BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – 3.Sezon Fragmanları

Bir Zamanlar Çukurova bölüm yorumlarını kaleme alan  Gözde yeni sezon öncesi fragmanları yorumladı. Fragman yorumlarına geçmeden önce sezon finalinde nerede kalmıştık göz atmak için tıklayın.

 

 
   
 

Bir Zamanlar Çukurova 17 Eylül Perşembe akşamı yeniden bizlerle buluşuyor. Hem de iki yeni oyuncuyla birlikte: Furkan Palalı ve Nazan Kesal. Furkan Palalı, Ali Rahmet Fekeli’nin yaşayıp yaşamadığından bile haberinin olmadığı yeğeni Fikret Fekeli’yi canlandıracak. Nazan Kesal ise Sevda Çağlayan rolüyle bizlerle olacak.

 

Bir Zamanlar Çukurova Fragmanlar

 

63. Bölüm’ü Müjgan’ın gece yarısı ormanda Züleyha’ya silah çekmesi ve Züleyha’nın kendini asmasıyla noktalamıştık. Fragmana göre kendini asmıyor ancak Müjgan tarafından vurulup hastaneye kaldırılıyor. “Bana yaşattığın her şeyin bedelini misliyle ödeyeceksin. Keşke beni öldürseydim diyeceksin.” cümlesine göre bu sezon Züleyha Müjgan’a iyice bilenecek ve Züleyha’nın baş düşmanı Müjgan olacak. Fragmanda Müjgan’ın tutuklandığına dair bir sahne ise yok. Evde oğluyla birlikte görüyoruz O’nu.

 

 

“Adnan senin oğlun. Öz babası sensin.”

 

Yılmaz bu sezon nihayet(!) Adnan’ın aslında kendi oğlu olduğunu Züleyha’nın ağzından öğreniyor. Başta büyük tepki göstereceğini, ardından Züleyha’yı affedeceğini düşünüyorum. Tabii Züleyha ile baş başa olan görüntüler rüya ya da hayal değilse… Demir’le aralarında yeni bir savaşın da başlayacağı aşikâr.

Yılmaz bir de Ali Rahmet Fekeli’nin de Adnan’la ilgili gerçeği bildiğini öğreniyor olmalı. Bu durumda araları açılacaktır. Ancak her zaman olduğu gibi çok geçmeden barışacaklarını ve birlikte hareket edeceklerini düşünüyorum.

 

 

Züleyha’nın vurulduğunu öğrenen Demir, bunu öğrenince hastaneye gelip başında ağlıyor ama buna rağmen çocuklarını geri getirir mi? Açıkçası benim hiç umudum yok. Hünkâr, Demir’i Sevda’nın evinde bulduğuna göre Demir Züleyha’nın konaktan çıktığını da görmemiştir bu durumda. Biz “Züleyha nasıl bu kadar rahat Yılmaz sandığı Müjgan’la görüşmeye gidebildi?” diyorduk. Belki de Demir’in konaktan gittiğinden haberi vardı.

Hünkâr ile Demir’in arası besbelli iyice açılacak. Bunun sebebinin sadece Züleyha ve çocuklarına yaptıkları olmadığı apaçık. Asıl sebep Sevda Çağlayan olmalı. Hünkâr, Demir’in Sevda Çağlayan ile görüştüğünü öğrenince ipleri koparacaktır. Baksanıza holdingin ismini bile “Hünkar Yaman Holding” olarak değiştiriyor.

 

 

Fragmanlarda Sevda’yı oynayan Nazan Kesal’ın güzelliği ise göz kamaştırıcı. Yalnız bizim 2. Sezon sonlarına doğru arkadan gördüğümüz kadın Sevda ise onun saçları simsiyahtı, fragmanda ise kahverengi. Bu atlanmış herhalde ^^ Sevda, Hünkar’ın geçmişte tanıdığı biri. Bu sözler Adnan Yaman’ın metresi olabileceği tahminlerimizi doğruluyor:

“Ya geçmişin intikamını almaya geldin. Ya geçmişte benden alamadıklarını almaya”

 

 

Fikret hakkında ise fragmanda hiçbir fikir edinemiyoruz. Sadece Ali Rahmet Fekeli’yi aradığını görüyoruz. Acaba bu geliş iyi niyetli mi? Ses tonlanması ve yüz ifadesinden bana iyi niyetli geldi. Peki Fikret, acaba Yılmaz’la mı düşman olacak yoksa Demir’le mi? Yılmaz daha ağır basıyor bende ama hiç belli olmaz.

Bu 2 fragman beni yeni sezona dair bir hayli meraklandırdı. Oldukça heyecanlıyım. Peki kimler yeni sezonu benim kimi heyecanla bekliyor?

 

Bir Zamanlar Çukurova dizi yorumları için   İzledim / Bir Zamanlar Çukurova  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Ahmet Adar

  Güzel yorumların için emeğinize sağlık.Sevda Çağlayan karakteri oyıllarda şahane kadın diye lanse edilen Sevim Çağlayan olmalı.Onu keşke bir şarkıcı oynasaydı.Baştan zaten senaryoda o var,Ali Rahmet Fekeli yokmuş.Yani Adnanın aşkı var.Hünkarın yokmuş.Sevda Çağlayan rolü Müşerref Akay!a teklif edilmiş.O Adanaya gelmeyi kabul etmeyince geçici olarak karakterden vazgeçilmiş.Şimdi tekrar devreye sokuluyor.Sevda Çağlayan bir kapatma ve Metres değil.Ön izlemede de vurgulandığı biçiminde Adnanı’ın gerçek aşkı,vazgeçemediği kadın,Adnan ve Demir’in sevgi,şefkat ve güveni bukldukları kadın.Ön izlemede Sevda ile Demir’ in 17 yaşından beri görüştükleri anlatılıyor.Adnan ve Demir’in huzuru buldukları iki,nci kadınları,anneleri ve,Hünkar’ın katılığından,acımasızlığından kaçıp siğındıları gerçek yuvalarıymış.Yılmaz’ın Adnanın babası olduğu bari sakız çekip,sündürülmeyip,bir an önce ortaya çıkıp,sırrın açtığı yaraların,hasarların tamiri yapılmalı.Behice ile Müjganın rolü azaltılmalı.

  • Gözde E.

   Hoş geldiniz Ahmet Bey. Verdiğiniz yeni bilgiler için çok teşekkürler.
   Ön izlemeye bakmadım, çok uzun, heyecanım kaçsın istemedim ama bu uzun yıllardır görüşüyor olma detayını duymuştum.
   Kesinlikle son paragrafın altına imzamı atarım ama Behice’nin şu cinayet sırrını da merak ediyorum, onu öğrenelim mutlaka.

 • badem

  Selam Gözde,

  Güzel yorumların için teşekkürler. Perşembe akşamını iple çektiğim doğrudur, çok özledim dizimizi…

  Yılmaz’ın gerçeği öğrendiğinde tahmin edileceği üzere aşırı sinirleneceği ve Züleyha’ya tavır alacağı aşikar. Ancak zamanla yumuşayacak ve oğlunu Demir’in elinden kurtarmak için amansız bir mücadeleye girişecektir.

  Fikret’in kötü biri olduğunu düşünmüyorum. Yılmaz’a düşman olacağı ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. Yılmaz’ın zaten ezeli bir düşmanı var, bunun yanısıra Müjgan’la da uğraşıyor, Fekeli’nin düşmanlarıyla da. Şimdi bir de Adnan bebek savaşına girişecek, rica ediyorum bir de Fikret’i salmasınlar O’nun başına.

  • Gözde E.

   Selam Bade. Son 3 gün dizimize.
   Yılmaz ve Züleyha’nın çocukları Demir’in elinden almak için amansız mücadele el ele yer almasını istiyorum. Züleyha, kendi dava açsa Demir’i boşayamaz mı mesela? Boşansın ve birlikte mücadele etsinler.
   Ama Yılmaz, Fekeli’nin oğlu gibi, onun parasını sermaye yaptı, Fikret buna bozulup mücadeleye girişemez mi onunla?

   • badem

    Kardeş payı olabilir miras, ne var:) Gayet iyiniyetle düşünmeye devam etmek istiyorum,lütfen mani olmayınız:))

    • Gözde E.

     Peki Fikret kime aşık olur sizce? İlla biriyle ship’leyeceğim duramam. Bence Züleyha :)))

 • Buke Oguz

  Merhaba Gözde’ciğim. Ellerine sağlık. Yeni sezona sayılı günler kala heyecan katlanarak artıyor.

  Yeni sezonla ilgili en çok beni cezbeden Adnan bebek savaşı şu anda. Yilmaz Züleyha ve Demir arasında bir savaş yaşanacağı kesin. Mujgan’a öfkesi ile nihayet açıklayacak gercekleri Zuleyha Yılmaz’a. Yılmaz hemen affetmeyecektir ki haksız da sayılmaz ama Zuleyha’nin yaşadıklarını öğrendikçe ona karşı yumuşayacaktır

  Sevda ile Hünkar hesaplaşması ikinci sırada.. Sevda’nın niye geldiğini, yada Demir’in onu niye getirdiğini merak ediyorum. Benim kaderim ailene rahatsiz vermek gibi bir şey söylüyor Sevda. Derdini merak ediyorum. Bu hesaplaşmaya kim hakli cikacak Hunkar mı Sevda mı? Şu anda Hunkar aldatılan kadın konumunda oldugu icin benim gözümde Sevda haksız ya işin aslı bolumde belli olur.

  Fikret Fekeli’nin yeğeni olarak gelmiş. Demir ile mi Yılmaz ile mi düşman olur konusu, neden geldiği ve Fekeli ile bir hesabi olup olmadigi ile ilgili bence.

  Yani Fekeli Yaman duşmanligi zaten biliniyor. Demir ile düşman olması şaşırtıcı olmaz.

  Ama aile içi bir anlaşmazlık olmuşsa zamanında Ali Rahmet ile kardesi arasında. Fikret Ali Rahmet’in servetinde babasından kalan bir hakkı olduguna inanıyorsa, bu noktada Yılmaz’a da dusman olabilir .

  • Gözde E.

   Selam Bükeciğim, teşekkür ederim.
   Son 3 gün 🙂

   Beni de en çok cezbeden bebek savaşı, aynı şekilde ikinci sıırada da Hünkar – Sevda hesaplaşması.

   Demir mi onu getirdi, yoksa o hep Mersin’de miydi de Demir ona gitti? Şu an benim için de Sevda haksız.
   Fikret’le ilgili bir tezim daha var ama onu bölüme sakladım, çıkarsa ben demiştim derim. 😉

   Fikret hem Demir hem Yılmaz’la da düşman olabilir bu durumda, bekleyip öğreneceğiz.