BENİM TATLI YALANIM – Bu Aşkın Mayası Tutar mı?

Bölümü Suna’nın duygularının farkına varması ile bitirmiştik. Peki ya Nejat? kapıyı gir içeri gönlüm bekliyor seni…”  Bu sözleri gözlerinin içine baka söylüyor Suna ve Nejat hiçbirşey anlamıyor yani öyle mi? Peki, yazım ekibi öyle uygun gördü ise… Malum, bu sahneyi ben kaleme alsam şarkının bitiminde Nejat’a alkışlayıp “ne kadar içten söyledin” demesi yerine Suna’nın elini tutarak “belki çoktan girmişimdir, olamaz mı” demesini yazardım.

 

 
   
 

Benim Tatlı Yalanım Nejat Suna

 

Gecenin sabahında Suna’nın sessiz sedasız kaçışını sorgularken “Güzel güzel şarkı söylüyorduk birlikte” demesi bu anlamlı dizelerin çift taraflı anlamının olduğunun göstergesi değil mi?

Suna’nın duygularını panikle karşılaşması ile ikili arasındaki olaylar daha enterasan bir hal aldı. Nejat’a kötü davranınca duyguları değişiyor mu? İstediği kadar kaçsın, bilmiyor mu ki kaçan daha çok kovalanır ^^

 

Benim Tatlı Yalanım Nejat Suna
Suna’yı beklerken merakla gözünü telefondan alamayan Nejat <3

 

Kaçışlarından biri tatlı bir buluşma ile sonuçlandı: Kendisinden bir süre haber alınamayan Suna’yı merak ederek peşinden evine kadar gitme. Nejat ilgisini aşk değil hayat arkadaşı çerçevesinden gösteriyor. Suna’nın yanında olmak, ailevi yada bireysel sorunlarını çözebilmek için destek olmak bunun göstergesi. Sahilde tane tane anlattı, her zaman Suna’nın yanında… O sonundaki sarılma çok anlamlıydı…

 

Benim Tatlı Yalanım Nejat Suna

 

Suna’nın Nejat’a hislerinden kaçmasının bir yolu da Burcu’nun aklına uyup kavga çıkartmaya çalışması… Bu sahte kavga çabalarından havuz sahnesi çok tatlıydı, hele ki baba kız <3

 

Benim Tatlı Yalanım Nejat Suna

 

Bölüm içinde en eğlendiğim sahnelerden biri Kayra’nın annesine hediyesi ahtapot resmi idi. Hele Suna’nın bu resmi Nejat ile paylaşmama çabası ^^ Bu aşkın kurucusu Kayra, net!

 

Benim Tatlı Yalanım Nejat Suna

 

Nejat gönül gözünü kapamış olsa da Hayri kulağına kar suyu kaçırdı bile… Birgün o da asla ‘asla’ dememesi gerektiğini öğrenecek.

 

Suna’nın Nejat’a aşkını sırrını paylaştıgı Burcu’dan ve dile gelmese de anlayan Hayri’den başka öğrenen biri daha var: Annesi. Berrin, nam-ı diğer Pervin. Belki bir kısım izleyici bu sahneyi izlerken bu anne-kız buluşmasında duygu yoğunluğu yaşamış olabilir, benim için ise öyle zorlama bir sahne idi ki… Berrin’in kızının hislerini öğrenmesi ve dolayısı ile mekânı Nejat’a satma yolunda karar alması için yazılmış bir sahne gerekiyorsa da bu sahne zaman kronolojisine ve hikaye gidişatına daha doğru bir şekilde oturtulabilirdi.

Pervin Şevket’i ve çocuklarını neden terk etti? Pervin neden ve nasıl Berrin oldu? 7 yıl önce neden karar değiştirdi de çocuklarına ulaşmaya çalıştı? Bu kararından sonra  neden aksiyon almadı? Toplam 22 yıl sonra dönmesinin nedeni neydi? Aylin-Suna olayına hemen nasıl öğrendi de bir şekilde dahil oldu?  Hikaye epey hızlı ilerliyor, bu konulara cevap almamız da genel işleyişin hızına uyum sağlamalı!

 

Suna Hande arasındaki diyaloglar giderek anlamsız bir hal alıyor. Hande Aylin’in gözünden ve hayatımda başka biri var sözlerinden Nejat ile ilgilenmediğine ikna olmuşken (ikna olmuş gibiyken daha doğru) hem Nejat’ın ısrarla Aylin’i merak etmesi hem de onları yalnız bırakmaya söz vermiş Aylin’in mekana geldiğini (Ah Rafet ahh) öğrenmesi oyundaki taşların yer değiştirmesine yol açtı.

Hande daha düne kadar Nejat’ın Aylin’e bakışlarından dolayı umutsuzluğa kapılırken artık Aylin’in de Nejat’ı önemsediğini biliyor. Bakmayın özetle “Senin kararın, istersen ben çekilirim” manasına çekilecek sözlerine… Asıl savaş şimdi başlıyor…

Hikayenin gidişatı için nasıl bir açılıma neden olacak emin değilim ama o ‘saat’ belli ki Suna’nın başına dert açacak.

Finale doğru (Allah gecinden versin) Hande’yi giderek kötü yazıp, finalde ‘kötüler yalnızlıkla cezalandırılır’ mesajı verirse şaşırmam.

 

Burcu Serkan tam gaz ilerliyor. Ta dizinin en başından söylüyorum, Serkan’ın ilacı Burcu olacak, net… Onun büyük degişimi Burcu sayesinde olacak.  Sevdiği kadar sevilmenin ne olduğunu keşfederken, bu güzel hissiyatın da tadına varacak… Çok da güzel olacak <3 Açık hava sineması sahnesi de pek güzeldi, çok daha romantik bir film seçilmesinin nedeni telif mi?

 

Dilek feneri ile kalplerinden geçeni gökyüzüne gönderdiler. Karya çocuk kalbi ile en güzel dileği seçti: “Annem hiç ayrılmasın bizden” . Suna büyük ihtimalle kalbinden geçeni kağıda dökmedi. Fenerin içine gerçekleşmesini daha olası gördüğü ‘muhallebici açmayı’ yazarken bu dileğinin de kısa zamanda gerçekleşmesi beklemiyordu. Bu dileğinin Alaaddin’in sihirli lambası hızı ile gerçekleşmesini sağlayan Nejat bakalım bu sürprizi ile Suna’yı mutlu edecek mi?  (Fragman ertesi edit: dilek fenerinde yazan muhallebicidir teorim tutmadı ^^ Ama hikayenin uzaması için mantıklıydı.) 

Son olarak; Suna gülsün, hep gülsün…

 

Yedinci bölüm reytingleri ile – geçen haftadan büyük bir sıçrama olmasa da; her kategoride zirvede: Total 4,83 reyting, 16,18 share,  AB 5,18 reyting, 18,51 share ve 20+ABC1 5.42 reyting, 18,56 share.

 

Benim Tatlı Yalanım 8. Bölüm Fragman

Çok minnoş  bir fragman, bunu bir yere koyalım. Ama Nejat Suna’nın duygularına karşılık vermeyeceğinden emin ise bu tatlı yalanı uzatmayı teklif etmesi kesinlikle bencillik!

 

 

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim /Benim Tatlı Yalanım  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Ahmet Adar

  Güzel yorumların için teşekkürler.Eline sağlık.Yine önemli noktalara değinmişsin.Hande ile Serkanın Üniversite yıllarına Flash-Beck şart.Handeyi zehirli yılan yapmak şart değil.Rafet çok sevimsiz bir tip.Onun Handenin şoförlüğünü yapması,Sunanın aleyhine işlememeli.Berrin ve Aylinin geçmişleri hakkında daha fazla bilgiye gerek var . Doğruyu söylemek gerekirse bölüm biraz yavaş ilerledi,,duygusal yönü ağır,aksiyon yönü zayıftı.Berrinin çocuklarını terketme nedenleri açıklanmadan,Sunanın annesine hitaben yaptığı duygusal konuşma sonrası Berrine tam empati yapamadım.Flash-beck şart.Gördüğün gibi bende Handenin aşırı kötü yapılması ve yalnızlıkla cezalandırılması konusunda seninle ayni endişeleri taşıyorum.Pervinin Berrine dönüşmesi ve bu sıradaki karşılaştığı olayları merak ediyorum.

  • Tüm hikaye standarttan çok daha hızlı ilerliyor ama Berrin konusunda ise kağnı hızı. Önce mantıklı bir sebebi dile gelsin sonra empati yapılır. Ama bir kadın aşk için para için biri bebek çocuklarını geride bırakmaz. Bırakmışsa da onun anneliğine nasıl inanalım?

   Ben Hande’yi seviyorum. Salt kötü yazılmasını hiç istemem. Onun Nejat’a karşı hislerinin canlı olmasında Nejat’ın hiç mi suçu yok…

   • pride&prejudice

    Hande Serkan in ona duygularini bilmiyor sanirim Nejat a olan duygulari yuzunden. Hande ye tepkisiim, Rafet hakikaten cok sevimsiz. asalak ise yaramaz agabey…

 • pride&prejudice

  Bu yaz merakla bekledigim tek dizi oldu persembeleri bekliyorum, digerlerini laf olsun diye takip ediyorum.
  Furkan Palali yi ilk defa seyrettigimi soylemistim No 309 a basladim bugun bence Nejat karakteri Onur dan daha cok yakismis.

  • No 309 a yazın başlayıp eylül de bırakanlardanım. Ama Onur’u biliyorum tabii ki ve kesinlikle Nejat > Onur.

   • pride&prejudice

    ben simdilik 12 inci bolumdeyim cunku daha once izlemedigim suan dizilerde gordugum bazi oyuncular da bu dizide… ozellikle Onur un annesi rolundeki Ozlem Tokaslan in performansini cok sevdim. Ama Onur karakteri cok gicik! oyle vakit gecirmek icin ses olarak tablette oynuyor ben de bir yandan fotograf filan iki sergiye hazirlanirken iyi geldi;)

  • Benim tek izlediğim dizi 🥰🥰🥰