ANKET – Yamaç’ı Kim Kurtaracak?

Bölümün en güzel yerlerinden biri idi, Yamaç’ın kazası değil ama kazadan önce NeslicanTay’a bir kez daha verdiği selam: “Kaybedeceksem savaşarak kaybedeceğim.”   Nur içinde yatsın…

Yamaç kaza

 
   
 

 

 

Görünüşe göre kaybetti. Ama dizinin esas oğlanı ölür mü? Ölmez. Gerçi “Yamaç öldü artık dizi ‘Akın’ın Yolu’ olarak devam edecek” şeklinde soğuk esprileri de gördü bu gözler ama (Sevgili Purple bakma seni afişe ettiğime, yalnız değilsin, benim de aklıma geldi ^^) Yamaç’ın kurtulacağı kesin. Peki kim kurtaracak dersiniz?

 

Yamaç'ı Kim Kurtaracak?

 

 

 

 ANKET – ÇUKUR NEHİR HAYAL Mİ GERÇEK Mİ? ‘ye oy vermiş miydiniz?

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Hayalet

  Ben Mahsun diyorum ve o karakterin geri gelmesini bekliyorum 😁 Yamaci en iyi anlayan Mahsun. Adam babasını öldürdü, başkaları onu kandırdığı için. Yücel’de Kara Kuzuların arasına Koçovalıları bitirmek için girmişti. Mahsun Senayı platonikte olsa sevmişti ama o da kurtaramadı ve Yamaç ona inanmadı ‘ben birşey yapmadım’ derken. Yamaç çatıdan atladığı sahnede Mahsunu öldü sanıp bırakıp gitti. Bu bir dizi, öldü sandıklarımız her türlü geri gelir sadece ölmediğine inandırmak için sonradan uydurulan kılıf inandırıcı olsun yeter. Mesela Karadayı’da da eskiden Savcı bir türlü geri gelmişti…
  Tamam tamam… beyaz eller kadın eline benziyordu. Kim kurtardığını hemen söylemezler Yücel meselesindeki gibi. Ayaklarını saçını tırnağını felan gösterirler önce… ama kim kurtardıysa Cumalinin hapisten kaçıp nerde saklandığını biliyordu, yani herkesin nerde olduğundan haberdar birisi.

 • Hemen hemen tüm adaylar çürüdü Ben de yeni ekledim: Efsun’un Babaannesi

 • Gözde E.

  Efsun dedim ama özellikle Nur’un yorumundan sonra Medet akla daha yatkın.

  • Ayla

   Kiz yeni gelin nasil gidiyor hayat? Bulutlarin üstünde pembe bir Hayat olmali:)
   Bencede Medet cikacak ama cogunluk Efsun demis.

   • Gözde E.

    Daha çok İzmir’e ve yaşadığımız semte alışma çabalarıyla diyelim. Bir de bekar ve yalnız yaşama göre daha fazla sorumluluk içeriyor :))

    • Ayla

     Bak orasi dogru,ama cukur yorumlarinda özleniliyorsun.

     • Gözde E.

      Ben de sizleri özledim.

  • Nur

   Hoşgeldin Gözdeeee..

   Gözde’cim II.Fragmanı izledikten sonra Medet konusundaki tahminimden vazgeçtim. Aslında halen Medet olabilir ama Yamaç’ı gizlice Cumali’nin kapısına bırakıp kaybolması saçma olur. Akın’ın tekrar zarar vereceğinden korkup Cumali’nin Yamaç’ı daha iyi koruyacağını düşünmüş olabilir ama Cumali’ye görünmeden kaybolmak neyin nesi? Medet ise; bomboş gizem yaratmaya çalışılmış olur. Dizide olmayan bir şey değil. Geçen sezon bıktıran Yüzüklü gizemi gibi:)

   Ankete Yücel’i ekledim ve oy verdim:)
   Gerekçemi diğer post’un altına yazdım:)

   • Gözde E.

    Tabii ben fragmanı seyretmediğimden Medet fikri hala aklıma yatkın ama bu dediklerin de doğru. Peki hastanede olan Yücel ne alaka diyerek diğer post’una koşuyorum :))

    • Ayla

     Yok yok son kararim bende Yücel cikacak diyorum:))

 • Rizet16

  Ben, Medet’i seçtim.

  Vartolu & Medet hapishane görüş konuşmasında geçen;
  Vartolu; Ben bu Akın’a hiç güvenmiyorum,
  Medet; Ben’de abim

  diyaloğundan dolayı

  Efsun’un, Yamaç’ın kendi dışında gelişen bir şekilde ölmesine karışacağını ya da onu kurtarma çabasına gireceğini düşünmüyorum.
  Kutay, ilk sezondaki Celasun tarzı, Akın’ın yanında Yamaç’a çalışıyor olabilir mi? bilemedim fakat yine de uzak geldi.
  Aliçom garibim kendini bir kurtarabilse zaten o olsun çok isterdim.

  Nehir çıkarsa da Gökhan Horzum’un bölümleri yazarken, bir nebze timsah’ın ilaçlardan kullanıyor olabileceğinden şüphe edeceğim:)) İşin şakası tabi, Nehir ‘in sadece ”benim her yere elim kolum uzanır oğlum” sözü var o kadar.

  Cumali, küçük düşmanlara kanalize oldu, Çizgili sonrasında Murteza derken, kurtaran kişinin o çıkmasını hiç beklemiyorum.

  • Nur

   Nehir’in kurtarmasını temenni ederdim. ‘Her yere elim, kolum uzanır’ sözü karşılığını bulmuş olurdu. Ama Gökhan Hoca onları bu kadar erken yaklaştırmaz. Nehir’le Yamaç’ın hayat kurtaracak denli yakınlığına daha var bence.

 • Nur

  Medet’i işaretlemiştim. Medet ve Nehir dışında kalan seçenekler bir anlam ifade etmiyor.
  Hele de Efsun!
  Hangi gerekçeyle takip edecek, yokuş aşağı yuvarlanmış, yaylım ateşe tutulan arabadan baş düşmanını kurtaracak?
  İlk karşılaştıklarında yaralıydı, ölümünün ne kendisinin ne de babaannesinin elinden olmasını istemedi diyelim. İkinci karşılaşmalarında aynı gerekçe olsun diyeyim (2.karşılaşmada ikiside silahlıydı kendisininde vurulup ölme ihtimali vardı) Üçüncüye bizzat takip edip kurtarmak neyin nesi?

  Akın?
  Hangi gerekçeyle? Akın, dedesini Yamaç’a öldürten, babasını hapiste tutan. Nasıl bir plan yapmış olabilir ki? Nasıl bir fayda elde edecek? Azer istediği kadar ensesinde olsun. Zaten parmağında oynatıyor onu.

  Aliço, Cumali.
  Herhangi bir zemin yaratılmadı. Aliço kendisini kurtarmaktan aciz. Cumali’nin Yamaç aklında fikrinde yok. Murteza daha önemli Cumali için.

  Nehir:
  Olabilir. Çok güzel olurdu. Ama benim hissiyatım Nehir’in hayali, hayaleti biraz daha sürer. Onlar tekrar hastanede karşılaşacaklar diye tahmin ediyorum.

  Medet:
  Vartolu, Akın’ı izlemesini istedi. Mealen de olsa ‘izle’ dedi. Medet, Yamaç’a ateş edip Selim’i vurmuştu. Vartolu, Armutlu’da hesap kapatırken Medet de dışarda kapatır. Cumali hâlâ Medet’in Kahraman’ın suikastçilerinden biri olduğunu bilmiyor. Selim’i ve Sultan’ı vurduğunu bilmiyor:) Yamaç’ın canını kurtarırsa mazi temize çekilir.

  Son kararım Medet.

  • Sivas Li

   Ben kendi kurtulmustur diyordum ama Medet ile ilgili yazdiklarin benimde aklima yatti

   • Nur

    Kendi kendine kurtulması boş bir hamle olur.
    Senaryoyu satrança benzetirsek hamleler karşılıklı.
    Oyunun bütününde: Yamaç ve Efsun: Şah

 • Hayalet

  Ben Efsun ile Aliçonun arasında kadım. Efsun bilmediği bir nedenden dolayı Yamaça yardım etmek istiyor. Akın ve ekibi onu takipetmeden önce Efsunun yanından ayrıldı çünkü ve Efsun da onları takip etmiş olabilir. Diğer yandan Aliço Yamaça ulaşmaya çalışıyor ön izlemede. O eski asker kaçma yolu bulmuştur ve Yamaça ulaşmiştır. Ençok Aliço ve Yamaç buluşmasını zaten merak ile bekliyorum

 • Ayla

  Efsun tabiki:)))