BENİM TATLI YALANIM – Gidenlerin Ardından

Uzun zamandır izlediğim en güzel Benim Tatlı Yalanım bölümü olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Benim Tatlı Yalanım 13

 
   
 

 

 

Duyguların üstü kapalı da olsa dile gelmesi ile şekillenen Suna – Nejat ilişkisi tam rayına oturacak derken Aylin sürprizi ortaya çıktı: “Aylin Hanım boşanmak istiyor, Kayra için herhangi bir talep de bulunmadan. “ Burada Nejat’ın tepkisi çok doğaldı. Duygu geçişlerini izleyiciye yansıtabilmesi konusunda da Furkan Palalı’ya tebrikler.

Ama Aylin’den önce bir başka engel daha var: Yalan!  Sanki daha önce tanışmamışız gibi temalı “Ben Nejat ve ellerini tutmak çok güzel” repliğine bayıldım. Bununla birlikte tanışmayı bırak bir de kocaman bir yalana birlikte imza attılar. Yine de Suna ile Nejat’ın başlayamadan biten birlikteliğine yol açan sorunlar ne kadar büyük de olsa çözüm bulunabilirdi. Suna kolayı seçti, Nejat kabullendi. Birbirlerine verdikleri ayrılık sözünü nasıl tutacakları muamma… Suna Nejat bir yana Kayra’dan nasıl kopabilecek ki?

 

 

Biliyoruz ki Aylin Nejat’ın zayıf noktası. Tam bu noktadan vurulursa canı elbette acıyacaktı, tam isabet. Ben de sanırım herkes gibi “Taptaze bir his kalbine yerleşmişken çoktan biten duygular için kaygılanmak niye be Nejat?” diye sordum.  Suna’nın varlığı Nejat’ın daha çabuk ayağa kalkacağına inanmama sebepti. İşte bu nedenle bölümün en güzel sahnesi Suna’nın Nejat’ın kafasındaki Aylin imajını kırabilmek için parka gitmeyi teklif etmesini takiben geldi. Aylin’in Nejat ve Kayra’dan kopma noktasına… Tam da bu noktada Nejat geçmiş kırgınlıklarını açarken Suna’nın Aylin’in ardında bir mektup ile ortadan kayboluşuna dokunan Aylin gibi davranmayacağını açıklayan “Ben burada olacağım” cümlesi…

 

Keyifle izlediğim kısımlardan biri Burcu Serkan sahneleri… Sıralama yaparsam Suna – Nejat didişmeleri, baba kız sahnelerinden sonra enerjisi en yüksek çift olan Burcu ve Serkan’ı gönül rahatlığı ile üçe yerleştiririm. Burcu – Serkan iş birliğini seviyorum ama Serkan’ın Burcu’nun hislerine karşılık veremeyecekse onu illa da yanında istemesinin kızın psikolojisine zarar vereceğini anlamamış olmasına ne demeli? Burcu ve Serkan tarafında Burcu’dan bir sevgi itirafı geldi ama bu klasik açıklamanın çok daha özelini Serkan’ın eşyalarını teslim ederken yapmıştı zaten. Serkan Burcu’nun duygularını o zamandan beri görmezden gelmiyor mu? Şimdi önemserse pes derim. Bu ikiliyi çok yakıştırıyorum ama Serkan’ın gönül gözü mü kapalıdır nedir?

 

Saniye ile Hayri arasındaki ilişkide ise gizem nereye kadar sürecek? Saniye’ye böylesine bağlanan Hayri bir süre önce neden sadece arkadaş olarak kalmayı istemişti peki? Bu gizemi de bir ara açıklayabilir misiniz sevgili yazım ekibi^^

 

Suna’nın sırrının bir tehdit sonucu değil de doğal bir akış ile ortaya çıkmasına sevindim. Şevket’in tepkileri beni yoruyor. Anlamadan, dinlemeden ve fevri… Anlaşılan Pervin’de de böyle olmuş. Yalan büyük bir yalan, haklı. Ama Şevket için değil asıl Kayra için. Bu nedenle baba olarak bu çıkmaza bir çözüm bulmaya ön ayak olmayı misyon edineceğine asıp kesmeye gönüllü… Yahu sen yalanın kitabını yazarsın be Şevket. Neyin tribi bu?

Nejat’ın fragmanda yıkık, perişan görmemiş olmak güzeldi. Suna’ya tam destek vermesini de…

 

-Babam benim evimdi, benim evim yok artık.

-Kayra ile ben varız. Biz senin eviniz. Seni evine götürmeye geldim Suna

 

Benim Tatlı Yalanım 13

 

Aylin’in geleceğine inanmıyordum. Bir önceki bölüm finalinde geçen Aylin bahsinin çiftimizi mutlu sona hazırlık için ‘boşanma’ konusunu netleştirmek adına açıldığı teorim gelecek haftaki fragman ile çürüdü.  Ama bu teorim çürüse de en azından mantıklı bir çerçeveye oturtmuş olmam gerçeğini değiştirmiyor.  Aylin’in ortaya çıkacağını düşünmemiştim çünkü “Geri sayım var, bu konu hiç açılmaz” diyordum. Ama Aylin bir geldi pir geldi. Önce haberi ardından da kendi geldi.

Nejat için aynı şeyi söyleyemesem de, Aylin’in kızını, Kayra’yı isteyerek bırakmadığına inandım hep. Bir nedeni olmalıydı. Mantıklı olduğu kadar kalbe dokunan bir neden. Ama önce boşanma davasında kızını istememesi ardında da bebeğini kaybedip, bir daha çocuğu olmayacağını öğrenince evladının değerini mi anladı?  Fragmandaki Aylin vs Aylin sahnesinin devamını merakla bekliyorum. Merak ettiğim bir konu da artık ‘iyi’ olan Hande’nin Aylin ile olan kavgada kimin yanında yer alacağı. Kadının da derdi, önce sahte Aylin ile savaştı şimdi de gerçek Aylin ile. Tolga’nın terapileri ile Hande de adım adım iyiye evrildi. Unutmadan bu değişim sürecinde Tolga’yı kötü yapmadıkları için  de yazım ekibine teşekkür etmemiz gerekiyor.

Aylin Kayra için savaşacak mı? Hangi hakla? Olur da savaştı değilim. Bu savaşta bütün kartlar açık oynanacaktır. Dolayısı ile Kayra Suna’nın Aylin olmadığını öğrenecek. Peki Kayra babasının ona söylediği yalanı öğrendiğinde Nejat ve Suna’yı mı seçer yoksa tertemiz bir sayfa gibi gördüğü onu doğuran kadın Aylin’i mi? (Farkındaysanız annesi yazmaya elim gitmedi),

 

Bu açılımın nereye ilerleyeceğini bilemem ama yeni başlayan projeler ile zaten parlak olmayan reytingler düşüş eğiliminde iken, hızlı ve tutarsız bir şekilde hikayeyi toparlamak zorunda kalmazlar umarım ^^

 

Tweetiyle yazımı renklendiren Neşe  ve  Nuran‘a  teşekkürler.

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim /Benim Tatlı Yalanım  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Benim Tatlı Yalanım 14.Bölüm Fragmanı

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • SuperBirne

  Selam! 🙋‍♀️ Nejat’in tepkisini ben de abartili buldum ya da kacirdigim bir nokta oldu ve anlayamadim böyle asiri bir tepki vermesini. 🤷‍♀️ Sebepsiz cekip gitmis ve senelerce ne Nejat’i ne de kizini arayip sormus. Bu zamana kadar Nejat’in Aylin’i bosamamis olmasi kabahat. Aylin, yillar sonra bosanmak icin dönüyor – hem de ne güzel Kayra’nin velayetini istemiyor. Daha ne istersin be adam! 🙄 Neyse, Nejat’in bu asiri tepkileri sayesinde chok güzel sahneler izledik. Furkan Palali da oyunculugunu bayagi gelistirmis anlasilan. No 309’da nasil diye bir baktim. Arada daglar kadar fark var.

  Gecen bölüm beni asiri mutlu eden bir noktaya da degineyim. Türk dizi tarihinde sanirim ilk defa esas oglan istemeden kulak misafiri oldugu bir konusmayi sonuna kadar dinledi ve böylece olasi bir yanlis anlasilmayi engellemis oldu. 😂 Yoksa onun da karin agrisini cekecektik 😬 Sevgili senaryo ekibinden böyle hareketlerin devamini bekliyorum 😏

  Yalancinin önde gideni olan Sevket’i, Pervin/Berrin egip bükecektir. O yüzden Sevket-Suna tarafindaki gerginligin hemen cözülecegini düsünüyorum.

  • Aa çok enteresan, Neslihan’da abartılı bulmuş. Bense çok normal buldum. Aylin’in gidişini konduramamış ki, Kayra’ya söylediği yalana giderek kendi inanmış. Bir gün gelecek. pişman olacak ve gelecek. Hatta onların baba kız yıkılmadıklarını görecek daha da pişman olacak kayıp yıllara, hani derler ya köpek gibi pişman olacak.

   Gelmedi. Bırak gelmeyi tamamen kopmayı tercih etti. Ben de olsam ben de benzer tepkiyi gösterirdim.
   No309daki hali partnerinden kaynaklı olabilir mi? ^^

   Bu arada haklısın, şaşırtıcı. ama resmen gizlendi ve dinledi.. Yoksa Tolga’yla evleneceğini sanması tripler yapması olası idi…

   • SuperBirne

    Haklisin, Demet Özdemir faktorü de var 😑😣

   • pride&prejudice

    Adım geçtiği için cevap Hakkımı kullanıyorum, burada asıl suçlu Nejat bu yalanı başlatıp herkesden çok inandığı ve kızına bunları yaşattığı için yalan bir şekilde ortaya çıkacaktı, şimdi Kayra bu yaşadıklarını nasıl unutacak, burada tek masum da Suna istemeden bir yalanın ortasında buldu kendisini…bu senaryo da iki yalancı baba var ve onların yalanları ile büyüyen çocuklar yine Kayra daha küçük yaşta öğrendi belki hafifletir büyüdükçe ama 3 tane yetişkine söylenmiş bir yalan var onlar nasıl tepki verecekler bunca senedir yalan söyleyen babalarına, Ayrıca Pervin hasta olmayı mi beklemiş bunca yıldır bırakıp gittiği çocukları görmek için… Şevket e söyletmiyor da kendisi açıklayınca 3 annesiz büyüyen yetişkin ona kucak mı acacak! Yalan iyi niyetle söylensede yalan! Dır birlerinin canını yaktığı da kesin! Gitmeyi tercih eden iki de anne var, gitmenin sonuçlarına katlanmak zorunda kalan ama gitmeleri onları haklı kılmıyor. Gidenler ve yalancıların sonu ne olacak ben onu merak ediyorum Mutlu sonu hakediyorlar mı?

    • ilahi, yaz dizisi mutsuz son ile biter mi?

 • pride&prejudice

  Sevgili Admin, bir bölüm atlandı ama😉 Nejat ın tepkisini ben abartılı buldum, kızına yalan dünya ile anne yaratan biri için aslında normal kendisi de o yalana çok inanmış. Pervin/Berrin çocuklarını bırakmak zorunda kalmış. Ama Aylin öyle değil sanki. Kendi tercihi. Anne olmak herkesin altından kalkabileceği bir durum değil. Doğurduğu halde anne olmayan, doğurmadığı halde anne olbilen kişileri gören biri olarak 😉Şevket, Saniye kısacası Suna nın ailesi Suna üzerinde bir baskı konusu. Ayrıca Kayra nın bunu bu şekilde öğrenmesi ileri yaşta öğrenmesinden daha iyi ya da hiç öğrenmemesinden. Bir bireye yapılacak en büyük haksızlık bir yalanla yaşamasına izin vermek.
  Şevket in hiç bir şekilde yalan konusunda tepki cermeye hakkı yok o çocuklarına en büyük yalanı yaşatan bir baba!

  Suna ve Nejat ın da aşklarından vazgeçmelerini onaylamıyorum. Bir yalan uğruna vazgeçeceklerine o yalanı ortadan kaldırmaya çalışsınlar. Ayrıca insanların yalan söylemelerinin iyi niyetle de olsa yalanı devam ettirmelerinin yalan söyledikleri kişiye fayda sağladıklarını düşünmeleri de kendilerine söyledikleri en büyük Yalan!

  Bu dizinin en büyük Yalancıları Nejat ve Şevket hadi bakalım görsünler yalan söylemenin sonuçlarını. Yalan söyleyen aslında kendine söylüyor bu yalanı ikisinin de düştüğü durum bu ve ancak kendilerini suçlasınlar başkalarını değil!

  • Yukarıda yazdım, ben de Nejat gibi davranacağım için ^^ bana göre çok normaldi.

   Çözüm bulmaya çalışmadan hemen kolaya kaçmayı seçtiler ama duygularda ket vurmak o kadar kolay mı? Suna’nın ilk aşkı, Nejat’ın gerçek aşkı. At ile olan hikayede Suna’nın gardını indirdi ama Kayra’nın tepkisinin birebir aynı olacağı ne malum değil mi ya?