İzledim

HABER – Taptaze bir uyarlama: En Yakın Arkadaşım Evleniyor

90’lı yıllardan bir romantik komedi daha yerli yapım olarak uyarlandı: En İyi Arkadaşım Evleniyor (My Best Friend’s Wedding) uyarlama ismiyle En Yakın Arkadaşım Evleniyor sonbaharda sinemalarda…

Başrollerini Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz ve Rupert Everett’in paylaştığı filmin uyarlanması ve Julia Roberts’ın canlandırdığı Julianne karakteri için Burcu Biricik’in seçildiği bilgisini  Ranini.tv den okuduğumda Burcu Biricik’in baş rolünde olduğu dizi (Hayat Şarkısı) finale yürüyordu ve bir sonraki projesinin ne olacağı merakla bekleniyordu.  Tam da veda ederken sevilen bir romantik komedi ile sonbaharda buluşmak üzere sözleşmiş olduk.

En Yakın Arkadaşım Evleniyor 6 Burcu Biricik Julia Roberts

Copy Julia / Paste Burcu kolajı by Effy

 

Ana kadronun açıklanmasını beklerken başrollerde Burcu Biricik’in yanına kim yakışır üzerine epey farklı isimlere rastlasam da açıklama Mert Fırat olarak gelince çok sevindim.

Bunun iki temel nedeni var: Mert Fırat’ı her şartta izlemesi (dizi, sinema hatta tiyatro) pek keyiflidir. Daha da önemlisi belki de bu yol kesişmesi Burcu Biricik’in birçok röportajında belirttiği güncel kariyerinde tiyatroya da yer verme arzusuna vesile olabilir. Malum Mert Fırat Moda Sahnesi’nin kurucularından… (Bu bahara bir oyun çıkartsalar ne güzel olur <3)

“En iyi (yakın) arkadaşım evleniyor”un ana konusu karşı cinsten iki yakın arkadaş olan Julianne (Deniz – Burcu Biricik) ve Michael’ın (Emre – Mert Fırat)  eğer 28’lerinde (yaş limiti değişmiş olabilir)  hala kimseyle evlenmemişlerse, birbirleriyle evleneceklerine dair verdikleri söz. Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, başka bir şehirde yaşayan Michael’i araması gerektiğini düşünürken, Michael Julianne’ı arayarak dört gün sonra evleneceğini haber verir ve onu bu mutlu sürece dahil olması için yanına çağırır. Julianne bu daveti geri çevirmez ama asıl amacı düğün hazırlıklarında yardım etmek değil bu evliliği önlemektir. Üç gün boyunca Michael ve Kimberly’nin (Melisa – Hazar Ergüçlü) aralarını bozmak için her yola başvurur ama başarılı olamaz. Düğün günü Michael’a onu sevdiğini söyler ve onu aniden öper. Bu sahneye Kimberly’nin şahit olması olayı daha da karıştırır.

 

 


Spoiler 

Neredeyse bütün romantik komedi filmlerde olduğu gibi başrolün aşık olduğu adamı kazanmasını beklerken tamamen farklı bir sonla karşılaşıyorsunuz. Acaba yerli uyarlamada da orijinal finale sadık mı kalır dersiniz? Çünkü eminim ki orijinal filmde Julianne ile empati kuran izleyiciler finalde benim gibi biran kendilerini boşlukta hissetmişlerdir. Doğrudur ki insan kaybedince elindekinin kıymetini anlıyor. Yine de güzel olan; bu filmde sevgisine inandığı için elinden geleni ardına koymayan savaşçı bir kadının hikayesini izleyeceğiz.


 

 

Sosyal medyaya yansıyan veda fotoğraflarına göre filmin çekimleri tamamlanmış. Artık geriye rejinin maharetli elleri montajı tamamlaması ve filmin pazarlanması için etkin PR yönetimi kalıyor. Ha bi’ de gala da oyuncuların ne giyeceğine karar vermesi ^^

Orijinal filmi sinemada izlemiş, hatta özellikle müziklerine bayıldığı için soundtrackini bile satın almış biri olarak vizyona gelmesini merakla bekliyorum. Özellikle sıcak ve nemle boğuştuğumuz bu günlerde sonbahar çabucak gelsin dileğinde bulunmak hiç de yanlış olmaz değil mi?

En Yakın Arkadaşım Evleniyor ekibinden veda fotoğrafları

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap