İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Aşk Nereden Nereye

Bu diziye ne oldu?  İzleyiciyi ekrana kilitleyen özünde bir değişim var, o tatlı sihir yerle bir oldu. Bir süredir bölüm yazıları serzeniş dolu. Bölüm yazısını sırf şikayet ile doldurmaktan keyif alıyorum sanılmasın. Ekibin emeğine saygı duyuyorum ama açık kalplilikle belirtmem gerek; yazanın, çekenin kendine bir çeki düzen vermesi gerek!

(For my foreign followers, please go to select language section for google translate. On the top right side of the screen for desktop, Last line on the hamburger menu bar for mobile)

 

 

Bu nedenle sevgili senariste bir çift lafım var: “Kavuşur kavuşmaz ayırmayın” dedim, dinletemedim. Sanki peşimizden atılılar kovalıyor. Hadi ayırdınız, ben bu bölüm ne acı hissedebildim ne de özlem. Bu kadar seviyorsan ayrılık acısının karabasan gibi çökmesi lazım üzerine, ne Eda’da böyle bir sahne gördük ne de Serkan da… (En beğendiğim sahne Eda’nın kendine bir sebep yaratıp Serkan’ı görüntülü araması olabilir) Kıskanç Serkan’ın da gerekli etkiyi veremediğini belirtmem gerekir.

 

 

Ama ayrılık söz konusu ise Eda’nın aynı akşam içinde kalanları boşaltmak için Serkan’a gidişi de güzeldi…

 

 

Yüzüklerini çıkarmamış olmaları ve bunun nedenleri çok güzeldi.

 

-Bunu annene iade etmek istediğimde annen bana bir şey söylemişti: “Serkan onu her gördüğünde seni hatırlar.” demişti. Ben de o yüzden taktım; buna her baktığımda senin nasıl bir adam olduğunu hatırlayayım diye.  

-Bir daha bir kadın beni işimden alı koymasın diye; hem diğer kadınları uzak tutuyor.

 

 

Eda’nın Serkan’ın evindeki eşyalarını çöpe attığını gören Serkan’ın o eşyaları oradan almasını / aldırmasını beklerdim, güzel olmaz mıydı ^^

 

 

 

Okul konusu mantıklı bir (Efe’nin Euro bazında maaş vermesi <3) sonuca ulaştı. Gece okulu, taksitli ödeme…  İtalya konusu da böylelikle kapandı. Serkan Bolat ev de almıştı, ne olacak şimdi o ev ^^  Kısmet balayında kullanırlar belki…

 

 

Serkan’ın yine Eda ile aynı projede çalışmak için kurduğu oyun çok iyiydi. Kiminle dans ettiğinizi sanıyorsunuz? Karşınızda Serkan Bolat var!

 

Diğer çiftlere gelirsek;  Pırıl ve Engin aşık olarak devam edeceklerse diziye gerçekten ‘aşık’ olsunlar.

Ceren konusu bir yere oturabilir mi? Selin’in geçtiğimiz bölüm tuvalette duyduklarından sonra (Geçen haftaki bölüm yazısında belirtmiş miydim hatırlayamadım, tuvalet kabinleri kontrol edilmeden dedikodu mu yapılır? Kız muhabbetlerinin bilinen en büyük şartlarından biridir bu.) Ceren’e tavır alması doğal ama öncelikle yazarın karar vermesi lazım, Ceren – Ferit mi kurgulayacak yoksa ders çıkartan Selin ile Ferit’i mi yakınlaştıracak? Yoksa Selin ile Efe Akman mı? (Çekilişte de birbirlerine çıktılar) Hem yakıştıran sadece ben değilmişim ^^

 

 

Selin ile Efe de nereden çıktı demeyin. Madem Efe Akman’ı bir anda Eda’ya aşık olan bir karakter olarak yazılmadı – Unutmadan, bunun için tebrikler, yalnız mı ölsün bu adam? Seviyoruz kendisini, özellikle Eda’yı kendine getirirken sarf ettiği sözlerde çok haklıydı:

Ve Efe’de Mardinli. Şaşırdık mı? Hayır. Babaannenin manevi oğlu olduğu tahmini hangi bölüm ortaya çıkar?

 

Babaanne kim olsun anketine katılmış mıydınız?

 

ANKET – SEN ÇAL KAPIMI BABAANNE KİM OLSUN?

 

Şile’de motivasyon tatili saçmaydı. Set ekibi deniz havası mı almak istemiş? Hem de bu havada…  Bize kalan birkaç tatlı mimik…

 

 

Her ne kadar Eda’nın Serkan ile aynı arabaya düşmesi saçma da olsa birlikte olmaları, Eda’nın ayağını gazdan çekmemesi güzel kurgulanmıştı. Peki bu sahnede replik yazmayı unutmuş olabilir misiniz?

Eda’nın ormanda yürüyüşe çıkması, kaybolması / düşmesi nereden de aklınıza geldi?  Hadi geldi, hani Serkan’ın endişe ile nereye saldıracağını bilememesini çekmeyi unutmuş olabilir misiniz? Böyle sahneler aklınıza gelirse, çok uzağa gitmeden Hayat Şarkısı Hülya Cevher’in ormanda kaçarken düşmesi sahnesini izlemenizi öneririm.  İzlemek için bağlantıyı tıklayınız.  Hülya ayağı takılıp düşer (olası bir durum) ;  Başını vurur, bayılır (olası bir durum) ; Kerim önce sinirle ardından endişe ile onu bağırarak arar (mantıklı olan);  bu süreç çok başarılı kamera ve ışık oyunları ile desteklenir. Kerim’in seslenmesi ile ayılan Hülya, Kerim’den yardım ister ve ‘baygın birini kıpırdatmamak lazım!’ ilk yardım kuralları spotuna gerek olmadan, Kerim Hülya’yı kucaklar ve hastaneye giderler.  Basit ama detaylar ile renklendirilmiş. Neden biz bu sahnenin benzerini Sen Çal Kapımı’da izlemedik. Çok mu zordu Eda’nın düşüşünü, Serkan’ın endişe ile onu aramasını yazmak ve çekmek?

 

Yazı nasıl başladı, nasıl bitti… Aslında sevdiğim epeyce sahne varmış ^^ Az önce yayınlanan ilk fragman da çok güzel, o zaman yazıyı da eski güzel günleri yad edip bitirelim…

 

 

Yazıya tweetleri ile renk veren  ʜᴀɴᴅᴇᴍɪʏʏ ɢɪᴛᴍᴇ – Bir ihtimal Rosie in Paris  – Seval  – GÖNÜL –  edsergifss thepetinemiyy e  ve kapak resmini tweetlerinden birinden aldığım   Andreea Crăciune teşekkürler… Yazıya başlık olarak seçtiğim Aşk nereden nereye bir gripin şarkısı. Pek severim. Buradan dinleyebilirsiniz.

 

 

Sen Çal Kapımı 15.Bölüm ile reyting sıralamasında Total’de 4.35 reytingle 8. , AB’de 4.28 reytingle 6.  ve ABC1’de ise 4.75 reytingle yine 6.oldu.

Sen Çal Kapımı dizi yorumları haftalık olarak okuma için  tıklayın .

 

Sen Çal Kapımı  16. Bölüm Fragman

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap