İzledim

SADAKATSİZ – Ava Giderken Avlanan Derin

Sadakatsiz yazılarını özlemiş miydiniz?  AB’de 9,53 reytingle 1. , Total’de 9,53 reytingle ve ABC1’de 10,71 reytingle 2. olan dizinin 27. Bölüm değerlendirmesi konuk yazar Elma Şekeri’nden… Keyifli okumalar…

Entrikalar kraliçesi, yalanların efendisi Derin, kötülük geliştirme konusundaki üstün performansını o daha açıp da bir türlü başında duramadığı işini büyütmek ya da daha iyi bir insan olmak için harcasa ana kraliçe Asya’nın yanında belki bir prenseslik ya da en azından nedimelik yakalardı ama olmadı olmadı… Bu bölümde her şey açığa çıktı ki; herkesin yana yakıla aradığı, hayatından endişe ettiği Derin, çok mu film izlemiş nedir; kıskançlığından kurduğu delice bir planın parçası olarak ortadan kaybolmuş. Ama oh olsun ki; ava giderken avlanmış!

 

 

Onun bu hırsı tabii sonunda Asya’nın da başını yaktı ama o hala Asya’yı çemkirme derdinde. Rehin alınmışsın, yaşaman Asya’nın iki dudağının ucunda, kadın seni kurtarmak için yol bulma peşinde sen hala “Volkan’ın aklı sende, boşanmayacağım, sizi birleştirmeyeceğim, her şey senin yüzünden vır vır vır…”

Sevgili senaristlerimiz az bir kendinize gelin de şu Derin’in aklının çalışma düzenine bir ayar getirin. Bir kendine baksın, suçladığı kadının kocasını ayarttığını, hayatını, kariyerini mahvettiğini, çocuğunu bile kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya bıraktığını fark etsin. Utanmasa Asya’ya ikinci kadın muamelesi yapacak, yetmez suyundan da bir tazminat istesin bari…

Bu arada korkmuyor da değilim; bu kaçırılma olayını da Asya’ya yıkacak bir şeyler bulur mu diye ama inşallah bu kadar ileri gitmez bizim de saçlarımızı diken diken etmez.

 

 

Kaçırılma olayına gelmişken bu aralar gözüme batan bir şey var. Şu adli konulardaki senaryolar sizce de biraz yavan kalmıyor mu?!

Melih komiserimiz sürekli Derin’in kaçırılmasından Volkan ya da Asya’nın sorumlu olabileceğini ima ediyor ama ne bir geçmişe dönük telefon kayıtlarına bakmak, ne bir teknik takip, Asya’yı takip etmek hiççç…

Bizim zır deli Faruk’un robot resmi çıkmış, Bahar Asya’nın evine gitmiş “Asya ortada yok” demiş, tüm şüpheler Faruk ve Nazan ikilisine dönmüş yine “biz bir bunların telefon sinyallerine baksak mı”, “teknik takip yapsak mı”, “mahallenin çıkışında bir evin kamerasına takılmış olabilirler mi”, “Mobese’leri incelesek mi?!” yok yok yok. Bunu da biz mi söyleyelim artık….

Neyse bu bölümün finalinde artık düğümler çözüldü bakalım Derin kurtulunca ne deliliklerin peşinde koşacak, gerçek delilerimiz Faruk ve Nazan ne yapacak?

 

 

Benim asıl merak ettiğim Gönül hanımın Derin’in yarattığı bu felaket karşısında ne tavır alacağı. Senin koca meraklısı kızın yüzünden kaç kişinin başı yandı, mutlu musun bakalım şimdi Cavidan’ın tonlamasıyla Gönülcüğümmmm. Yine Asya’ya çemkirecek ne bulacaksın bakalım?!

 

 

Annesi Hicran’ın ölümünün ardından intikam ateşiyle yanan Selçuk belki de sizi hizaya getirir. Umudumuz sarı kafa…

Bu arada biri lütfen şu Ali’ye bir DNA testi yaptırsın ve Asya hanımın doğumda çocuğunun karıştığını falan söylesin bize… Nasıl bir vurdumduymazlık bu çocuktaki. Saf desem değil, salak desem ayıp olur… Asya gibi bir annen var; senin ödevini okula yetiştireceğini söylüyor ve hala gelmemiş. Sen de “benim annem ödevimi her şeye rağmen getirir beni zorda bırakmazdı” diyemeyecek kadar gereksiz bir çocuksun.

Belki Asya’yı arasa ve babasına söylese daha önceden herkes aramaya başlayacak durum daha hızlı çözülecekti, sonra da vız vız “anneme ne oldu” diye veryansın et. Kusura bakma Ali ama evlat olsa sevilmez cinsindensin…

 

Göz atmanızı öneririz: Sadakatsiz Bölüm Yorumları

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap