ANKET – Çukur Nehir Hayal mi Gerçek mi?

Bu haftaki bölüm yazısında  Nehir ‘in gerçek olmamasına dair “Keşke Nehir kanlı canlı değil de, Yamaç’ın kafasında yarattığı, Sena’dan kalan boşluğu doldurduğu bir karakter olsa.” yazarken aynı fikirde olduğum bu kadar çok izleyici olduğunu düşünmemiştim.

 

 
   
 

Benim için Nehir’in varlığı tam da Atilla İlhan’ın dizelerindeki gibi;

Olmaz, gerçek olamaz bu yaşadığımız, ya sanrı ya sanrıya çok yakın bir şey.” 

 

TDK’a göre Sanrı : (isim, ruh bilimi Uyanık bir kişinin, kendi dışında var sandığı ancak gerçekte olmayan olguları algılaması, yaşaması, varsanı, birsam, halüsinasyon

 

Ya sizce…

 

Nehir Hayali Bir Karakter mi?

 

 

Çukur Nehir Hayal mi?

Nehir’i Yamaç’la 3 kısa sahnede izledik. İlki hastanede Yamaç’ın taburcu olmasına bir gün kala Yamaç’ın odasında.  Olaylı(!) tanışmaya hasta b

akıcı da şahit oldu ama, yaşanan olayın Yamaç’ın hayal ürünü olduğunu düşünürsek küçük bir detay olarak gözardı edebiliriz.  Sahnenin devamında Nehir Yamaç’ın odasına sızdı. Ama gecenin sabahında Yamaç uyandığında Nehir yoktu… Yamaç odadan çıkıp başka bir hasta bakıcıya sorduğunda aldığı cevap Yamaç’ın hayal görmüş olacağını destekler nitelikteydi. İkinci sahnemiz Yamaç’ın rüyası… Üçüncü sahnemiz ise rüyanın ertesinde Yamaç’ın Nehir’i görmek için hastaneye gitmesi. Nehir’in yerleştiği oda boştu ama odadaki varlığı makyaj malzemeleri vb. ile hissediliyordu.  Ardından Yamaç duyduğu müzik sesini takip edip konferans salonunda şarkı söyleyen yapan Nehir’i buldu. Nehir’in şarkı seçimi Nilüfer’in ‘Son Arzum’ isimli şarkısı idi. İkinin didişmeleri sırasında Nehir’in de aynı rüyayı gördüğünü öğrendik.

 

 

 

 

Çukur Nehir Hayal mi?

 

 

Rüya sahnesi çok güzeldi, net. Peki Yamaç ile Nehir aynı rüyayı nasıl gördüler? Aynı rüyayı görmeleri de bir hayaldi. Olamaz mı?

Konu bebek ise, Yamaç’ın rüyası ancak bu güzel videoda olduğu gibi olabilirdi…

 

 

Yamaç  – Nehir Sahneleri

 

1.Bölüm

 

2. Bölüm

 

 

Yazıda tweetini alıntıladığım   Lean ‘e teşekkürler…

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  Anket açılalı 1 aydan fazla oldu ama cevabı hala bilmiyoruz. 😄

  • bence hala hayal…

   • Gözde E.

    Umarım gerçektir. NehYam enerjisi 😍😍

 • Nur

  Heeeyyytt be aslan admin. Büyükşehir çalışıyor:) Eline sağlık Aslı’cım. Sahneleri sayende baştan sona izledim. Puhu TV’de sahne aramak bana zahmetli geliyor. İstediğim sahneyi başlatana kadar akla karayı seçiyorum çoğunlukla vazgeçip izlemiyorum. Sayende tekrar izlerken dikkatimden kaçan detayları gördüm ve kendimce kurgular yaptım.

  Anketi işaretlemedim çünkü Nehir ne tam hayal ne tam gerçek. Seçeneklere başka ne eklenebilrdi dersen; onu da bilmiyorum ama kurgumu açıklamaya çalışayım.

  Nehir geçmişte var olan bir kişiydi. Bir gece double booking yapılan bir otel odasında tanıştılar. Oda Yamaç’a kaldı ama Nehir gece geldi, birlikte oldular. Nehir hamile kaldu.
  Birbirleriyle tekrar görüşeceklerdi, Nehir buluşacakları salona gitti bekledi ama 1-Yamaç gelmedi. 2- Yamaç geldi ama Nehir hamile olduğunu söyleyemedi 3-Nehir söyledi ama Yamaç inanmadı 4- Yamaç evlenme teklifinde bulundu Nehir ölümcül hasta olduğu için kabul etmedi…++ Bu kısım o kadar yoruma açık ki..

  Nehir bebeğini Yamaç’tan habersiz dünyaya getirdi ve öldü. Yamaç, Sena ile evlendi. Bebek bir şekilde Baykal grubunun elinde ve yaşıyor. Emrah, Nazım, Babaanne, Efsun bir şekilde bebeğe sahip çıktılar. Meliha ve İdris bebeği öğrendiler ama bebeğin babasının Koçovalı olup olmadığını, Yamaç’ın bebeği olup olmadığını bilmiyorlar. O yüzden haber aralarında sır kaldı.

  Nehir öldü ama hatıraları Yamaç’ta canlanmaya başladı. Özellikle bebeği daha önce Sena ile hayal etmesi şimdi ise Nehir’le tekrarlanması Yamaç’ın bir şekilde Sena’dan önce bir bebeğin varlığına dair 6.hisse sahip olduğunu gösteriyor.

  Nehir’in öldüğüne inanıyorum çünkü Asi Nehri ve yılan balıklarının mucizevi hayatları nedeniyle. Nehir yaşıyorsa ki küçük ihtimal bu ya komada ya da bir akıl hastanesinde bence.

  Tüm bu yazdıklarıma istinaden hangi seçenek ankete eklenebilir, bilmiyorum.

  • Merhaba Nur senin bu yazdığın başka bir dizi olmuş 🙃 Ay Yapım’a hikaye hakları için ulaş istersen, belki gelecek sezona projelendirirler…

   • Nur

    :))
    Ay Yapım ile proje görüşmesi hayal ettim de gözümde; karşımda oturan ve ben anlattıkça içinden ‘ha s**ir ordan deli’ diyen yüzler belirdi:))

    Bana burda siz tahammül edersiniz ancak:))