İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Hastalıkta ve Sağlıkta

Sen Çal Kapımı için reyting kaygısı olmadan uyandığımız bir Pazar günü, ne güzel ^^  Yine de sezon finali reytinglerini yazalım; 22.45’de başlayan bir diziye göre oldukça yüksek;  Total’de 1,98 reyting ve AB’de 1,88 reyting ile 26. ve  ABC1’de 2,42 reyting ile 22. sırada. Sezon finali yorumu konuk yazar Sevil ‘in kaleminden. Yeni sezonda görüşmek üzere…

 

Maalesef bölüm ağzımda kekremsi bir tat bıraktı. Setteki covid vakalarından dolayı senaryoda değişikliğe gitmek zorunda olduklarının ve ellerinde olanla yetinmek zorunda kaldıklarının farkındayım; ama bize böyle yarım yamalak bir iş göstermek yerine direkt sezon arasına girebilirlerdi. Sıra dışı zamanlardan geçiyoruz ve herkesin esnek olması gereken bir dönemdeyiz; böyle bir zamanda her ne pahasına olursa olsun bölüm çekip yayınlamaya çalışmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

Eda’nın yakın temastan kaçınmasını bir gece önce yaşadıklarına bağlaması bana mantıklı gelmedi. Zira bir gece önce yaşadıklarının yakın temasla ilgisi yoktu. Zaten “Temas yok” saçmalığı belli ki sadece EdSer için geçerliydi. Hangi nedenlerden dolayı temas ettirmekten kaçındıklarını bilmiyorum; ama bunu “temas yok” olayını vurgulamadan yapsalardı daha az göze batardı. Ayrıca o karavanı birden nasıl buldular? Karavanda yaşamakla ilgili konuştuktan daha iki dakika sonra şirketin önüne bir karavanla geldiler. Eda’yla Serkan’ın bir filmde oynaması fikrini sevdim aslında ve normal şartlar altında yazılıp çekilmiş olsaydı belki de eğlenceli sahneler ortaya çıkardı; ama yine bir kıskançlık hikayesine girmeye gerek yoktu. Ayrıca entrika peşinde koşan kadın karakterlere doymadık mı? Bence doyduk!

 

Ne Eda ne de Serkan; bu karenin yıldızı Sirius!

 

Bölümün en komik sahnesi, Serkan tam Eda’yı öpecekken yönetmenin “nice, kestik!” diye bağırması ve Eda’yla Serkan’ın buna verdiği tepki üzerine yönetmenin onu montajda yapıştıracağını söylemesiydi. Hipnoz sahnesinde de biraz gülmüş olabilirim – özellikle de Engin’in oyunu devam ettirmesine ve Pırıl’ın buna verdiği tepkiye.

 

Serkan’ın iç sesi: “Ne eyleyim ben montajdaki öpüşmeyi?!”

 

Pırıl: “Benim hormonlarım var, ben Eda’ya benzemem.”

 

Serkan’ın, Eda ile olan ilişkisinde bu kadar sorun yaşadıktan sonra ve ilişkileri bu aşamaya gelmişken hala Eda’dan bir şeyler saklaması ve Eda’ya yalan söylemesi hem çok saçma hem Eda’ya haksızlık hem de bencilce bir davranış. “Serkan emin olmadan kimseye bir şey söylemek istemiyor” gibi bir saçmalığı kabul etmiyorum; çünkü Eda herhangi biri değil. Yaşamının geri kalanını birlikte geçirmek istediği ve hayat arkadaşı olmasını istediği kişi. Eğer soru işaretlerini, şüphelerini ve tereddütlerini de onunla paylaşmayacaksan neden Eda’yla böyle bir yola giriyorsun? Güya iyi niyetle ve Eda’yı korumak için yapmış olsa da yine Eda yerine karar vermiş oluyor maalesef.

 

Üç ay ömrün kalmış gibi bakma, Serkan!

 

Bölümle ilgili yazacak olumlu bir şeyler bulamıyorum; ama kötü bir şeyler de yazmak istemiyorum; çünkü normal şartlarda yazılıp çekilmiş bir bölüm değildi. Normal şartlarda yazılıp çekilseydi on üzerinden ancak üç puan verebileceğim kalitede bir bölümdü. Verilen aranın diziye nasıl bir etkisi olacağını öngöremiyorum; ama umarım bütün ekip dinlenmiş ve yazılanların ve yazılacakların üzerine iyice düşünmüş olarak geri dönerler.

 

Göz atmanızı öneririz: Sen Çal Kapımı Bölüm Yorumları

 

YORUM

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap