Final Yapanlar

Yüksek Sosyete – İntikam Zilleri Çalıyor!

“İntikam soğuk yenilen bir yemektir.” Ama Kerem çoktan yemeği ateşin üstüne koymuş, üstelik ateşi kısık bile yapmamış, olabildiğince harlı…

Bölüm Kerem’in ilk mesai günüyle başladı. İlk tanışma. Begüm, Süreyya ve ilk defa görmüş gibi tavır aldığı Cansu Koran. Kerem “Tanışmadık.” dediğinde sizde gülümsediniz mi? Gerçi doğru,  ‘Cansu Koran’ ve ‘Kerem Özkan’ olarak tanışmadılar ki. (Aileyi daha önce tanışmadıklarında inandırmaları kolay olacak, ilerleyen dakikalarda izlediğimiz üzere Metin’de Süreyya’da Kerem’in Oliva’da çalıştığını bilmiyor.)

 

“Seninle değil yan odada bu mesafede olsak bile benim için hiç kimsesin artık”

 

Kerem’in Koran Holding’in yeni iş kolundaki görevleri hakkında da bilgi sahibi olduk.  Kurt işadamı Metin Koran’ı online yemek siparişi projesinden nasıl vazgeçirdiler, projeyi bir günde organik yemekler konusunda hizmet veren restoran ve organik ürünler sipariş hattına nasıl çevirebildiler anlamış değilim ama Oliva konuya başka türlü nasıl dahil olacaktı değil mi?  Oliva’nın hayatımızda kalmasına en çok neden sevindim tahmin edin? Yanıtı çok kolay bulmuşsunuzdur: Ercan. Ece ile Ercan’ın arkadaşlıkları ekrandaki karşı cinsle salt arkadaş örneklerinden en güzeli. Çünkü onlar kader ortağı. Sevinçlerini de üzüntülerini de çok güzel paylaşıyorlar, endişelerine birlikte çözüm arıyorlar. Lütfen lütfen, hiç ayrılmasınlar  <3

Ece için Ercan’dan ayrılmamasını diliyorsak, dileğin en büyüğü Mert’ten ayrılmaması üzerine olmalı. Demek ki Bedia Hanım’ın torununa yani yeryüzündeki tek Çalhan varisine biçtiği değer 2 milyon dolar. Klasik bir Türk sineması klişesini teklif edilen çekin yırtılıp atılması haricinde birebir izledik. Ece yine minnoştu, gözyaşlarını odadan ayrılana kadar tutabilmesine de yürekten tebrikler.

 

 

Ece ve Mert çiftinin birbirlerine yaptıkları romantik sürprizler ne güzel değil mi? Sürprizin en büyüğü Mert’ten geldi, Ece’nin evini satın alacağını tahmin etmiştik ama kendi hesabı yerine kullanacağı para kaynağını tamamen farklı düşünüyorduk. Pek temiz pek kolay oldu. İnsanın zengin ve bir o kadar da eli açık sevgilisi olması da böyle bir şey olmalı.

Mert’in yeni hayatına kolaylıkla alışmasını beklemiyorduk. Şimdilik iyi idare ediyor. Bu süreçte istemeden de olsa Ece’yi kırmasının da… EcMer’in ev hallerini izlemek epey keyifli olacak besbelli.

 

 

Biraz da AŞK konuşalım, sonuçta dizi yörünge değiştirse de AŞK olmazsa olmazımız. Aşık Levent’i çok seviyorum. ‘Cool’ havasının derinliklerinde çocuksu bir çılgın yatmıyor mu? Üstelik deliliğine divanelik çok yakıştı. Nasıl yapıştı Süreyya’nın dudaklarına. Aferin, böyle devam… Süreyya’nın Levent’e baktıkça erimesine ne diyorsunuz? Erimesine eriyor ama “Aksiyon Süreyya, aksiyon!”

 

 

Süreyya ve Ela… Minik mucize Süreyya’nın annelik hatalarının telafisi olabilir mi? Olur, çok güzel olur ama Süreyya Metin’in gayri meşru çocuğuna annelik yapmalı mı? Bu durumun boşanma sürecine etkisi ne olacak? Koran mengenesinden kurtulmaya çalışan kadın nerede? Koran olmaktan vazgeçen Süreyya’nın yeni bir Koran olarak yetiştirme hevesini anlayamıyorum.  Annelik içgüdüsü bunca zaman sonra yeniden ortaya çıktıysa vakıf aracılığı ile kimsesiz bir çocuğa annelik yapsa çok daha mutlu olmaz mı?

 

Bir önceki bölüm yazısı yorumlarında hemfikir olmuştuk, bu konuda şüphe kırıntıları varsa bile bu bölümde eridi, gitti. Cansu kesinlikle şımarık bir kız.

Projenin değişim aşamasına geri dönersek: ‘Kerem Cansu’yu takip eder, Mert’le görüştüğünü görür ve zihninde bir aydınlanma yaşanır.’  İşin aslı, Kerem’in Metin’le yaptığı toplantıda attığı yemler Cansu tarafından tutuldu, yarattığı intikam zeminini sanki Cansu’nun fikriymiş gibi sundurabilmek büyük başarı.

“Metin Bey, ben bu şirkette illaki taraf olacaksam o siz olursunuz.” İyi de Kerem Metin’e zaten kızınız Cansu’nun teklifine “Hayır.” demeden önce bir kez daha düşünün demedi mi? Bu kimin tarafı olmak şimdi? Metin’in mi, yoksa Cansu’nun mu?

Kerem’in ilk hedefi belli oldu: Oliva’nın %50’si. Her ne kadar Oliva’nın yönetim yetkisi Mert Çalhan’da da olsa daha dün icra kuruluna sunum yapıp onay peşinde koşan adamdan şirketin yeni ortaklıklarına onay verebilecek adama nasıl dönüş oldu? Üzgünüm Mert,  Kerem’in oyununu anlayacak kadar akıllı ama tüm yemleri yiyecek kadar da aptalsın. Cansu’nun “Ben bizi seçiyorum.” romantik yaklaşımı ile olaylar daha sarpa saracak. Öncelikle Cansu’nun idrak etmesi gereken bir konu var; BİZ diye bir şey kaldı mı? Bakalım Mert “Kerem bizim arkadaşımız kıyamaz bize.” düşüncesinde haklı mı çıkacak?

Yorumlarda buluşmak üzere sevgi ile kalın.

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap