ÇUKUR – En İyi Vartolu Yamaç Sahneleri ‘The Best of VarYam’

İşte bu! Hangi birinden bahsetsek, iki düşmandan iki kardeşe evrilen hikayeden? Vartolu ve Yamaç olarak her iki oyuncunun da rollerini mükemmel giymiş olmalarından? İkili sahnelerde ekrana bile yansıyan paslaşmalarından?  Sonuç; Çukur’a damga vuran VarYam efsanesi… (Unutmadan, Erkan Kolçak Köstendil ve Aras Bulut İynemli  <3 )

Konuk yazarım Gözde Çukur’un 33 bölümünü taradı ve en güzel Vartolu Yamaç – VarYam sahnelerini derledi. Ya sizin gözünüzden en iyileri hangileri? Yorumlarda buluşalım mı?

 
   
 

 

Bu sezon tam 33 hafta boyunca pazartesi akşamlarının vazgeçilmezi oldu Çukur. Tabii Çukur’u bu kadar vazgeçilmez kılan şeylerin başında elbette sevilen karakterleri ve onların birlikte olduğu sahneler geliyor. Birlikte sahnelerini seyretmekten en keyif aldığımız karakterler şüphesiz Aras Bulut İynemli’nin canlandırdığı Yamaç Koçovalı ve Erkan Kolçak Köstendil’in canlandırdığı Vartolu Sadettin yani VarYam.

Yamaç ve Vartolu… Dizinin başlarında iki ezeli düşmandılar. Birbirlerine zarar vermek için yapmayacakları şey yoktu. Vartolu Çukur’u ele geçirmek isterken Yamaç ise korumak için var gücüyle çabalıyordu. Sonra birden bire işin rengi değişti. Yamaç Vartolu hakkındaki büyük gerçeği, O’nun aslında ağabeyi Salih olduğunu öğrendi; hatta bunu bilmeyen ve Vartolu’yu öldürmeye karar veren babası İdris’ten dolayı O’nu öldü göstererek korumaya kalktı. Ortak düşmanları Beyefendi lakaplı Baykal’a karşı işbirliği bile yaptılar. Ama yine de bu düşmanlık tam olarak bitmedi. Özellikle İdris’in Vartolu’ya karşı tavırları, Saadet’i başka biriyle evlendirmek istemesi, Yamaç’ın ise buna göz yumması Vartolu’nun bu defa da BSO(Babasının Sevmediği Oğulları)‘da Nazım, Emrah ve Selim’le işbirliği yapmasına ve en sonunda Selim’le birlikte Çukur’u almasına sebep oldu. Her şeye rağmen yine de birbirlerini sevdiler, kardeş olduklarını unutmadılar. Vartolu silah deposunda yangını çıkaran kişi olmasına rağmen, içeriye girip bayılan Yamaç’ı kurtarmayı bildi.

Ama en sonunda Çukur K’ların eline geçti. Her ikisi de büyük kayıplar verdiler. Artık VarYam için güçlerini birleştirip kardeş olma ve düşmanlarıyla mücadele etme zamanı. İşte VarYam deyince aklımıza gelen o sahneler:

 (Sahneler bölüm sırasına göre sıralanmıştır.)

 

 1- Çukur 7. Bölüm – Burası Benim Mahallem

Vartolu’nun Çukur’dan gitmeye hiç niyeti yoktu ve Çukur’un altını oyarak mahallede hüküm sürmeye kararlıydı. Mahalleliyi kandırmak için kahvenin önünde konuşma yaparken Yamaç oraya geldi ve ikili karşı karşıya geldiler. Yamaç Vartolu’ya buranın O’nun mahallesi olduğunu, misafir olarak bu kadar sesinin çıkmaması gerektiği hatırlattı.

 

“Burası Koçova Mahallesi, Vartolu Sadettin Mahallesi değil. Burası Koçovalıların Mahallesi. Burası benim mahallem.”

 

 

2- Çukur 7. Bölüm – Mihriban Kim?

Ne yaparsa yapsın Vartolu’ya tam anlamıyla bir zarar veremediğini düşünen ve zayıf noktasını bulmak isteyen Yamaç, eline geçen bir bilgiyi kullanmaya karar verdi. Vartolu’nun yanındaki adamların birinden Mihriban türküsünü söylüyorlar diye dayak yediklerini öğrenen Yamaç, O’na bir oyun hazırladı. Yamaç ve Vartolu kahvede görüşürken berber dükkanının önündeki hoparlörlerden birden Mihriban türküsü duyulmaya başladı. Türküyü duyan Vartolu duygularına yenilip kontrolünü kaybetti ve ekran karşısındaki herkesi gözyaşlarına boğdu.

Sosyal medyada da çok konuşulan sahne Youtube’da sadece 3 günde 2 milyon, Instagram’da ise 1 milyon kez izlenerek toplamda 3 milyon görüntülenmeye ulaşmıştı.

“Kapa şunu Muhittin Ağabey.”

 

 

3- Çukur 11. Bölüm – Yılbaşı Hediyen

Yamaç ile Vartolu arasındaki mücadele büyüyerek devam ediyordu. Varto’ya giden Meke, Vartolu’nun eline düşmüştü. Yamaç, Meke’yi almak için Vartolu’yla görüşmeye gitti. Vartolu görüşme için Yamaç’ı mezar taşı yapan bir dükkana çağırmıştı. Çünkü O’nun için bir mezar taşı yaptırmış, yılbaşı hediyesi olarak kendisine verecekti.

 

 

4-  Çukur 13. Bölüm – Vartolu Köşeye Sıkıştı

Para sıkıntısı çeken Yamaç, Çukur’da İdris’e ait bazı evlerin tapularını ipotek ettirmiş ancak bu tapular önce Beyefendi’nin sonra da Vartolu’nun eline geçmişti. İpotekten haberi olan İdris, tapuları almak için Vartolu ile buluşmuş, Vartolu biri hariç tüm tapuları İdris’e geri vermişti. Vartolu’nun sözlerinden işkillenen Yamaç, o tapudaki evin eskiden Vartolu’nun Çukur’da yaşadığı ev olduğunu anladı. Tam Vartolu yıllar sonra ilk kez eve girmiş anıları ile yüzleşirken Yamaç yanına geldi.

 

 

 

5- Çukur 16. Bölüm – Çukur’da Öleceğim

 

Çukur vartolu yamaç varyam

 

Yamaç, Vartolu’nun aslında ağabeyi Salih olduğunu öğrenmişti. Bu gerçeği bilmeyen İdris, Vartolu’nun Paşa ile Emmi’yi rehin almasının üzerine artık Vartolu Çukur’dan gitmezse O’nu öldürmeye karar vermişti. Yamaç ise sakin bir şekilde O’nu göndermenin çarelerini aramış ancak başarılı olamamıştı, çünkü Vartolu da Çukur’da kalıp intikamını almaya kararlıydı. Mezarlıkta geçen bu sahnede Yamaç, Vartolu’ya gerçeği bildiğini söyledi ve O’nu Çukur’dan gitmeye ikna etmeye çalıştı. Aralarındaki yüzleşmede ikili ilk defa kardeş olduklarını bize hissettirdiler.

 

Vartolu: Bilmiyorsun lan, hiçbir şey bilmiyorsun.

Yamaç: Biliyorum Salih. Biliyorum babamın oğlu.

 

 

 
   
 

 

6- Çukur 19. Bölüm – Babam İçin Yaptım

Vartolu hakkındaki gerçeği bilmeyen İdris’in Vartolu Çukur’dan gitmezse O’nu öldürmeye karar vermesi üzerine Yamaç, sakin bir şekilde O’nu göndermenin çarelerini aramış ancak başarılı olamamıştı, çünkü Vartolu da Çukur’da kalıp intikamını almaya kararlıydı. Bunun üzerine mezarlıkta geçen yüzleşmede Yamaç O’na ağabeyi olduğunu bildiğini, Vartolu da bu kararından dönmeyeceğini söyledi. Ardından Yamaç bir plan yaptı ve Vartolu’yu öldü göstererek Çukur’da gizli bir yerde sakladı. İkili Vartolu’nun saklandığı yerde yüzleştiler.

 

Vartolu: Eee, öldüm mü ben şimdi?

Yamaç: Öldün. Cenazeni kaldırdılar. Allah rahmet eylesin.

Vartolu: Nur içinde yatayım.

 

Yamaç: Babam için yaptım!

Vartolu: Niye ulan niye?

Yamaç: Bir oğlu daha ölmesin diye yaptım lan.

 

 

7- Çukur 21. Bölüm – Büyük Sürpriz

 

Çukur vartolu yamaç varyam

 

Eğer Yamaç yaptığı planla Vartolu’yu öldü gösterip saklamasaydı Vartolu Beyefendi tarafından öldürülecekti. Vartolu saklandığı yerdeyken, Yamaç uzun zamandır aradığı Beyefendi lakaplı düşmanının aslında Baykal olduğunu öğrendi ve O’na zarar verse de yakalamakta başarılı olamadı. Vartolu İdris’le yüzleşip saklandığı yerden çıktıktan bir süre sonra ikisi güçlerini birleştirip Beyefendi’yi yakalamak için iş birliği yaptılar.

 

 

8- Çukur 27. Bölüm – Yamaç’ı Kim Kurtardı?

İdris, Vartolu ile birbirlerine aşık olduklarını bildiği halde Saadet’i evlendirmeye karar vermişti. Bu duruma sinirlenen Vartolu Koçovalılara ait en büyük silah deposunun yerini öğrendi ve orda yangın çıkardı. Yangını öğrenen Yamaç içeriye girdi ve bayılarak yere düştü. Kimsenin O’nun peşinden içeriye girmediğini gören Vartolu dayanamadı ve Yamaç’ı kurtarmak için içeriye girdi.

 

 

Yamaç: Sen kurtarmışsın beni.

Vartolu: He, hiç sorma yaptık öyle bir hata.

 

9- Çukur 32. Bölüm – Yamaç ve Vartolu Kurtulacak mı?

 Para sıkıntısı çeken Yamaç, bunun için tanıdık bir futbolcu olan Cem’le bir anlaşma yapmış, anlaşma gereği O’nun babasını hapishaneden kaçıracaktı. Ancak Vartolu, Yamaç’ın işini baltalamak için O’ndan önce davranıp Cem’in babasını kaçırdı ve gecikmeye sebep oldu. Ardından Cumali, Cem’in babasını öldürttü. Babasının ölümünden ikisini de sorumlu tutan Cem, Yamaç ve Vartolu’yu kaçırdı ve öldürmeye çalıştı.

 

 

10-  Çukur 33. Bölüm (Sezon Finali)  – Ya Alacağız, Ya Öleceğiz!

 Çukur önce Vartolu ve Selim’in eline, ardından da K’ların eline geçmişti. Emrah ve Nazım ölmüştü, Sena kayıptı, Selim intihar etmişti. Yamaç ve Aliço hariç tüm Koçovalı ailesi ve onlara yakın kişiler taranmış; Medet vurulmuş, Saadet ise kaçırılmıştı. Çukur’un eski halinden eser kalmamış, bir suç yuvası haline gelmişti. Vartolu bitik bir halde saklanırken Yamaç O’nu buldu, yeniden iş birliği yapmayı teklif etti.

 

Yamaç: Gel benimle.

Vartolu: Nereye?

Yamaç: Çukur’a. Ya alacağız, ya öleceğiz.

 

 

10 sahne elbetteki VarYam sahnelerinin yaşattığı keyfi tarif etmeye yetmez. Az sayıda bonus sahne ekleyelim;

 

Çukur vartolu yamaç varyam

 

BONUS  Çukur 3. Bölüm – Yamaç’tan Vartolu’ya Teklif

Yamaç ve Vartolu bugüne kadar sadece telefonda konuşmuşlardı. Sultan Yamaç’tan daha fazla kan dökülmemesini, barış yapmasını istiyordu. Yamaç ve Vartolu Baykal Bey’in hakemliğinde ilk kez karşı karşıya geldiler.

 

 

BONUS Çukur 11. Bölüm – Dişe Diş Kana Kan!

Yamaç ile Vartolu arasındaki mücadele büyüyerek devam ediyordu. Varto’ya giden Meke, Vartolu’nun eline düşmüştü. Vartolu, Celasun’un tavsiyesiyle Meke’nin bacağını kırmıştı. Yamaç da buna karşı hamle olarak Medet’in bacağını kırdı.

 

 

BONUS Çukur  15. Bölüm – Savaş Çıkar Yapma

Yamaç, Vartolu’nun aslında ağabeyi Salih olduğunu öğrenmişti. İdris henüz kim olduğunu bilmese de Salih’in varlığından haberdardı. Tam bu sırada Vartolu Emmi ile Paşa’yı rehin aldı. Yamaç Vartolu’yla konuşmaya gelmişti ve bunu öğrendiğinde onları bırakmazsa savaş çıkacağını söyledi.

 

 

 

Konuk yazarım Gözde ‘nin seçimleriyle Çukur’un en iyi sahneleri serisi Yamaç Koçovalı ile başlayıp Vartolu ile devam etmişti. Gözden kaçırdıysanız mutlaka tıklayın:

ÇUKUR – EN İYİ YAMAÇ KOÇOVALI SAHNELERİ ‘THE BEST OF YAMAÇ’

ÇUKUR – EN İYİ VARTOLU SAHNELERİ ‘THE BEST OF VARTOLU’

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Ayla

  Cukur un VARTOLU su dün evlendi,Erkan ve Cansu Tosun a ömür boyu mutluluklar ve uzun yillar süren bir evlilik dilerim. Cansu nun gelinligi,Erkan beyin damatlik takimi cok hostu. https://uploads.disquscdn.com/images/ac5334daacbf55a47b81e20bc2238fe62e3fec87b0abd8db408320b5e64d4fb4.jpg

  • Gözde E.

   Sezon finali yazısında dedikodu köşesi açtım düğün için :)))

   • Ayla

    Gözde artik yazi bile yazmamayi düsünüyorum Asli nin sitesine hic kusura bakma!
    Bundan ÜC saat evvel buraya bu paylasimi ekledim bu mutluluk haberini paylastim. Buraya ekledim cünkü en son cukur yazisiydi,diger yazilari aramaya üsendim.
    Sen benim eklememden birkac saat sonra hemen kendin cukur un final bölümüne baska bir fotograf eklemissin ve bana haber veriyorsun dedikodu bölümü actim diye.
    Kusura bakma insanlarin özgürce birseyler paylasmasina nerde ne zaman FAZLA karisiyorsun. Bunu Asli yapsa bir derece anlayabilirim ama sen yapiyorsun ve ben anlamakta zorlaniyorum.

    Ayni sekilde nefes nefese yi izleyip yorum biraktim belki digerleride gelir ilk ve ikinci bölümde senin cevabin yorumum Asli bölümü yorumladiginda oldu! Yani Asli nin blogunda SPONTAN birsey paylasamiyacagiz mi? Ille hersey senin istedigin zaman ve senin istediginde mi olacak?
    Biliyorum simdi bana kizacak ve kirilacaksin ama ben icimde tutamam hissettiklerimi.
    Esasinda seni abla gibi eski bir dost gibi uyariyorum.

    • Gözde E.

     Kusura bakma haklısın.. Ben bunu görmeden paylaşmışım orda zaten, görsem paylaşmazdım, sezona doğru oraya girer arkadaşlar diye paylaşmıştım açıkçası. Ama dediğin gibi istediğin yerde yorum yazmakta özgürsün elbette. Ben ordaki paylaşımımı da siliyorum bu yüzden.

     Nefes Nefese konusunu pek anlamayamadım ama ben rahatsız olduğum için günlerdir, o Ranini’deki yazıya yorum yapmayı unuttum sonradan.
     Görüşmek üzere.

     • En iyisi ben haber bölümüne ekleyeyim fotoğraflar 😊 hrmen hemen tüm fotoğraflara baktım, çok şekerler…

     • Gözde E.

      Haber bölümü mü var? 🤔 Ben de düğüne katılanların hesaplarını falan da inceledim ortam çok hoştu gerçekten ☺

    • Iki kere okudum bu yorumun detayına hakim olabilmek için, nefes nefese konusunu anlamadım o konu ikinizin arasında bişi galiba ama diğeri başlık açmakla ilgili dolayısı ile admin olarak yanıt vermeliyim bu konuya:

     Admin der ki isteyen istediği şeyi istediği yere yazsın…

     Ama konuların aynı çatı toplanması daha iyi olur. Yani ilk mesajı takiben yanıtlamak… Burada ilk mesaj senden gelmiş, yanıtlarda senin mesajin altında toplansın. ama Gözde’nin amacı da diger yazı (bölüm kapanış) çok daha farklı yorumculara ulaştığı için orada başlık açmak sanırım. Mantıklı.

     • Ayla

      Ben senin sitende yorum yazmaya biraz ara veriyorum Asli buda bana gayet mantikli geliyor.
      Nefes nefese ye gelince baktim senden yorum gelmiyor ve bende ilk bölüm icin birseyler karalamistim bende Ranini karekter tanitimi altina yazdim. Bana cevap yazan veya like atan olursa bildirim geldigi icin Gözde nin “like” attigini görünce anladim ki yazimi görmüs. Sonrasinda Gözde acikladi rahatsizmis ondan nefes nefese hakkinda düsündeklerini paylasmamis. Tamam buraya kadar anlayisla karsiliyorum ama SENIN sitende Gözde ye yönelik nefes nefese dizisi hakkinda yorumuma karsilik Gözde nin cevabi hep yorumum Asli nin dizi hakkinda yorumunun altinda olacak seklindeydi.
      Ehh sende hakli olarak calisan hatta cok calisan birisin insanin ilk önce isi,okulu ve ailesi gelmeli zaten ilk sirada. Sende yogunluktan diziyi yorumlayamadin.
      Ama Gözde nin bu kurallari bende biraz spontan yazma şevlimi kiriyor.
      Gözde nin icinde hicbir kötülük oldugunada zaten inanmiyorum ama bu kadar fazla sahiplenmesi orda bu paylasilacak burada bu dedikodu paylasilacak bana göre degil.
      Simdilik ara veriyorum belki bir gün yine bulusuruz,ama ben simdilik sadece Ranini de olacagim.
      Hersey gönlünce olsun…

     • 😢 Ben buraları takip edemez oldum Ranini’e ugrayamiyorum bile… Yollarımız kesişmeyecek mi yani…

      Nefes nefese konusunu da şimdi çözdüm. Tüh ben bölüm yazısını yazamayınca Gözde de yorum yazamamis mi oldu şimdi? Duzenli bölüm yazısı var mi ranini de? Umarim bu hafta yazabilirim 🙏 Ama ayağından pranga takıp illa gel de diyemem tabii… Yeni dönemde taze yazılarda yolumuzun kesismesi dileğiyle… 😘 özletme kendini…

     • Gözde E.

      Düzenli yazı yok. Kim kimdir vardı bir tek…

  • Ben de bir sürü fotoğrafa baktım dun gece, altin takma sorumlulugu olmayan (min 415 TL) herhangi bir düğüne gidesim geldi… Çok mutlu olsunlar 💕💕💕

   • Gözde E.

    200 tl taksak kabul olur mu 😅

 • Buke Oguz

  Gözde’ciğim ellerine yüreğine sağlık. Yine çok güzel bir derleme hazırlamışsın :))) Yamaç ve Vartolu deyince insanın aklına nasıl VarYam gelmez ki… İki karakterin de seveni çok ama VarYam’ı sevmeyen yok gibi duruyor:))))
  Sen de en güzel sahneleri bulmuşun her zamanki gibi :)))
  Ben de kendi VarYam listemi ekleyivereyim şuraya ama hangisinden başlayayım hangi birini yazayım bilemiyorum ki :)))

  1. Tabi ki mezarlık sahnesi. Yamaç’ın biliyorum Salih biliyorum babanım oğlu derken sarılışı, Salih’in öldür beni be kardeşim yakarışı… Birbirleriyle kardeş olarak ilk temaslarıydı bu sahne ve unutulmazlar arasındaki yerini aldı.

  2.Babam için yaptım…. Yamaç istediği kadar babam için yaptın desin gözleri senin için yaptım, ölme diye yaptım diyordu ve Salih de bunu gördü. Bunun içindi “şıışşşt babamın oğlu sen nasıl bir adamsın lan” demesi….

  3.Ben kötüyüm sen iyisin… Yamaç Hale’nin ölümü üzerine gidip gitarını geri almış, yine müziğe sığınmıştı. Yamaç şarksını söylerken Salih’in gelmesiyle susmuş ve iki kardeş kavga etmeden konuşmuşlardı. Kötülerimizi Baykal’a karşı birleştirelim demişti Salih ve ardından o muhteşem Baykal Yamaç Salih Medet sahnesi gelmişti. :)))

  4. Yangın sonrası Yamaç Salih konuşması… Beni sen kurtarmışşsın diyen Yamaç’a evet yaptık öyle bir hata diyen Salih :)))
  E bıraksaydın ölseydim kurtulurdun benden diyen Yamaç, alevlerin arasında bol bol düşünmedim değil , senin için değil Sena yengeyi sevdiğimden … Kendi sevdiğimizi mutlu edemiyoruz, bari seninkini edeyim dedim yapmasamaydım diyen Salih ve Eyvallah diyen Yamaç çok güzelsiniz :)))))

  5.Mezar taşı sahnesi….Ne kadar kabasın insan bir teşekkür eder diyen Vartolu’ya : İnsan bir paket yaptırır , öğren böyle şeyleri diyen Yamaç :)))))

  6. Menemen sahnesi :))) Vartolu: Senin benim menemenime kastın mı var, rahat rahat yiyemeyecek miyim? Yamaç: Yalan söyleme yiyesin yok … Yarım saattir bakıyorsun… Komşu olmanın iyi yanları da var kötü yanları da… Sen beni izlersin ben seni izlerim Vartolu :)))) Kimsin lan sen diye soran Yamaç’a Vartolu’nun cevabı: Siz baba oğul boş zamanlarınızda benim dedikodumu mu yapıyorsunuz kimsem kimim :))))

  7.Savaş Çıkar Yapma…. Yamaç Vartolu’nun Salih olduğunu öğrendikten sonraki ilk karşılaşmalarında Yamaç’ın onun yüzüne bakamaması, konuşamaması, Vartolu’nun Yamaç’a konuşmayacak mısın? Ne var, birsey mi içtin oğlum demesi…. Yamaç’ın kelimeleri toparlayamaması en sonunda yapma diyebilmesi… vartolu’unun ne yapmayım demesi üzerine düşündüğün şeyi diye devam etmesi Yamaç’ın… Benim evime gelip beni tehdit edemezsin diyen Vartolu’ya Yamaç’ın tehdit etmiyorum yapma demesi… Yamaç’ın Kasımlardan bahsettiğini anlamayan Vartolu’nun : Yapacam lan yapacam emmiyi de alacam paşayı da alacam demesi üzerine Yamaç’ın şaşkınlıkla ne saçmalıyorsun savaş .çıkar yapma demesi …

  8. İdris ve Vartolu’nun Emmi ve Paşa için karşı karşıya geldiği sahnede Yamaç’ın araya girmesi, Vartolu’nun şaşkın bakışları, Yamaç’ın babasını ikna etme çabaları, inat eden Vartolu’yu susturması, en son sıkın sıkmayan şerefsizdir sıkın demesi izerine silahını indiren İdris’in peşine takılırken Vartolu’ya kaçamak bakışı, Vartolu’nun ne olduğunu anlamadım ifadesi :)))

  9. Yamaç ve Vartolu’nun Medet konuşması… Vartolu : Medet’i almışsın Yamaç: Aldım… Vartolu :E verrr… Yamaç: Vermeyecem… Yamaç : uyuşturucu işini bırak. Vartolu: Yarın menemenimi Medet getirmesse büyük arıza çıkar:)))

  10. Medet’i almak isteyenleri dağıtan Yamaç ile Vartolu’nun duygusal konuşması…

  • Ayla

   Merhaba Buke
   Inanirmisin senin sevdigin VarYam sahneleri anlatimin videolara bakmaktan daha etkiliydi.
   Ilk sezonda esasinda iki kardeste beraber degildi ve ayri taraflardaydi ama yinede ne kadar güzel sahneleri vardi,birbirlerine laf sokmalari vardi,birbirlerini bilincli olarak gicik etmeleri vardi. Ikinci sezon simdi ayni tarafta olacaklar ve düsmanlarina karsi savasacaklar ve bakalim yine buna benzer keyifli sahneler olacak mi? Simdi ayni taraftayken birbirlerine yeni bir mezar tasi yapmazlar,birinin menemen keyfinin icine etmezler,birbirlerini kurtarirken yaptik öyle bir hata demezler. Yani bu ikili ayni izleme keyfi vermezler diye biraz kusku duymuyor degilim….

   • Buke Oguz

    Selam Aylacıgım, teşekkür ederim 😊😊 Kesinlikle karsi taraftayken de cok iyi sahneleri vardi ayni tarafta da.. Ben yine cok güzel sahneler izleyecegimizi düşünüyorum. Hem didişirler hem birbirlerini kollarlar, hem de birlikte Çukur’u ve sevdiklerini kurtarma savaşı verirler. İkisini burbirine laf sokmadan hayal edemiyorum ben. Ama iyi anlaşsınlar da istiyorum 😂😍😍
    Daha cok guzel sahneleri var. İlk aklima gelenleri yazdim. Hatirladikca eklemeye devam edecegim 😁😁

  • Gözde E.

   Selam canım, hoş geldin, senin de ellerine sağlık yine çok güzel bir yorum <3 <3
   VarYam sevilmez mi ya, kesinlikle Sarp-Mert'ten sonra çiftlik kavramının illa kadın-erkek ve aşk temasından ibaret olmadığını gösterdiler bize.

   6.Menemen sahnesi ya efsaneydi :)) Biz biliyorduk tabii kim olduğunu Vartolu'nun ve sonra Yamaç da öğrendi elbette 🙂

   8.Bu sahneyi hiç VarYam olarak düşünmemiştim daha çok İdris-Vartolu-Yamaç diye düşünmüştüm.

   9.Burdaki Vartolu repliği en iyi repliklerinden biri kesinlikle. Sonra ertesi sabah o menemeni Medet'in önüne koyması :)))

   10.Kendisini VarMed'de göriciğiz.

   • Buke Oguz

    Kesinlikle katılıyorum canım. Çift olma konusunun karsi cinslerle sınırlı oaması gerektiginin en iyi kanıtı idi Sarp Mert. Simdi de VarYam.
    Daha cok guzel sahneler var aklima geldikce ekleyecegim😊😊
    İdrisin Yamac ve Salih’e tokat sahnesi bunlardan biri tabi ki🤣😍😍

    • Gözde E.

     Efsane tokat ya :)))

     VarMed en kısa zamanda :))

   • Ayla

    Gözde nefes nefeseye bakiyormusun? Ben simdiye kadar bayagi sıkıldım:((

    • Gözde E.

     Evet, seyrediyorum. Konu biraz dağınık ama Uğur Yücel var işin içinde toparlar diye düşünüyorum.

     • Ayla

      Evet bayagi bir daginik. Ugur Yücel de herzaman ki gibi sevimsiz:))
      Havaalaninda Rüya Hatay a bilet bulamiyor,Yusuf yer ayarliyor ama dolu ucakta ikisinin arasinda bos bir yer var:))) Detayci tarafim agir basti 🙂

     • Gözde E.

      Uğur Yücel’den yana bir sıkıntım yok benim. Ama dediğin ayrıntıya ben de takıldım :)))

     • Buke Oguz

      Ucaktaki bos yer benim de dikkatimi cekti.

     • 8B… ben de dikkat ettim.

      Hatta sevil, bizim sevil degil mi? Gozde??? Twitter da gozde ile bana yazmış. Gidis antakya Havalimanı dönüş antakya Havalimanı… 😊

     • Gözde E.

      Evet evet bizim Sevil 🙂

     • Ayla

      Bu aksam bir sans daha vereyim nefes nefese ye,Ranini de karekter tanitimi altinda bölüm hakkinda düsündüklerimi yazdim okudun saniyordum. Senden de bir bölüm yorumu bekledimdi. Asli dan TIK yok,peh peh ne yogun calisiyor pozisyonu önemli olmali. Valla Asli yi tanidigimdan beri hep buralarda,hep lay lom oldugu icin biraz yadirgiyorum:) Kizzz bu Asli cukur u bile yorumlamaya vakti olmazsa ne yapariz:)))
      Kulaklari bol cinlamistir hakkinda bol dedi kodu yaptim :))
      Gözde cukur a Sarp Akkaya ve kardesi Kaya Akka ya gelse kötü kardesler olarak enfes olurdu,sen ne dersin?

     • Adım geçti 🍭 koştum geldim.
      Nefes nefese’yi taa pazar günü izleyebildim. Bu nedenle yazı gelmedi tabii… ama bugun Izleyecegim ve yarın yazacagim, kararliyim.

      😎 laylaylom dedi yaa… evet öyleyim. Bu nedenle off çok yoruluyorum dedikce cevremdekiler gezdiklerine say diyorlar…
      Çukur’u TV ile es zamanli izleyebilirssm kesin yazarim. Ama izleyemedigim haftalarda destek isterim. Bölüm yazıları erken yayınlanmali çünkü 😊

      Kaya akkaya’yi hic sevmem… bir tabir vardır kılkuyruk. Tam ona uyuyor. Ama sarp buyursun gelsin.

     • Ayla

      Hay allah adini duyunca nasil kostun hemde Gözde ye yolladigim bir mesaja,iyi bundan sonra arkandan dedikodunu yaparim seni buralara cekmek icin:))
      Lay lom sen karekter tanitiminda kendin öyle tanittin evet seni tanidikca lay lom olduguna karar verdim:))
      Iste kilkuyruk oldugu icin ve gicik bir tip oldugu icin Kaya yi isterdim.
      Tamam hadi hayirlisi nefes nefese yi yazda okuyalim bakalim sen ne düsünüyorsun.

     • Umarim yetişebildiğim. Yeni çıktım ofisten

     • Ayla

      Daha 1 saat 15 dakikasi var,tabii Istanbul un trafigi malum:(

     • Gözde E.

      Aslı bölüme yetişti, yazsa da okusak 🙂 Senin de 2. bölüme şans vermene sevindim 😉

     • Gözde E.

      Destek derken beni mi kasdettin acaba? 😀

      Aksilik olmazsa her hafta Gülperi yazılarım kesindir efendim. Hatta günü uygun olur da seyredersem ve devam ederse Birce-Cansel-Özlem dizisi Yıllar Sonra’yı da yazmak isteğim var efendim.

     • Ok

     • Gözde E.

      Evet, yazdıklarını okudum Ayla ama Aslı’nın yazısı çıkar da yorumlarımı yaparım diye beklemiştim. Sonra yazmayacağı belli olunca oraya yapmayı da unuttum. Bu aralar sağlık sorunlarımdan muzdaribim, kafam bir dünya çünkü… VarSad’ı da hazırlayamadım bu yüzden. Valla ben de yadırgıyorum doğrusu 🙂 Ama twitter’dan falan mesajdır, yorumdur sesini duyuyorum ben çok şükür 🙂
      Kaya’yı çok bilmem ama Sarp gelsin. Hatta ben Sarp’ı Cumali olarak düşünmüştüm.

     • Ayla

      Gecmis olsun Gözde.
      Ben bu bölümde sıkıldım nefes nefesten ilk saatinde ceple oynadim ikinci yarisinda iki ayri kizimla yazisa yazisa yarim gözle baktim. Rüya serbest birakildi mi yoksa kacti mi anlamadim:)

     • Gözde E.

      Teşekkürler.

      Evden birisi yardım etti O da kaçtı. Bana bu bölüm daha iyi geldi. Yorumların devamı Aslı Hanım’ın yazısına :))

     • 😢😢😢 uyuyakalmışım

     • Gözde E.

      Tahmin ettim.

     • Ayla

      Bak bizimki yine uyuyakalmis,sen yine bekle bakalim yorumlarinin devamini yazmayi:))
      Ben yeni sezonda bakmaya devam edicegimi sanmiyorun,bu sezon diziler konusunda daha da bir secici olacagim…

     • Ayla

      Ah 3 bölüm fragmani heyecanliydi kararsiz kaldim:(
      Anladim ki babasi daha kurtulamamis ve Rüya da galiba yine kacmis.
      Dizide sevmedigim taraf bölümler boyunca Rüya hep kilitli mi olacak ve devamli kacmaya mi calisicak?

     • Gözde E.

      Mantıken öyle gitmez, bence en fazla 1 bölüm daha.

    • Ben şükru ile sebnem i daha çok yakistirdim. 💕💕💕

     • Ayla

      Ben Ranini de yorum birakmistim bölüm hakkinda orda da yazdim Sebnem cok kart duruyor Sükrü nün yaninda,zaten birkac yas daha büyük adamdan.
      Ama tabii zevkler tartisilmaz sen yskistirabilirsin:))
      Senin Secgin Özdemir in yeni bir diziyle geliyor Hande bilmem ne Dogandemir sanirsam ayy o kizi hic sevmem hep magazin haberlerinde ya:)

     • Büyük konuşmayayım ama seckin’ciim için bile o kiza katlanamam…

     • Gözde E.

      Ben ilk bölümüne bakmayı düşünüyorum Can Kırıkları’nın. Hande ile bir derdim yok 🙂 Özellikle erkek kadro göz banyosu gibi. Seçkin, Özgür Çevik, Alican Yücesoy <3 <3 <3

 • SuperBirne

  Gözde, ellerine saglik! Chok güzel olmus. Videolarin hepsini izledim; fakat fark ettim ki izlesen bir dert, izlemesen ayri bir dert. Özlem giderip izlemek istiyorum, izleyince de daha chok özlüyorum :-)))

  Vartolu ve Yamac’in yan yana olup da güzel olmayan sahnesi var mi, hatirlamiyorum. O yüzden bir siralama yapmak chok zor. Sen aklina estigi gibi mi ekledin videolari yoksa begendiklerine göre mi siraladin?

  “Kapat sunu, Muhittin abi” sahnesini hic VarYam olarak düsünmemistim:-)

  Sizde de öyle mi oluyor, bilmiyorum; fakat videolarin bazilari alakasiz bir yerden basliyor.

  • Gözde E.

   Hoş geldin Sevil. Teşekkür ederim çok <3 Aynen videolar özlem katlıyor, gelsin artık Eylül 🙂

   Ben 33 bölümden beğendiğim videoları bölüm sıralamasına göre sıraladım.

   Mihriban Kim sahnesi benim için hem Vartolu hem VarYam, sonuçta Mihriban çalmak vs Yamaç'ın planı var orda. Mezarlık sahnesini de mesela hem VarYam, hem Yamaç, hem Vartolu'da gördük.

   Aynen bazen videolar alakasız bir yerden başlıyor, araya alakasız bir sahne girebiliyor, yükleyenin suçu.

   • SuperBirne

    Evet, “Mihriban kim” sahnesi hem Vartolu’nun hem de Yamac’in oldugu bir sahne; fakat “kapat sunu, Muhittin abi” kismi o kadar efsane ki, ondan önceki sahne gölgesinde kaliyor. O yüzden, simdi tekrar izleyene kadar hic VarYam olarak algilamadigimi fark ettim 🙂

    Videolarin alakasiz bir yerden baslamasi kismini anlatamamisim: Diyelim ki senin buraya yükledigin (linkini attigin) videonun uzunlugu 7 dk., play’a basinca video mesela 4. dk’dan basliyor. 🤔 Ama sadece bende öyle olmus heralde… 🤨

    • Gözde E.

     Evet dediğin gibi başı VarYam, sonunda da Yamaç var ama Vartolu alıp götürüyor sahneyi <3 <3

     Haaaa, Allah Allah niye öyle bir şey oldu ki?

     • SuperBirne

      Önemli bir sey degil ya, sadece sasirdim ve kavramam zaman aldi :-))))

    • DreamyTangerine

     Sevilcim ben eğer o videoyu daha önce youtube’da açmışsam buradan linke tıklayınca daha önce bıraktığım yerden başlıyor, senin de öyle olabilir mi?

     • Gözde E.

      Aaaa o benim aklıma gelmedi kafa gidik ondan belki de 🙂

     • SuperBirne

      Sanmiyorum; cünkü benim bilgisayarimin internet hafizasi, bilgisayari (hatta pencereyi) acip kapatinca kendi kendini imha ediyor :-)) (Ben öyle ayarladim).
      Önce Gözde öyle ayarlamis sandim hemen ilgili sahneye gelelim diye (öyle bir ayar olsaydi fena da olmazdi aslinda :-)), sonra baktim ki alakasiz bir yerden basliyor 🙂

     • Gözde E.

      Ahahaha keşke öyle bir ayar olsaydı valla yapardım :))

 • Ayla

  Ikinizinde elinize saglik,bu bir ekip işi:))
  Diziyi özledim mi ne yalan söyleyeyim hayir. Galiba aranizda birtek benim yaz aylari baktigim dizileri özlemeyen,baktigim dizilerin sahnelerine tekrar tekrar bakmayan.
  Gözde nette cok var en iyi VarYam,Yamac,VarMed sahneleri. Yani sevdiginiz karekterlerin sahnelerini tekrar tekrar izlemeyi seven büyük bir kitle var.
  Malum tabletten ekledigin sahneleri izlemek ne mümkün ama benim sevdigim VarYam sahnesi yani benim en sevdigim mezarlik sahnesi olacak. Ikiliyi izlemekten en keyif aldigimda o kacis plani sahnesiydi:)) Itiraf edeyim kacis plani sahnesini gülebilmek icin birkac kez izlemistim:))
  Aras Bulut ve Erkan i izlemek gercekten cok keyifli,ikisinin güzel enerjisi ekrandan bana geciyor,arkadas olduklari birbirleriyle olan sahneden cok keyif aldiklarinin keyfide bence bizlere geciyor ve bu cok önemli.

  Istanbulda seller almis götürmüs arabalari,sizlere gecmis olsun,alt yapinin iyi olmamasi sorunu…
  Ayy buraya yagmur yagsin diye yagmur duasina basladim ama yok malesef:(
  Yasli annemi haftaya cok sicak bir ülkeden daha sicak ülke Türkiye Ege tarafina yolluyacagiz,kadin zaten 3 aydir buralarda sicaklardan kafayi yedi oralarda iyice yer artik:(
  Kizlarimda bir hafta sonra Rusya ya tatile gidiyorlar,ne yapicaklarsa oralarda.
  Ama asil bombayi kücük kizim 21 yasinda ki patlatti seneye nisanda 6 ayligina Japon ya Tokyo ya tasinacak ve japonca ögrenecekmis! Kizin 12 yasindan beri hayaliymis.
  Ehh valla yari japon bir torun hic fena olmazdi:))
  Bende VarYam dan bahsedeyim derken özelime degindim iyi mi?
  Neyse herkese huzurlu günler dilerim.

  ASLI birseyi merak ettim arama motoruna mesela en iyi VarYam sahneleri diye yazsak senin blogun en ön siralardan cikiyor. Bu nasil oluyor? Yani ayrica bir ücret ödüyormusun!
  Merak ettim.

  • Gözde E.

   Hoş geldin Ayla, teşekkür ederim <3<3
   Ben yazın sevdiğim diziyi özleyenlerdenim, bu tip derlemelere de merak edip bakarım. Büyük bir kitle olması ne güzel, bize de uğrarlar ne güzel :))
   Sahneleri yine seyredemediğine üzüldüm 🙁 Mezarlık sahnesi listede var, kaçış planı sahnesi de 🙂 Hatta iki sahnede de başa bir de fotoğraf koydum onu görebilmiş olmalısın değil mi?
   Kesinlikle birlikte enerjileri çok iyi, bu sezon daha çok onları yan yana seyrederiz inşallah.

   Benim oturduğum semtte bugün yağmur yağdı yine ama sel götürdüğü yok ya. Yine nem yine nem yine nem… 🙁 Bunaltıcı… Ege daha iyi olabilir nem açısından, yeşili de burdan daha çok.

   Rusya'yı ben de görmek isterdim valla, iyi ediyorlar.

   Benim de bir arkadaşım Japonya'ya taşındı eşiyle ve gördüğüm baya mutlu oralarda, seninki de olur umarım.

   Sana da güzel günler dilerim.

   Bu arada sezon finali yazısında paylaştığım videoyu seyrettin mi? Dizinin youtube kanalına eklediler geçen gün.

   • Ayla

    Hemencecik te cevap verirmis:)
    Yani senin paylastigin bir videoyu youtube adres göstererek mi eklemis?
    Yok büyük bir kitle oldugunuza söyle karar verdim senin gibi yüzlerce kisiler buna benzer videolar eklemisler,en iyi Var,Yam,en iyi Yamac sahneleri gibi. Yani böyle vakit emek harcayip sahneler arayan ve bunlari izleyen bir kitle…
    Arkadasin esiyle is icin tasinmis gibi geldi bana ama benim kizim bir okula gidip dil ögrenecek ne isine yariyacaksa japonca:))
    Istanbulda sellere gelince bir gazete sayfasina girmistim Vatan caddesinde bir sürü foto vardi yagmurdan seller olmus arabalar sular altinda kalmis.

    • Gözde E.

     Valla öyle denk geldi hemencecik oldu :))

     Yok yok benim paylaştığım bir video değil bambaşka bir sürpriz demek ki daha görmedin :))
     Twitter dediğin tarz videolarla dolup taşıyor, her karakterin hayranları her gün onlarca video paylaşıyorlar.
     Japonca öğrenmek için sizin oralarda okul yok mu ki ya da kurs??
     Belki de geçen geceki yağmurdur, bizim kuaförün yeğeninin de evini su basmış…

   • Ayla

    Sezon finali yazisini Asli yazmisti ve simdi cepten baktim yeni eklenen video göremedim:( Biz ölsek te ölmeyiz yazisinda mi?

   • Ayla

    Galiba sen seyi diyorsun bir bölümün son sahnesini canli cekmisler. Ben o bölümü tv den canli izledim diger izledigim bölümler gibi yani Puhu dan izlemedim. Ama ne canlisi anlamadim hic öyle bin bir gecede ki gibi canli gibi hissetmedim. Fazla abartmislar bence cukur elemanlari ilgi cekmek icin:))

    • Gözde E.

     Şimdi canlı çekim değil o 🙂 Dizi yayındayken bölümün son sahnesi çekmişler. Sonra kurgu ve post işlemlerini halledip kanala götürüp yayına sokmuşlar.

     • Ayla

      Eh tamamda ben bunda haber olacak bir durum görmedim:) Bakis acimiz farkli hehe.

     • Gözde E.

      İşte ekip bununla övünmek için kamera arkası yayınlamış :))

     • Ayla

      Iste demek istedigim ekip fazla abartmis:))

  • Merhaba Ayla,

   Geçtiğimiz hafta ben de kısa bir iş seyahati için size yakınlara geldim ki (Amsterdam) ne sıcaktı anlatamam… İstanbul’dan feci idi.

   Yazıda youtube linkler var. Sanırım linklerin yüklenmesi yavaş oluyor bu nedenle göremiyorsun. off ve poff…

   Ben Çukur’u inanılmaz özleyenlerdenim… Yaz ekranında dişime göre bir şey de bulamadım 🙁 Bir Darısı Başımıza’yı izliyordum ki geriden geriden o da gitti. Neyse Nefes nefese’den umutluyum <3

   Küçük kızına sevindim 🙂 Aferin!… Yalnız bir büyüğü olarak şöyle bir bilgi vereyim. Yabancı dil kullanmayınca unutuluyor. Ben de ispanyolca'ya başlamıştım. Burada cervantes, İspanya'da bir ay yaz programı falan… Aradan geçti 10 yıl. Bir iki kısa seyahat haricinde hiç kullanmadım ve unuttum bile… (la casa de papel'i ispanyolca izledim <3 sayılır mı?) Yani diyeceğim o ki gitsin görsün hevesini alsın ama sonra da iş olsun / özel olsun olabildiği kadar kullanmaya çalışsın…

   Gelelim soruna. Her yazı için siteye ilgili kelimeler gömüyorsun. (tag / etiket) Mesela az önce 'en iyi varyam sahneleri' yazdım. Yazının milliyet blogda yayınlanmış hali çıktı. Bazen blog çıkıyor, bazen hürriyet yada milliyet…

   Yazıya yada siteye reklam verebiliyorsun. ilk zamanlar facebook reklamı vermiştim ama hiç faydasını görmedim. Google reklamına ise şimdiye kadar ihtiyaç duymadım. google seviyor minnoş blogumu. Ne kadar ziyaretçi olursa o kadar yukarılara çıkartıyor. O yüzden TIK TIK TIK <3

   Sosyal medyada paylaşımlar ile çok sık ilgilenemiyorum bu aralar. Burada da Gözde <3 devreye giriyor sağolsun…

   Bizden böyle, görüşmek üzere…

   • Ayla

    Selam Asli eh anla artik buradaki sicaklari,günes seven kuzey avrupa kutup insanlari günesten bikti.
    Kizim dün bana ve anneannesine acikladi kendini bulmak,olgunlasmak ve kendi ayaklari üstünde durabilmek icin böyle birsey yapmak istiyormus,cok makul bulduk.
    Japonya ya ilk ilgisi cizgi filmlerle sonrasinda tarihini ilginc bulmus en sonda yemekleri.
    Dili unutacagi kesin ama dedigin gibi hevesini alir,bunu tek basina basarirsa herseyi basaracagina inaniyor:))

    Valla Gözde olmasa blogun uykuya yatmisti diger bilgiler icin tesekkürler.

    • Gözde E.

     Kızını çok takdir ettim valla, o yaşta bu kadar olgunluk, bu düşünce süper. Dil de maalesef kullanılmayınca unutuluyor Aslı’nın dediği gibi… Yoksa ne güzel Fransızca, İngilizce konuşuyor olurdum ben de…

     Açıkçası zevk almasam hiç hazırlamazdım bu derlemeleri, ciddi keyif aldım 🙂 Darısı Başımıza’yı da ne güzel yazıyordum ki senin okumadığın 3. bölüm yazısı daha çok yorumla doluydu senin sevdiğin gibi… Aslı isterse seyredeceğim yeni bir diziyi yazarım elbette her hafta. Bu arada Binbir Gece’yi de dün gece bitirdim ama yazı 2 hafta içinde gelecek çünkü dizinin resmi Yotube kanalı yeni yüklemeye başlamış özel videoları ve çok yavaşlar, onları bekliyorum ama kafamda bir şeyler kurdum. Yayınlanınca oraya bekliyorum seni 🙂

     Bir de sadece ben değil Buke ve Neslihan da var blog’u uyutmayan :))

     • Ayla

      Evet biliyorum ama ne o dizi nede Ingiltere ilgi alanima girmiyor:))
      Ayy bin bir gece 10 sene oldu herhalde seyredeli sanki cok aklimda kaldi:))

     • Gözde E.

      Yazıyı yazınca hatırlarsın mutlaka :))

     • Buke ve Neslihan’a da <3

     • İsterim tabiisi

     • Gözde E.

      Gülperi’yi seçtim :)) Nefes Nefese senin zaten. Haaa Engin Akyürek’in dizisi olursa direkt ona talip olurum :)))

     • Ayla

      Simdi bu cok yogun calisan is gezilerine giden Asli miz nefes nefesi yazicak hadi hayirlisi:))

     • 😅😁😂 ben de bilmiyorum o iş nasıl olacak…

     • Ayla

      Senin cok sevdigin Secgin Özdemir in bir sinama filmini izliyorum su an bir nefes yeter aklima sen geldin:)

     • Gözde E.

      Ben de seyretmiştim O’nu hem de sinemada. Yorumunu bekliyorum.

     • Ayla

      Iste sizlerin sinamada seyrettigi türk filmlerini ben anca yaz aylarinda vakit bulup ve nete düstükten sonra bulup bakiyorum geriden ama olsun:))
      Babam filmini bulamadim ama:((

     • Gözde E.

      Babam çok güzel ve çok duyguluydu

     • Ben duymamisim bile 😅😆😂

     • Ayla

      Aman seyredeceksen filmi benim yorumumu okuma bayagi bir SPOILER icerir:))

     • Ayla

      Asliii nefes nefese yi seyrettin mi? Yorum bekliyoruz artik nasil olacaksa:))

     • Yaaa 😢 ilk partiyi kaçırdım gec çıktım ofisten. Sonra ikinci basladi ama havalimanindan ciktilar ve uyuya kalmisim… ama izliycem 😊

     • Ayla

      Cok kaliteli bir türk filmi degildi,canim romantik duygusal bir film seyretmek istiyordu bunlarda bu filmde vardi. Ama artik insan zarrafi mi film,dizi experti mi oldum nedir Yaman i Secgin i ilk gördügüm sahneden itibaren kalbini kiza vericek dedim ve öylede oldu. Tabii ne sekilde olacagini tahmin etmemistim. Yani ilk sahneden sonunu tahmin edebiliyorsun.
      Filmde cok sevdigim bir sahne daha yeni tanistiklarinda Nefes Yaman i bir seansa götürdü orada bir adamin anlattigi muhtesemdi sevisecegi kadinin gögüslerini cikarip atmasi bilmem hatirladin mi:))

     • Gözde E.

      Evet dediğin gibi tahmin edilebilir bir son… Hatırladım o sahneyi güzeldi gerçekten 🙂

     • Seckin 💕

   • Ayla

    Bu arada sanki icime dogdu darisi basina yi ikinci bölümden terk ettim:))
    Sevenleri saskin ama kanal kazancina bakiyor ve reytingi birinci olsada iyi degildi,belliki kanali doyuracak derecede reklam almamistir.
    Valla nefes nefese eylülde baslasa daha iyi olurdu ama mutlaka bakacagim.

    • Gözde E.

     Benim de içime doğru herhalde bu hafta yazıyı bir türlü yazmak istemedim 🙁

 • DreamyTangerine

  Ellerine sağlık Gözde, harika bir derleme olmuş, zevkle izledim tekrardan.

  Yedinci bölümden aldığın ilk sahnede Vartolu Yamaç’a sen bana ne yapabilirsin diye soruyor Yamaç da yaptığımda görürsün diyor ya, Yamaç’ın asıl cevabı Mihriban sahnesi işte…. 😢

  Bir de 15. bölümden aldığın bonus sahne Yamaç’ın Vartolu’nun abisi olduğunu anladıktan sonra ilk kez onunla karşı karşıya gelip konuştuğu an değil mi, ondan öyle yüzüne doğrudan bakamıyor, konuşurken sesi titriyor, bu sahneyi silmişim kafamdan hatırlamış oldum sayende.

  Son olarak senin sahnelerine ek olarak naçizane bir sahne de ben ekleyeyim dedim favorilere: 😍

  http://www.showtv.com.tr/dizi/sahne/cukur-idris-vartoluya-tokat-atiyor/57573

  • Gözde E.

   Selam Şölen, hoş geldin <3 Teşekkür ediyorum.

   Evet öyle, zalim bir cevap belki ama efsane bir sahneye sebep oluyor :((

   Evet 15. bölümden olan bonus sahne öğrendikten sonra ilk konuşması olması lazım. Çok iyi bir oyunculuğu var Yamaç'ın orda bayılıyorum, bir de üstüne en sevdiğim Heyecanı Yok eşliğinde adamları dövmesi <3

   Hatta sen Show Tv bu dayak kısmını unutulmaz sahneler diye verdiğinde sormuştun bu neyin nesi diye :))

   Ekle tabii <3 O sahneyi Youtube'da özel videolara koymadıkları için ekleyemedim yoksa aklımdaydı…

   • ‘Ne dur dedi mi dur al dedim mi al’ favori repliğim. Hele ki Yamaç’ın vurdugu adamın Vartolu’nun ayağına takılması ^^

    • Gözde E.

     bonus 15. bölümdeki sahneyi diyorsunuz değil mi? 😀 😀 😀

  • Ya bu sahnede Vartolu’nun ifadeleri <3 <3… Ha bir de… Napiyon be ya :)))

 • Bulutlar

  Güzel olmuş
  Ama ben varsad ve varmed bekliyorum😀😘❤

  • Gözde E.

   Hoş geldin Aysel. Teşekkür ederim <3 İki ayrı yorumun düşmüş buna cevap yazayım dedim.

   Bilmez miyim? :)) Öbür hafta sonu yayınlanacak biri, sonraki hafta sonu da diğeri 🙂

   • Ayla

    Bugünde bir magazin sayfasinda gördüm yeni sezon baslamadan cukur oyuncularin tatillerini nerede gecirdiklerini yaziyordu. Vartolu yu,Yamac i,Medet i,Sultan i ve Meke yi oynayan oyunculari. Ilk defa bir his gecti aklimdan yaw ne Sultan ne Medet nede Meke ölmedi mi acaba?:)))

    • Gözde E.

     Medet’ten emin değilim ama Sultan ölmedi bence :)) Seni üzmek istemezdim :)) Sadiş film setinde ama O’nu biliyorum.

    • Ay nerede tatildelermiş?

     • Ayla

      Dilan sevgilisi ile Amerikada,Erkan tiyatro oyunu avrupa turnesinde ve diger zamaninda nisanlisi ile Ibiza da. Aras Göcekte,Medet esiyle önce Sirbistan ve daha sonrasinda Datca,Perihan Savas ailesiyle Manisa da, Riza Alicomuz yeni dayi olmus onlarla beraber Cesme de,Meke Asosta. Yazda bile calisan ise Nedret i oynayan oyuncu oyunculuk atalyösünde genclere ders veriyor ve en büyük hobisi kaykay yapiyor. Baksen miyminti Nedret e valla kaykayli resminide gördüm:))
      Celasun bol bol yamac parasütlügü yapiyor.

     • Gözde E.

      Vay vay nasıl da takip etmişiz hepsini :))) Dilan oyunculuk eğitimi alıyor ama benim bildiğim. Celasun da film setine döndü. Sadiş de dediğim gibi filmde oynuyor, yönetmen arkadaşım ordan biliyorum :)) Çok güzel göründü gözüme <3

     • Ayla

      Baktigim bir haber magazin sitesinin yalancisiyim bende:)) Takip etmek degilde haberin basligi ilgimi cekti tikladim. Sadis i oynayan Boncuk tu galiba hep sinama filmi setinde kalsin hic cukura geri dönmesin:))

     • Gözde E.

      Aaaa Sadiş yengemiz :)))

     • DreamyTangerine

      Insatgramda stalklayıp da geldim, Kader Postası diye bir filmde oynuyor şu an, Muğla Yeşilyurt’da çekiyorlarmış, çok güzel yerler… Boncuk da hoş kadın zaten.

     • Gözde E.

      Bence çok hoş kadın <3

  • Merhaba :)) Ne güzel burada da buluştuk. Hep gelin, hep hep <3

 • Bulutlar

  Güzel olmuş 🌹bulutlar
  Varmed varsad bekliyorum 😄biliyorsun

 • pride&prejudice

  O Z L E D I I K…
  ellerine saglik Gozde…

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim Neslihan.
   Özledik hem de nasıl…

  • Aynen öyle…

 • VarYam 😍 Gözde’cim emeğine sağlık…

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim admin’ciğim <3<3