İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Her Şey Bomboş

Sen Çal Kapımı 46. Bölümü Reyting sonuçları; Total’de 3,03 ile 2. , AB’de 1,71  ile 6., ABC’de 2,79 reyting ile 3, oldu.  Bu hafta da düşüşte. Bölüm yorumu konuk yazar Sevil ‘in kaleminden. Keyifli Okumalar…

 

Çok saçma! Boş, bomboş! O kadar saçma ki dünden beri ne yazacağımı kara kara düşünüyorum. Zira sözler tükendi. 46. bölüm, şu ana kadar izlediklerim arasında kesinlikle en kötülerden biri, 2. Sezonun ise açık ara en kötü bölümüydü bana kalırsa. Kesinlikle hiçbir konuya hizmet etmeyen, sırf bölümü doldurmak için yazılan, bütünlükten tamamen uzak, zorlama sahneler izledik. 3 dakikaya yakın Serkan’ın karpuz tokatlayıp Eda’ya karpuzun nasıl seçildiğini anlatmasını izledik. Neden? Böyle bir hayat dersine ne gerek vardı? Lütfen kadınlarla ilgili de sosyal mesaj vermeye falan kalkmayın; çünkü havada kalıyor. Sosyal mesaj bir bütün olarak verilir, bölümün birkaç yerine cümleler serpiştirerek değil.

 

Biri bana Serkan’ın hafıza kaybı yaşadığı bölümleri özleyeceğimi söyleseydi gülüp geçerdim; ama gerçekten de öyle. Serkan’ın hafıza kaybı yaşadığı bölümleri bile özlüyorum. Bir şeylerin düzelmesini beklerken, kalan son birkaç bölümü biraz da olsa zevk alarak izlemeyi dilerken işler daha da kötüye gidiyor. Seçilen bölüm etiketinden tutun olay örgüsüne kadar her şey o kadar tutarsız, o kadar bölük pörçük ki! Mesela bir insan neden bölümle hiçbir alakası olmayan bir etiket seçer? Etiketin etkileşim yaratmak için seçildiğini ve pazarlamayla ilgili olduğunu biliyorum; ama bu kadar alakasız bir etiket seçerek sadece izleyiciyi yanlış bir beklentiye sokmayıp aynı zamanda da seyircinin aklıyla dalga geçiyorsunuz. Yaptığınız işe saygınız olsun lütfen! Eğer işinizi hakkını vererek yapamıyorsanız, hiç yapmayın daha iyi; bari sizi güzel hatırlayalım.

 

 

Eda’nın, Kiraz’ı Ayfer’le ve Melo’yla birlikte el ele vererek büyüttüğüne özellikle vurgu yapılmamış mıydı yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum? Eda neden Kiraz’la ilgili kötü şeyler yaşandığında çok zorlandığını ve kendini yalnız hissettiğini söyledi? Zaten Eda ve Serkan gibi ebeveynleri düşmanıma bile dilemem. Baksanıza, Kiraz‘ı gittiği bara kadar takip edeceklermiş. Güya çocuğu korumak için onu adım başı takip eden, kontrolcü tipik bir Yıldız ve Bolat davranışı.

 

 

Serkan da Eda da Pırıl da Engin de beni çok yoruyor. Eda her şeye bir kulp takan, hırçın, dövüşmek için bahane arayan kavgacı bir horoz; Serkan ise hayattan bıkmış, huysuz, söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutmayan (aynı şey Eda için de geçerli!), ailesi tarafından zorla misafirliğe götürülmüş, bitse de gitsek havasında bir çocuk. Engin‘le Pırıl’ın, çocuklarını hangi okula göndermek istediklerini bile sözde çok iyi arkadaş oldukları Eda’dan ve Serkan’dan saklayacak kadar gözlerini hırs bürümüş. Pırıl önceden de hırslıydı; ama peki ya Engin? Pırıl’ın, Engin’in onu aldattığıyla ilgili şüphelerini daha önce izlememiş miydik? Neden böyle bir şeyi tekrar izliyoruz? Hangi okul aile ya da aile yapısına göre çocuk seçer? Eğer okul olur da çocuğunuzu aile yapınıza göre seçmeye kalkarsa lütfen kendinize bir iyilik yapın ve arkanıza bile bakmadan o okuldan uzaklaşın. Hangi çocuğu seçeceklerine karar vermek için çocukların ailelerini birbirleriyle yarıştırmaları o kadar zorlama ve saçmaydı ki ne diyeceğimi bilemiyorum. Yazılan her şeyin altı boş. Eda ile Serkan’ı aynı evde yaşatmak için yazdığınız hikayenin altı boş, Eda ile Serkan’ı ortak bir paydada buluşturmaya ve birbirine yakın tutmaya çalışıyorsunuz; ama onun da altı boş. Karakterlerin, hikayenin inandırıcılığı yok!

 

twitter

Eda’ya güya değiştiğini ispat etmeye çalışan Serkan Eda’ya sormadan Kiraz için okul bakmaya kalkarsa biz Serkan’ın değiştiğine nasıl inanalım? Unuttunuz mu, sizin Eda’yı değil, bizi Serkan’ın değiştiğine ikna etmeniz lazım. Bir de “Ben bunu niçin yapmaya çalışıyorum hiç düşünmedin mi?” diyerek zeytin yağı gibi su yüzüne çıkıyor. Bir şeyi neden, niçin yaptığının bir önemi yok, yine kendi bildiğin ve başkası için en iyisi olacağını düşündüğün şeyi, o işin muhatabını yok sayarak ve kendi başına kararlar alarak yapıyorsun. Yani ben senin değiştiğine inanmıyorum. Eda’yı çiğ patates yiyerek kandırabilirsin, ama beni asla!

 

Göz atmanızı öneririz: Sen Çal Kapımı Bölüm Yorumları

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap