İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Sevilirken Bilemedim

Bölüm sonunda “Hande Erçel’in güzelliğini, Kerem Bürsin karizmasını, tatlı mimiklerini, defile sahneleri vb. görsele dayalı sahneleri uzun uzun yazıya dökemeyeceğime göre; bu bölüm için ne yazıcam ben?” diye sormuştum ama Sen Çal Kapımı öyle bir dizi ki, başlayınca akıp gidiyor ^^ Diziyi keyifle izlediğim gibi Eda Serkan karakterinin Fox yeni sezon tanıtımının yıldızları olduğu gerçeğinin de altını çizelim… Güzelliğe bakar mısınız?

 

 

(For my foreign followers, please go to select language section for google translate. On the top right side of the screen for desktop, Last line on the hamburger menu bar for mobile)

 

Serkan’ın sadece ve sadece mantık çerçevesinde Selin ile birlikte olabileceğini kendi dilinden duyduk. Bizimle birlikte Selin de duydu, Ferit de ve asıl önemlisi asıl kızımız Eda da. Oturduğumuz koltuktan bakınca gerçeklik payı da var. Ama ya kalp ne söylüyor? Serkan’ın Selin’in evleneceğini duyduğundaki tepkisi Selin’in evlenmesinin umurunda olmadığını- demek ki kalp ağır basmış –  sadece Ferit’i damat olarak o şirkette görmek istemediğini söylemesi büyük bir işaret değil mi?

“Vaaay vay Eda gerçekten vaay tebrik ediyorum seni, beni ne kadar güzel çözmüşsün sen!… Ben bir hafta sonra Ferit’i damat olarak bu holdingde görmek istemiyorum, Selin falan derdim değil benim”

 

 

 

Ama Eda kızımız açık açık söylenilmedikçe anlayamıyor ama bir seçim var ise Serkan’ın seçimi çoktan belli! Bir de robot Serkan’ın duygusal kararlar alabileceğine ihtimal verse oldu bu iş ^^ Ferit’i dinlese bile yeter. Baksanıza dışarıdan gözlem yapan bir adam olarak ‘O senden vazgeçemez’ dedi bile.

 

 

Eda’nın Serkan’ın gerçek duygularını anlayabileceği bir yer daha vardı: Dağ evi organizasyonu. Kıyamam, Eda’nın baş başa kalacakları bir plan yaptığını sanıyorken nasıl da sevinmiş, Selin ile Ferit’i duyunca nasıl hayal kırıklığına uğramıştı. “Benimle bu kadar mı yalnız kalmak istemiyorsun?” diyor ama biraz daha mı açık konuşsa?

Sırf bunlar değil, Serkan’dan duyduğumuz sözlere bakar mısınız?

“Beni habire niye Selin’e itmeye çalışıyorsun? Yani bir şekilde ona aşık olduğuma ikna etmeye çalışıyorsun, neden? Yani gerçekten onunla birlikte olsam bu kadar mutlu mu olacaksın?”

 

–  “Gerçekten sıkıldım, her şeye son bir hafta diyorsun, deme tamam mi bıktım!”

– “Tamam demem, ne çabuk bıkmışsın benden!”

– “Senden mi? Sen benden ne istiyorsun ya? Yani gerçekten anlamıyorum, zaten bir hafta sonra ‘kal’ desem, kalacak mısın?”

 

 

Edacığım biraz empati. Serkan için planladığın mutlu aile fotoğrafında kendini yakıştıramaman daha ne kadar sürecek?  Biraz daha empati yapamazsan fonda ‘anılar’ şarkısı ile penaya bakar durursun…

“Bir hafta sonunda, Selin ya Serkan’ı seçecek ya da evlenecek. Her iki durumda da sözleşmemiz bitecek. Bütün yaşadıklarımızdan bana kalan, bu küçücük pena ve Serkan Bolat’la onlarca unutulmaz anı.”

Eğer Eda empati yapamayacaksa ve illa ki bir itiraf bekliyorsak;

Serkan’ın ağzından kerpetenle laf alamayacağımıza göre tek umudumuz onu kendine getirecek şiddetli bir çıkış, ardından tepkisel bir eylem – ki bu eylem büyük ihtimal öpücük olur herhalde. Yağmur sahnesinde beklemiştim, yazılmadı. Fragmanlara göre bu bölümde de yok. Yanlış beklentiler içinde miyim? Küçük bir tutku patlamasına kimsenin ‘hayır’ diyeceğini sanmam sayın senarist ^^

 

 

Peki diyelim ki Eda ile Serkan kavuştu – as bayrakları sayın izleyici –  aralarını bozacak kriz ne olacak? Selin konusu daha fazla uzayamaz; hem Selin bir sürü entrika yaparak onları ayırmaya çalışacak bir karakter değil, bu nedenle onu seviyorum. Ama Selin’in sözünün eri olmasını beklerdim. Ama olayların akışına kendini bırakmış sürükleniyor. Bir söze nişanı atabilecekse neden evlilik yolunda bu kadar ilerlemiş hiçbir zaman anlayamayacağım. Ferit mi? Bir kere Çağrı Çıtlak imaj olarak minnoş bir karakter. İzleyici de sevdi. Ondan kötü karakter çıkartmak büyük hata olur. Hem neden Eda ile Serkan’ı ayırmaya çalışsın ki? Kötü karakter Kaan diziden ayrıldı, o da herhangi bir sorun yaratamaz. Bu nedenle Eda ile Serkan’ın arasına bambaşka bir sorun koyulmalı ki kavuşamasınlar. Buldum: Eda’nın anne babasının ölümüne sebep olan inşaat sahibi bilin bakalım kim? Aytekin Bolat. Bunu ilk kim öğrenir? Serkan Bolat. Ve tabii ki Eda’ya söyleyemez. Bundan daha iyi kriz mi olur…

 

 

Hangi bölümde hatırlamıyorum; Eda’nın geçmişi travmalar ile dolu gibi bir şey demişti halası. Anne baba kaybı kendi içinde zaten çok büyük bir travma, kapalı alan korkusu var, babaanne ile ilgili olan aile içi problemler var. Biraz biraz giriş yapıyoruz güzel… (Babaanne kim olsun anketi yapacağım, unutmadım aklımda!)

 

 

Bir de babaanne ortaya çıkınca Eda’nın çok büyük bir mirasın tek veliahdı olduğu da ortaya çıkar. O zaman ‘şekilci’ Aydan Hanım’ın da resmi onayı gelir herhalde…

Yazı içindeki tweetlerini alıntıladığım Sena ve Fatima’ya verdikleri renk için teşekkürler…

 

Sen Çal Kapımı 10. Bölümde Total’de 7.92 reyting, 22.02 share; AB’de 7.68 reyting, 21.38 share ve 20+ABC1’de 9.75 reyting, 24.21 share alarak her üç kategoride de lider oldu. Tebrikler…

 

 

Sen Çal Kapımı dizi yorumları haftalık olarak okuma için  tıklayın .

 

Sen Çal Kapımı 11.Bölüm Fragman

 

 

“- çok basit bir şey yapabilirsin.. gitme diyebilirsin.”

“- gitmek isteyen birine gitme demek, bana göre değil.”

 

Niye hasta oldu bu çocuk şimdi? Üstelik sayıklamalı falan… (Yağmurdan mı, tavandan akan kirli sudan mı yoksa aşktan mı ^^) Ama bir aşk itirafı gelecekse sayıklarken değil tamamen ayıkken olmasını tercih ederim sayın senarist.

Eda “Selin’e Serkan sana aşık” dediğini öğrendiğinde – ki nasıl öğrenir dersiniz; Selin gider söyler mi? – Serkan bunun bir yanlış anlama olduğunu açıklar mı acaba? AÇIKLAMALI! Selin’e de yazık. Dengesini bozdular kızcağızın.  Serkan umut vermiyor ama esas kızımız Eda elleri ile düğün organizasyonu yapıyor neredeyse ^^

Ve biraz da spoiler; setten gelen fotoğraftan bahsediliyor? Meşhur Tuzla’daki yazlık mı bu?

 

Yapıma serzenişim var: bölüm galerisi biraz daha özenli olabilir mi? Yazıya fotoğraf eklerken çok zorlanıyorum.

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap