilmis bir karekter. Arastirip etmeden kötü babasi ve babaannesine inanan aptal diyorum ben. Yücel de simdilik işlevsiz ama ayaga kalkacagi kesin. Azer ise kendi ailesinin derdine düsmüs pek bir düsman gibi degil. Gercekten Azer in makyaji cok kötüydü kim yapmissa ellerine saglik diyemiyecegim. NUR ilk senden duymustum Azer ve Karaca yi ama merak ettim sen Azer Karaca ikilisini yakistiranlari sosyal medyadan mi okuyup esinlendin yoksa okumadan mi yakistirdin? Benide Karaca nin saclari nede kazagi rahatsiz etmedi ve iki oyuncuyu yakistirdim:))
  Azer işkence görürken o giydigi kazakta ki yirtiklar beni rahatsiz etti,belli ki bayanlara karsi seksi görünsün diye acilmis yirtiklar:)
  Ha birde korkak bir Timsah düsman ver,elinde ki görüntülerle kendini garantiye aldigini sanan. Nerdeeee o eski düsmanlar…

  Kutay gidici valla,ama o Akin ekmeginin pesinde kosan Remziye de pek güvenmesin,ne kadar dedikoducu biri o Remzi yaw:) Ekmegini yedigi Akin i aninda satabilir. Bu bölüm iyice gözümüze sokukdu Ayse ve Kahraman in bir iliskisi olma ihtimali. Zaten bu ihtimal daha ilk sezon konusulmustu,bana kalsa ne gerek var bu yola girmelerine bu saatten sonra? Uckuru cözük Idris yetmiyormus gibi adamin oglu da kardesinin karisina mi sulanmis ihhh:(
  Ama öyleyse o zaman Selim in ogluna karsi soguklugu,onu hapishanede pek ziyaret etmeyisine aciklik gelmis olur. Gerci babadan pek sevgi görmemis Selim in kizinada büyük bir sevgisini görmedim ben. Idris te Selim de uzaktan sevip sevdigini belli etmeyen tiplerden.

  Saadeti bir gram bile sevmem biliyorsunuz ama Vartolu nun icinde ki Salih i cikarmasini sevdim. Salih i sevmeyenler pek sevinmesin,Salih ortaya cikacak:))
  Salih in Vartolu out hehe dermisim.
  Sultan Azer in annesine iyi bir evsahibi gibi davraniyor ama intikam kılıcını biliyordur kesin. Nur Sürer in rolü icin tanitimda mi okumustum kötü biri ama bence pamuk kalpli birine benziyor simdilik. Horzum bu iki kadini dünür yapar mi bekliyelim ve görelim.
  Yamac in babasini vurdugunu ilk anlayacak kisi Salih olacagina benziyor,Salih Yamac yüzlesmesi bekliyorum ama Yamac i dinledikten sonra büyük bir kiyamet cikmaz. Bak Cumali yi bilemem,tamam bebe ben seni anliyorum caresiz kalmissin der mi bilemiyecegim.
  Bu hafta bir iki satir karalayim dedim.

  • Buke Oguz

   Hos geldin Ayla :))
   Ben de Salih Yamaç yüzleşmesini ve Aliço Yamaç kavuşmasını dört gözle bekliyorum. Salih Yamaç’ı yargılamadan önce “Neden yaptın?” diye sorar gibi geliyor bana. Selim de sorar ama Cumali’den ben de şüpheliyim . Direkt dalma ihtimali var O’nun. Yamaç anlatır mı tetiği çekme sebebini ondan da emin değilim. Belki Salih Yamaç’tan önce Saadet’e gider ve kaçırıldıklarında neler olduğunu sorar. Olayı ondan dinledikten sonra Yamaç’a gider.

   Vartolu’nun içindeki Salih’i sevenlerden biri olarak Saadet ile ilgili yazdıklarına katılıyorum canım ..

   Selim dediğin gibi sadece Akın’a değil Karaca’ya da hep mesafeli oldu. Sevgisini göstermesi için Karaca’nın vurulması gerekmişti mesela.. Akşın öldüğü zaman Karaca’nın babasına ihtiyacı varken de soğuktu. Sevgi görmediği için sevgisini gösteremiyor belki…

  • Gözde E.

   Hoş geldin Ayla. 🤗 Düşmanlar konusundaki yorumuna katılıyorum. İlk bölüm güçlü gibiydiler şimdiyse hepsi kendi halindeler. Yücel mi tekrar güçlendirecek acaba ekibi? Valla Akın onlardan daha tehlikeli benim gözümde şu an.
   Salih in Vartolu out bence de 😄 Salih’in duygusal derinliğini daha fazla seviyorum.
   Fadik bence de kötü karakter, şu anlık pamuk gibi, cadı yüzünü görmemiz yakındır.
   Selim babadan anadan ne kadar sevgi gördüyse çocuklarına da öyle. Böyle durumlarda eş yönlendirmesiyle biraz toparlanabiliyor ebeveynler ama Ayşe de başarılı olamamış eğer yönlendirmesi olduysa.
   Özge blog’a yazmıyor ama o da daha hiçkimse demeden AzKar’ı ortaya atanlardan. Bizim görmediğimiz neyi gördüyse artık 😂😂

   • Ayla

    Nur AzKar yazdikca ben gülüp geciyorum ama iki oyuncunun arasinda elektirik hissettim :))) Yan yana görünce Özge nin gördügünü görebildim hehe.

    • Gözde E.

     Ben de hissettim AzKar 😍

  • Nur

   Merhaba Ayla. Ellerine sağlık.

   Azer ve Karaca, Sosyal Medya’da ne zaman istenmeye başladı, farkında değilim ben tahminimi Azer annesinden bahsettiğinde yapmıştım. Savaş öldürüldüğünde Azer annesinin İstanbul’a geleceğinden bahsetmişti o arada cümle içinde Fadik’in Savaş’ın ölümü için ” o da senin gibi aynı yolun yolcusuydu” mealinde bir söz geçmişti. Fadik’in uyuşturucuya karşı olduğu o cümleyle belirtilmişti. Hem İstanbul’a gelecek, hem uyuşturucuya karşı bir kadın hem evlenecek çağda çocukları var vs vs.. Bir de İstanbul Konseyi, Koçovalıar’a karşı birleşmişti Kurtuluşlar geniş ve güçlü bir aile olarak çizilince bu iş dünürlüğe gidiyor diye tahmin etmiştim. En olası Azer ve Karaca’ydı ama Yamaç ya da Akın’a Kurtuluşlar’ın kızlarından biri de olabilir diye tereddütteydim. Koçovalılar’la Kurtuluşların dünür olacağı konusunda emindim ama. Fadik konusu ilk geçtiğinde tüm bunları ya burada ya da İnstagram’da yazmış olmam lazım SM’de aynı zamanlarda dillendirenler de olduysa rast gelmedim, geldiysem bile tahminlerimi kendi akıl yürütmemle yapıyorum SM’de daha farklı akıl yürütüyorlar, bana pek hitap etmiyor onlar.

 • Gözde E.

  Selam Aslı ellerine sağlık. Ben yine Büke’nin yazdıklarına atayım imzamı. 😄 Onunla tek uyuşmadığımız nokta Nehir. Onda hayal daha ağır basıyor, bende gerçek. 😄
  Aklıma geldi Sultan hem geçmişten, hem Kahraman’dan dolayı Salih’le uğraşıp duruyor ama Kahraman’ı vuranlardan biri Medet’ken O’nunla niye uğraşmıyor? Aldatılmak oğlunun ölümünden nasıl daha acı olabilir? Hem gıcık, hem dengesizsin Sultan. Fadik Hanım’a gösterdiği yakınlık, ilgi de çok şaşırtıcıydı. Gerçekten samimiydi davranışlarında. Hiç plancı değildi. Ama tweetimin arkasındayım Saadet’i kızından çok aşçı gibi görüyor. 😒
  Kutay Akın’a yanlış yaptı ama ölmesin. Bir de Duygu ile Akın’ı shipledim ben 😆

  • Ayla

   Nehir hayali bir karekter olsun,degilse ben bayagi hayeli süküt a ugrayacagim:(
   Cok iyi demissin Sultan Saadet i kizi olarak görmedi ve görmeyecekte,evin mutfaktan sorumlu calisani sadece Sultan in gözünde. Sultan gerci kime sevgi gösterdi ki? Ne kücük torununu sevip kokladigini gördük nede Karaca ya pek bir sevgisini.

   • Gözde E.

    Sultan’ın sevgi gösterdiği anlar var ama o kadar az ki hatırlayamıyoruz bile…
    Neden hayal değilse hayal kırıklığına uğrayacaksın? Peki EfYam hakkındaki yorumun nedir, Yamaç gelecekte Efsun’la mı hayatına devam etsin sence?

    • Ayla

     Aynen Sultan in sevgi gösterilerinin azligindan dolayi aklima yer etmedi. Ben Nehir ilk ciktigi sahneden beri hayeli karekter diye iddia ettim ve öyle olmasini cok istiyorum. Horzum o yola girerse cok memnun olurum:) EfYam benim icin yok,Efsun u karekter olarak sevmedim cok boş biri,oyuncunun performansi da beni tatmin etmedi. Ben Yamac a bir sevgili istemiyorum aslinda,tek tabanca takilsin sezon finaline kadar. Hele hele Nur un onlarca teorilerinden biri olan Nehir in Yamac tan bir cocugu olmus ve bunu ondan saklamis olmasini ise asla istemiyorum.

     • Gözde E.

      Ben de çocuğu olmuş, saklamış teorisini sevmedim. Ama gerçek olsun ve finalde onunla olsun istiyorum.
      Efsun için olumsuz değilim ama olumlu da değilim henüz. Ama umutluyum.

 • Buke Oguz

  Selam Aslı’cığım… Ellerine kalemine sağlık :)))

  Nihayet Çukur ahalisi bir araya geldi … Koçovalılar ve mahalleli dört ayrı cepheye bölünmüştü bu hafta… Cumali ve Kemal Dağhan ve Murtaza’nın peşindeyken , Akın Karaca’yı alabilmek için Vicktor’un mallarını bulmanın peşindeydi.
  Selim Yamaç ve ekibin kalanı ise Aliço’nun tutulduğu yeri bulmak için yollara düştüler. Salih’in ise yeni müdürle ve çürük elma olmayan gardiyanla konuşmaları güzeldi. Tabi öncesinde Yamaç ile yaptığı konuşmayı düşünüp Yamaç’ın sözlerine bir anlam verememesi de.. Salih Ziya ile karşılaşması sonrasında Yamaç’ın ne demek istediğini anlayacak ve O’nu çözecek bence. Ziya’yı ayarlayanın Timsah olma ihtimali yüksek diyordum ama olayın iç yüzü farklıymış öğrenmiş olduk. Ziya da içeri gireli çok olmamış demek ki… Girer girmez Idris’in ölümünden nemalanmak istemiş. Idris Koçovalı’yı öldüren adam olarak namı yürüsün istemiş. İnşallah haftaya Vartolu Ziya’ya ulaştığında ( ulaşsın lütfen artık aminnnn) Ziya (H)anya’yı Konya’yı anlayacak ve dökülecek diye umuyorum. Can tatlı tabi ya Timsah’ın adını verir ya da kafasının ne kadar güzel olduğu ile orantılı olarak Idris’i oğlunun vurduğunu söyleyebilir gibi geliyor bana. Vartolu’ya da Çukur yolu görünür nihayet… Gardiyan ve Vartolu konuşması ile Çukur’a yeni bir suç duyurusu yoldadır diyorum. Hatta geç bile kaldılar. Iki gün oldu ses seda yok ! 😆😆

  Salih nihayet inadını kırdı ve Saadet’i aradı. Ayrılık hasreti eşliğinde Sadiş Salih sahnelerini izlerken nereden nereye dedim. Ne güzel sahnelerdi. Özlemişim. Saadet bu yaşadıklarını hak etmiyor. Salih’in Sultan’ın bir lafı ile hareket etmesini hiç hak etmiyor.

  Salih babasının katilini bulup canını almak istiyor tamam kendince haklı ama geride bıraktığı karısını ve çocuğunu intikamından önde tutmasını tercih ederdim. Sultan’ın ise yatacak yeri yok o kesin. Salih ayrı acı çekiyor Sadiş ayrı. Kavuşsunlar artık 😤😤

  Ah Medet Ah Medet sen de Yamaç’ın deli aklına uyup kendini hapse attirma yolları aramaya başladın ya çok güldüm valla… Bir de gidip avukata danışmaz mı? 🤣🤣 Herkese Medet gibi dost lazım valla.
  Bu arada Yamaç ciddi miydi yoksa laf olsun diye mi ağabeyinin yanına git dedi merak ediyorum. Bu hafta Meke’ nin sözlerini geçiştirmesi, gelir nasılsa demesi sanki sözlerinde ciddiymiş gibi hissettirdi bir an ama söz konusu Yamaç olunca insan emin olamıyor tabi…

  Kahvehane sahnelerini sevdim. Herkes Yamaç konuşsun diye beklerken O’nun Aliço’nun şifresini çözmeye çalışması , “Aliço’yu bulmaya çalışıyorum.” dediğinde herkesin O’na delirmiş gibi bakması.. Metin Aliço’nun öldüğünü söylediğinde ise Yamaç’ın gülüşü ve Metin ile alay eden bakışı.. Keşke mesaji dinlettiğini ve kahvedekilerin yüz ifadelerini de görebilseydik . O kısım eksik kaldı bana göre… Sonrasında herkesin şifreyi çözmek için seferber olması çok hoştu. Şifreyi çözen Ferhat Şekspir şifrelemesi konusunda da bizleri aydınlatmış oldu. Bizim çocukluğumuzda bir kuş dili vardı… Yeni nesil neler neler biliyormuş meğer… 🤣

  Kırmızı balık gölde ile başlayan mesajdan Aliço’ya nasıl ulaşacaklar diye merak ediyordum bayağı da güzel ulaşılıyormuş en azından bir noktaya kadar 😍 Kırmızı balık kızılkanattan balıkçı Hasan’a ulaşan Yamaç ve Selim, Aliço ile ilgili doğru iz üzerinde olduklarını anladılar. Yamaç Aliço kavuşmasının geleceğinden emindim ama Yavuz hayallerimi suya düşürdü 😡😡😡
  Yavuz Komutan’ı öldürebiliyor muyuz acaba? Bazı insanlar ana baba olmamalı. Yavuz da baba olmaması gereken bir pislik. İnsan evladına böyle eziyet eder mi ya.. İşkence yaptırdığı yetmediği gibi bir de O’nu Yamaç’ın canıyla tehdit edip Ebu Kayzer’i öldürmeye ikna etmez mi? O evden eli boş dönen Yamaç kadar üzüldüm ben de …

  Yeni bölümden ilk sahneden umutluyum ama 😍😍 Yamaç içeriye daldığına göre Aliço’yu almadan çıkmaz oradan diyorum.. Tabi Yavuz Aliço’yu oradan uçurmazsa Yamaç girmeden önce. Sahneyi çok beğendim. Yamaç Kocovali ben diye konsantre olup adamlara dalan Yamaç’ın öz eleştirisi çok iyiydi. “Yamaç Koçovalı Ben” deyince oluyordu genelde 🤣🤣🤣 Yalnız Yamaç’çığım asıl sihir sözde değil kulaklık ve kulaklıkta çalan “heyecanı yok” taydı.😄😄 Adamların genç ve asker kökenli olduğuna vurgu yapan Yamaç’ımız pes etmeyecek tabi ki…

  Yamaç’ın Fadik’i kurtarması ve eve getirmesi çok hoştu. Yalnız eli silahlı adamlar kendisine gelmiyor diye pek şaşırdı pek üzüldü Yamaç . Gelenlerin Azer’in adamları olmadığını anlayınca da harekete geçti.

  Sultan ve Fadik sahneleri, iki annenin dertleşmesi güzeldi.

  Azer kardeşlerini kurtarmak için Akın’ın peşine düştü. Akın beni Karaca konusunda şaşırttı doğrusu. O benim kardeşim. O’nu bu adamın eline birakamam dedi valla… Ben ise Karaca’yı hiç düşünmeden harcar diyordum. Sonucta kardesini kandirmak ve duygu somurusu yapmak icin kendini dovdurdu… Her hareketi hesaplı planlı iken kardeşine kıyamaması , korumak istemesi şaşırttı. Insanın inanası gelmiyor yani.. Zaten Duygu ve Damla da inanmadı ve devreye Selim’i soktular. Selim Ayşe yüzleşmesinde senin oğlun benim kızım vurgusu yine cok net yapıldı. Ardından ortaya çıkan kutu ve kutuda saklanan baş harfler işlenmiş mendil ile Akın kimin oğlu sorusu yanıt buldu gibi.. K.K. Kahraman Koçovalı olmalı Karaca Koçovalı olacak değil herhalde. Yazıdaki videoya ek olarak Ayşe Nedret konuşması var. Nedret Kahraman hayatta iken Ayşe ile yüz yüze bakmanın daha zor olduğunu söylemişti Ayşe’ye yanlış hatırlamıyorsam. Ayşe de ortada bir yanlış anlama olduğunu , ima ettigi şeyin doğru olmadığını iddia etmişti.
  Ikinci Akın konuşması da Sultan ve Selim arasında olmuştu. Sultan ısrarla Akın’ın Selim’in oğlu olduğunu söyleyip Akın Kocovalı’yı görmeye gideceksin demişti Selim’e.. Sanki Selim’in şüphelerini biliyor gibi hissetmiştim o zaman. Acaba geçmişte aile içinde bu konu dillendirildi mi ? Selim Kahraman ve Ayşe’yi birlikte mi gördü ? Ayşe’nin Kahraman’a karşı duyguları platonik bir aşk olarak kaldı da Akın gerçekten Ayse’nin ısrarla söylediği gibi Selim’in oglu olabilir mi? Yoksa Kahraman ve Ayşe gerçekten o evde bir ilişki yaşamış olabilir mi? Bir ilişki olduysa bu iki tarafın rızası ile mi oldu yoksa bir sarhoşluk anında Kahraman Ayşe’nin yatağına mı girdi? Yada Ayşe Kahraman’ın sarhoşluk anından mı yararlandı? İhtimaller ne olursa olsun bu durum Nedret için de Selim için de çok zor. Bu insanların midesi onca sene böyle bir gerçeği bilip de yüz yüze bakmayı nasıl kaldırdı merak ediyorum.

  Azer’e Remzi ötecek Karaca’yı derken Kutay’ın çıkmasına şaşırdım . Ama Akın şıp diye bildi Karaca’yı Azer’e verenin O olduğunu… Yalancı Çoban’ın hikayesine döndü Akın’ın durumu. Kimseyi inandıramadı Karaca’nın kaçırıldığına…

  Azer Karaca sahneleri ve restleşmeleri güzeldi. Karaca Azer’le mal sahibi adamın konuşmasını dinleyince malın yerini söyler dedim ama kız inatçı çıktı. Karaca cesedi görüp korkunca Azer’in endişelenip içeri girmesi, Karaca’yı dışarı çıkarıp rahatlatmaya çalışması güzeldi. Azer bilmeden Karaca’nın yarasına dokundu.. O sahnede Karaca’nın Celasun’a ” biriniz de sevin beni” isyanı aklıma geldi.

  İleride bu ikili çift olur mu bilmem ama fanları Azer’in Selim gelip de Karaca’yı alacak diye üzüldüğünü görmüşler bile bakışlarında…😱😱

  Selim Karaca’yı almaya geldiğinde Azer ile ne konuşacaklar merak ediyorum. Azer annesinin Koçovalıların evinde olduğunu öğrenince ne tepki verecek acaba? Ve tabi nasıl öğrenecek ? Azer ve Yamaç düellosu gerçekleşecek mi? Fadik daha Yamaç’ın adını bilmiyor. Ama duyduğunda kızının düğününü kana bulayan , kızını ölüme sürükleyen adam oldug6unu anlayacak… Evde Yamaç’ın adının geçtiğini düşünüyorum. Azer konuşmadıysa da kardeşi bahsetmiş olabilir. Fadik durumu öğrenince Yamaç ve Sultan ile arasında nasıl bir diyalog geçecek? Tabi iki annenin kendi oğullarıyla yapacağı konuşmaları da merak ediyorum.

  Genç Osman eşliğindeki Dağhan operasyonu çok iyiydi.. Önce adamı paranoyak hale getirip sonra avlamaları, ardından O’nu Murtaza’ nın önüne atıp adamı dize getirmeleri… Cumali’nin Yamaç’ın planına anlam verememesi… Adamlara yakalanınca Yamaç’a kızan Cumali’nin operasyon sonunda yüzünün gülmesi ve Yamaç’a güvenmediği için utanması…

  Bölümde Efsun ve Nehir yoktu belki ama Çukur ahalisini bölümler sonra tekrar bir arada izlemek o kadar güzeldi ki yokluklarını hissetmedim. Niye yoklar demedim. Hatta yan karakter sahnelerini bile keyifle izledim. Ekibe Salih de katılırsa o zaman 10 numara 5 yıldız olacak elbette…

  Salih demişken yorumu bitirmeden hücre sahnesi diyaloglarını çok beğendiğimi de ekleyeyim.

  ” Kardeşimizle görüşüyoruz kesin koğuşa görürler diyoruz hooopppp hücre… Müdüre kafa atıyoruz kesin hücreye götürürler diyoruz hooooppppp koğuş. Yalama olduk yalamaaaa” 🤣🤣♥️♥️♥️

  Ve son olarak timsah yine çok güldürdü… Yamaç çıkabilir diye küveti bile kontrol ettirmesi
  🤣🤣 Işını şansa bırakmaması. Yamaç’ı öldü bilirken dirildigine göre , Yamaç da O’nun öldüğünden emin olmak isteyebilir mantığı yerindeydi valla..

  • Sivas Li

   Buke cok guzel özetlemissin seninde ellerine kalemine saglik.ikinci kez izlemis kadar oldum sagolasin:)timsah süper ya daha cok sahneleri olsun isterim

   • Buke Oguz

    Teşekkür ederim :)) Timsah’i yeni yeni sevmeye başladım. Sahnelerinde sıkılırdım normalde. Ama bu sezon izlemesi zevkli bayağı

    • Gözde E.

     Timsah nasıl sevilmez ya, eğlenceli psikopat 😂

  • Gözde E.

   İmzaladım efendim. Ama ben bu kadar konu içinde bir de Efsun’la Nehir olsa daha çok sevinirdim. 🤣🤣

   • Buke Oguz

    😘😘 Nehir ve Efsun olsa niye varlardı demezdim tabi onları da izlerdim seve seve 🤣🤣

    • Ayla

     Cukur un herseyini begenen,seven ve bayilan ikizler Gözde ve Buke 😂

   • Ayla

    Cukur un herseyini begenen,seven bayilan ikizler Gözde ve Buke😂

    • Buke Oguz

     🤣😄😘

    • Gözde E.

     😂🤣🤣

  • Gözde E.

   Selim’in onca iması bana Ayşe ile Kahraman kesin birlikte oldu dedirtiyor. Ama birlikte olup da hamile kalmamıştır belki, Akın Selim’in olabilir hala. Bir de belki geçmişte bu birliktelik ortaya çıktı ama Ayşe Akın’a hamile diye boşatmadılar ve evde kaldı şeklinde son bir teori ekleyeyim.

   • Buke Oguz

    Güzel teori canım. Böyle olması da mümkün ki Kahraman’ım oğlu olmasındansa Selim’in oğlu olmasını tercih ederim sanırım Akın’ın.

  • Ayla

   Selam Buke cok haklisin Yamac in Alico nun mesajini dinlettigini görmek istedim durdum,yazik oldu hevesim kursagimda kaldi.
   Yamac Medet in hapise girmesi konusunda ciddiydi ama bence sacma. Medet öyle bir suc isleyecek ki az ceza alicak ve Vartolu nun hapishanesine düsecekte ölme esegim ölme diyecegim ama dizilerde hersey mümkün:)
   Yeni bir düsman geliyor dedim Murtaza ama oda fos cikti bükemeyecegi eli hemencecik öpüverdi:)

   • Buke Oguz

    Selam Ayla .. Medet gidip direkt Armutlu Cezaevine teslim olacak her halde 🤣🤣

    Murtaza karakteri giriyor dendiğinde 2 bölüm süre vermiştim. Cumali iki bölüme öldürür demiştim. 😆 Pek bir beklentim yoktu kendisinden. Bakalım şimdilik hayatta kalacak gibi duruyor ama gerçekten Koçovalıların yanında mı duracak yoksa arkadan iş çevirenler kervanına mı katılacak göreceğiz.

 • Nur

  Merhaba Aslı. Ellerine Sağlık.

  Bölümün genelini beğendim. Bölüm yorumuma geçmeden önce hemen hatırlatayım. Nedret, Saadet’e dalmıştı Ayşe’ye değil. Saadet’i salonda dövmüştü.

  Aliço meselesi uzadı ama orası ilginç bir ev. Bir tür ev-karargah, home-office gibi bir yer. Nazilerin insan yetiştiren çiftlik+labaratuvarları gibi bir şey. Tuhaf bir yapılanma. Aliço’nun “Ben kimseyi öldürmem” diye direnmesi de tuhaf. Aliço, Çukur’da Yamaç’ın istediği herkesi öldürüyordu. Aliço’nun tutsaklığından sezona ilginç birşeyler çıkabilirdi belki ama bir türlü toparlanamaması iyi olmadı.

  Ferhat’ın şifreyi çözmesi hoştu. Paralel Çukur Yapılanması, PÇY..:) Ferhat’ın lisede öğrettiler demesi:) Kimsede demiyor ki ‘oğlum hangi lise bu, nasıl bir eğitim, şifre mifre işleri..?’ 2.sezonda Ferhat ve arkadaşlarının boş köşke girmelerini, Emmi’nin ‘mahallenin kendi halinde esnafları bunlar’ sözünü hatırlayalım.
  Ferhat elektrikçiymiş, Çukurdakiler Ferhat’ı gizli dinleme, kayıt alma işlerinde ileride kullanırlar belki. Şifre çözümü falan kripto işler.

  Yamaç’ın Fadik’i kurtarmasını beğendim. Nur Sürer’i zaten beğenirim. Sultan ile Fadik’in tanışmasını bekliyordum ama Fadik evlatlar arasında akan kan dursun diye Sultan’la görüşmek isteyecek diye tahmin ediyordum. Böylesi daha iyi oldu. İki tarafın evlenecek çağda çocukları bir evde yalnızken aile büyükleri başbaşa.. Hoşuma gitti.

  • Gözde E.

   Aliço Yamaç için birilerini öldürüyordu evet. Haydi onları kötü insanlar diye öldürüyordu desek, Ebu Kayzer de kötü. Bence onun öldürmem dediği sadece Ebu Kayzer o da travmadan dolayı.

  • Ayla

   Selam Nur neyse ki Fadik ve Sultan akraba cikmadilar sevindim:)

 • Sivas Li

  Slm Asli bu sezonun en sevdigim bölümü bu idi.Ama anliyamadigim Alico nun babasi neden eziyet ediyor ne istiyor ondan.Yamaci kim kurtardi oda havada kaldi digerleri gibi sanirim.
  Selim de biliyor Akin in onun oglu olmadigini.Kahraman in vurulmasinda Selim inde parmagi vardi degilmi?Geriye dönüp izlemeyi sevmiyorum:)
  Nur yorumlarin ne zaman geliyor bekliyorum;)

  • Nur

   Merhaba Sivaslı’cım.
   İkimizde aynı esnada yorum yazıyormuşuz.

   Kahraman suikastini toparlayarak yazayım. Yazdıklarım sahne sahne verilmedi, bazen söz arasında geçti. Hepsini birleştireyim.
   Baykal bir şekilde Vartolu ve Selim’e ulaşmış kişi başına 1 Milyar karşılığında Çukur’un tapularını istemiş. Vartolu’nun Salih Koçovalı olduğunu Baykal da dahil kimse bilmiyordu.
   Orijinal plan şöyleymiş:
   Vartolu Çukur’a uyuşturucu teklifi ile gidecek, teklif kabul görürse uyuşturucu vasıtası ile mahalle birliğini bozacak,kaos yaratacak. Kahraman tasfiye edilecek yerine Selim geçecek. Selim mülkleri ele geçirecek bu arada uyuşturucu nedeniyle mahalle birliği bozulacak otorite İdris’ten Selim ve Vartolu’ya geçecek. İdris çekilecek. Otorite kalmayacak Düzen bozulmuş olacak, mülkler Baykal’a devredilecek Vartolu ve Selim paralarını alıp mahalleden çekilecekler. Çukur, Baykal’ın olacak.

   Vartolu, Selim’e ufak tefek zayiatlar olabileceğini söylüyor Selim ufak zayiatları en önemsiz kişiler olarak anlıyor hatta en fazla olsa olsa Metin, Kemal, Paşa olur diye değerlendiriyor. Aileden kimsenin kılına zarar gelmeyeceğini sanıyor.

   Vartolu kahvede uyuşturucu teklifini yapıyor reddediliyor. Bir sonraki aşama göz dağı verip iç karışıklık çıkarma. Bu nedenle Kahraman’a güya sahte suikast düzenlenecek.
   Selim, Kahraman’ın vurulacağını bilmiyordu çünkü Vartolu’nun kim olduğunu, asıl amacının ne olduğunu bilmiyordu. Suikaste yardım etti ama Kahraman vurulunca o da şok oldu. Suikastçilere ateş edemedi Aliço otelin önündeydi Aliço şişe falan attı.

   Suikastçiler Vartolu’nun adamlarıydı Vartolu, Kahraman’ı öldürmek üzere yollamıştı. 3 tane tetikçi vardı. Medet, Çiyan ve isimsiz tetikçi. Vartolu’nun emri ile Kahraman’ı öldürdüler.

   • Sivas Li

    Merhaba Nur tsk ederim hatirlatigin icin.Helal olsun Masaallah detayli bir sekilde hatirliyorsun:)

    • Gözde E.

     Bunların çoğunu ben de biliyorum ama yaz desen yazamam 😂 Valla Nur’a helal. 👏🏻👏🏻

   • Gözde E.

    Güzel bir hatırlatma oldu valla..😄

   • Buke Oguz

    Teşekkürler Nur.. Çok güzel toparlamışsın Baykal, Selim , Vartolu işbirliği ve Kahraman’ın ölüm sürecini.. 😄😄

   • Ayla

    Valla Cukur uzmanisin ve herseyi kafanda tutmayi basariyorsun bravo. Ben herseyi hatirladim sadece kisi basina 1 milyar mi verilmisti orayi hatirlamadim,cok paraymis.

    • Nur

     I.Sezonun 2.bölümünde Selim, Vartolu’nun yanına gidiyor ve Vartolu’ya suikastin hesabını soruyor ya, hatta Vartolu’nun kafasına silah dayıyor o sahnede Vartolu, Selim’in kulağına yaklaşıp söylüyor 1 milyar sana 1 milyar bana diye. S1B2’nin başlarında bu sahne.

  • Buke Oguz

   Selam :)) Babası Aliço’dan Ebu Kayzer’i bulup öldürmesini istiyor. Bu adam zamanında Aliço’nun timini öldürmüş. Aliço’nun belki de en büyük travması bu… Bu nedenle Alico askerliği bırakıp bir şekilde kaçtı sanırım. Belki de ihraç edildi tam bilmiyorum. Alico adamın peşine düşüp öldürmek istemiyor. Babası da O kabul edene kadar işkenceye devam etmelerini istedi. En sonunda da Alico’yu Yamaç ile tehdit ederek adamı öldürtmeye razı etti.

   • Sivas Li

    Selam Buke Ebu Kayzer kim bilmiyordum .tsk ederim.Sadece Alico mu öldürebiliyor bu adami babasinin gücü yetmiyormuymus.
    Biran önce kavussunlar artik Yamac Alico

    • Buke Oguz

     Yüzünü bir tek Aliço görmüş bu adamın ama timi tuzağa düşürülmüş. Aliço fark etmiş uyarmaya çalışmış ama geç kalmış.
     Ben de bir an önce kavuşsun Aliço ve Yamaç istiyorum. Yamac o eve giriyorsa Aliço’yu almadan çıkmaz tabi içeride başka bir tuzak yada Aliço’yu oradan kaçırma gibi bir durum yoksa ..

     • Sivas Li

      Sagol Buke anladim simdi.Büyük ihtimal Alico yu bulamiyacak Kayzer i bulmaya gitmislerdir

     • Gözde E.

      Yüzünü bir tek Aliço gördü detayı ne zaman verildi? Kaçırmışım ben.

     • Buke Oguz

      Babası toplantıda adamı gösterirken yüzünü kimse bilmiyor kameralara tek takılan görüntü bu diye bir foto göstermişti yüzü net olmayan. Onu sadece Aliço’nun bulabileceğini söylemişti. Flashback’te yanlış görmediysem Alico adamı görmüştü. O yüzden aklımda böyle kalmış. 😃😃

     • Gözde E.

      O bölümlerin bir kısmını cep telefonundan seyrettiğimden orayı düzgün anlayamamışım, sağ olasın ikizim. 😄