İzledim

ÇUKUR – Yamaç Varsa Umut Var

Yamaç varsa umut var. Net. Yamaç umut dolu. Yamaç umut aşılıyor Çukur’a. Beş dakikayı aşan konuşması ile Çukur’dan onay da aldı, alkış da…  Kavganın ana teması “İstanbul’un Çukur’da olduğunu herkes öğrenecek.”  Gerçi tam tersi olarak, mesele İstanbul’un Çukur’da olması değil de Çukur’un İstanbul’da, İstanbul’un her köşesinde olduğunu herkesin öğrenmesi değil mi?

“Biz bekledik, onlar geldi; onlar geldi biz savunduk.  Karasıydı, kuzusuydu, Yücel’iydi, Baykal’ıydı!”  Ve burada bir de ek yapmak lazım, Selim’i idi Vartolusu’ydu… Kimler kimler istedi Çukur’u da biliyoruz ki asıl Çukur’un gönlünün kimde olduğu önemli. Pazar sahnesi de bunu çok açıkça gösterdi: Çukur evimiz Yamaç Babamız!

 

 

 

Bu arada Yamaç abilerinin en çok da Salih abisinin sözünü dinliyor ya… Sevdim, pek sevdim…

 

 

Benim bir sorum var;“Bu söylediklerin amca, Çukur’u korumak yerine ona zarar vermez mi?… Gerçekten doğru bu karar mu amca?”  Sabah kahvaltıda yürek mi yedin Akın’cığım? O müthiş gaza getirme konuşmasından sonra bu fitne fücur soruyu nereden buldun?   Hem neymiş bakalım bulduğunu sandığın açık? Benden duymuş olma ama bahsi geçen kişi Yamaç, bir kez daha ava gittiğini sanırken avlanman olası.

Yamaç’ın algılarının değiştiğini, 3.gözünün açıldığını düşünüyorum. Tam da bu nedenle ön izlemeye bayıldım. <3.  Cehenneme kadar yolun var Akın Koçovalı. Bu arada neden ön izlemeler bölüm içine gelince traşlanıyor? Fark etmedik sanılmasın. Yamaç Koçovalı’nın kahvedeki konuşması bölümde değişmişti.

 

Madem bugün artık Çukur, Çukur’da kalıp savunma yapmayacak. Faz 1’de Dağhan’ın atağı sayesinde silah tedarik sorunu da çözüldü.  “Senin olan her şey artık çukur’un, yani benim!” Bu vesile ile eski dostları da bir kez daha bir arada görmek ne güzel geldi ^^ Yan karakterlerden daimi olmasını istediklerimdendir Şenol.

 

 

 

 

“Yakalanma, hapse dönme, ölme!” Yamaç’ın Cumali’nin suyuna gittiği sahnede iki kardeşin minnoşluğuna bir kalp bırakalım mı?

 

Cumali’nin tüm bu kovalamaca içinde  –  gerek Damla gerekse polis –  ‘dark side’daki çalışmalarını merakla bekliyorum ^^ Sanırım ilk faaliyeti bebek olacak. Gelinimiz kaşla göz arasında Koçovalı oldu ise bu da olur. Mümkündür.

 

 

 

Aliço’nun geçmişine sonunda dokunabildik. Ucundan ışık çıkan makinanın yolundan gitmek Aliço’nun hayatını değiştirmiş. Hem Aliço’nun hem de abisinin… Belki babasından biraz olsun sevgi kırıntısı görebilmiştir böylelikle ne dersiniz?   Bu arada Aliço’nun abisi geçtiğimiz sezonda Azer’in basıldığı depoda Cumali’nin çarptığı çiçek taşıyan adam mı?

 

 

Emre’nin ölümünü  ilk Çukur dayanışmasına şahit olmamızın yanı sıra Vartolu ile Medet’in tam anlamda kavuşmasını da vesile oldu. Biraderlerin bu kanadında Vartolu’nun İdris’in katili olduğunu iddia eden adama, Ziya’ya hala ulaşamaması can sıkıcı olmaya başladı. Yamaç’ın başlattığı büyük savaşta onu da cephede görmek istiyoruz. Koçovalı biraderlerin birlikteliği izlemeyi en çok sevdiğim, bu nedenle ‘ee, haydee…’ Koçovalı kardeşler ne zaman Voltran’ı oluşturacak sayın Horzum?

 

 

Meliha Emmi’ye ne dedi?  Her şey olabilir ^^ Meliha once zaman hikayede o kadar havada kaldı ki, sonra da oturmadı zaten, tahmin etmek zor. Ama kesinlikle ihtimal vermediğim şey Yamaç’ın Meliha’nın oğlu olması. Kronoloji uymuyor zaten…

 

 

 

Gelelim tahminlere;

Büyük sır Baykal’ın bir Koçovalı olduğu olabilir mi? Mesela İdris’in kardeşi? Yada büyük ağabey Cumali’nin oğlu, dolayısı ile İdris’in yeğeni? Yada başka bir kardeşten olan çocuk? – Bir ara Gar Lokantası’ndaki masala bakayım, kaç kardeşti İdris Koçovalı? –  Bu teori doğru çıkarsa Yamaç ile Efsun’da kuzen olurlar. Tam şenlik… Zaten bu dizide günün sonunda düşmanlar da tanıdık çıkmıyor mu?

İhtimal verdiğim bir diğer teori de Paşa’nın ölmemiş olması. Neden ölü taklidi yaptığını kimse anlamaz ama Yamaç anlayacaktır. Hatta belki Yamaç’ı kurtaran da odur.

Sahi Yamaç’I kim kurtardı? Bu bölümde de mercedesliye dair bir iz yoktu. Ama araba modeli itibari ile Paşa’ya çok uyar. Gidip  işaretleyeyim ^^

 

ANKET – YAMAÇ’I KİM KURTARACAK?

 

Babaanne hikayemizin en kötüsü… Baksanıza küçük bir hatada torununun canına mal olabilecek oyunlar peşinde. Demek ki oğlunun torunları tarafından öldürüldüğünü biliyor ve bu gerçeğin açığa çıkmasından ölesiye korkuyor.  Bu arada Yamaç Baykal’ın ölümü konusunda neyi ne kadar biliyor, kanıtı var mı? Bu konuda benim için şimdilik havada. Ama Efsun ile buluşmasını ‘date’ olarak tanımlamasını emoji ile ifade etsem  gözlerinden kalp fışkıran sarı yaratığı seçerdim. Hikaye genelinde imkansız olabilirler ama en basit telefon görüşmesinde bile ekran alev alıyor benim için…

 

 

 

 

Düşmanlarımızdan Azer Yamaç’ın -sözde- ölümü ile kayıplarına dair acısını bireysel dövüş ile atıyordu ki malum tam dişine göre olan düşmanı dirildi… Bakalım büyük karşılaşmada neler olacak…

Ve son söz; jenerikteki duvar yazısını görmemiş kabul ediyorum. Bu da ne…

 

 

 

 

Tweetleriyle yazımı renklendiren  Rady M.  soulfly ve ÖzLem..‘e  teşekkürler…

 

Kapak fotoğrafına da bayıldım. Aras Bulut İynemli <3 <3

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz…

 

ÇUKUR 3. SEZON 5.BÖLÜM SNEAK PEEK

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap