İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Sevmek Güvenmektir

Keyifli bir Sen Çal Kapımı bölümü ardından; gönül rahatlığı ile diyebilirim ki: Bölümü sevdim. Linç geliyor mu? Gelmesin. Kabul ediyorum, konu minnacık bir parça bile ilerlemedi, bölüm finali bir sonraki bölümü merakla bekletecek yerde de verilmedi, Eda ile Serkan barışmadı; ama olsun. Bu bölüm – konu, replikler komik olduğundan değil, sırf oyunculara- gerçekten güldüm.

 

 

Bu bölümde de ne Eda ile ne de Serkan büyük aşkından, ruh eşinden ayrılmasını takiben herhangi bir üzüntü, depresyon, izleyiciyi de etkileyen bir aşk acısı yaşamadı. Varsa yoksa didişmek ve hatta ilgili ilgisiz her konuda; kahveden çiçeğe, işten, aileye…

 

 

Engin ve Pırıl ayrılabilirler mi lütfen! Eda ile Serkan barışsın derken, neden bu ikisi ayrılsın istiyorum? Formül basit. Madem uzun yıllar boyu gizli gizli birbirlerini sevmiş, sonunda kavuşmuş bir aşık çift enerjisi yok, o zaman ayrılsınlar. Aşık aşık bakan Engin ile onu dikkate bile almayan Pırıl daha eğlenceliydi. Bir de şaşkın Engin ile, isterik Pırıl’a daha fazla katlanamayabilirim.

 

Efe’nin patronu -daha doğrusu iş ortağı- kim? Tüm ipucular Eda’nın babaannesi diyordu. Hatta Efe Akman’ın babaannenin manevi oğlu / torunu olduğuna emindim ama o telefon konuşması aklımı karıştı. Babaanne zengin, saygın, güçlü bir kadın olmalı. Oysaki Efe Akman planını anlatırken hiç de kendinden yaşça büyük, onu okuttuğu için minnet duyduğu bir kişi ile konuşuyor gibi değildi. Gerçi senaristimiz detaylara pek dikkat etmediği için istediği gibi yazar. Eğer babaanne gizli ortak ise amacı ne? Bolat ailesinden oğlu ve gelininin intikamını almak mı yoksa Serkan Bolat üzerinden torununa daha yakın olabilmek mi? Peki ya Efe neden Serkan’ın projesini baltalamak istedi. Ondan saygı görmek için bulabildiği yol bu mu?

 

Mükemmeliyetçi Serkan’ın çatıdaki hatayı kabullenememesi çok normal. Ama dikkatinizi çekerim; Serkan bile çatının çökmesi için kendini suçlarken ona inanan tek bir kişi vardı: Eda.

 

 

Yerli dizi yersiz uzun diyoruz. Özellikle romantik komedi için 2 saatten fazla süre nasıl doldurulacak? Bu bölüm bebek ile doldurulmuştu. Ama işte tam da bu nedenle çok eğlendim. Hele ki Serkan Bolat’ın tepkilerini, mimiklerini izlemek çok eğlenceliydi. Hem minik bebeği Ali Baba’nın çiftliği söyleyerek oyalamaktansa Roma mimarisini anlatmak da iyi fikir. Genel kültürün yaşı yok!

“Minik Serkan Erdem’den daha iyi bir mimar şu an”

 

 

 

Eda’nın minik Serkan’a ilgisini kıskanmasına ne demeli: “Bütün Serkanlardan daha şanslısın. Niye? çünkü Eda Yıldız’ın kucağındaydın bütün gün.”

 

 

Demek Eda bir kız bir erkek bebeği olsun istiyor. Minik Eda ile minik Serkan. Güzel. Serkan’ın paniğini anlıyorum ama biraz da bu güzelliği hayal edebilseydi. Aşık olduğu kadının hamile olduğunu sanıyorsa -emin olmasa bile- gözleri sadece biran olsa bile parıldamaz mı?

 

 

Yine de bebek fikri aklına düştü bir kere, yoksa neden partide ne içtiğini sorsun değil mi? Serkan’ın Eda’yı hamile sanmadığı ilk anlarda bile üzerine titremesi çok güzeldi. Eczane yerine hemen doktora gitmek istemesi çukura düşmesinin ardındaki rahat tavırlarını affettirdi.

 

 

Eda Aydan’a destek olmaya devam ediyor. Sanal tur güzel fikirdi. Londra <3 Benim için de İstanbul’dan sonra en sevdiğim şehir; anılar, anılar… Fakat aşağıdaki tweete kesinlikle katılıyor ve senaristin düşüncesizliğini de kınıyorum!

 

 

Gelelim kritik konuya, güldüm eğlendim, kabul ama bir kez daha altını çiziyorum: hikaye bir adım yol gidemedi. Rakipler güçlü. Şu anda senaryomuz iskambil kağıdından bir kule, ilk hafif esintide yıkılabilir. Bu nedenle biraz hareket, biraz coşku şart! Yoksa “Bana gerçeği söyle.” İle “Biz ayrıldık, kurcalama” replikleri ile bu gemi uzun süre yürümez.

Ve; elinizde kimyası bu kadar güzel tutmuş bir çift varken #EdSer’i harcamayın!

 

 

Ve; bir arada unuttuğunuz detaylara hikayede yer verin; Senarist için ön çalışma:

– Fifi neden gizemli, öğrenilemeyecek mi?
– Ayfer’in annesi ile küsecek, soy adını değiştirecek kadar kötü olan şey ne, öğrenilemeyecek mi?
– Serkan sözleşmeyi basına sızdıranın Ferit, bunu saklayanın Selin olduğunu öğrenmeyecek mi?
– Eda duvar kazasından Bolat ailesinin suçlu olduğunu öğrenmeyecek mi?
– Efe’nin gizemli ortağı kim, öğrenilemeyecek mi?
– Çatı kazasının sorumlusunun Efe olduğu öğrenilemeyecek mi?
– Eda çiçekçiyi kurtaran gizli kahramanı öğrenemeyecek mi?
– Aydan’ın neden evden çıkamadığı öğrenilemeyecek mi?
– Serkan’ın abisinin neden öldüğü öğrenilemeyecek mi?

 

Sen Çal Kapımı 17.bölüm reyting Total’de 4.49 reytingle 9., AB’de 4 reytingle 7. ve ABC’de 4.39 reytingle yine 9.

Tweetleri ile yazıya renk veren mary  – RrrNnnV‘  – Sefanur.  – EdSer Gifss lere çok teşekkürler…

Sen Çal Kapımı dizi yorumları haftalık olarak okuma için  tıklayın .

 

Sen Çal Kapımı 18. Bölüm Fragman

Fragmanı sevdim. Kasım’da aşk başkadır. Sevenler ayrı bile olsa… Senarist de bunu düşünmüş, bir tutam romantizm katıvermiş hikayeye. Büyük buluşma hemen olmayacak belli ama, buzdan Serkan yavaş yavaş çözülüyor ne dersiniz? Aydan Hanım da dışarı çıkıyor. Hadi bakalım ^^ Serkan’ın yeni evi de pek güzel! Peki söyleyin bakalım Sen Çal Kapımı Serkan evi nerede? İşte yanıtı.

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap