İzledim

ÇUKUR – Kaderin Benimle Derdi Ne?

Bölüm yazısını yazmak için bilgisayar başına oturdum oturmasına da “Çukur ‘un 99. bölümünde ne izledik?” sorusuna yanıt veremiyorum ki başlayayım…

(For my foreign followers, please go to select language section for google translate. On the top right side of the screen for desktop, Last line on the hamburger menu bar for mobile)

 

O zaman soruya klasik yanıtımızı verelim: Geçiş bölümüdür, normaldir.

 

 

Mesela nelere geçiş oldu?

Meliha’nın sırrına bir adım yaklaştık. Emmi de Yamaç’ı iki dakikada satıp daha önce gönül rahatlığı ile Yamaç’a emanet edeceği sırrı bu kez Çukur’un başındakine yönlendirdiği dikkatten kaçmadı. (Meliha’nın sırrının ne olduğuna çok kafa yormuştuk. Yazı altı yorumlara göz atmak ister misiniz :  ÇUKUR – MELİHA’NIN SIRRI

 

 

Flasbacklerle geçmişin perdesini araladık. Tamam, araladık aralamasına da izlediğimiz sahneler nereye vardı? Cumali’nin gençliğinde de fevri, aklına eseni yapan, 5 koyun emanet edilemeyecek, strateji kuramayan bir adam olduğunu öğrendik. Tahmini zor değildi zaten. Bir de hemen hemen karakterin babası ile ilgili bir travması varken onun travması ise kardeşleri imiş. Kahraman’ı içten içe kıskandığı bir benim dikkatimi çekmiş olamaz.

 

 

Nehir’in hikayesine giriş oldu. Hadi hayırlısı. Senarist Nehir’den yalılardan büyümüş, asalet ile yetişmiş bir karakter nasıl çıkartacak merakla beliyorum. (Merakla bekliyorum derken mübalağa oldu, dürüst olmam gerekirse Nehir’in hikayesi pek de merak etmiyorum)

 

 

Geçmeyi unuttuğumuz bir konu vardı: Efsun ne için, kimin için katil oldu?

 

 

 

Yamaç’a bir akıl tutulması oldu sanırım. Hadi Efsun’u cesetler ile birlikte bıraktı gitti ya hamam sahnesinde Salih’e söyledikleri: “Erdenetler bizim gibi değiller. Birbirlerinin kuyusunu kazmaya çalışıyorlar sürekli. Eğer girersek böleriz.”  Bunca yaşanılana rağmen Yamaç’ın hala birbirlerine kandan olduğu kadar gönülden de bağlı bir aile olduklarına inanması mümkün mü? Salih’in Kahraman’ı öldürdüğünü, Selim’in aileyi içten içe yıkmak istediğini, Cumali’nin Yamaç’a 3 el ateş ettiğini biz unutmadık!

 

– “Abin arkandan vurmuyo en azından gözünün içine baka baka sıkıyor.”

-“Ama sen ne yapmaya çalışıyosun acaba Salih?”

 

 

 

 

Bu bölüm de Sadiş’in triplerini izledik. Kadın kocasını ölmüş annesinden, Yamaç’tan kıskanıyor, ne desek boş…  Çukur tarihinde en gereksiz karakter olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.  Salih ile sahneleri sinir bozucu olmaktan öteye gitmiyor, Aliço’nun karnını doyurmak gibi bir misyonu da yok, İdris Jr. zaten çoğu zaman Cennet’e emanet. O zaman Saadet neden var?

 

Güle güle Arık Böke Erdenet.  Arık bir tek atını sevmiş. İşin gerçeği de onu da bir tek atı sevmiş. Baksanıza ölümünün ardından yas tutan yok. Ogeday ve annesinin zil takıp oynamasına ramak kalmış. Olga ise oğluna değil, kaybettiği konumuna ağlıyor.  Barış Arduç kısa süreli geldi ama iyi ki geldi…

 

ÇUKUR – GİZEMLİ ADAM KİM?

Artık Çukur’un gizemli adamı kim anketini kapatmanın zamanı geldi mi? Amca Cumali olduğu hemen hemen kesin ama zamanı çoktan gelen bir konu da amcanın hikayesi!  Nedim de açığa çıktı, bakalım konu nasıl hem Koçovalılar’a hem de Erdenetler’e bağlanacak.

 

 

Cengiz Erdenet’in büyük katliamı, Koçovalı erkeklerini öldürme planı sonucu ne olacak dersiniz? İşte size anket:

ANKET – ÇUKUR HANGİ KOÇOVALI ÖLECEK?

 

Yamaç’ın kendini bu kadar derinden içten kaybetmesi boşuna olamaz değil mi?

 

Eğer Koçovalılardan bir tek kişi bile ölmezse – kaç bölümdür efsane olarak çizilen Cengiz Erdenet’in gücüne, haşmetine rağmen – saçmalık olur!

Cumali Amca’nın planı ile bu bozulabilir. Zaten amacının ne olduğunu henüz çözemedik. Korumak istediği Çukur mu yoksa Yamaç mı? Çukur olmadığı kesin, öyle olsa Arık’ın ölmesine izin verir mi? Çukur’u korumak isteseydi işlerin bu kadar çok karışmasına da izin vermezdi değil mi?

 

Tweetleri ile yazıya renk veren    mel  , flakka  ve  BulutGifs  e teşekkürler…

 

Arık Böke’nin ölümü Çukur reytinglerini yükseltti:  Total ‘de 6,84 reyting ile 2.,  AB’de 5,83 reyting  ile 3. ve ABC1’de 6,57 reyting  ile yine 3. oldu.

 

4.sezonda da bölüm yazıları altındaki yorumlarda buluşmak üzere. Tüm yazılar bu linkte:  Çukur Bölüm Yazıları

Çukur 100. Bölüm Ön İzleme

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap