İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Bir Sindirella Masalı

Yapım firmasının  Sen Çal Kapımı yeni sezon tanıtımı çok yakında müjdesini verdikten iki gün sonra, bayram hediyesi olarak gelen tanıtımı elbette didik didik inceleyecektik. En önemli detayın zaman atlaması ve izleyenlerde soru işaretleri oluşturan EdSer ayrılığı olan tanıtım yayınlanmasının üzerinden henüz bir tam gün bile geçmeden iki milyon izlenme oranına ulaştı. Sen Çal Kapımı ikinci sezonunun 75 saniyelik ilk tanıtımı bize ne anlattı, değerlendirme Sevil ‘in kaleminden. Yeni sezonda görüşmek üzere…

 

Yeni Sezon Başlıyor Müjdesi

 

Sevgili okuyucu, geri sayım başladı. “Sen Çal Kapımı”, gelen tanıtımla birlikte ikinci sezonun ilk bölümüyle 9 Haziran günü tekrar izleyicinin karşına çıkacağını duyurdu. Yayın gününün cumartesiden tekrar çarşambaya alınmasına da sevindim. Geçen sezonu Eda’nın karavanda Serkan’ın doktor raporlarını bulmasıyla noktalamıştık. Gelen tanıtımdan anlaşıldığı üzere üzerlerinden kara bulut eksik olmayan çiftimiz, belli ki yine ayrı gayrı düşmüş; fakat yıllarca ayrı kalmış olsa da kalpleri hala birbirleri için çarpan bir çift var. Serkan’a “Bir daha kapını asla çalmam”, Eda’ya da “Aşka kapımı bir daha asla açmam” dedirtip aşka tövbe ettirecek kadar ne yaşanmış olabilir?  Eda, Serkan’la ilişkilerinde geldikleri noktada Serkan’ın hastalığını ondan saklamasını kabullenemeyip ve “Benim için neyin doğru olduğuna benim adıma karar vermenden bıktım” deyip haklı olarak çekip gitmiş olabilir. Şu ana kadar yaşadıklarından ders çıkarmayan ve ilişkileri adına tek başına kararlar alan Serkan tabii ki de çekilmez. Eda, öleceğini düşünüp ondan ayrılan Serkan’a darılıp uzaklaşmak istemiş de olabilir. Öyle ya da böyle, Eda’nın İtalya’ya gittiğini duymak beni sevindirdi; çünkü ben kendinden ödün veren ve bir erkek için hayallerinden vazgeçen bir Eda izlemek istemiyorum. Umuyorum ki sonunda Eda’yı İtalya’da okutup üniversiteden mezun etmişlerdir.

 

 

Gelelim çocuk meselesine… Eda, bir yerde gördüğü bu çocukla arasında bir bağ oluştuğu için veya kendi çocukluğunu gördüğü çocuktan etkilenip evlat edinmiş olabilir. Çocuğun başka birinden olduğunu sanmıyorum. Ayrıca çocuğun görünürdeki yaşı, Eda ile Serkan’ın ayrı kaldıkları süreyle uyuşuyor gibi. Yani buna göre Eda ile Serkan ayrıldıklarında Eda hamileydi ve Eda, çocuğun Serkan’dan olduğunu söylememeyi tercih etti. Eda’nın Serkan’dan bunu neden sakladığını çok merak ediyorum. Belki de Serkan’la aralarında tekrar bir bağ oluşmasını istemediği için, belki de bu adamdan hiçbir cacık olmaz diye düşündüğü için veya Serkan, Eda’yla ilgili hiçbir şey bilmek istemediğini söylediği içindir. Bakalım bu konuyu nasıl bir çerçeveye oturtacaklar. Tanıtımda Serkan’ın bakışları bana sitem dolu geldi. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

 

 

Eda kucağında çocukla beraber olay yerinden hızla uzaklaşırken çocuğun düşürdüğü ayakkabının bir tekini Serkan’ın bulmasını sadece Eda ile Serkan’ın tekrar bir çift olma macerasını değil, aynı zamanda da Serkan’ın çocuğun kendisinden olup olmadığını öğrenmeye çalışmasını da izleyeceğimize bir işaret olarak yorumlayabiliriz, ne dersiniz? Tahmin edersiniz ki fanlar tanıtımla ilgili farklı farklı yorumlarda bulunuyor. Bunlardan biri de hastalığından sonra her şeyden vazgeçmiş olan Serkan’ın, çocuğun ondan olma ihtimalinin ve Eda’nın tekrar karşısına çıkmış olmasının onu tekrar hayata bağlayacağı yönündeydi. Ayrı kaldıkları zaman diliminde tam olarak nereye oturtacağımı bilemesem de bu teori bana pek de mantıksız gelmedi.

 

Tanıtımın Sait Halim Paşa Yalısından gelmiş olması tesadüf olabilir mi? Eda ile Serkan’ın yolculuklarının başlangıcını ilk öpüştükleri yer olan Sait Halim Paşa Yalısı olarak kabul edersek, yollarının tekrar aynı yerde kesişmesini yeni bir başlangıç ya da ikisi için de yeni bir şans olarak yorumlayabiliriz belki de. Tanıtımın aynı mekanda çekilmiş olması tamamen tesadüf olup İstanbul’da mekan kıtlığı (!) olmasıyla da alakalı olabilir tabii.

 

Zaman atlamasından önce nerede kalmıştık?

SEN ÇAL KAPIMI – Hastalıkta ve Sağlıkta

 

 

İlk 13 bölümü Ayşe Üner Kutlu’nun yazdığını düşününce içim kıpır kıpır oluyor; fakat Eda ile Serkan‘ı bir araya geldikten 2 bölüm sonra ayırıp Edser’i ve dolayısıyla bizi de süründürenin de kendisi olduğu aklıma geliyor ve kaygılanıyorum. O yüzden bizi nelerin beklediğini tahmin etmekte zorlanıyorum. Umuyorum ki araya mesafeler ve uzun bir zaman dilimi girmiş olsa da hala birbirine aşık olan Edser‘in tekrar birbirlerine giden yolu bulma arayışındaki tutkulu hikayesini izleriz.

 

Göz atmanızı öneririz: Sen Çal Kapımı 1. Sezon Bölüm Yorumları

 

YORUM

 

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap