ÇUKUR – 3.Sezon

Çukur admini sosyal medya geri sayım yaptıkça ben daha çok heyecanlanıyorum. Gel 16 Eylül Pazartesi, gel…

İlk teaser’da yazmak kısmet olmadığı gibi ilk fragmanın yayınlamasından üzerinden zaman geçti. Madem Çukur takipçileri bölüm finali yazısının altında toparlanmaya başlamış bölüm heyecanını taze bir yazı altında paylaşmak lazım değil mi?

 
   
 

 

Bölüm yazısına göz atarak finali hatırlayabilir ve hali hazırda 3.sezon için yazılmış yorumlara göz atabilirsiniz.

ÇUKUR – BENİ DERTLER ÖLDÜRMÜŞ

Öncelikle Damla Sönmez hoş gelmiş. Bir karakteri hakkı ile canlandırabilecek bir oyuncu olduğu için gönlüm rahat. Umarım Efsun da içi dolu yazılmış bir karakter olur da üzerine bol bol konuşuruz. Fragmana göre babasının izinden gidecek Efsun Çukur planını eline almış bile… Sahi tapular kimin üzerine?

Hazal Subaşı benim için çok yeni bir isim.  Donuk donuk bakmasın yeter ^^ Bakalım Nehir hikayeye neler katacak?

 

İdris Koçocalı’ya veda ediyoruz.  Ercan Kesal’ı ayrı tutarım, onu sezonlar boyu ekranda olsa izlerim. Ama İdris Koçovalı’yı gerek Çukur’a gerekse kendi evlatlarına olan babalığını, hayatına damga vuran kadınlara davranışlarını pek sevemediğim için veda edebilirim… Ama bu tweet üzdü.

 

 

 

Bu sezon ‘aile’ye döneceğimiz belli. Güçlü replikler, efsane performanslar bekliyorum. Kısacık fragmanda Aras Bulut İynemli’yi alkışlamaya başladım bile.

“Benim babam dağdı lan dağ, dağ ölür mü lann” diyor Cumali Koçovalı. Necip Memili’den bağımsız, 2.sezonda beklediğim Cumali’yi görememiştim. Umarım 3.sezonda yazarın kalemi daha dengeli olur…

Selim ağladı, ben ağladım. Kısacık fragmanda… Devamı için Öner Erkan’dan efsane performanslar gelecektir.

 

 

Vartolu Salih’ten ne fayda gördük ki moduna geri döndü. Erkan Kolçak Köstendil’in aynada saniyelik değişimi yansıtabilmesini ikinci sezonda bir kez daha görmüştük. Devamı gelmemişti. Bu seferki kalıcı olur umarım, “aksi takdirde bizzat ben yalatırım” repliğinin ışığında dönüşünün muhteşem olduğuna inanmak istiyorum.

 

Fragmanda en dikkat çekici noktalardan biri Sultan Hanım’ın talebi ^^ İdris’in katili bulunacak. Kim bulacak Vartolu!  Peki sizce babasını Yamaç mı öldürdü? Bana göre -yaşattığı sendromlardan bağımsız – tetiği çekti, doğru. Ama İdris Koçovalı’yı öldüren geçmişi idi, oğlu değil. Aynı Kahraman’ı öldürenin Vartolu değil Sultan Hanım  – Paşa ikilisi olduğu gibi.

Akın Koçovalı Yamaç’ın İdris Koçovalı’yı öldüren silahı ateşlediğini biliyor. Peki bu büyük kozu ne zaman kullanır dersiniz?

Bu sezon için tek bir tahminim var; Akın’ın ölümünün babası Selim’in elinden olacağına eminim.

 

Tweetleriyle yazımı renklendiren  day ‘e teşekkürler…

Çukur 3.Sezon 1. Bölüm Sneak Peek

 

 

Çukur 3.Sezon 1. Bölüm Fragman

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Rizet16

  Merhabalar,

  Beklentilerin oldukça yüksek olduğu 3. sezona 3 saat kala, hala duymayan, öğrenemeyenler için diziye bu sezon dahil olacak kişileri yazayım bende;

  Damla Sönmez – Efsun (Baykal’ın kızı)
  Hazal Subaşı – Nehir
  Gizem Ergü – Duygu
  Nur Sürer – Fadik Kurtuluş (Azer Kurtuluş’un annesi) —- düşük bir ihtimal bu kişi Işıl Yücesoy’da olabilir
  Meral Çetinkaya – Makbule (Baykal’ın annesi & Efsun babaanne)

  Bonus: Bu sezon ilk kim ölür adayım – Yücel (İdris Koçovalı ‘yı zaten öldü sayıyorum)

  • Yeniden hoşgeldin <3 Bölüm yazılarında buluşuyoruz ^^
   Gizem Ergü – Duygu'da kim?
   Işıl Yücesoy'u çok severim ama nedense Nur Sürer'i daha çok yakıştırdım. Bir de kısık sesli yapılı bir kadın oyuncu vardır. Heybeti ile o da olabilir.
   Meral Çetinkaya mı? Oo laa laa.. İpek Bilgin'de gelebilir tamamen farklı bir imajla.. Bak sevdim bu iki isimi…

  • Nur

   Merhaba Rizet. Bende listene eklemede bulunayım.
   Salih Kalyon: Aliço’nun babası.
   Lorin Merhart: Kutay

   Bu sezon Yücel’in öleceği tahminin dünki bölümde tuttu. Benim önümüzdeki bölüm için tahminim: Medet. Medet’in ölecek bence. Medet’ten sonra sıradaki Kemal olabilir.

   • Rizet16

    Merhaba Nur, eklemeler için teşekkür ederim.
    Yücel olayı tam düşündüğüm gibi olmadı aslında 2. ya da 3. bölümde daha farklı bir son olur diyordum fakat süreç biraz hızlı işledi gibi, Salih Kalyon bana baya sürpriz oldu yani o konuda hiç bir haber görmemiştim ya yapım tarafından iyi saklandı ya da ben gözden kaçırdım bilemiyorum ama dahil olmasına çok sevindim, sevdiğim bir oyuncu.
    Kim ölürlere biraz erken başladık sanki ama eğer gerçekten bu sezon Vartolu geri dönüyorsa Medet yine devam eder gibime geliyor, İdris’in ölümü ile Emmi daha bir boşa çıktı sanki neyse gelişmeler ile ilerleyen zamanlarda daha iyi tahminler yapabiliriz şimdilik bu kadar kendi adıma.

    • Nur

     Bölümü birazdan 2.kez izleyeceğim, bölüm yorumumu buraya yazabilirim ya da Aslı’nın bölüm yazısını beklerim, bilemiyorum.
     Medet için ölecek tahminimi yorumumda detaylı yazarım ama kısaca değineyim. Vartolu ve Medet kesinkes ayrıldılar. Medet ölmezse bile bir daha Vartolu’nun kardeşi gibi onun yanında olmayacak.
     Şimdilik bu kadar.2.kez izlemeye başlıycam. Çok detay vardı, onları hatırlamam gerek.

     • Ayla

      Selam Nur ben hic begenmedim bu bölümü hayel kirikligiydi. Galiba cukur dan biktim biraz:)) Ama eminim sen ve senin gibi koyu cukur sevenler begenmistir

     • Nur

      Merhaba Ayla. Bölüm ortalarının akışını izleme anında biraz sorunlu gibi hissettim ama bölüm bittikten sonra bölümün o kadar çok etkisinde kalmıştım ki çok sonra kavrayabildim, sorun falan yoktu. 3.Sezonun omurgasını izledik biz. Sayamayacağım kadar detay vardı. Uslüp yine dahiyane. Uzun uzadıya hepsini sonra yazacağım. S1, S2, ve S3’ün açılış bölümlerinin birini diğerine değişmem. Dünkü açılış bölümü mükemmeldi.
      Çukur’dan bıkma. Sen ve ben yaşıtız. Biz 1980 öncesi evimizde kolonya bulunduran, misafiré kolonya ikram eden nesildeniz..

     • Dün gece uykuya teslim oldum. Yoksa işte öğlen yazıyı bayağı toparlamıştım da fotoğrafı vs +1 saate ihtiyaç vardı.
      Bugün de y.dışından misafir var ofiste, öğle yemeği onunla birlikteyiz. Ancak akşama. (Akşam spontane bir yemek programı yaparız demiştim arkadaşa) OMG eyvah eyvah bu yazı ne zaman yayınlanacak :((((

     • Nur

      :)) Aslı’cım, dün gece kağıt kalemi aldım elime oturdum Puhu’dan ikinci kez Çukur’u izledim, öküzün altından kaç tane buzağı çıkardığımı tahmin et:).. Bir de anlık bir detay vardı ki bomba gibi. Sosyal Medyada hiç kimsenin yorumunda rastlamadım, sahneyi durdurup tekrar izledim. Kulaklarım beni çoğunlukla yanıltır. Aynı şeyi ikinci kez de duydum. Gönder yazını altına yazcam onu. Sahneyi siz de izlersiniz. Bakalım benim gibi mi yorumlayacaksınız?

     • Sivas Li

      Slm Nur cok merak ettim simdi:) Asli lütfen bir an önce gönder yazini

     • Nur

      Merhaba Sivaslı. Valla kulaklarınızla duyacaksınız. Yorumuma hangi sahne olduğunu da yazacam Aslı o sahneyi bölüm yazısına ekler. Ben maalesef foto, gif, video vs beceremiyorum. Siz izleyince benim gibi mi yorumlayacaksınız bilmiyorum. Bana göre yoruma açık bir şey bile değil de ses olduğu için biraz pay bırakıyorum.

     • Nur

      Yazdım, yolladım. Oku bakalım. Senin yorumun ne olacak çok merak ediyorum.

     • aslininsureti

      Acayip merak ettim. Bu akşam misafirimizi yemeğe götüreceğim, ilk defa istanbula gelmiş. 🙃 ece gelir gelmez çok suslemeden yayında olacak artık.

     • Nur

      Tamam. Bende sahneyi 3.kez izledim, benim için yoruma açık bir şey değil ama siz belki farklı yorumlarsınız. Çok tuhaf bi şey ama. Tamam ben arada uçuk kaçık şeyler algılıyorum, yazıyorum falan ama bu.. bu.. Neyse beklenti yükseltmeyi sevmem. Sahne dakikasını not aldım. İzler, bakarsınız.

     • Gelir gelmez resim ekledim ve yayında

     • Nur

      Sağol Aslı. Bende yazdım hemen.

 • Nur

  Merhaba Aslı. Ellerine sağlık.

  S3’ten beklentim çok yüksek S2’den çok daha iyi olacağını umuyorum. S2’de Karakuzular’ın eksik kalan hikayeleriyle mahalleden çekilmelerinden sonra ne izlediğimi bilmiyorum . S2’nin Yüzüklü açılımı kötüydü bu sezon o tür bir şeye tevesül edilmeyeceği umudundayım.

  Damla’ya bayıldım Hazal’a da sevindim. Her iki kadın oyuncu benim için tamamdır. Damla’dan beklentim yüksek, tanıtım fotoları, fragmanda anlık görüntüler beklentimi ha bire arttırıyor. Çok iyi oldu.

  İdris Baba ölmemeliydi!
  Hikayenin temel unsuruydu. Eski tip kabadayıydı. Taşra ve kent kültürü arasında sıkışan, kaybolan, dönüşen kimliğimizin yansımasıydı. Koçovalı Ailesi ve Çukur ahalisinin birleştirici unsuruydu. Yerini dolduracak hiçbir karakter yok. 1.sezonda nasıl inşallah Selim ölmemiştir diye dua ettiysem bu sezonda İdris Baba için ettim. Öldüğü nerdeyse %500 kesin. Umarım reytinglere olumsuz yansımaz.

  Yamaç için çok umutluyum. Çok özel sahneler izlemeye hazırlanıyorum.

  Selim-Ayşe-Karaca-Akın; Favori ailem

  Vartolu için hem çok ümitliyim hem de acaba yine aldatılı, çakılacak mıyım diye temkinliyim. ‘Dur bakalım’ diyorum, kendi kendime. Fragmanlarda Erkan’ın oyunculupu beni benden aldı.

  Cumali için de temkinliyim aynen Vartolu gibi, ‘aman ümitlenme’ diyorum kendime.

  Akın çok tatlı ya. Yamaç amcasını taklit edip elini arkasında kavuşturup mahallede dolaşması çok hoştu. Yanına bi de atletli piç almış:) Yeni yetmeler bizi çok eğlendirecek anlaşılan.

  Azer, Efsunlandı. Çarşı iznine çıkan asker gibi. Durumu çok acil onun:)

  Aliço’m henüz ne tanıtım fotoğraflarında ne de fragmanda görünmedi. Çok özledim. 4 gözle sahnelerini bekliyorum.

  Medet, Kemal, Metin, Celasun, Meke++ Hepsini ayrı ayrı özledim.

  Çeto, Mahsun ve Karakuzular.. Off offf. Mazi kalbimde yara. Onları hiç unutmayacağım.

  • Ayla

   Selam ne Akin i sevdin mi? Ben ise nefret ettim,geldigi gibi gitsin. Celasun ve Meke yi ise bir gram bile özlemedim:))

   • Meke ve Celasun hapiste kalabilir ^^ Unutalım onları

  • yeni yetmeleri de hemcinslerimin başkaldırısını da pek merak etmiyorum galiba ^^

 • Ayla

  Selam Asli
  Bende Idris i aramiyacak olanlardanim. Tetigi Yamac in cektigine inanmak istemiyorum…
  Valla kadin oyuncularda gider bir boş boş bakan gelir bir boş bakan durumu olmasin da:))
  Sultan tetigi cekenin oglu oldugunu ögrendiginde suratini görmek isterdim. Cumali ve Selim nasil ki Vartolu yu abilerinin katili oldugu halde kabullendiler Yamac i da kabulleneceklerdir.

  Bugün ❤️im Gözde ile,ona ömür boyu mutluluklar 💝

  • İçe dönüşlü güzel bir sezon olacak bence… <3

   • Ayla

    Bende ki mail adresine baksan bi:))