BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – Ne Zaman Bitecek Bu Azap?

Bir Zamanlar Çukurova  setlere ara verilmişken yeni bölümü yayınlanan nadir dizilerden. Bu hafta bunun da etkisi ile total’de 15,74 ile birinci, AB’de 11,56 ile ikinci ve ABC’de 13,60 reyting ile birinci sırada. Sıralamada bir önceki haftaya göre değişiklik yok ama 2 puanlık bir düşüş var.

Konuk yazarım Gözde ‘nin  izlenimleri ile 63. bölüm yazısı sizlerle… Keyifli okumalar ^^ (For my foreign followers, please go to select language section on the top right side of the screen for google translate.)

 
   
 

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Geçtiğimiz bölümü hemşire kılığındaki Behice’nin Züleyha’yı şırıngadaki ilaçla öldürmeye çalışmasıyla noktalamıştık. Züleyha’nın ölmeyeceği kesin olduğu için bu konuda merak duygum sıfırdı doğrusu.

Züleyha, tam Behice şırıngayı batıracakken uyandı ve maskesini indirip yüzünü görmeyi başardı. Ama ağır ilaçlar aldığı için kimse O’na inanmadı, halüsinasyon gördüğünü sandılar. Aslında kapıda olması gereken jandarmalar sese koştuklarını söylemeseler bile, biraz araştırılsa gerçek ortaya çıkabilirdi. Koca hastanede patlama sesini başka kimse duymadı mı? Behice’nin giderken çöpe attığı kıyafetlerini kimse bulmadı mı? Ben Jülide’nin her şeye rağmen biraz daha araştırmacı davranacağını düşünmüştüm. Jandarmaların halinden bile işkillenmedi. Yine de Behice’yi sorguya çağırabilirdi.

Behice’nin yemin etmesine sebep olan olayı maalesef öğrenemedik. Ama Hünkar’ın yaptırdığı araştırma devam ediyor. Araştıran adamın getirdiği bilgilerin devamında bu olayla karşılaşacağımız apaçık. Ve Züleyha’nın anlattıklarından sonra Hünkar, bu elindekileri kullanıp hastanedeki olayın tekrar gündeme gelip ispatlanmasını sağlayacaktır muhakkak.

Kesinlikle Züleyha hapishanenin hastaneden daha iyi olduğunu söylerken çok haklı. En azından orda kimse canına kastetmiyor.

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Zehirlenme vakalarından dolayı hastaneye çağırılan Müjgan da haliyle Züleyha’nın söylediklerini öğrendi, bir de Yılmaz’ın yine hastaneye geldiğine tanık olunca çok şaşırtıcı bir harekette bulundu. Gidip hapishanede Züleyha’yı ziyaret etti. (Ekran karşısında oha dediğim doğrudur.) Bu ziyaret büyük bir yüzleşmeye sebep oldu. Resmen iki kadın da birbirini incitmek için ellerinden geleni ardına koymadılar. Aslında bu ziyaretle Müjgan kendi kaşındı desek yeridir. Züleyha bazı söylediklerinde kesinlikle haklıydı. Onlar gelip küçük konağa yerleşip dibine gelmişlerdi. Ve Müjgan çektiği görüntüleri Demir’e göndermekle Züleyha’nın çocuklarından ayrı kalmasına sebep olan olayların fitilini ateşlemişti. Müjgan’a yapılanların hiçbirini savunmuyorum, Yılmaz tarafından büyük haksızlığa uğradığı ve hala uğruyor olduğu doğru. Ama kaseti göndermekle büyük yanlış yaptı ve bu evlilikte ısrar etmekle yanlış yapmaya devam ediyor. Her bölüm ne zaman ısrarından vazgeçecek diye bekliyorum ama nafile. Sabahattin de çok haklı Yılmaz’ı boğarak değil severek kazanabilir. Haaa şu an bu da artık o kadar zor ki…

Züleyha Müjgan’a halasının yanağını tırmaladığından da bahsetti. Haliyle Müjgan önceki akşam eve döndüğünde gördüğü çiziği hatırladı ve öylece kalakaldı. Behice eve döndüğünde eczaneye gittiği yalanını söyleyip çizik için de Kerem Ali’nin tırnaklarını bahane etmişti.

 

“Züleyha: Yine halanı mı gönderirsin beni öldürsün diye? 

Müjgan: Ne saçmalıyorsun sen ya?

Züleyha: O kadar zavallısınız işte. Sen de halan da zavallı. O kadar zavallısın ki anca ben ölürsem Yılmaz sana kalır zannediyorsun değil mi? O halanın yüzünü ben tırmaladım. Ben tırmaladım o halanın yüzünü.”

 

“Bak dün geceye kadar sadece aklımda çocuklarım vardı. Ta ki o halanla bir olup beni öldürmeye kalkana kadar. Madem böyle bir şey yaptınız, sonuçlarına katlanacaksınız. Yanınıza bırakmayacağım bunu Müjgan. İlelebet burada kalacak değilim. Son nefesime kadar seninle uğraşacağım. Gün yüzü görmeyeceksin. Madem buradayım, senin yüzünden çocuklarıma hasretim. Saadet yüzü göstermeyeceğim sana. Unutma.”

 

Tabii bu olay Züleyha’nın Müjgan’la Behice’ye karşı bilenmesine sebep oldu. Haksız değil elbette. Ancak şu an önceliği çocuklarına kavuşmak olmalı ki gördük zaten öyle. Ama bu fikrinden vazgeçmeyeceğini de Hünkar’la bu olayı paylaşarak göstermiş oldu bize.

 

Müjgan duyduklarını sorduğunda Behice yine ne güzel kandırdı O’nu. Halbuki salak Müjgan, Züleyha nerden bilecek senin halanın yanağındaki çiziği kendi yapmış olmasa? Ama sen o kadar kolay manipüle edilen bir hale gelmişsin ki halan seni hemencecik oyuna getirdi. Hemen evden gitmeye kalkıyormuş gibi de yapıp Müjgan’ın yumuşak karnına bastı. Malum Yılmaz’la bağlantılı olmayan, yakın olduğu tek kişi halası. Bir de Behice “Ben senin için iyiliğin Çukurova’dayım.” demez mi? Kimi kandırıyorsun Behice? Beş paran olmadığı için Çukurova’da olmayasın sakın? ^^ Yalnız işine gelmeyince Züleyha’yla ilgili ne de güzel dolduruyorsun Müjgan’ı? Geçenlerde Züleyha’yı savunan da sen değil miydin sanki?

 

Yılmaz zehirlenme olayından hala Demir’i suçlarken hastaneden haber gelmesiyle yanlış yaptığını anladı. Yılmaz’ın artık her şeyi Demir’den bilmeyi ve sürekli O’nu öldürmeye hazır beklemeyi bırakması gerekiyor. Eğer Züleyha’ya verdiği sözü tutacak ve Müjgan’la evliliğine devam edecekse bu hayatı için gereken neyse onu yapmalı. Fekeli duygularıyla değil aklıyla hareket etmesi gerektiğini söylemekte haklı. Yılmaz da Demir de duygularıyla hareket ediyorlar devamlı.

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Yılmaz, Behice ve hastane olayını tesadüf eseri duydu ve koşa koşa Züleyha’ya gidip teyit aldı. Haaa, aynı evi paylaştığı birinin kime olursa olsun böyle bir şey yapıp yapmadığını öğrenmek istemesi çok normal. Züleyha, Yılmaz’a gerçeği söylese yine bir şekilde uzak duramayacaklardı birbirlerinden. O yüzden doğrusunu yapıp ilaçlardan öyle sandığı yalanını söyledi. E tabii seven inanır, Yılmaz da hiç uzatmadan inandı Züleyha’ya.

 

Sabahattin Ankara’dan önemli bir görev için iş teklifi almış ve kabul etmeyi düşünüyor. Jülide’ye de evlenip eş durumundan tayinle O’nun da gelebileceğini söyledi. Jülide daha aydınlatılacak Cengaver cinayeti var, nereye? Hem Sabahattin Ankara’da olunca Züleyha ve Müjgan kimi ağlama duvarı olarak kullanacak? ^^ Bir de Yılmaz, Adnan’ı öğrendiğinde (Herhalde bir gün öğrenir!) Sabahattin’le de yüzleşmesini görmeliyiz mutlaka. Haydi Züleyha’nın evliliğinin zorla olduğu öğrendiğinde kızmadı ama bu defa hesap sorması gerekli.

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Bu bölümde de maalesef Adnan ve Leyla’nın kime götürüldüğünü öğrenemedik. Onların yokluğunu bu sıralar Üzüm dolduruyor. Üzüm sahneleri içimi ısıtıyor, çok pozitif bir enerjisi var miniğin. O’nu beyaz yakalı siyah önlük içinde görünce kendi ilk okul yıllarım geldi aklıma. Ben de önlük giyenlerdenim ama mavisinden. Muhakkak birçok seyirci o yıllarını hatırlamıştır. Üzüm’ün Saniye ve Gaffur’a artık sadece anne ve baba diyor olması da geçmiş bölümlerdeki evlat hasretlerini hatırlayınca çok duygulandırdı. Sanıyorum dizide kendi kanlarından bir çocuklarını olduğunu göremeyeceğiz. Umarım Üzüm’ün hala hayatta olan babası yüzünden bu mutlulukları bozulmaz.

Üzüm’ü nerdeyse dönem bitmek üzereyken okula yazdıran Hünkar, gittikleri pastanede Demir’in sırrını da ağzından almaya çalıştı ama başaramadı. Çocukların yerini Üzüm’den öğreneceğimiz konusundaki umudum hala baki. Yalnız eski pastane dekoru da çok güzel değil miydi? Bu dizinin sanat ekibini bir kez daha bu vesileyle alkışlamak istiyorum. O yılların atmosferini çok iyi oluşturuyorlar.

Hünkar nasıl torunlarının yokluğunda Üzüm’le avunuyorsa Züleyha da hapishanede Mustafa ile avunuyor. Mustafa’nın annesi de zehirlendiğinde acaba o ölür mü, Züleyha Mustafa’yı evlat edinir mi diye geçirdim içimden ama annesi sağ salim döndü. Züleyha da inşallah çocuklarına tekrar annesinin Mustafa’ya sarıldığı gibi sarılacak yeniden.

 

 
   
 

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Ankaralılar’ın pes etmeyip gitmeyeceklerinden emindim. Bu defa da yağ fabrikasında Demir’in hisselerini almak için O’nunla anlaşan bir adamı kaza süsüyle hastanelik ettiler. Tabii hisseleri hemen satmak isteyen Demir, akşamına aslında onların avukatı olan bir adamla anlaştı. Şans eseri Fekeli anlaştığı bu adamın Ankaralılar hesabına çalıştığını öğrenmişti, Demir’i uyardı ama Demir’in Yılmaz kini o kadar gözünü kör etmiş ki bir an önce hisse satmak için kime olduğunu bile önemsemedi. Haydi bir an önce ortaklıktan kurtulmak istiyor da Çukurova’ya birilerinin çökmesini gerçekten mi önemsemiyor?

Ya ertesi gün o anlaşmaya imza atsaydı? Hünkar yanına bütün iş adamlarını, halktan insanları toplayıp Şehir Kulübü’ne gelip Demir’e engel olmasaydı ne olacaktı?

 

“Senin ataların bu toprakları var edebilmek, yeşertebilmek için ömürlerini verdi. Sen şimdi bu haramilere mi veriyorsun?”

 

Tabii ki sadece evlatlıktan reddederim demesi değil, bu sözler ve halkın varlığı da etkili oldu Demir’in bu kararında kesinlikle. Bir daha doğduğu ve doyduğu toprakları öfkesine yenilip hiçe saymaz.

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Yalnız Hünkar’ın çarşıda arkasına herkesi almış o yürüyüşü neydi öyle be. Soyadının hakkını verdi, Çukurova’nın en güçlü kadını olduğunu gösterdi. Fekeli’nin de dediği gibi Hünkar, yaman bir kadın. Hünkar Demir’i imzadan vazgeçirdiğinde O’nu uzaktan seyreden Fekeli’nin gururlu bakışları da gözden kaçmadı.

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Hünkar’dan yardım istemek için buluşmalarında da iyice belli olduğuna göre barışmaları yakındır. Birbirlerini görür görmez o gülümseyişleri, aşkla parlayan gözleri ve yeniden eskisi gibi kahve içmeleri buna işaret. Halbuki son buluşmalarından birinde artık kahve içemeyeceklerini, nedenleriyle birlikte söylemişti Fekeli.

 

Peki acaba Ankaralılar’ın arkasındaki esas kişi kim ve Çukurova ile derdi ne? Şu an dizide gördüğümüz bir karakterle bağlantısı var mı? Şimdi Hünkar ve Demir’in öldürülmesi talimatı verildi. Acaba bu defa amaçlarına ulaşabilecekler mi? Bana Hünkar mutlaka zarar görecek ve bu, Fekeli ile resmen barışmalarının sebebi olacak gibi geliyor.

Acaba Hatip’in bu Ankaralılar’a yardım ettiği ne zaman ortaya çıkacak? Yaptığı birçok kötülük gibi bu da yanına kar mı kalsın? Hak etmediği sanayi odası başkanlığından olsa fena mı olur? Yalnız ilk defa yaptığı bir şeyden pişman oldu ya hayretler içindeyim.

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Hünkar sonunda Demir’i ikna etti ve Demir savcılığa gidip yeni bir ifade verdi. Demir’in baş savcıya söylediklerinin hepsi doğru. Ama ben o anda da Demir’in bu ifadeye rağmen bakışlarından kafasında planları olduğuna emindim. Züleyha’yı hala sevmesine rağmen aynı zamanda bundan ölümüne pişman ve O’na tarifsiz bir kin duyan Demir kolay kolay yumuşar mıydı? Öfkesiyle değil vicdanıyla mı yaptı bunu Hünkar’ın tavsiye ettiği gibi? Tabii ki hepsine hayır. Sadece itibarı için, herkes arkalarından konuşmasın diye ifade verdi.

 

 
   
 

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Züleyha’nın tahliye olacağını Yılmaz’a eve gelen avukatları haber verdi hem de Müjgan ve Behice’nin yanında. Yılmaz nasıl bu avukatı onların yanında ağırlayabiliyor? Züleyha lafı edildiğinde Müjgan’ın rahatsız olacağı aşikâr. Bu konuda Yılmaz ve Fekeli hatalıydılar.

Züleyha tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Ah Yılmaz, keşke böyle uzaktan bakıp “Kurban olduğum.” demek yerine sen de Hünkar gibi Züleyha’ya sevinçle sarılabilseydin.

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları
O parmağı kırmak isteyenler?

 

 

Züleyha tahliyenin ardından konağa gitti. İlk anda “Yok artık!” desem de dikkatli düşününce normal karşıladım. Hala Yaman soyadını taşıyor, ortada açılmış bir boşanma davası yok, elinde ev tutacak bir geliri yok, üstüne yapılmış bir ev yok, gidebileceği tek ev Şermin’inki ve O da Demir’den korkuyor. Üstelik çocuklarını görebileceği tek yer de konak ve önceliği bu. Ama tabii büyük bir sevinçle konağa gelen Züleyha hayal kırıklığına uğradı pislik Demir sağ olsun. Her bölüm kendinden daha da nefret ettirmeyi başarıyor Demir. Bu defa da konakta ancak temizlikçi olarak kalabileceğini söylemez mi eskiden olduğu gibi. Tabii ki hiçbir şey evliliklerindeki gibi olamaz, olmasın da zaten. Züleyha çocuklarını görebilmek uğruna bunu da kabul etti ve ben O’na kızamıyorum. Güçlü davransın, kendine yeni bir yol çizsin diyorum ama, çocukları nasıl görebilecek öyle olunca? Züleyha için durum çok zorlu. Hünkar filmi yaktı ama ya görüntüleri seyreden biri şahitlik eder de Züleyha olası bir boşanmada çok küçük olmasına rağmen çocuklarının velayetini alamazsa? Yani resmen iki ucu b…. değnek durumu var ortada. Züleyha böyle bir cezayı hak etti diyen, Demir’in bu yaptığını savunan yoktur herhalde. Ben Züleyha’nın hatasını sineye çeksin demiyorum. Ama O’na evliyken yaptıklarını da öldürme girişimi sonrası aldattığını da unutmasın. Eski karısıyla nasıl boşanmışsa Züleyha’dan da boşansın. Her hafta aynı şeyi yazıyorum ama bir anneyi asla çocuklarından ayırmakla cezalandıramazsınız. Nokta. Unutmadan, hala “evli” olan Demir’in restoranda birlikte yemek yedikleri grupta olan ve kendisini beğenen o kadınla da bir birliktelik yaşadığını ya da yakında yaşayacağını bir tek ben düşünüyor olamam değil mi?

 

Züleyha yeniden Fadik’le kalmaya başladı. Eskisi gibi hizmetçilik yapıyor. Demir’le evlenmeden önceki bölümleri, Yılmaz’la kurdukları hayalleri siz de hatırladınız değil mi Züleyha gibi? Gerçekten de çok daha mutluydu o günlerde.

 

“Ne mutluydum o zamanlar. Gün sayıyordum Yılmaz’a kavuşacağım diye. Hizmetçiydim ama umudum vardı. Hiçbir zaman satenler içinde uyumak istemedim ki ben. Gelin Hanım olmak istemedim ki. Zengin olmak istemedim. Sadece sevdiğim adama kavuşmak istedim. Bir lokma bir hırka yeter dedim sadece.”

 

İlk sezon birbirinden nefret eden ikilinin şimdi dertleştiğini görmek ne tuhaf değil mi? Hayat işte; insanlar, duygular değişebiliyor.

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Müjgan ile Behice bir kez daha tartıştılar. Bu defa da Müjgan, Behice’yi kendisini bu hale getirmekle suçladı. Halbuki Behice O’na hep uygulasa evliliğini daha huzurlu sürdürebileceği tavsiyeler vermiyor muydu? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Behice, aklı başında, muazzam tavsiyeleri olan biri gibi görünüyordu ama zaman zaman özellikle Fekeli’yi kandırmak için ve Şermin’le yaptığı planları da unutmamak gerek. Şimdi ise içinden o zamanlardan da fazla plancı, Şeytan’a pabucunu ters giydirecek bir kadın çıktı. Sahip olduklarını kaybetmemek ve Müjgan’ı tekrar etkisi altına alabilmek için yeni bir plan yaptı. Züleyha’yı kendi öldüremeyince Müjgan’ı üzerine salmak için yaptığı bu plan dört dörtlük doğrusu. Nerden aklına geldi, pes!

Züleyha’nın ağzından Yılmaz’a bir mektup yazdırdı. Tabii ki yazısını tanıyacağı için asla Yılmaz’ın eline geçmeyecek ama Müjgan tarafından okunup O’nu etkileyecek bir mektuptu bu. Adnan’ın O’nun oğlu olduğunu ve kavuşmak istediğini yazan bir mektup. Doğrusu mektupta yazılanları okuyan bir Müjgan asla sakin kalamazdı. Bir de asla böyle şeyler söylemeyeceğini düşündüğümüz Behice “Keşke ölse.” dedi Züleyha için. Öyle güzel manipüle etti ki Müjgan’ı Züleyha’yı öldürmesi için, hayranlıkla seyrettim doğrusu. Kesinlikle bu Behice insan kullanmakta çok usta, bir Fekeli’yle evlenmeyi başaramadı o kadar.

Valla bu başarılı planı için Behice’yi alkışlamak lazım. Tabii bir de Behice rolünü bu kadar iyi oynayan Esra Dermancıoğlu’nu. O kadar sinir oluyor ki herkes ekranda onu görünce, sosyal medyadaki yorumlarda Behice diziden çıksın istemeyen yok haliyle.

 

 

 
   
 

 

Bir Zamanlar Çukurova bölüm 63 dizi yorumları

 

Züleyha akşam çöp atmak için konağın kapısındayken Yılmaz’ın O’nu beklediğine dair haber geldi. Züleyha gittiği ormanda karşısına elinde silahla Müjgan çıktı. Müjgan’ın Çukurova’da bugüne kadar yaşadıklarını gösteren flasbacklerin ardından Züleyha’nın kendini ağaçta bir ipe asmış olduğunu gördük. Sahnenin atmosferi ve flasbacklerin kurgulanışı çok iyiydi doğrusu.

Tabii ki Züleyha başrol olduğu için ölmeyecektir. Ama bu sahne Müjgan’ın rüyası olabilir mi? Çocuklarına kavuşmak isteyen ve Yılmaz’dan uzak durması gereken Züleyha ilk çağırışında hemen gider mi? Ya bu Demir’in bir oyunu olsaydı? Ya Demir veya bir başkası görseydi buluştuğu gerçekten Yılmaz olsaydı? O yüzden ben bu sahnenin gerçek olmadığına, rüya olduğuna inanıyorum.

Eğer gerçekse de Müjgan nasıl Züleyha’yı kendini asmaya ikna edebildi? Çocuklarından ayrılmak istemeyen Züleyha bunu kabul etmez ki. Bu durumdan nasıl kurtulacak dersiniz?

 

 

 

Yine tempolu, seyir zevki yüksek bu bölüm için tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Peki sizler bu bölümü nasıl buldunuz? Haydi yorumlara. ^^

 

*Tweet’leriyle yazıma renk katan 𝓓 , Volkan Sütçüoğlu , ayşe. ‘ye çok teşekkürler.

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Bir Zamanlar Çukurova  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • “Gün yüzü görmeyeceksin. Madem buradayım, senin yüzünden çocuklarıma hasretim. Saadet yüzü göstermeyeceğim sana. Unutma.” ???

  Müjgan mı hapse girmesine sebep oldu? Demir değil mi?

  • Gözde E.

   Müjgan, ZülMaz’ın görüntülerini çekip Demir’e gönderdiği için hapse girmesine sebep olan olaylar zinciri başladı. O yüzden hem Müjgan hem Demir diyebiliriz.

   • Müjgancıyım ben ^^ (Ama diziyi izlemiyorum!)

    • Gözde E.

     Ahahaa diziye bakıyor olsan Müjgan’ı bir kaşık suda boğardın. :))

 • badem

  Merhaba Gözdecim,

  Kalemine sağlık:)

  Züleyha’nın söylediklerine kimsenin inanması çok can sıkıcıydı. Hadi patlama sesini başka hiç kimsenin duymamış olmamasını ya da Behice’nin giysilerinin çöpte bulunamamış olmasını görmezden gelelim diyelim; Sabahattin gibi aklı selim bir adamın “İlaçlardan dolayı halüsinasyon görmüştür” diyerek konunun üstünü kapatma çabası O’na hiç yakışmadı. Jülide’nin jandarmaların söylediklerine inanmamış olduğu belliydi, neden bu işin üzerine gitmedi, anlaşılır gibi değil.

  Züleyha’nın hapishanede kendisini ziyarete gelen Müjgan’a verdiği ayar efsaneydi. Müjgan’ın korkusu gözlerinden belli oluyordu. İçimin yağları eridi, yalan yok:)

  Demir’in restoranda karşılaştığı kadınla arasında yaşanabilenecek olanlar konusundaki fikirlerinde yalnız değilsin:)

  Ankaralılar’ı yönlendiren büyük bir patron olduğunu öğrendik. Bir an “acaba tanıdık olabilir mi?” diye düşünmedim değil. Kim olursa olsun, Yamanlar’la husumeti olan biri olduğu kesin. Adana’ya hükmetmeye giden süreçte canını yaktıkları,yoluna ket vurdukları biri olabilir.

  Züleyha tahliye olurken Mustafa’yı da yanına alır şeklinde bir öngörüde bulunmuştum ancak yanıldım. Tekrar konağa dönmesine de söyleyecek kelime bulamıyorum artık. ” Çocuklarım için” gerekçesini de kabul edemiyorum. Seni ahlaksızlıkla suçlamış, evlatlarından ayırmış, her türlü acıyı çektirmiş adamın masasına mı oturacaksın, yatağına mı gireceksin? Nerede kaldı o güçlü kadın duruşu… “Gidecek başka yeri yoktu ki…” söylemlerini de anlayışla karşılıyamıyorum, kimse kusura bakmasın.

  Bölümün yıldızı net Behice oldu. Baştan beri O’nun sinsi ve tehlikeli olduğunun farkındaydık ancak bu bölüm zirve yaptı:)
  Bir yandan O’na sinir olup bir yandan da O’nun sahnelerini seyretmekten keyif alan bir tek ben değilimdir sanırım… Geçmişini öğreneceğimiz ve foyalarının ortaya çıktığını göreceğimiz bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum.

  Züleyha’nın tuzak ihtimalini düşünmeden sorgusuz sualsiz Yılmaz’a koşması elbette ki kabul edilebilir bir şey değil. Ancak öte yandan her ne kadar söylemleri farklı olsa da hala Yılmaz’dan vazgeçmemiş olduğunu görmek güzel. Behice’nin zekice bir planla zehirlediği Müjgan’ı ormanda silahı Züleyha’ya doğrultulmuş olarak görmemizin hemen akabinde Züleyha’yı boynuna ip geçirmiş olarak gördük ve ne olduğunu anlayamadan bölüm bitti. Bir yandan bunun rüya olduğunu düşünmekteyim, bir yandan da olaya intihar süsü verdirmek adına Müjgan silah zoruyla Züleyha’yı tehdit etti de kendini asmaya mı zorladı…
  Eğer gerçekse Züleyha’yı kim kurtaracak? Kendini aklamak için Behice mi? Robin Hood Yılmaz mı? Bambaşka biri mi?

  Yeni bölüm fragmanının gelmemesiyle stok bölümlerin de bitmiş olduğunu anlamış olduk. Pandemi biter de setler yeniden kurulur mu yoksa Eylül’de mi buluşuruz belli olmaz ama aklımızda pek çok soru işareti ile mola vermiş olduğumuz aşikar.

  Sağlıkla ve sevgiyle kalın…

  • Gözde E.

   Merhaba Badeciğim, teşekkürler, senin de kalemine sağlık 🙂

   Hakikaten ben de Sabahattin’den umutluydum hastanedeki olay konusunda. Jülide belki de Yılmaz’a öyle söyleyince vazgeçti bilemiyorum ki.
   Ankaralıların patronu için şu an dizide uygun bir aday yok. Sevda da mantıklı gelmiyor. Ancak yeni ve güçlü bir karakter gelecek demektir ki iyi bir oyuncuya hayır demem doğrusu.
   Züleyha konağa gelmeseydi diyorsun, peki ne yapabilirdi? Parası yoktu evet ama Hünkar ya da Demir sence ona yeni bir ev açar mıydı ya da kime gidebilirdi? Sabahattin ya da Jülide olabilirdi aslında ama davanın seyri için Jülide etik değildir. Bir de daha fazla dram için konak şart :)))))
   Behice sahnelerinde ben de keyif alıyorum, yalnız değilsin 🙂

   Züleyha’nın Yılmaz’dan asla vazgeçmeyeceği aşikar zaten 🙂 Gerçekse bana Yılmaz kurtarır gibi geliyor, senin de dediğin gibi Robin Hood o.
   Bence bu sezonu kapattık, İstanbul’da olmayan bir ekibin tekrar sete çıkması çok zor. Sağlık olsun diyelim.

   • badem

    Selam Gözde,

    Hünkar, şaşırtıcı bir şekilde artık Züleyha’nın tarafında. Bence kalacak yeni bir yer konusunda yardımcı olabilirdi.

    • Gözde E.

     Elbette olabilirdi, para yardımı da yapabilirdi. Ama hala itibarını ikinci plana atmış değil. Bunun duyulduğunu düşünsene. Bir de hala Demir’in istemeyeceği bir şeyi yapmaya çekiniyor.

     Ayrıca 2020’lerde geçmiyor dizi, 1970 sonlarının Adana’sında her şey şimdikinden daha meşakkatli. Şermin ile Sabo’nun boşanmasına bile itibar diye karşı çıkmışlardı ki 40 küsüründe iki insan bunlar.

 • Ahmet Adar

  Güzel yorumların için eline emeğine sağlık. Ve Ankaralılar,Hünkarın ölüm emrini verdiler.Malesef istemediğimiz şey gerçekleşti.Hünkar ölüyor.Vahide Perçin diziden ayrılıyor.Setteki kavgaların gerçek olduğu anlaşıldı.Zaten Vahide Perçin ayrılmadan Nazan Kesalın gelmesi düşünülemezdi.Ekonomik nedenlerden dolayı.Artık Sevda karekteri çocukları da alır,köşke gelir,Adnan beyin ilk aşkı Demir Yamanın üvey annesi,sevdasına sadık bir aşık kadın olarak.Bakalım Züleyhaya nasıl davranacak.Jülide ile Sebahattin de diziden ayrılıyor.Tims&B yapım şirketi yükselen ratinglere karşın küçülmeğe gidiyor.Müjganı katil yapmaktan,Behicenin ne kazancı olacak yalnız onu anlayamadım.Dizide gerçekler çok geç açıklanıyor.Çok fazla senarist müdahalesi var.Ankaralı
  mafyanın çukurova topraklarını ele geçirmekteki amaçları ne?Behicenin geçmişindeki sır ne?

  • Gözde E.

   Merhaba Ahmet Bey, teşekkürler. Umarım Hünkar yani Vahide Perçin diziden ayrılmadan Sevda / Nazan Kesal diziye dahil olur. Vahide Hanım’ın ayrılmasını hiç istemem. Yıldız Tunç’un senaryo anlayışına göre 3. sezonda Sabahattin ve Jülide gitmeyecekse de mutlaka yeni karakterler gelecektir. Hatta diğer dizilerine göre şu anki karakter azlığı beni şaşırtıyor. Müjgan katil olmuyor ama, Züleyha kendini öldürmüş gibi oluyor. Belki Müjgan delirir, hastanelik olur, bu da bebek bakma bahanesiyle gitmez gibi bir senaryo düşünmüştür Behice.

   Gerçeklerin çok geç açıklanmasından ben de şikayetçiyim. Bekledikçe merak duygum azalıyor.