İzledim

BENİM TATLI YALANIM – Gidenlerin Ardından

Uzun zamandır izlediğim en güzel Benim Tatlı Yalanım bölümü olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Benim Tatlı Yalanım 13

 

 

Duyguların üstü kapalı da olsa dile gelmesi ile şekillenen Suna – Nejat ilişkisi tam rayına oturacak derken Aylin sürprizi ortaya çıktı: “Aylin Hanım boşanmak istiyor, Kayra için herhangi bir talep de bulunmadan. “ Burada Nejat’ın tepkisi çok doğaldı. Duygu geçişlerini izleyiciye yansıtabilmesi konusunda da Furkan Palalı’ya tebrikler.

Ama Aylin’den önce bir başka engel daha var: Yalan!  Sanki daha önce tanışmamışız gibi temalı “Ben Nejat ve ellerini tutmak çok güzel” repliğine bayıldım. Bununla birlikte tanışmayı bırak bir de kocaman bir yalana birlikte imza attılar. Yine de Suna ile Nejat’ın başlayamadan biten birlikteliğine yol açan sorunlar ne kadar büyük de olsa çözüm bulunabilirdi. Suna kolayı seçti, Nejat kabullendi. Birbirlerine verdikleri ayrılık sözünü nasıl tutacakları muamma… Suna Nejat bir yana Kayra’dan nasıl kopabilecek ki?

 

 

Biliyoruz ki Aylin Nejat’ın zayıf noktası. Tam bu noktadan vurulursa canı elbette acıyacaktı, tam isabet. Ben de sanırım herkes gibi “Taptaze bir his kalbine yerleşmişken çoktan biten duygular için kaygılanmak niye be Nejat?” diye sordum.  Suna’nın varlığı Nejat’ın daha çabuk ayağa kalkacağına inanmama sebepti. İşte bu nedenle bölümün en güzel sahnesi Suna’nın Nejat’ın kafasındaki Aylin imajını kırabilmek için parka gitmeyi teklif etmesini takiben geldi. Aylin’in Nejat ve Kayra’dan kopma noktasına… Tam da bu noktada Nejat geçmiş kırgınlıklarını açarken Suna’nın Aylin’in ardında bir mektup ile ortadan kayboluşuna dokunan Aylin gibi davranmayacağını açıklayan “Ben burada olacağım” cümlesi…

 

Keyifle izlediğim kısımlardan biri Burcu Serkan sahneleri… Sıralama yaparsam Suna – Nejat didişmeleri, baba kız sahnelerinden sonra enerjisi en yüksek çift olan Burcu ve Serkan’ı gönül rahatlığı ile üçe yerleştiririm. Burcu – Serkan iş birliğini seviyorum ama Serkan’ın Burcu’nun hislerine karşılık veremeyecekse onu illa da yanında istemesinin kızın psikolojisine zarar vereceğini anlamamış olmasına ne demeli? Burcu ve Serkan tarafında Burcu’dan bir sevgi itirafı geldi ama bu klasik açıklamanın çok daha özelini Serkan’ın eşyalarını teslim ederken yapmıştı zaten. Serkan Burcu’nun duygularını o zamandan beri görmezden gelmiyor mu? Şimdi önemserse pes derim. Bu ikiliyi çok yakıştırıyorum ama Serkan’ın gönül gözü mü kapalıdır nedir?

 

Saniye ile Hayri arasındaki ilişkide ise gizem nereye kadar sürecek? Saniye’ye böylesine bağlanan Hayri bir süre önce neden sadece arkadaş olarak kalmayı istemişti peki? Bu gizemi de bir ara açıklayabilir misiniz sevgili yazım ekibi^^

 

Suna’nın sırrının bir tehdit sonucu değil de doğal bir akış ile ortaya çıkmasına sevindim. Şevket’in tepkileri beni yoruyor. Anlamadan, dinlemeden ve fevri… Anlaşılan Pervin’de de böyle olmuş. Yalan büyük bir yalan, haklı. Ama Şevket için değil asıl Kayra için. Bu nedenle baba olarak bu çıkmaza bir çözüm bulmaya ön ayak olmayı misyon edineceğine asıp kesmeye gönüllü… Yahu sen yalanın kitabını yazarsın be Şevket. Neyin tribi bu?

Nejat’ın fragmanda yıkık, perişan görmemiş olmak güzeldi. Suna’ya tam destek vermesini de…

 

-Babam benim evimdi, benim evim yok artık.

-Kayra ile ben varız. Biz senin eviniz. Seni evine götürmeye geldim Suna

 

Benim Tatlı Yalanım 13

 

Aylin’in geleceğine inanmıyordum. Bir önceki bölüm finalinde geçen Aylin bahsinin çiftimizi mutlu sona hazırlık için ‘boşanma’ konusunu netleştirmek adına açıldığı teorim gelecek haftaki fragman ile çürüdü.  Ama bu teorim çürüse de en azından mantıklı bir çerçeveye oturtmuş olmam gerçeğini değiştirmiyor.  Aylin’in ortaya çıkacağını düşünmemiştim çünkü “Geri sayım var, bu konu hiç açılmaz” diyordum. Ama Aylin bir geldi pir geldi. Önce haberi ardından da kendi geldi.

Nejat için aynı şeyi söyleyemesem de, Aylin’in kızını, Kayra’yı isteyerek bırakmadığına inandım hep. Bir nedeni olmalıydı. Mantıklı olduğu kadar kalbe dokunan bir neden. Ama önce boşanma davasında kızını istememesi ardında da bebeğini kaybedip, bir daha çocuğu olmayacağını öğrenince evladının değerini mi anladı?  Fragmandaki Aylin vs Aylin sahnesinin devamını merakla bekliyorum. Merak ettiğim bir konu da artık ‘iyi’ olan Hande’nin Aylin ile olan kavgada kimin yanında yer alacağı. Kadının da derdi, önce sahte Aylin ile savaştı şimdi de gerçek Aylin ile. Tolga’nın terapileri ile Hande de adım adım iyiye evrildi. Unutmadan bu değişim sürecinde Tolga’yı kötü yapmadıkları için  de yazım ekibine teşekkür etmemiz gerekiyor.

Aylin Kayra için savaşacak mı? Hangi hakla? Olur da savaştı değilim. Bu savaşta bütün kartlar açık oynanacaktır. Dolayısı ile Kayra Suna’nın Aylin olmadığını öğrenecek. Peki Kayra babasının ona söylediği yalanı öğrendiğinde Nejat ve Suna’yı mı seçer yoksa tertemiz bir sayfa gibi gördüğü onu doğuran kadın Aylin’i mi? (Farkındaysanız annesi yazmaya elim gitmedi),

 

Bu açılımın nereye ilerleyeceğini bilemem ama yeni başlayan projeler ile zaten parlak olmayan reytingler düşüş eğiliminde iken, hızlı ve tutarsız bir şekilde hikayeyi toparlamak zorunda kalmazlar umarım ^^

 

Tweetiyle yazımı renklendiren Neşe  ve  Nuran‘a  teşekkürler.

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim /Benim Tatlı Yalanım  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Benim Tatlı Yalanım 14.Bölüm Fragmanı

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap