SEN ÇAL KAPIMI – Muhtemel Aşk

Yazının başlığını Yirmidört adlı grubun ‘Muhtemel Aşk’ adlı şarkısından seçtim. Eda ile Serkan’ın arasındaki Muhtemel bir aşk. Daha adı konmasa da bu hepimizin bildiği bir gerçek. Bu arada şarkıyı pek severim, Sen Çal Kapımı dizi müziklerine eklenirse de çok sevinirim. Sözleri Serkan’a ne kadar uyuyor bakar mısınız? Şarkıyı dinlemek için tıklayınız

 

 
   
 

“…Bir anda çocuk oldum

Saklandı kederlerim

Yumdum gözlerimi

Sana açtım kendimi…”

 

(For my foreign followers, please go to select language section for google translate. On the top right side of the screen for desktop, last line on the hamburger menu bar for mobile) 

 

 

Tekne sahnesinden araba sahnesine ışınlandık. Dizide yer almadı, bari ben sahneden bir fotoğrafı bölüm yazısına ekleyeyim ^^Sanırım ben bu sahnenin devamı için beklentimi yüksek tutmuşum. Dolayısı ile hayal kırıklığımı mazur görün, ama ayrı köşelerde asık suratlı bir Eda ile Serkan beklemiyordum doğrusu. Şelaleden yıldızları seyretmelerine anıları hatırlamaları güzeldi ama bu sahneden bana kalan sadece bir replik oldu: “Senin yüzünden değil senin için!”  Tek bir cümleden Eda’nın onun için ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Bir anda her şeyi arkasında bırakabiliyor.

Ben her ne kadar romantik hayaller kurayım, bölüm Eda’nın dekorasyon projesi sınavı ile geçti. Hazırlıklarda öyle karizma(!) bir işçi vardı ki, insan bakmaya doyamıyordu, değil mi Eda? ^^

 

 

Eda’nın sinirle Sevda’nın arkasından gitmesi tam da bizim deli kızdan beklenecek eylemdi de ne dedi de ikna etti keşke o sahneleri de izleyebilseydik. Duygusal bir konuşmanın Sevda’yı etkilemeyeceği belli idi, acaba ne dedi?

Ben olsaydım nasıl yazardım diye düşündüm de; sanırım Sevda’yı Serkan’ın tanıdığı bir kişi yapardım. Eda Sevda’nın isteklerini yetiştirmeye çalışırken planın hastalığı atlatmış bir kadın için olduğunu öğrenen Serkan’ın şarkıcı işini (yanı uçak da olduğu gibi) organize etmesi hoş olmaz mıydı?

‘Serkan’ın Yok Günü’ bu kadar kötü işlenebilirdi. Senaryo ekibi kusura bakmasın ama bu kadar güzel ve özel bir konu ancak bu kadar kötü yazılabilirdi. Öncelikle Serkan’ın Yok Günü’nde ne oldu da yok olmaktan vazgeçip ofise geldi, öğrenemedik. Ama aşağıdaki tespit doğru olabilir ^^

 

Ardından Serkan’ın ‘yok günü’ açıklaması hızlı ve replik olarak duygusuzdu. İddia sonucu Serkan’ın gitar çalmasına ise hiç değinmeyeyim. Sahne benim için ‘yok’ hükmündedir. Acaba senarist yazdı, hatta çekildi de reji de mi kesildi? Mutlaka bir sebebi olmalı. Gizemin abisinin aldığı gitar olması zaten içime sinmedi, madem yazıldı bari daha güzel işlenseydi. (Benzer sahnelerin ne kadar güzel olabildiğini izledik, ilk aklıma gelen Medcezir Yaman ve Mira) Serkan gitar çalıyorsa Kerem Bürsin en az birkaç ders alsaydı da yakın çekim yapılsaydı. Kerem Bürsin bu iş disiplinine sahip bir oyuncu, hızlıca üstesinden gelirdi.  Diyelim ki ihtimal yok, oyuncunun başka bir yeteneğini öne çıkartmak çok mu zor?

 

 

Stüdyonun kapısındaki sarılma gerçekten hoştu, bu nedenle Selin’in nasıl olup da oraya ışınlandığını görmezden gelebilirim. Vazgeçtim, gelmeyeceğim! Dizide doğrusal zamanlama olmayabilir. Selin’in arabaya binmesi, aracı kullanması vs. sahneleri değil olmasını istediğim ama Ferit ile ufak bir tartışma yaşayarak Serkan’ın yanına gitmek istemesini yazmak çok mu zor?  Ama Ferit sadece sandviç getiren vasıfsız bir karakterdi değil mi? Saf ama dürüstlüğü ile kalbimizi kazandı bir kez daha.

Kaan’a illaki bir sahne yazılacaksa Melo ile tabak bakma sahnesi değil, Ferit ile buluşma sahnesi yazılabilirdi. Çünkü sözleşme konusunda kendini kötü hissettiğine gönülden inanıyorum ama Kaan’a tepki göstermemesi kabul edilir değildi.

Ceren bu bölüm de kayıp. Pardon, kayıp değil ismi geçti diyelim… Sanırım Ceren’in tek fonksiyonu gizli gizli Pırıl’ı kıskandırmak olacak. Pırıl demişken bir önceki bölümde Engin’e gerçek Pırıl’ı tanıttığı, Eda’ya “gazetecilerin yanına gitmek zorunda değilsin.” Sahnelerdeki kredisini hemen tüketti. Hele parmağının ucuyla dahil olmadığı projenin başarısını sahiplenenlerden olması da ilginçti doğrusu.

 

Hep şikayet olmaz biraz da sevdiğim sahnelerden bahsedeyim;

 

 

Serkan’ın saatinin alarmının çalışması idi. O kalp daha çok çarpacak Serkan Bey! Hele ki bir anılar daha çok artsın ^^   Seyfi de pek cin değil mi? Bu nişanın sahte olduğunu bildiği halde EdSer aşkının en büyük destekçisi o olacak besbelli…

Kamyon yazısına atıfta bulundunuz Serkan Bey ama aslında tatlı itiraflar bunlar: “bana öyle güzel bakma, gözüm yolda aklım sende kalıyor”

Serkan’ın minik kıskançlıkları arasında en eğlencelisi “benim de köpeğim var” demesiydi…

 

 

Aydan Hanım’ın Eda desteği ile dışarı adım atması gerçekten duygusal sahnelerdendi. Neslihan Yeldan’ın gözlerinin yaşarması normal. Benim de yaşardı doğrusu. Fakat bu sahnede de eksikler var tabii… Aydan Hanım’ın dışarı çıkmasından önce dışarı çıkamama nedenini öğrenmemiz gerekmez miydi? Oğlu ile ilgili olduğu kesin. Serkan’ın hastalık takıntısından dolayı ani çıkan bir hastalık diyordum ama Aydan Hanım’ın “gitme, dışarıda arabalar var” demesi acaba trafik kazası mı diye düşünmeme sebep oldu.

 

 

Ve tabi Serkan’ın onca uyuz tavrından sonra Eda’nın yanına gelerek “Seni kimse ağlatamaz!” demesi ve gözyaşlarını silmesi…

 

Bölümü değerlendirdiğimde sevdiklerim, sevmediklerim dengesinde sevmediklerim daha fazla ağır basıyor. Ben dizi sırasında twitter’da ‘bomboş bir bölüm’ diye söylenirken, gülerek ekran karşısına kitlenen izleyiciler ile farklı bir dizi izliyor olabilir miyiz? Neden bu dizinin enerjisi bu kadar düştü ki? Bari gelecek hafta bu içten sarılmanın devamının hakkını versinler!

 

sen çal kapımı kerem bürsin hande erçel

 

Ben enerjisi düşük diyorum ama reytingler farklı söylüyor doğrusu: Total 7,15 reyting ile 1. AB 7,16 reyting ile 2. ve ABC1’de 7,52 reyting ile 2. sırada.

Tweet’ini alıntıladığım Lorem Ipsum’a ve Berthe’ye teşekkürler…

 

Sen Çal Kapımı diğer bölüm yorumları  için tıklayın .

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  Selam. Yazıyı okuyalı çok oldu ama yorum yapamamıştım. Öncelikle ellerine sağlık. Ne yazık ki son iki bölüm 3 ve 4’ü arattı. Yine de bu bölümde bol bol güldüm şimdi doğruya doğru. Ama en önemli sahneler, konular geçiştirilmişti… Gitar sahnesi diyorum, başka bir şey demiyorum.
  Serkan’ın Eda’nın gözyaşlarını silmesi, O’na sırrını açması, birlikte uyuma ve saat, eğer düzgün çekilseydi gitar + sarılma en sevdiğim sahneler diyebilirim. Eda – Aydan sahnesinin gözleri bağlı olmayanını da görürsek mükemmel olur, bu haliyle bile anlamlıydı, Aydan bu hafta ağlatma raddesine getirdi beni.

  Reytingleri bu bölüm için fazla buldum doğrusu. Umarım bu hafta cidden güzel bir bölüm seyrederiz. Yeni sezonda da Ocak ayına kadar devam eder dizi kesin, etsin de, 13 bölümde doyamıyorum, 26 ve fazlası iyidir.

 • wavy

  merhabalar çok isabetli tespitlerde bulunmuşsunuz.kaleminize saglık:)
  ben bu bölümü geçen bölüme göre daha iyi buldum..tatil sahnelerinde neler izleyebilecekken hem montaj kaynaklı hem de oyuncuların tatil moduna girmelerinden mütevellit çok yavan bir bölüm izledik.görsel olarak zengin bir bölüm de olsa çok ruhsuz bir bölümdü.kopukluklar bir yana oyuncuların arasındaki o güzel uyumu bile hissedemedim.yüzdükleri sahnelerde bir replik koy tansiyonu yükseltecek bir hareket koy birşey koy ama yok çok yüzeysel olarak geçiştirilmişti maalesef.neyse ki bu bölümde eski tutkuları geri gelmiş. eda’nın sevda’yı nasıl ikna ettiğini görmememiz ve gitar sahnesini kesmeleri dışında keyifle izlediğim bir bölüm oldu. menajer karakterini canlandıran oyuncuyu da begenmedim unutmadan yazayım . kim inanır bu adamın hollywood’daki starların menajerliğine yaptıgına allah aşkına.daha marjinal,daha özellikli birini seçebilirlerdi..işleniş kısmı da zayıftı ama yine de beni en çok rahatsız eden sahne gitar sahnesinin kesilmesi.insan öyle bir sahneyi harcar mı?dediğiniz gibi kerem bursin ders alabilirdi.olmadı dublör koysalardı.tam duyguya girecekken lak diye bitti gitti sahne.sarılmaları güzeldi ama önceki sahnenin altı doldurulsaydı daha bir etkileyici olurdu.

  • Merhaba hoşgeldiniz. Yorum onaya düşmüş (disqus bazen yapıyor böyle güzellikler! düzelttim) bu nedenle geç yayınlandı.
   Ben bölümü izlerken ne izliyoruz diye çok söylendim ama kurgu açısından kesinlikle haklısınız bir önceki bölümden çok daha iyiydi. Ah o şelale sahnesi. Twitterda görmüştüm, Kerem Sayer olsa şelale sahnesi çok daha farklı olurdu diye ^^ Ama kesinlikle haklısınız. Dronla çekilmiş bir sahne idi sanki…

   Menajeri nasıl anlatsam, dünkü çocuk 🙂 O muymuş menajer :p Bari asistan falan deselerdi.

   O gitar sahnesi tüm ekibin çuvalladığı sahnedir. Bugün sosyal medyada yayınlamış resmi hesap 20 saniye. Deli olmamak içten değil. Yahu elinde böylesine bir malzeme var. Neden faydalanmazsın?

 • Ahmet Adar

  Güzel yorumların için teşekkürler.Emeğine sağlık.Bu bölüm senin de twitterde yazdığın gibi bomboş bir bölümdü.Eda’nın Şarkıcı Sevdaya ne söylediğini merak ediyorum.Senin izah ettiğin biçim bana da uygun geldi.Fikret beyin karısını da gösterseler iyi olurdu.Serkan’ın yok günü gerçekten çok kötü yazılmıştı.Sizinle ayni fikirdeyim.Canlı izlerken sosyal medyada bir çok kişinin belirttiği gibi Melo antipatik hale gelmeye başladı.Onun Selin tarafından horlanması da üzücüydü.Akıllı saat ve Serkanın Eda’ yı kıskandığında nabzı yükselmesi sahneleri güzeldi.Ama bunun Almost Paradise dizisinden kopyalanması hoş değildi.Menajer Berat sahneleri güzel çekilmemişti.Bana inandırıcı gelmedi.Ceren’in durumuna da artık bir açıklık getirilmeli.Diziden ayrıldı mı?Devam edecek mi?Alptekin bey ile Aydan hanım niye düşman gibiler.Niye hiç bir konuda anlaşamıyorlar.Serkan’ın ağabeyinin yasını herkes kendi bildiği şekilde atlatmağa çalışmış galiba.Türkiyede Yas danışmanlığı ve terapisi daha Amerikada olduğu gibi gelişmedi.Bir de Aydan Hanımın gözleri bağlı evin dışına çıkması başarı sayılmaz.Gözü açık iken dışarı çıkabilmeli ki,Üstüne gitme ekzer
  sisi sayılabilsin.

  • merhaba Ahmet Bey, hoş geldiniz 🙂 aslında siz sektörü takip ediyorsunuz acaba Ceren’i canlandıran oyuncu hasta vs mi? Aa saat sahnesi kopya mıymış??
   Yas terapisti denilince aklıma the fall aklıma geldi. İzlemişmiydiniz?

   • Gözde E.

    Tık tık tık! Sosyal medya mı dediniz? Ben geldim 🙂 Ceren yani Melisa Döngel gayet sağlıklı :)) Bu bir iki gün içinde setten hikaye paylaştı hatta Instagram’da. Yanında Leyla ve Pırıl vardı.

   • Ahmet Adar

    Hayır.The Fall’ı izlemedim.