İzledim

SADAKATSİZ – Kolu Kanadı Kırık Kuşlar Gibi

“İnsan seviyorsa iki şeyi asla yapmaz. Aldatmaz ve ağlatmaz. Çünkü aldatmak insan onuruna; ağlatmak ise insan yüreğine yapılmış en çirkin saldırıdır.” 

Erich Fromm

 

Tam da bu nedenle Sadakatsiz’in temeli aldatma değil bence, aptal yerine koyma!  Volkan’dan Asya’yı karşısına alıp ben bir kadını sevdim demesini beklemek boşuna. Adam “Evli olmak aşık olmaya engel değilmiş.” diyor. Hem Asya’yı hem de Derin’i seviyormuş, ikisinden de vaz geçemiyormuş. Asıl garip olan bunu evlat sevgisine bağlayabilmesi.

 

 

“İnsanın kalbi sadece bir kişi için atmıyormuş. Evli olmak aşık olmaya engel değilmiş. İkisini aynı anda seviyorum ama başka türlü, başka yerden… İnsan aynı anda iki çocuğunu sevebiliyor aynı ölçüde. Niye iki kadını sevemesin?”

 

 

Saniye Anneler içimizde, oğulları biricikleri eşlerini aldatmaz, sadece akılları kayar ve küçük bir ‘hata’ yapar. Anne oğlunun hatasını göz ardı eder ve aile, evlat kartlarını masaya sürerek aldatılan tarafın zaaflarına oynar. Zihniyetiniz batsın! Volkanlar da içimizde. (Volkan’a bölüm süresince epeyce küfür ettik değil mi?) Bu iki tür azalarak tükenmedikçe hayat bize zor!

 

 

Asya dayanamayıp Volkan’ın pisliklerini anlattığında Saniye Hanım ‘hatadır, affet’ diyor, Asya gelip geçici bir şey değilmiş dediğinde Saniye Hanım’ın tepkisi aynı: ‘hatadır, affet.’ Asya ve kayınvalidesi arasında geçen bu konuşmada benim olduğu kadar birçok izleyicinin sinir olduğu durum ‘Aman, Ali (torun) duymasın!’ olmuştur. Aman babasının pisliklerini öğrenmesin, sonra babasından nefret eder. Etsin! Ama emin olduğum bir şey var ki Asya bu öğüdü dinleyecek ve oğluna babasının onu aldattığını söylemeyecek, bahane bulunur, ‘anlaşamadığımız için ayrılıyoruz’ denir. Bu açıklamanın ardından Volkan gibi bir adamdan karşı hamle gecikmez: “Ben aslında annenden ayrılmayı hiç istemiyorum, o benden ayrılmak istiyor, ben anneni çok seviyorum” diyecek, Ali de annesine tavır alacak. Klasik!

 

 

 

Volkan sevgilisi ile daha rahat birlikte olabilmek ‘ev’ almış, onu küçük sürprizlerle şaşırtmak, mutlu edebilmek için hediyelere boğmuş. Peki bunu ne ile yapmış? Asya ile ortak yatırımları ile ve hatta oğlunun eğitimi için ayırdıkları birikimle. Şimdi Asya bu ihaneti oğlundan saklar ise; pes!
Derin’in ilişkilerinin süresini söylemesi ile sözde Asya’nın yanında olan Derya’nın yalanı da ortaya çıktı. Asya’ya ihanet edenler listesine bir isim daha… Liste epeyce kabarıyor değil mi? Asya’nın bundan ders çıkartması ve artık etrafındaki kimseye güvenmeden, yapacaklarını anlatmadan tek başına adım atması gerekiyor. Bu arada planın bir yerinde Derya’yı da hastaneden attırırsa mis gibi olur ^^

 

 

Bahar’ın Asya’nın şüphelerini paylaştığı andaki “biz Volkan’ la sevişiyoruz” şakasına mükemmel bir yanıt geldi bu bölüm. Keyifle izledim. Bahar’cım bu küçük şaka ne ki, sen Volkan Derin ilişkisinin yanında olarak tarafını seçtin. Kork Asya’dan! Yediğim spoiler’a göre bu şaka çok yakında gerçek olacak değil mi? Bahar’ın bu kadar iletişimsiz ve uyumsuz bir evliliği devam ettirme çabasını da anlayamıyorum.

 

 

Asya Volkan’ın telefonunu sakladığı yeri biliyordu, peki bu kadar aksiyona, takibe ne gerek vardı? Kaldı ki ‘özel’ bir aşk yuvaları olduğu halde ofiste buluşacaklarına mı inandı? Avukatın özellikle belirttiği kamusal alanda tek seferlik çekim şartı bunu mu gerektiriyordu? Bu sorulara yanıt bulamasam da Asya’nın beyninin içindeki görüntüler ile Volkan’ın ofisini bastığı sahneyi sevdim.

 

 

Cansu Dere’yi Asya rolünde izlemek büyük keyif. Eyşan’dan efsunluyuz. Etrafında ondan habersiz kurulan onca oyuna, ihanete rağmen isyan etmek yerine önce gözlemleyen ardından da plan yaparak kendi oyun kuran bir karakteri canlandıracak bir isim. Bu rol ona çok yakıştı, çok… Ve  asıl güzel olan Asya kolu kanadı kırık olarak bekleyecek bir karakter değil!

 

 

Sadakatsiz 3.bölüm reytingleri yine güzel; Total’de 8.04 reyting ile 2. Ab’de 10.12 reyting ve Abc1’de 10.06 ile 1. oldu.

Yazıya tweetleri ile renk veren; 10/10 Sahne  Ayşe naz.  N  Noodle   ve Taurus Meriç‘e teşekkürler <3

Sadakatsiz bölüm yorumları için burayı tıklayın.

 

Sadakatsiz fragmanları

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap