İzledim

ERKEK SEVERSE – Bir Umut Var İçimde

Erkek Severse iki bölüm daha ilerledi. Zeynep ile Kenan’ın tesadüfi karşılaşmalarından doğan tanışıklık Zeynep’in ani öpücüğü ile mühürlenince ikili arasındaki ilişki farklı bir forma evirildi. Konu hala klasik, klişeler ile dolu yaz dizisi kıvamında. Neyse ki bu bölüm esas kızı helikopter ile oğlunun gösterisine yetiştirme jesti gibi absürtlükler yoktu.

 

Karakterlerin günümüzdeki davranışlarında geçmişlerinin izlerini taşımasını seviyorum. Senaryo ne kadar klasik, replikler ne kadar zayıf olsa da en azından bu detaya dikkat edilmiş olmasını sevdim. Kenan çocukluğunda şahit olduğu anne-baba ilişkisine, belki de babasının (sanırım ki sevdiği) annesine ve hatta belki de ona davranışı sebebi ile aile kurmaktan bugüne kadar kaçmış. Zeynep annesi gibi evlatlarını ‘yalnız’ büyütmemek uğruna çocukları için nice tavizler vermiş, karı koca ilişkisinde gözlerini kapatmış. Bu ikilinin adım adım bir birliktelik inşa etmesine şahit olacağız. İlk öpücük geldi bile, hadi bakalım…

İki koca bölüm izledik ama bölümden kalan ne var derseniz, uzun bir yazı çıkmaz. Hadi başlayalım ^^

 

3.bölüm Zeynep’in rüyasında romantik komedinin top 10’nde yer alan Pretty Woman’a yolculuk yapması ile başladı. Filmin ikonik piyano sahnesi rüyalarda bile olsa Kenan ile Zeynep’e de kısmet oldu, alev aldı ekranlar ^^ Unutmadan, Alperen Duymaz Richard Gere’den daha yakışıklı, net! Gülüşü yeter.

 

 

Böyle ateşli bir rüyanın ardından kader bu ya, Zeynep’in çocukları ile Abant kaçamağı Kenan’ın da yeğeni ile Abant’a gitmesi ile yeni bir tesadüfi karşılaşmaya vesile oldu. Çocuklar demişken Zeynep’in çocuklar ne kadar tatlı ise Kenan’ın yeğeni de bir o kadar yapmacık. Küçük kız yaşından büyük oynamaya çalıştıkça teatral oyunculuğu gözleri rahatsız ediyor.

 

 

İzleyicinin aklına “Abant’a mı gitsek?” fikrini sokan görüntüler ertesi Zeynep ve Kenan kadar çocukların kaynaşmasını izledik. Tam da her şey yolunda derken Zeynep’in kendi üzerine vazife olmayan açıklamayı (çocuklarının babasının yeni bir evlilik yapacak olması) yapması ile tepetaklak oldu her şey.

 

 

Bekar bir anne olarak iki çocuk büyütmek oldukça zor. Fedakarlıkları bir kenara, başa çıkmaya çalıştığı onlarca problem, sorunlu bir iş hayatının yanında iki çocukla maddi manevi ilgilenmenin ağır sorumluluğuna rağmen fark edilemeyen Zeynep. Bazen hiç tanımadığınız bir kişiyle paylaşmak duygularınızı çok daha rahatlatıcı. Tabii o kişi doğruyu analiz edebilen biri ise. İşte tam da bu nedenle Kenan’ın Zeynep’e kendi çok güçlü bir kadın olduğunu hissettirmesi hem çok güzel hem de çok özel.

 

 

Kenan’ın bir kez daha Zeynep’in göz yaşlarına şahit olmasında söylediği umut ve cesaret verici sözler, sarıp sarmalaması Zeynep kadar biz izleyicinin de ruhunu okşadı. Bizim buzdolabından çıkıp ani ısıya maruz kalmış tereyağı gibi yumuşamamız Zeynep’inki gibi Kenan’ı öperek sonlanmadı ama, neyse ^^

 

-“Çok pardon, çok çok çok özür dilerim ben.”

-“Sorun yok ki.”

 

Bence de sorun yok Zeynep’cim…

Asıl büyük sorun bir sonraki sabah Kaan’ın ortadan kaybolması ile ortaya çıktı. Pelerinsiz kahramanımız Kenan jandarmadan GPRS’den iz sürmeye kadar tüm kanalları harekete geçirdi.

Kenan’ın Zeynep’den etkilenmeye başladığını hissediyor, hatta biliyorduk. Dağın tepesinde mahsur kaldıklarında, Kaan’ın kaybolma endişesi de sona erince, o büyük rahatlama ile gelen sohbet ertesi ikici bir öpücüğe yolculuk ile tescillendi.

Ah o kurtarma ekibi 5 dakika daha geç gelemedi!

“Mümkün değil. Yani zannetmiyorum. Unutabileceğimi zannetmiyorum.”

Unutmasında…

 

 

Bölümler ilerlese bile konunun ilerleyişini neredeyse sahne sahne biliyorsunuz ama tek bilmediğimiz nerede bu Kenan gibi adamlar?

 

“Erkek Severse 2.Sezon olacak mı?” sorusunun yanıtı da bu hafta belli oldu. Dizi ikinci sezon onayını da aldı.

 

Göz atmanızı öneririz: Erkek Severse  Bölüm Yorumları

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap