ÇUKUR – 4. Sezon Başlıyor

Çukur sosyal medya hesabı soruyor; “Senaryo hazır, oyuncular hazır, 4. sezon için tüm Çukur hazır. Siz hazır mısınız?”

Hazır mıyım?  3.sezon pandemi nedeni ile ara verince bu blogu takip eden bilir, takip etmeyenler için yazıyı twitterda paylaşamıyorum ama buradan göz atabilirsiniz: ÇUKUR – 3. SEZON İZLENİMLERİ  yazı altında epeyce serzenişte bulundum doğru.  Ama Çukur öyle bir dizi ki sanki ona duyulan heyecan sanki yeniden şarj olabilen piller gibi. Onca olumsuz yorumlarıma rağmen Çukur bugün başlasa merakla ekran karşısına geçerim.

 
   
 

Çukur ne zaman başlıyor bilmiyoruz ama Aras Bulut İynemli’nin paylaşımından anlıyoruz ki çekimler başlamış ^^

 

 

Peki Çukur 4.sezonda bizi ne gibi değişiklikler bekliyor?

Çukur 4.Sezon Yeni Karakterler

Öncelikle Arık Böke Erdenet’i daha yakından tanıyacağız.

 

 

Yeni karakterler Erdenet Ailesi ve Erdenet bağlantılı karakterlere merhaba diyeceğiz. Bunlardan ilki Seren. Rolü canlandıracak oyuncu ise İrem Sak. Konuşulanlara göre Seren birinin aklını karıştırmaya girmiş ama kimin?

 

 

İkinci isim ise Erdenet Ailesi’nin babası Cengiz Erdenet.  Bu rol için seçilen isim Mustafa Avkıran olmuş. Yine güçlü bir isim.  Zaten Çukur ve erkek oyuncu seçimleri konusunda hiç kimse olumsuz cümle kuramaz sanırım.

 

 

Her ne kadar Mustafa Avkıran Cengiz Erdenet rolünün hakkını verecek biri isim bile olsa aylar önce bloga eklenen ve Cengiz Erdenet, Ögeday Erdenet ve Kulkan Erdenet’i kimler canlandırır beyin fırtınası anketinde  ( ÇUKUR – ERDENET AİLESİ ) Cengiz Erdenet için ismi geçse de hiç kimsenin seçmediği bir isim olması ilginç doğrusu. Benim gönlümden geçen de genel beklentiye uygun olarak Musa Uzunlar’dı doğrusu.

Sanırım Ögeday Erdenet ve Kulkan Erdenet sezonun ilerleyen günlerinde hikayeye dahil olacak.  Sizce bu karakterleri kim canlandırır? Anket için tıklayınız.   (Ögeday için Barış Falay’ı başka bir projeye kaptırdığımız için üzerine düşünmek lazım ama Kulkan için bana göre projeye gelebilecek tek isim Berk Hakman’dır)

Her ne kadar resmi hesap hoş geldin demese de bir diğer açıklanan isim de Suna Yıldızoğlu. Acaba Şifa Kent mi olacak dersiniz?

 

 

Yenilere merhaba derken umarım mevcut karakterin sahnelerine de yeteri kadar önem verilir.

 

Çukur’da Çözülmesi Beklenen Konular

O kadar çok var ki; bu sezon – hele ki son sezon ise – Gökhan Horzum’un konuya bir kanca atıp serbest düşüşe bıraktığı onlarda konu çözüme ulaşmalı: Aliço’nun düşmanları, Meliha’nın sırrı, Nehir’in geçmişi…

 

Peki Çukur 4. Sezon ne zaman başlayacak? Henüz bir açıklama yok. Eylül ortası buluşacağız gibi görünüyor.  Bakalım Koçovalı Erdenet çatışmasında bizi neler bekliyor…

 

 

 

Çukur ile ilgili tüm yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • balvin

  Herkese merhaba…

  Çukur izlemeyeceğim falan diyordum ama sözümü tutamadım. Galiba finale kadar izleyeceğim ben bu laneti. Yani kaçışı yok. Yeni karakterlerden aldığım izlenimlerden söz etmek istiyorum. Cengiz Erdenet için hiçbir zaman Musa Uzunlar ismi kafama oturmadı. Cengiz Erdenet, Afyon’dan gelip kendini Moğol soyundan geldiğine inandıran, kibirli ve riyakar bir herif. Okul yaptırması vs ile riyakar olduğu ortada. Kibir için ise gazeteci Emir “görüp görebileceğiniz en kibirli adam” demişti. Musa Uzunlar bu tiplemeden çok uzak bence. Yapamaz demiyorum ama kafadaki karaktere ben oturtamadım önceki işleri ve tiplemelerinden dolayı. Ayrıca oğullarına sevgi vermeyen bir baba için aranan kan Mustafa Avkıran. Kısacası ben mutluyum.

  İrem Sak için ise bir şey beklemiyorum. Heyecanlı değilim. Kuzgun 2.sezon havası aldım biraz. Kuzen muzen falan. Ship işine sokulacak mı? Evet yüzde yüz. Gökhan Horzum hangi kadın karakteri sokmamış ki. Deren bile Meke ile yapılıyordu yani. Ayşe’ye Selim’in ötesinde Çeto ile bir şeyler yazdı. Nedret ve Emmi kaynatıldı. Saadet zaten ortada. Damla-Cumali. Yıldız yine Cumali. Yani say say bitmez. Şimdi düz, villian bir şey beklemek boş olur. Yamaç’a aşık olacak deniyor. Nehir var; Seren var, Efsun var. Kalp Efsun’da tamam… Gerek var mı 2 karakterin daha etrafta olmasına. Nehir ve Sultan bir şeyler yapacakmış. Seren ne olacak o zaman? Ne gerek var Allah aşkına ya. Seren silah tutan biri olsa ne olur olmasa ne olur. Milletin kafasıyla oynayan, entrikavari olsa yine alakasız. Gerekli olacağını hiç düşünmemiştim hatta baya şaşırdım. Ogeday veya Kulkan’ın eşi olarak ilerde karşımıza çıksa ses etmezdim ama böylesi içime sinmedi.

  Arık Böke Erdenet… Favorim. Tek bölümle heyecanlandırdı. Çok şey bekliyorum. Altındaki hikayesi orta seviyenin biraz üstü olursa çok iyi olacak. Derin kısmını, yarasını net alabilirsek müthiş. Efsun ile olan kısmı ilgimi çekmeyecek gibi. Çok da bir şey beklemiyorum. Çağatay gibi saplantılı tavırlar beklemiyorum. Üçgen bile beklemiyorum. Klasik bir kıskançlık durumu olacak. Seren de bu yüzden var işte. Efsun ile Yamaç arasındaki Nehir durumu törpülendi. Olması artık ekmek çıkarmıyor. Yamaç, Arık ile Efsun’a ayar olacak, Efsun da Seren’in tavrına. Böyle hikaye ilerletilecek işte ayan beyan ortada. Sır mır diyordum bir ara kitaba dayanarak. Senaryo değişti. Cengiz öne çekildi. Olur mu bilmiyorum. Bir ara kesin bekliyordum ama o kesinlik kalktı gözümde.

  Çağatay Erdenet gelir mi? Gelse bile pek umrumda değil. Sevemedim ben Çağatay’ı. Karakter boştu ya. Neydi derdi anlamadım. Baba kibri vardı üstünde. Tabloları vardı o kadar. Dönse bile sadece babası ile olan durumunu merak ederim. Koçovalılar ile olan kısmı olmadı bence.

  Suna Yıldızoğlu için ise Şifa Kent olabilir denildiği gibi. Nasıl bağlanacak bilmiyorum. Erdenet Ailesi için fazla minnoş kalıyor. Tam Şifa Kent duruşu var. Makbule işin içine tekrar girecek mi bilmiyorum. Bu kadar çok konu nasıl ilerletilecek hem de bu kadar ağır giden senaryoda merakla bekliyorum.

  Bu sezon için Birsen Altuntaş ve birkaç gazeteci son sezon diyor. Eğer yapım kesin olarak son sezon diye ilettiyse bu durumu bu kadar konu bu hızla nasıl kapatılacak bilemedim. Bol ölümlü bir sezon olur o zaman. Yapım final sezonu değil de reyting durumu gibi normal bir yoldaysa o zaman klasik sezonlardan biri olur. Fakat bu sezon Çukur, farklı bir noktaya gidiyor. Hayırlısı diyelim.

  Son olarak bu dizinin bu kadar çok spoiler imkanı vermesi çok anlamsız. Pata küte videolar düşüyor sosyal medyada. İlk bölümü izledik yani o derece. Karaca için gelinlik bakılmış, Vartolu hapisten çıkmış, Arık pazara gelmiş mahalleli “çukur evimiz yamaç babamız” diye bağırmış. Koçovalılar evinde toplanmış öte yandan Koçovalı Brothers kahvede toplanmış vs çok haber düştü. Daha 2 günde bu kadar olayın, videonun ortaya dökülmesi bir yapım şirketi için çook büyük bir kusur. Buna acil el atılmalı. Koskoca Ay Yapım’ın düştüğü hale bak. Ya bilerek yapılıyor ya da umrunda değil hiçbirinin.

  • balvin

   Ek olarak Celal Sevim adlı youtuber Cengiz Erdenet’in Çukur tarihine gelmiş en gaddar, en sağlam düşmanlardan biri olacağını söylemiş. Göz kapağı kestiğini falan iddia etmiş. Moğol tarihinde bolca var bu göz kapağı kesme işkencesi. Cengiz Han’ın mezarını yaptırırken yaptığı bir şeydi bu. Ayrıca Arık Böke’nin takdimindeki asit vb şeyi de Moğol tarihinde göze kızgın sirke dökme olayına bağlayarak yorumlayabiliriz. Kızgın sirke mi bilmem ama amaç aynı diye düşünüyorum.

  • Gözde E.

   Selam balvin. Çok açıklayıcı yazmışsın. Kesinlikle İrem Sak bende de zerre heyecan uyandırmadı, sadece dram performansını merak ediyorum. Ben spoiler’ları yemedim çok şükür ama gelinlikçi fotoğrafını Perihan Savaş paylaştı, bir onu gördüm. Kesinlikle yanlış bir hareket, oyuncular da uyarılmalı.

   Bu son sezonsa Gökhan Horzum hızlanmaya karar verir belki. Yani umarım. Bazı konular cidden çok uzatılıyor.

 • tefo

  başlamasın

  • balvin

   çok açıklayıcı…

 • Ahmet Adar

  Suna Yıldızoğlu Şifa Kent olacak haklısınız.Mustafa Avkıran Ay yapımın yaprak dökümü ve kuzey-güney dizilerinde oynamış,geniş oyuncu havuzunun bir üyesi,o dururken ay yapım dizilerinde hiç oynamamış Musa Uzunlar’ niye ankette fazlaca ön plana çıkardık ben de şaşırdım.Bu whisfull thinkingin yani isteğe bağlı düşüncenin mantığın önüne geçmesi durumudur.(Psikolojide)

  • Gözde E.

   Musa Uzunlar Ay Yapım’ın dizilerinde oynadı yahu 🙂 Fatmagül’ün Suçu Ne? ve 8. Gün dizilerinde rol aldı.

 • Gözde E.

  Selaaaaam! Girişte ne güzel demişsin: “Ama Çukur öyle bir dizi ki sanki ona duyulan heyecan sanki yeniden şarj olabilen piller gibi. Onca olumsuz yorumlarıma rağmen Çukur bugün başlasa merakla ekran karşısına geçerim.” Aynı ben :))) Sultan’ı bile özleyeceğim aklıma gelmezdi :)))

  Yayın tarihiyle ilgili düzeltme yapmak isterim. Çoğu dizi gibi Eylül ilk hafta denilmişti önce ama son duyumum eylül ikinci hafta yayında olması planlandığı. 14 Eylül’ü bulmayacaktır, 31 Ağustos da olamayacağına göre tahminim 7 Eylül. Heyoo derim bu durumda, çünkü çok özledim. Eğer geçen sezon yarım kalmasaydı Arık Böke ile birkaç bölümde vedalaşabilirdik, şimdi 4. sezonu tamamlar gibi geliyor. Mustafa Avkıran ve Suna Yıldızoğlu’nun performanslarını da çok merak ediyorum. Suna Hanım bence de Şifa’dır. Nejat İşler’in bir süre sonra geri döneceğini düşünüyorum, gidişinde böyle bir açık kapı bırakılmıştı çünkü. Aliço’nun düşmanları ve tabii diğer Erdenetleri de bekliyoruz.

  • Yok ben sultan’ı özlemedim 🤗