ÇARPIŞMA – Tarafım Belli

Çarpışma’da ‘Tarafını Seç?’ sorusu ile başladık bölüme. Ben çoktan seçmiştim. Veli. Seçilmeyecek gibi bir karakter de değil ki ^^ Önemli bir not; bu seçimin flashback’in flasback’inden önce olduğunu belirtmek isterim. Bu bölümde müşerref olduk nasıl bir pislik olduğuna. Gerçi bugün sorsalar bugün de Veli derim. Çünkü Onur Saylak <3 Yahu adam son dönemlerde hep kötü(!) karakterleri canladırıyor ama Tekin’inden Tevfik’ine hepsini ayrı bir sevdim ben. Kötüler de sevilirmiş be sevgili okuyucu.

 

 
   
 

 

Hele ki kedili sahnesine ba-yıl-dım. İstanbul’un kedileri bir kez daha ünlü oldu. (kendime not: Bilaare fotoğrafını yazıya ekle!) 

 

çarpışma 4

 

Bu bölümde nur topu gibi bir üçgenimiz de oldu. Hayırla uğurla… Adam ‘Prensiplerimi çiğnerim’ diyor ötesi var mı? Ama kimse kusura bakmasın Zeynep Kadir’deki elektrikten kat be kat üstündü bu sahne. Öyle ki alev aldı buralar…  Hep esas çift shiplenecek demek değil ya. VelZey forever… (Hiç anlamıyorum bu işlerden VelZey oluyor değil mi?)

 

Çarpışma’daki denklemler;

 

Veli’yi bir kenara koyarsak; Kadir, Kadir’in annesi, Kadir’in tek sevdiği Zeynep, Zeynep’in kayıp kızı ile ilgili konular beni hiç çekmiyor ki. İnanın hikayenin entrika dolu ikinci aksı çok daha ilgi çekici. Babalı kızlı bir ihanetin ortasına düşen minnoş Cemre, tutkularına yenilen üvey anne Belma, hırslı erkek arkadaş Demir ve Kerem…  Kerem’in Cemre karşılaşmasından bu yana şahit olduğumuz etkileşim bu bölüm arşa çıkmadı mı?  Flört kokan mesajlar da başladı, üstüne üstlük birlikte maceralara bile atıldılar. Sözün özü ‘Entrika severiz’ ^^

 

çarpışma 4 (

 

#CemKer’e de kalp kalp kalp. Ne kadar ortak yönleri var değil mi? İkisi de inanmış, ikisi de güvenmiş. Ve günün sonunda artık ikisinin de gözü açılmış…

Kerem, yani Alperen Duymaz için  ayrı bir paragraf açmak lazım -geçen hafta yazıyı kaleme alsaydım daha da uzun olurdu ya,  nasıl da naif bir oyunculuğu var değil mi? Hüzünlü… Yakışıklılığından bağımsız, gerek annesi ile olan hapishane sahnesi, gerek Cemre ile olan sahneleri dikkatle izlenilesi… Karakterine gelirsek dört bir yandan darbe almış, ailesinden dayanak bulamamış bunca yıl, sevdiği kadın aslında bir şeytanmış, en yakın arkadaşı kazıkların en büyüğünü atmış, hele ki hapis yıllarında neler çekmiş kim bilir? Kerem’leri üzme be hayat…

 

çarpışma 4 (

 

Zeynep paragrafını hiç açasım yok ama, esas kızdan bahis açmamış bölüm yazısı mı olur? İlk defa anne gördüm bu bölümde – teknik olarak çok daha önce hissetmeliydik anneliğini. İlk defa derken “Banka soydum ben kızım için, gene olsa gene yaparım.” dediği sahneyi hariç tutmam gerekir. Sahi banka soydu bu kadın, nasıl oldu da tutuksuz yargılanabildi?

 

 

Kadir Adalı’sız yazı olmaz, bu bölüm artistik hareketleri olmayınca daha bir içime sindi. Hem efsane bir canlandırmayla – Kıvanç Tatlıtuğ <3 ,   acısına da şahit olduk. Unutmayalım, bu adamın – her ne kadar hayatının aşkı olmasa da,  hayat arkadaşının ve çocuğunun  canlı bomba saldırısı ile feci şekilde hayatını kaybedeli ne kadar oldu?

Zeynep ile Kadir’i olduramadım ya ben bir türlü. Tam da bu nedenden belki de;

 

 

Reytinglere gelirsek; hikaye açılıyor ama izlenme oranları – ki ne kadar sağlıklı bir ölçüm sistemi tartışılır,  giderek düşüyor. Poff…

 

kaynak: ranini.tv

 

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çarpışma  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • pride&prejudice

  Ben de carpisma’yi Veli icin seyrediyorum. Kadir ile Zeynep hic ilgimi cekmiyor. Veli’nin hikayesi Kadir Adali ve Zeynep uzerinden neden yuruyor? umarim bunu ogrenebiliriz. Kadir in her gittigi yeri kirip dokmesi, pervasizligi, Zeynep’in annelik duygularinin sahteligi beni rahatsiz ediyor. Bir anne olarak Zeynep’in anne olarak direncini bu bolum biraz gorduk sukur. Gercekten Kadir ile Zeynep olmuyor. Beni de baska ceken bir konu yok! sadece Kerem’in ne yapacagini da biraz merak ediyorum.
  simdi dusundum de Cukur’da Vartolu Burada Veli neden kotu karakterler sevilir oldu acaba. Galiba bu cografyada yasamak normalleri bozdu.Kendimden korkmaya basladim acaba kotu karakterleri neden sevmeye basladim…

  • Merhaba… Vartolu ve veli bence aynı kefeye konulamaz. Dünkü bölümde gördükki veli sadece para için en ufak bir rahatsızlık hissetmeden polis arkadaşını öldürdü.
   Vartolu şartlar gereği bu hale dönüşmüştü. Zamanla sevgiyi, aileyi buldukça da daha iyi bir insan oldu.
   Velinin ailesi varmış. Muhtemelen sevmiş sevilmiş. Ama bunlar ona yetmemiş.
   Ama veli çok daha zeki. Planlar kurmada, sinsi ilerlemede daha başarılı. Vartolu daha ortalığı yıkalım dağıtalımcı.
   Soruna gelirsek ben eskiden beri hep kötüleri daha çok sevdim. Daha renkli ve eğlenceliler. İyi karakterler herkese sevdirilmek için sıkıcı, hep aynı tip, çoğu zaman aptallığa varan saflıkta yazılıyor.
   Ama özel bir durum olarak çukur istisnalarımdan birisidir. Orada en çok yamaçı seviyorum. Belki biraz aras sevgimden de kaynaklanıyor olabilir.

   • pride&prejudice

    Tabii ki kotulugun de kategorileri de var var tabii ki neticede karanlik karakterler, Veli hangi sartlarda bu hale donustu onu bilmiyoruz yalniz;)

 • Nur

  Kerem’in annesinin saç stili bayağı bir elit. Karakterle bağdaşmıyor.

  Kerem’in annesinin felçli kocasından dayak yemesi saçma.

  Yakub, Kerem’i niye öldürmek istiyor, belli değil.

  Yıl olmuş nerdeyse 2019, akıllı telefonla yapılan görüntü kaydına 40 yıl öncesinin fotoğraf negatifleri muamelesi yapılıyor.
  ➖➖➖
  Aklıma geldikçe devam ederim:)

  • Yakup keremi kıskanıyor olabilir. Ne yaparsa yapsın meralin içten içe onu sevdiğini, kendisiyle birlikte olmasının tek nedeninin para olduğunu biliyor çünkü.
   Zekiyi bırak normal bir insan dahi o videoyu en az beş uyduruk mail adresi açıp yedekler.
   Gardiyan da ayrı bir manyaktı. Hırsızı değil de ev sahibini suçlayan kimselerden kendisi. Kerem ne yaptı çocuğa? Dayak yemesini engelledi sadece. Bilmiyorlar mı ardından bir saldırı gelebileceğini? Başka koğuşa aldırmak çok mu zor? İyi kimseye hiçbir şekilde yardım etmeyelim. Bu nasıl bir mantıktır..

   • Nur

    Yakub, Kerem’i cezaevinden aldığında altında lüks arabası, cebinde parası, oturduğu lüks bir dairesi olan yani standartları yüksek biriydi, kanunsuz işlerden para kazansa da (sanırım adrese teslim uyuşturucu işi?) kanun kaçağı değildi stadda Kadir’le karşılaşması da teyit etmişti. Meral’le birliktelikerini nedense Kerem’den gizlemişler? Kerem çıktı ilişki yine gizli? Soygunun suçu Kerem’e kaldı. Yakub mücevherler ve santaj kaydıyla kârlı Meral bonus oldu. Yurtdışına çıkmak için Pasaportlar da hazırlandı. Kerem’i öldürmek için şartlar aleyhine. İstese çok daha müsait durumlar vardı mesela evine geldiği gün.

    Ordan, burdan toplama altı boş çatışma unsurları. Yakub’un Kerem’i öldürmesi için yeterli nedeni yoktu. Kadir’in her gittiği yerde cam kırmasının altı boş , bir anlık kriz ya da bir durumdan kurtulmak için falan değil. Kadir cam görünce kırıyor, Yakub, Kerem nefes alıyor diye öldürmek istiyor, Veli, polisken mafyaya iş yapıp tüm ailesini tehlikeye atıyor ama temiz polis ailesi için yaralandığında ondan intikam almak istiyor. Cemre ile Belma arasında en fazla 10 yaş fark var Belma, Cemre’ye annelik yapmış olduğundan(!) Cemre hayatının yönünü değiştiriyor? Say, say bitmiyor. Gardiyanın manyaklığı ayrı.. Diyorum ya çok tuhaf bir akış var.

    • Yakupun keremi öldürmek istediğini ben atlamışım nur? Son sahne harici birşey söylendi mi? Son sahnede olan duruma kerem de şaşırdı zaren. Ama bana orada öldürmeyi istiyor gibi gelmedi. Daha çok benden uzak dur tehditi yapacak gibi? Bir açıdan kendini de korumak istiyor olabilir. Keremin ne yapacağı belli olmaz. Söylememe sebepleri meralle farklıdır. Meral çıkar için yakupla takılsa da aslında keremi seviyor. Onu kaybetmek istememiş ve üzülmesin diye söylememiştir. Yakup ise tamamen bunu çıkınca kullanırım düşüncesiyle söylememiştir.
     Ben keremin veli ile yolu nasıl kesişecek onu merak ediyorum.cemtenin babası yoluyla kesişeceği az çok belli de Kerem Cemre yoluyla mı yoksa bağımsız kendisi mi rastlaşacak?

     • Nur

      Yakub’da silah vardı Cemre’yi rehin almıştı ben Cemre’nin orda olacağı belli olmadığından Kerem’i öldürmek için çağırdı diye yorumladım. Gerçi Cemre’yi niye rehin aldı onu da anlamadım ya. Dediğin gibi tehdit etmek için olabilir?

      Kerem, Veli’ye Kadir’den dolayı bulaşır gibime geliyor. Cemre aklıma gelmemişti.

 • Nur

  Merhaba Aslı. Ellerine sağlık.

  Dizi hakkında duygularımı aşağıda ifade etmeye çalıştım. Benim de en beğendiğim sahne Veli ve kedi ile olandı.

  Tutarsızlıklar bölümde de devam etti.

  5 bölümünün 3’ünde Kadir cam kırdı. Fazla ve gereksizdi.

  Kadir KOM’dan gidip TEM’i basıyor bir kaç saniye önce cam kırmış, belinde silahı duruyor. Mizansen farklı olmalıydı.

  TEM’de bilgi ve görev isteyecek sandım, kendisinden bilgi saklanmamasını istedi ve çıktı.
  İyi de Zeynep’in kızını bulmak kendi şubesinin görev alanı içinde değilken her türlü icraati onlar için yapıyorken kendi eşi ve kızı için neden bir şey yapmıyor?

  Kadir’in annesinin şarkısı güzel bir eser ama bir annenin çocuğuna bırakacağı türden değil sözleri o yönde çağrışım yaptırmıyor. Şarkı çok alakasız geldi.

  Veli zaten kirli polismiş bu durumda Kadir’den intikam motivasyonu geçerliliğini yitirdi.

  Aslı’nın küpesinin Veli tarafından saklatılması ve Kadir’e karşı kullanılmasının içi dolmuyor.

  Daha çok vardı da aklıma gelenler bunlar.

 • Aslıcım öncelikle ellerine sağlık.
  Ben hep duygularımdan bahsedeceğim. Çünkü iki bölümdür genel olarak zeka yürütecek bir senaryo izlemedik.
  Neresinden kötülemeye başlasam bilemiyorum…
  Bence başrollerin her ikisi de olmuyor. Ayrıca birbirleriyle kimyaları da tutmuyor. Belki yakışan yakıştırıyordur lakin özellikle Kadir’in ailesini yeni kaybetmiş olma durumu bana aşkı bırak ufak samimi sahneleri dahi çirkin bulduruyor. Kadir’in en sevdiğim hali ailesi için ağladığı sahneler. Bu bölüm karakolda güzel ağladı. Tehdit kısmını aşırı abarttığını düşünüyorum orası ayrı. Dışarı çıktığı gibi Zeyneple karşılaşmasına ne gerek vardı? Hadi karşılaştı. Durup onu toplamasını istemesine ne demeli? Uygun değilim de yanından geç git. Ama yok. İllaki kafelere gidilecek. İki cümle eski eş muhabbetinden sonra unutamadım konularına girilecek. Ne lüZumsuz ne iğrenç bir sahneydi ya. Sanırım ben daha fazla bu olaya dayanamayacağum. Çok itici buluyorum durumu. Hep kendimi aslının yerine koyuyorum elimde olmadan. Ölmüşüm. Haftam dolmadan eşim unutamadığı aşkıyla yaralarını saracak. Ne kötü birşey ya.
  Ayrıca kadirin aşırı yüksek hallerine de çok sinir oluyorum. Ne gerek var bunlara? Biraz daha normal birisi olsa olmaz mı? Bu havalar kime yani..
  Dört başrol içinde en sevmediğim Zeynep. Artık ne yapsa bana batar hale geldi. Bu bölüm aslında gayet düzgündü. Kızı için nihayet birilerinden medet ummaktansa kendisi birşeyler yaptı. Sen veliyle elektriklerini yüksek bulmuşsun. Ben hiç öyle bulmadım. Hatta veliyi de ona aşık edecekler diye hayalkırıklığına uğradım. Keşke veliye başka biri gelseydi. Ama illaki herkes başrol kıza aşık olmak zorundadır. Çukurda Mahsun Sena, burada veli Zeynep.. Diziyi bırakmayı ciddi ciddi düşünmemin sebebkerinden birisi bu üçgen hikayesi.
  Geldim dizide sevdiğim hikaye tarafına. Cemre, Kerem, belma, demir ve yakınları. Bu tarafta ya keşke şöyle olsaydı diyebileceğim hiçbir şey yok. Toplu olarak hepsinden, hikayelerinden memnunum. Zaten bu hafta kalkıp tvyi kapatmamın nedenleri de bunlar oldu. Cemre keremin Otuz saniyelik sahnelerini bekledim. Çok kısaydı doyamadım.
  Cemrenin içten içe keremden hoşlanmasını, onu tanımak istemesini, onun yanında olmak için mazaretler üretmesini keyifle izledim. Keremin ben sevdiklerime zarar veriyorum psikolojisi kötü oldu. Umarım tez vakitte kurtulur. Herkesin gerçek yüzünü gördü nihayet çocuk. Çok saf bir karakter Kerem. Cemrenin ona göre biraz daha uyanık olduğunu düşünüyorum. Cemre demirden ne zaman uzaklaşacak merak ediyotum. Hatta şu an dizide tek ilgimi çeken konu bu ikisinin arasında yaşanacaklar.
  Kadirin annesi, veliye kuracağı tuzaklar! Galipin dönüşüyle zeynepin durumu, velinin tekrar Kadiri nasıl mat edeceği gibi sorular hiç ama hiç merak ettirmiyor.
  Böyle devam ederse ben diziyi bırakacağım aslı. Kadir ve Zeynepe tahammül edebileceğimi sanmıyorum.
  Çok olumsuz yazdım ama böyle hissediyorum. Hoşçakal..

  • Hoşgeldin Gamze, Ooo ne çok dolmuşsun sen… Aslında ortak düşündüğümüz pek çok konu var. Zaten yazıdan da anlayacağın şekilde benim sıralamam Veli, Cemre ve Kerem ve onların kesiştiği hikaye ve ardından Zeynep Kadir geliyor. Sosyal medyada gördüm, Zeynep Kadir’e flashback isteniyormuş. Hiç istemiyorum. Kimse kusura bakmasın ama Zeynep’in büyük aşkına inanmadım ben.

   Ağlarsa anan ağlar gerisi yalan ağlar demiş Atalarımız. Ne doğru demiş. Anası da yoktu ki kızın ağlasın. Çocuk kaç yaşındaydı 9? 10? 10 yıl hayatının aşkı olmasa da bir hayat paylaşmışsın sen bu kadınla, aile olmuşsun. Aniden hem de gerçekten çok feci bir şekilde kaybetmişsin, intikam uğruna – bak Zeynep’in çocuğunu bulma bile demiyorum, ayaklanıyorsun ve bir takım efelikler falan…

   Seni sevmedim Kadir Adalı! Neyse bu bölümde daha az efelendi. Hele geçen bölüm de o cama ateş etmeler ne? Yahu adam avukat. İsterse en azılı katili savunur. Kime ne?

   Bu arada EfeCan Şenolsun’un – tacizden bağımsız, alkış tutacak değilim böylesi bir adama, performansını çok beğeniyorum. Ama ondan öte adam imajını değiştirmekten çekinmemiş. Az önce Kızım’a rastladım. Buğra Gülsoy’un 10 yıl içindeki projelerini yan yana koy sonra yanına Kızım’daki görüntüsünü koy. 5 farkı bul? YOK

   .

   • Sorma aslı sorma.. Yukarılara yazıdm işte.
    Yan karakteri oynamanın güzelliği bu. Başroller genelde aynı tip olmaya mahkumlar.. Ne yazıkki senaristlerimiz pek yaratıcı değil

   • Gözde E.

    Kesinlikle Efecan’ın performansı çok iyi dizide, imajı da. Yakup’u seyretmeyi seviyorum bu açıdan, taciz olayı aklıma gelmiyor. Buğra demişken tip aynı evet ama Kızım’daki Demir kalp kalp. Çok iyi oynuyor rolünü.

  • Nur

   Merhaba Gamze.
   Bir çok ortak noktamız var bunların başında bu gidişle diziyi izlemeyi bırakmak geliyor. Ben son bölüm itibari ile bıraktım sayılır ama izlemeyeceğim anlamında değil, düzenli olarak izlememek ya da takibi bırakmak anlamında. Denk gelirsem yine izlerim.

   Hikayelerin ve karakterlerin altı bir türlü dolmuyor, duygu hissedemiyor sürekli neden, nasıl gibi sorular soruyorum cevaplarını alamıyorum.

   Kadir-Zeynep yakınlığı en başta. Anladım eskiden aşıklarmış bu duygu nasıl olur da Kadir’in ailesini kaybetmesinin önüne geçer? Senin de bahsettiğin kafe sahnesi bir önce yaşanan küpe sahnesini sildi! Niye?

   Kerem cephesi; Cemre aşık oldu, üvey annesi ve sevgilisinin ilişkisi var, iyi de bu hikayeye ayrı bir dizi yapılsaydı.

   Ne izlediğimi bilmiyorum bir sonraki bölümde ne beklediğimi de bilmiyorum adeta bir slayt gösterisi izliyor gibiyim, bir karede 3 kişi bir yerde ikinci karede o kişilerden biri başka kişi/lerle bir yerde. Kişilerin birbirleri ile farklı mekanlarda kombinasyonları..

   Tuhaf bir gidişat. Tuhaf bir işleyiş. Soğuk, duygusuz, donuk, kopuk.

   • Slm nur.. Evet senaryo akmıyor. Bir şeyler oluyor ama neden olduğu tam belli değil. Ekrandan bana çok soğuk, donuk bir enerji geçiyor. Kadirin acısı sahte, öyle olmasa eşi için ağladıktan sonra gidip kafede Zeyneple unutma muhabbeti döndürmezdi. Zeynepin anneliği sahte. Hangi anne çocuğu kaçırılmışken süslü süslü etrafta dolaşıp sonra eski sevgilisiyle kafede oturup onu unutamadığını itiraf eder. Senarist bunları hangi kafayla yazıyor? Ekipte kimse bunlara neden itiraz etmiyor. Benim çocuğum var. Kendimi azcık Zeyneple bağdaştıramıyorum. Çocuk kimlerin ellerinde kadın kadir derdinde. Kadirin çocuğu ölmüş bunun peşine düşeceğine Zeynep de Zeynep. Çok çiğler. Yazdıkça da daha çok sinirleniyorum.
    Peki veli kimdir? Onun da içini boşalttılar bu bölüm. Salt para peşinde çok zeki bir kötüye çevirdiler. Öyle ki sırf para için polis arkadaşını hiç rahatsız olmadan öldürebildi. Tamamen simsiyah bir karakter. Vicdan, merhamet yok. Klasik aman kimse veliyi sevmesin de herkes Kadiri, zeynepi sevsin hamlesi.
    Bir de şimdi veliyi de Zeynepe aşık edecekler. Al sana kara sevda.. Onu da izlemedim sanırım bunu da izlemiycem.
    Zeynepin kızını kurtarsalar en azından. Bu şekilde bana herşey batıyor.
    Kerem Cemre cephesi şimdilik daha ilginç ilerliyor. En azında hikayeleri belli. Mantıklı bir çerçeve var. Ama onlarda en azından kendi adıma 3 saat TV başında oturup da Kadir ve Zeynepe tahammül etmeme neden olacak kadar muhteşem değiller.
    Yine bakarım da işte öylesine. Tıpkı senin gibi.

    • Nur

     Sanırım “Kötü” karakter yazmak iyi karakterden bin kat zor, altından kalkamayınca “Öcü” yazıyorlar. Son bir kaç yıldır izlediğim yerli ve yabancı dizilerde “Kötü”yü hem çeşitlilik hem de derinlik anlamında en iyi yazan Gökhan Horzum.
     Gökhan Hoca İyi’de zorlanıyor:) ve açmazı da orda.

     Veli’nin altında ezileceklerini anlayınca bir anda öcüleştirdiler zaten takipten soğumamın nedeni de bu oldu. Dediğin gibi sırada Zeynep’e aşık etmek var:)

     • Bence gökhan hoca en çok aşk yazmakta zorlanıyor:))) keşke bu konuda kendisine destek veren aşk konusunda başarılı birileri gelse. Dizide biraz aşka ihtiyaç duyuyorum. Çiftlerin hiçbiri beni sarmıyor. Üstüne mahsunun Sena aşkından patlıyorum.

     • Nur

      Mahsun ve Sena çok ilgimi çekiyorlar. Bence Sena ve Mahsun aralarında sessiz ve çok özel bir bağ kurdular. Sena, Yamaç’a aşık olsa da yakın olamadı. Yamaç, Sena’nın “kimsesi” olamadı ama Mahsun ve Sena birbirlerinin kimi kimsesi. Öyle hissediyorum. Oyuncular arasında paslaşma bile farklı Dilan ne kadar kendine güvenli ve sıcak oynuyor Berkay’la. Nerden baksan 40’a yakın bölüm Yamaç-Sena izledik. Sena onca başkaldırışı, itirazı, mücadelesinde hep ezik ve kırılgandı. Mahsun’la saniyelik sahnelerde o ezikliği görmüyorum sıcak bir eşitlik hatta üstünlük var Sena’da. Çok seviyorum onları izlemeyi. Bir de Dilan uzun boylu hoş bir kız Aras ondan uzun olduğu halde Dilan’ı taşıyamıyor bence. Oyuncuların asla ve asla özel hayatlarına yönelik imalar ve yorumlar değil bunlar. Bodrum Masalı’nda da Hilmicem (galiba?) o çocuk taşıyamıyordu. Berkay’la öyle değil ikisi birbirine pırıltı katıyor. Altın Kelebek ödül törenini TV’den canlı izledim. Bizimkiler önde Perihan Hanım, Dilan ve erkekler, Habsburg Hanedanının mensupları gibiydiler adeta. Dilan ve Berkay hiç yan yana gelmediler ama gelselerdi ikisi de acaip hoştu özellikle Dilan, Habsburglar’ın prensesi edasında, annesi Perihan Hanım, misafirleri Berkay Romanof:)) Viyana Operasının sezon açılışıymış, birazdan Mavi Tuna çalacak:))
      Görüyorsun di mi? Senin sinir olduklarını sven de var:))

     • Çok farklı algılamışız cidden Sena Mahsun ilişkisini:)) bana da aksine Mahsun senaya çok fazla kafayı takmış geliyor. İlerde ne yapar ne eder bilemiyorum. Mahsun başta daha vicdanlı bir karakter olarak başladı ama git gide acımasızlaştı. Senaya niye böyle taktı umarım güzel bağlarlar. Sadece gördüm vuruldum ile kalırsa çok basit olacak.
      Arasın dilanı taşıyamadığı noktasına ben de kesinlikle katılıyorum. Aras daha minyon birisi. Baştaki gazeteci kızı oynayan kızla çok yakışırdı mesela. En başta daha ilk fragmankr dönmeye başladığı andan itibaren ikisini yakıştırmadım.
      Dilan berkayla belki fiziksel olarak daha çok yakışabilir ama pyuncluk olarak onunla da tutkulu bir hikaye verebileceğini düşünmüyorum. Kız çok güzel ama yetenekli değil. Hatta bana göre insanı düşüren, donuk bir enerjisi var.
      Ama ne mutlu sanaki benim kadar sinir olarak izlemiyorsun. Yamaçı çok seviyorum. Ama yamaç Sena.. cıksss olmuyor..

     • Nur

      Hale’yi çok seviyordum kimin yanına gitse yakışıyordu. Aras’ın İçerde dizisinde partneri minyondu ama bana hiç sevgili hissi vermemişlerdi kanka gibi görüyordum onları.
      İlk bölümde Yamaç’ın öpüştüğü bir kız vardı o kız mesela fena değildi sanki. İdeal, kimyası tutan çift yaratmak çok zor herhalde. İzlediğim dizilerin oyuncularından Aras’la kim uyumlu olabilirdi diye düşünüyorum da gözümün önüne getirdikerimden kimseyi yakıştıramadım.

      Sena zaten çok sorunlu bir karakter, kim oynasa Yamaç’la olmayacaktı. Şu dizide bir sünnet düğünü hariç doğru düzgün ne düğün gördük, ne nişan, ne aşk ne meşk.. 2 düğün oldu birinde terasta damadı doğradılar diğerinden sağ çıkan ölüden beter çıktı. Sadiş ve Vartolu nikah mı yaptı ne oldu, haberimiz yok.
      Mahsun’un Sena’ya yakınlaşması da azraile davet için. Aşk olacağını sanmam ama olsa izlemek isterdim bir kaç sahne sadece. Öyle bir şey olsa Sosyal Medya linçini düşünüyrum da, tek eğlenen ben olurdum herhalde;)

     • Nur ben de çok eğlenirdim. En sonunda senadan kurtulduğum için:)))
      Arasın içerdedeki partneri de minyon değildi. O da 1.75 boyunda. Onunla daha bir sevimliydiler ama bana da elektrik vermediler hiç. O dizide aşk yönünden benim için sıfırdı.
      Arası sadece öyle bir geçer zamanki de inci hocayla çok yakıştırmıştım. Başka da hiçbir partneriyle öyle uyum yakalayamadı. Defacto reklamlarında aslı enverle çok tatlılar. Ama aslı da arastan büyük duruyor.
      Çukur zaten günlük hayatı işlemede çok zayıf. Gökhan bey onu da pek yazamıyor. Sanırım bu konuda mahinur ergunun eline kimse su dökemez. Tabi o da başka konularda fecaat. Hayat şarkısının ikinci sezonunu nasıl mahvettiği geldi şimdi aklıma da sinirlendim.

     • Gözde E.

      Ya Gökhan Horzum vakti zamanında Yağmur Zamanı diye bir dizi vardı aşk ana temalı nasıl yazı onu diye düşünüyorum sürekli 🙂 Tamer Karadağlı-Azra Akın’lı hani. Gayet iyi diziydi, zevkle seyretmiştik biz.

     • Gözde E.

      Aras’ın Maral diye bir dizisi vardı Hazal Kaya ile başrolü paylaştığı. Onların kimyası çok iyiydi bence. Tekrar bir arada görmek istiyorum onları doyamadım.

     • Gözde E.

      Yamaç-Sena oluyor diyordum ben de taaaaaa ki Sena-Mahsun’u görene kadar :))

     • Gözde E.

      Bu yoruma cevap yazmak istedim. Kesinlikle Sena-Mahsun arasındaki enerji muhteşem, bu bölümde de öyleydi, MahSen ship istiyorum o kadar netim yani 🙂 Çukur bölüm yazısı geldiğinde tekrar konuşuruz.