SEN ÇAL KAPIMI – Çal, Çalsana Kapımı

Sen Çal Kapımı ikinci bölümü ile zirveye yerleşti. Neden yerleşmesin ki… Hande Erçel güzel, Kerem Bürsin karizma, Eda ile Serkan’ın enerjisi de çok uyumlu. Gözlerden kalp çıkan emoji koydum hayal edin ^^  Biri kapalı alan korkusundan etkilenmesin diye duvarlar yıktırır, diğeri sevdiği çayı hatırlar, istemeden yanında hazır eder… Bunlar çoktan ÇİFT oldu bilesiniz…

(For my foreign followers, please go to select language section on the top right side of the screen for google translate.)

 
   
 

Aynı gökyüzü altında artık kalben ve bedenen birbirlerinden uzakta olmayacaklar besbelli…

 

 

Dizinin ikinci bölümü pek keyifliydi. Eda ve Serkan’ın abartıya kaçmayan ama her sahnede minik bir detay ile bizi içine çeken sahneleri çok güzeldi. Eda’nın minnacık  bir yüzük seçmesi ve akabinde Bolat ailesine yakışır bir yüzük seçmek için yeniden kuyumcu yolunu tuttuklarında Serkan’ın Eda’nın seveceğine emin olduğu yüzüğü seçmesi, ve bu seçim ile Eda’nın yüzünde açılan güller…Serkan Eda’nın tek ayak üzerinde yazdığı hikayeler sırasında eğleniyor besbelli. Onu keşfetmesini izlemek eğlenceli olacak…  Galiba bu ilişkide erkek tarafıyım ^^

 

Yan karakterler de eğlenceli.  Hele ki Eda’nın kız arkadaş çetesini sevdim. Bu tweet de çok doğru!

 

Çifti sevdik, yan karakterleri – kendi adıma özelikle hala rolünde Evrim Doğan, Engin rolünde Anıl İlter’i ve Ferit rolünde Çağrı Çıtanak’ı –   sevdik… O zaman daha ne isteyelim? Az biraz senaryoda itina isteyebiliriz – burs meselesi benim için hatalar ile dolu, Karadağ düşman kuvvetlerin olaya bir anda dahil olması fazla doz bir klişe ya da asistanlık olayına ne gerek vardı? Eğer illa aynı iş yerinde olacaklarsa Eda’nın işinin mimarlık ofisi, ekolojik otel derken, peyzaj ile ilgili olmasını tercih ederdik değil mi? Biraz da reji deki devamlılık konusuna dikkat edilmesini isteyebiliriz mesela; malum Serkan’la öpüşmenin Eda’nın ojelerini nude’dan maviye çevirme etkisi var. Eda’nın styling’ine müdahale de şart. Genel kıyafetler bir yana, okul müsameresinden bozma bir nişan elbisesi Serkan Bolat’ın nişanlısına yakışıyor mu?

 

 

 

Elbette ki esas kızımızın zengin bir aile ferdi olacaktı. Çünkü zengin esas oğlanların karşısında fakir esas kızlar olmaz. Ya ilerleyen günlerde bir yeteneği çıkar zengin olur ya da ailesinden biri zengindir. Bizim hikayemizde ikincisi; görmesek de bilmesek de bir zengin babaanne var orada uzakta. Mardin’de. Her ne olmuşsa Eda babaannesine düşman. Büyük ihtimal ile annesi hatta ailesinin ölümünden onu sorumlu tutuyor. Peki ya hala? Hala da mı silmiş atmış bir kalemde annesini?

 

 

Serkan çok sert bir karakter gibi çiziliyor ama çok yakında içinden pamuk gibi, yaraları, zaafları olan bir adam çıkacak.  Eda onun bu değişiminde nasıl rol oynayacak dersiniz? Şimdilik biraz yoğun bir dırdır var sanki…  (Yine Serkan Bolat FC ruhum ortaya çıktı!)

 

https://www.aslininsureti.com/izledim/sen-cal-kapimi/

 

Yazıyı dizinin finali ile bitireyim. Kapak fotoğrafını elbette ki fermuar sahnesinden başka nereden alabilirdim?  İtiraf edeyim, 3.bölümü dört gözle bekleyenlerdenim…

 

 

Sen Çal Kapımı ikinci bölümüyle reytinglerde zirveye oturdu.  Total 8,25 – 27,53 share; Ab 7,46 – 27,66  ve Abc+1 : 8,40 – 29,16 share

 

Tweetlerini alıntıladığım Mari ve  Selin‘e  verdikleri renk teşekkürler…

Sen Çal Kapımı diğer yazılar için tıklayın .

 

Sen Çal Kapımı 3. Bölüm Fragmanlar

 

 


 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  Selamlar efendim. Ellerinize sağlık. Bölümü perşembe gündüz gecikmeli olarak seyrettim. Favori karakterim Seyfi :)) Çok sevdim enerjisini. Ben Serkan Bolat fc olamiyiciğim Eda tarafındayım. Zengin babaanneyi kim oynar anketi rica ediciğim adminim, bak tutar bu :))) Hala niye babaanne ile görüşmüyor onu ben de merak ettim. Bir de Eda okul masrafı için ondan para almamış tamam ama kredi niye çekmemiş mesela? Burs olayı oturmuyor kimse kusura bakmasın.

  Eda’nın kıyafetleri cidden feci. O 16-18 yaş ergen elbisesi neydi nişanlık diye ya :))))) Bir de artık kimse sokağa çıkarken pantalon giymiyor mu? Nedir bu dizilerde ağırlıklı olarak etek, elbise ve kısa şort giydirme olayı başrol kızlarımıza… Tabii bir sürü kıyafet, takı, çanta değiştirip durma olayı da var. Evin dekorasyonunu ise sevdim. Serkan evdeki açık mutfak da çok hoştu.

  Selin hala Serkan’a aşık besbelli ya da kendisine bunlar yapılmadının hırsıyla aşırı bozuluyor. O evlilik olmaz. Yazık olur o tatlı Ferit’e. Garip bir şekilde Kaan Karadağ’ın enerjisini sevdim :))) Serkan soğuk bir karakter, o daha sıcak gibi ondan herhalde. Kız tarafında Ayfer Hala ve Melo favorim.

  Yazdığın cam duvar ve bitki çayı detayları cidden güzel düşünülmüştü. Yüzükteki çiçek detayı da. Haftaya da diziye devam ederim. Güzel bir yaz dizisi olmuş.