İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Her Şey Seninle Güzel

Sen Çal Kapımı 27.bölümde yeni senaristlerin hikayeyi sahipleneceği belli oluyor. Bir önceki haftaya göre ufak oranda bile olsa artış ile Total’de 4.28 reytingle 12., AB’de 3.84 reytingle 8. ve ABC’de 4.51 reytingle 10. oldu. Bölüm yazısı konuk yazar Sevil ‘in kaleminden, keyifli okumalar ^^

Geçen hafta Eda’dan gelen evlenme teklifi sayesinde önce açık kalan ağzım, sonradan kulaklarıma kadar vardı. Teklif bizim için olduğu kadar Serkan için de sürpriz oldu. Genelde tabii ki evlenme teklifi sürpriz bir şekilde olur; ama karşınızda Eda gibi biri varsa şaşkınlığın boyutu artıyordur muhtemelen. Karşısında henüz aşkını kelimelere bile dökememiş ve daha birkaç gün önce ani bir şekilde başlamamış bir ilişkiyi bitiren biri varken durumu algılamakta zorlandı doğal olarak.

 

 

Serkan: “Bu gerçek değil. Sen buraya nasıl geldin? Yani biz ayrılmıştık, ne?”

Eda: “Bu bir cevap değil… Ve rüya değil, gerçek! Buradayım, senden de ayrılmaya hiç niyetim yok.”

 

Hem içi içine sığmayan ve sevincini herkesle paylaşmak için sabırsızlanan Serkan hem de orada bulunanların habere verdikleri tepki çok tatlıydı. Eda’yla Serkan’ın, güzel haberi babaanneye omuz omuza ve el ele tutuşarak gövde gösterisi yapar gibi birlikte vermesi de anlamlıydı: “Artık Semiha Hanım ne yaparsa yapsın bu eller ayrılmayacak!” Eda’nın, parmağındaki yüzüğü Balca’nın gözüne sokmasına ise on üzerinden on puan.

 

Serkan: “Evleniyoruz!”

 

Serkan’ın tekrar evlenme teklifi etmek istemesindeki ısrarını anlayamadım açıkçası. Serkan, evlenme teklif etmeseydi biz o konuşmayı dinleyemeyecektik tabii; ama hayatında alabileceğin en sade ve bir o kadar da güzel ve anlamlı bir teklif almışsın daha ne olsun?! Eğer çocuklarıma ne anlatacağım diye düşünüyorsan da Eda’nın dediği gibi, tabii ki de “Annen bana evlenme teklif etti, yavrum” dersin. Bundan daha güzel bir hikaye mi olur?!

 

 

Serkan: “Seninle tanıştığımdan beri doğru bildiğim ne varsa yanlış çıktı. ‘Yapmam’ dediğim ne varsa yaptım. Bana başka ufuklar gösterdin. Hayatımı ters düz ettin. Yıllarca yıldızları gökte aradım, sen hayatıma girince fark ettim ki o aradığım parlak yıldız tam karşımdaymış. Hayatım boyunca başımı döndürmeye, dengemi bozmaya, bana aşık olmaya devam eder misin, Eda Yıldız?”

 

Aydan’ın, Eda’yla Serkan’ın evlenme haberine sevinememesine çok üzüldüm. Oysaki ne kadar istiyordu tekrar bir araya gelmelerini. Aydan’ın tereddüt etmesini ve çekincelerinin olmasını anlıyorum, çünkü geçerli sebepleri var. Semiha Hanım’ın neler yapabileceğini, Serkan’a nasıl zarar verebileceğini gördü. Buna rağmen Semiha Hanım’ın karşısında dimdik durdu, peki ya Ayfer? Ne babaanneye karşı dik durabiliyor ne çöple samanı ayırt edebiliyor ne de Eda adına sevinebiliyor. Ayfer, senin derdin gerçekten Eda’nın bir gün bugün yapamadıkları için pişman olması mı? Hem yaşamadan nasıl bilebilir ki tercihinin doğru mu yanlış mı olduğunu? Alex’in de dediği gibi “Bırakınız yaşasınlar, ayakları yerden kesilsin, uçsunlar, hata yapsınlar, ders çıkarsınlar, ama birlikte; sizinle değil.”. Eda yetişkin bir insan; Ayfer’in onun yerine düşünmesine gerek yok. Bazen en iyi iyilik, sorgusuz sualsiz sevdiğin kişinin yanında durmaktır. “Serkan varsa ben yokum.” demiş. Bir insan, sevdiğini iddia ettiği birini nasıl olur da sevdiği iki kişi arasında bir tercih yapmaya zorlayabilir?  Eda ne kadar güzel söyledi: “Hala, babaannemin babama yaptığını bana yapma!”

 

Serkan: “Very well ve fine, ne güzel!”

 

Pırıl’ın kaçırılma olayı ve babasıyla ilgili ne düşüneceğimi bilemiyorum. Ayşe Hanım’ın bıraktığı enkaza böyle bir çözüm bulmuşlar sanırım. Neyse ki drama girmeden çabucak kapattılar o konuyu. Halihazırda zaten iki psikopatımız, bir de Semiha Ağa’mız var; bir de mafya babasını kaldıramazdım. Olan Engin’e oldu, ama en azından babanın testinden de geçti.

 

Ama daha balık-ekmek yiyecektik…

Eda Serkan Nişan Töreni

Yıldız ailesinin, Semiha Hanım’ı hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına almalarına katlanamıyorum. Kız istemede gelip baş köşeye oturdu. Neden nişan kurdelesini babaanne kesti? Neden nişan bohçası alışverişinde babaanne de vardı? Yine absürt ama bir o kadar da komik bir kız isteme izledik. Alex’in Ayfer’i istemesi sırasında geçen diyaloglar bana doğaçlama hissi verdi. Tuzlu kahve babaanneye denk gelir diye bekledim, ama olmadı. Umuyorum ki bir gün erkeklerin kadınları alınlarından öpme klişesinden vazgeçerler. Zira çok masum görünse de hiç öyle değildir. Sahiplenicidir ve o yüzden de çok itici buluyorum. Mis gibi dudaklar dururken insan neden alından öper ki zaten?!

 

 

 Alex: “Ayfer, en az iki gece bile bana gelsen şahane olur.”

Aydan: “Alex, diğer günler boş mu?”

Alex: “Sen istediğin zaman bize katıl.”

Aydan: “Anan elden gidiyor.”

Serkan: “Anam elden gitmiyor, anam bende kalıyor.”

Seyfi: “Peki hafta sonları da dahil mi?”

Şu sahnenin içinden çıkamıyorum…

 

 

Aydan’la Ayfer’in birbirlerini kızdırmak için birbirlerine abuk sabuk hediyeler almalarını anlıyorum. Aydan, Eda’ya güzel şeyler alırken; Ayfer, Serkan için alışveriş yaparken aynı özeni göstermemiş maalesef. Ne kadar kötüsün, Ayfer!

 

 

Serkan: “O benim değildir herhalde.”

Aydan: “Bana mı aldılar, Serkan?”

Seyfi: “Ama açar sizi…”

 

Özlediğimden değil, ama Prens Seymen nerede? Neden birden ortadan kayboldu? Yoksa bu da bir enkaz temizleme çalışması mı? Kız kaçırma biraz klişe oldu, ama neyse ki o konu fazla uzamadan kapanacak. Belli ki Seymen’den kurtulmanın bir yolunu arıyorlar…

 

Sen Çal Kapımı Kına Gecesi  – The Last Supper…

Eda’yı kim kaçırdı?

Güya detaylara takılmayan Eda’nın kelle şekeri tribini görmezden geliyorum. Bir de sizi ayırmaya çalışan birini sen nasıl kına gecene davet edersin, Eda? Şerbetten Balca hariç herkes içti. Leyla da Balca’nın şerbetten içmediğini biliyor. Erdem de kelle şekerini Seymen’in gönderdiğini biliyor. Bakalım bütün bunlar nasıl ortaya çıkacak ve ortaya çıkması kim için hangi sonuçları da beraberinde getirecek?

 

Yazı başlığı, bölüm etiketi Her Şey Seninle Güzel. Peki Sen Çal Kapımı’nın bu bölümünde Her Şey Seninle Güzel’i kim söylüyordu? Eda Baba. Dinlemek için tıklayın.

Her şey seninle güzel yolda yürümek bile
Olmayacak düşlerin peşinde koşmak bile
Her şey seninle güzel bu toprak bu taş bile
İçimdeki bu korku gözümdeki yaş bile…

 

 

Sen Çal Kapımı dizi yorumları haftalık olarak okumak için  tıklayın .

 

YORUM

 

Sen Çal Kapımı 28.Bölüm Fragman

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap