İzledim

ERKEK SEVERSE – Gözlerini Çekip Alma Benden

Romantik komedi deyince aklımıza gelecek tüm klişelere sahip Erkek Severse’de 10. Bölümü geride kaldı. Bölümler 1 saatlik, her hafta iki bölüm. Ben bu sistemi pek sevdim. Bir kez daha yineleyeyim senaryomuz da repliklerimiz de yüksek ölçekli alkış hak etmiyor ama keyif almanın önemli bir kuralı var beklentini yüksek tutmayacaksın. Farklı dünyalara yolculuk, senaryo teorileri, izleyicinin vizyonuna katkı beklemezsen mis gibi dizi.

 

 

Alperen Duymaz’a kalpler bırakmadan bölüm yazısına başlayamam, Kenan Acarsoy’u pek sevdim ama karakteri için birkaç lafımız olacak tabi yazının ilerleyen bölümlerinde.  Akgün zengin bir adam evine gelince eşofman giyebiliyor. Bu konu kalp! Güzel gülüyor duble kalp! (Alperen’ciğimiz güzel de ağlar ama, aman Kenan ağlamasın!)

 

 

Kalplerin hepsi Kenan’a gittiyse biraz da Zeynep’e bakalım.  Senariste hatta senaristlere bir çift lafım var: Biz ekranlarda güçlü kadın göremeyecek miyiz? Bu dizide de öyle. Hep bir eziklik. Örneğin Zeynep neden bir velayet davası başvurusu ile yıkabilecek gibi yazılıyor. Hep bir beyaz atlı prensin -ki bu durumda Kenan bu rolü üstlenmeye çoktan hevesli – onu kurtarmasını bekliyor. Oysaki bu kadın evliliği boyunca kocası onu aldattığında ayakta kalmış, büyük ihtimalle çekişmeli geçen bir boşanma süreci atlatmış, son iki yıl nice maddi manevi zorluklarla baş etmiş ve bekar bir anne olarak iki çocuğuna yaşadığı hiçbir zorluğu yansıtmamış.  O zaman?  Neden Oktay’ın çıkışları karşısında bu kadar zayıf yazılıyor? Gelelim kardeşe, Kenan konusunda ‘ver gazı’ yapan kardeş Ezgi konu dava olunca hemen köşesine saklanıyor ve ablasını da bu konunda temkinli olması konusunda etkiliyor. Sevmemek bir yana, tutarsızlık oldukça rahatsız edici, güçsüz kadın izlemek de cabası. Oysaki bir anda Kenan’ın dudaklarına yapışan kadını izlemek pek keyifli idi ^^

Velayet davasına Zeynep’in elinin oldukça güçlü olduğunu bir kez de ben hatırlatayım: Zeynep’in boşanma nedeni aldatma, hatta doğru tabir ile zina. Oktay bu ilişkiyi hala sürdürüyor. Çocukları ile sınırlı sayıda görüşüyor, onları ihmal ediyor. İlk bölümde nafakayı da ödememe konu vardı değil mi?

 

 

Dizinin kadınlarından devam edelim; Yelda’nın Kenan’ın elini tutmasına şaşırmadım, garipsemedim. Günün sonunda Kenan’ın (daha doğrusu Alperen Duymaz’ın)  gülüşü ve tatlı tatlı bakışlarını düşündüğümüzde vaz geçmemesi ve ilişkilerinin adını koymak istemedi beni rahatsız etmek.  Sonuçta dile gelmiş bir veda cümlesi ben duymadım siz? En son vedaları Kenan Yelda’nın yatağından çıkarken ki idi ki burada da sonra görüşürüz sözü vardı.

 

 

Yelda’nın Zeynep’in yalanını anladığındaki davranışı, onu vakıf işinde ekibini çalıştırması beni rahatsız etmedi. Fikir onun olsaydı da ekip şekillendirseydi daha iyi olurdu tabii ama ‘patron’ a projeler sunulur, patron da onlardan birini seçer ve alkışlanır. Dünyanın düzeni bu! Üstelik bina bağışı, nakdi bağış bulma konusunda bağlantıları ile derneğe katkı sağlayacak. Mete’nin dedikoducu eşinin ağzının payını vermesini ayrıca çok sevdim. Yelda fan club mı oldum ne? Kenan’ın hayatındaki kadının Zeynep olduğunu keşfetmesi ile ailesinden gol yemiş, sevgisiz büyümüş, ticari hayatı sallantıda bir kadından intikam yolunda bir kötü kasına everilmesini de merakla izleyeceğim.  Üstelik yanında Hakan gibi elini kirletmekten çekinmeyecek bir destek var.

 

 

Hakan deyince bakalım, Kenan’ın tehdidine karşı ne yapacak? Cansu’nun ışığa yönelen pervaneler gibi aşka her zaman şans verip Hakan’a çekilmesinin bir ‘dur’u olması lazım. Cansu benzer bir çocukluk geçmişleri olsa da kardeşinden oldukça farklı, konu aşk ise her zaman yeni şanslara açık bırakmış kalbini. Ama Hakan? Tam bir pislik değil mi? Umarım yakın zamanda sırf Kenan değil Cansu da onun gerçek yüzünü görür, çünkü Cansu’nun Hakan’a karşı zafiyeti ve resmen laf taşıması giderek daha sinir bozucu olmaya başladı.

Biraz da esas kız ve esas oğlana değinelim. Birlikteliği denemeleri, midelerinde kelebeklerin uçuşması, mutlulukları -yanlışsam düzeltin – sadece bir tam gün sürdü. Önce Oktay, ardından Yelda derken bir de aralarına söylenmeyen cümleler girdi.

 

 

Zeynep’in Kenan’ı dinlememesi büyük hata! Yine de Kenan Yelda ile konuşmadığı için istediği kadar Zeynep’e Yelda’yla sadece bir dönem yakınlaştığını, aralarında duygusal bir bağ olmadığın söylesin. Hele ki Zeynep’le tanıştıktan sonra en ufak bir yakınlığım olmadı demesi… Bir de olsaydı ^^ İstediği kadar Mete’ye Yelda ile aralarında bir şey olmadığını, bunu Zeynep’in bilmesi gerektiğini söylemiş olsun, günün sonunda Zeynep’in arkasından iş çevirmedi, tamam ama bir şeyler, hem de bayağı büyük bir şeyler sakladı! Yine de Kenan Zeynep’e Yelda’nın asistanı olduğunu saklaması konusunda açıklama fırsatı vermiş ve kesinlikle ön yargılı davranmamışken Zeynep’in telefonunu bile açmaması Kenan açısından bakınca epeyce kırıcıydı doğrusu.

Kırılan kırılsın, bakalım kırık parçalar nasıl bir araya gelecek? Üstelik köşe başında Hakan destekli Yelda elinde balyozla yeniden kırmak için bekliyorken…

 

 

Kenan’ın “ilişkimiz yok!” demesi bir kadın için ne kadar gurur kırıcı ise bakışını özlediğini söylemesi de bir o kadar ruh okşayıcı.  Bu nedenle sevenleri ayırmayın!  Erkek severse ilk sezon 13 bölüm. Bu hafta iki bölüm yayında ise gelecek hafta sezon finali yayınlanacak. Demek ki bu sezon bize kavuşmak hayal, kendimizi şimdiden hazırlayalım^^

 

Gelecek bölümlerde görüşmek üzere…

 

Kapak fotoğrafı için teşekkürler @SaniSani112

 

Göz atmanızı öneririz: Erkek Severse  Bölüm Yorumları

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap