İzledim

MASUMLAR APARTMANI – Sen Bana Geç Kaldın

Masumlar apartmanı bir romantik komedi değil biliyorum. “Neden kapak fotoğrafı İnci ile Han’ın düğünü var” demeyin; kendimi alıkoyamadım, sahnelerini gözlerimden kalpler çıkarak izlediğimden olabilir mi?

For my foreign followers, please go to select language section for google translate. On the top right side of the screen for desktop, Last line on the hamburger menu bar for mobile)

 

 

Safiye’de gördüğümüz ‘anne’ yansıması çok acı. İlk bölümlerde gördüğümüz Neriman’ın çantasında bulduğu küçük nota delirmesinin temelinde annesinin bir okul arkadaşı ile fotoğrafını görüp okul hayatını sonlandırması yatıyor olmalı. Ahlak anlayışı da kirlenmek üzerine… Han İnci ile mi görüşüyor? Bir kız arkadaş! Öyle bir kirlenecek ki Han, onu ne çamaşır suyu ne de tuz ruhu temizleyemeyecek…

Kadın/ erkek ilişkileri haricindeki ‘mikrop’ takıntısının iyileştirilebilmesi daha mümkün görünüyor. Gerçi mutfak maceraları, sağlık görevlilerinin ardından evdeki temizliği geçtim, Han’ın uzattığı reçeteyi alamadı.

 

Baba o kadar ilgili ki çocuklarıyla, Safiye “okula gitmek istemiyorum.” dedi ve onu okuldan alması için kızının bir tek sözü yetti. Olur şey değil!  Gerçi babanın sonradan da oluşmuş olsa içten içe Safiye’ye -vefa borcu dışında – sevgisi de var. Öncelikle belki de aile de Safiye’ye hak veren tek kişi! Bu nedenle onun hikayesinin derinliklerine inmeyi çok istiyorum. Baba hastaneye kaldırıldığındaki üzüntüsü öyle gerçekti ki, benim yüzümden oldu vicdan azabı dışında sevgiyi gördüm gözlerinde, hastanın durumunu sormak için Memduh Dede’yi bile aradı.

 

 

Gülben’e o kadar üzüldüm ki… Merve Dizdar’a bir kez daha kucak dolusu alkışlar. Karakterin arada kalmışlığını o kadar güzel ekrana yansıtıyor ki… Sabah uyandığında kuru çarşafla uyandığı o sabahki mutluluğu keşke hiç bitmese. Merve Dizdar, dergiye verdiği röportajda canlandırdığı karakter için “Her çektiğim zor sahnenin gecesinde eve gidince düşünüyorum. Uyuyamıyorum bir süre. Gülben’i düşünüyorum, her şeye rağmen ayakta kalmaya çalışmasını, hayattaki çabasını. Çok seviyorum onu.” demiş. Biz de çok seviyoruz seni Gülben!

 

İnci’nin dedesini önceki bölümlerde sevmedim, sanırım hiç sevemeyeceğim. (Kabul, haklı olduğu konular olabilir ama tavır korkunç.) İnci’nin babasının “Bunca zamandır neden görüşmediğimizi İnci de öğrenecek” demesi dedenin mektuplar haricinde sakladığı daha neler neler var kim bilir dedirtiyor. Hadi bakalım…

 

 

Han’ın çöp toplamak dışında ciddi bir şiddet eğilimi olduğunu Uygar’ın boğazına sarılması ile gördük. Ama güzel gülüyor. Her üzüldüğünde konteynere mi gidecek bu? Ama gamzeleri var. Yalanlarla bir hayat geçer mi? Ama “Bendeki takvime göre sen bana çok ama çok geç geldin, İnci.” Gibi içime işleyen romantik cümleleri geçtim, romantik organizasyonlar… karakteri içselleştirince sürekli ikilem ile yaşamak zorunda kalıyorum, olmaz ki! Günün sonunda ama Birkan Sokullu <3 ile bitiyor zaten her ikilem. Yine de Gülben’i ofiste yalnız bırakarak ilk (belki de tek) özgüvenini kıran Han’a aklıma geldikçe küfür edeceğim, unutturmayın! (Ama çok güzel gülüyor ^^)

 

 

-“Bir deneyelim bakalım”

-“Ya olmazsa!”

-“Bir daha deneriz”

-“Peki ya yine olmazsa!”

-“Yine deneriz”

-“Gene olmazsa!”

-“Habire denediğimize göre belli ki ayrılamıyoruz. Yapacak bir şey yok.”

 

 

Ah be İnci… İliklerine kadar sevildiğini hissediyorsun anlıyorum ama 3 günde evlenilir mi? Ama öyle romantik bir teklife ‘hayır’ diyebilmek – ki dedi aslında, pek de mümkün değildi. Düğün organizasyonuna, mekana, kırmızı balonlara, seçilen beyaz elbiseye bayıldım.

 

Dizide Han ve kardeşlerinin, İnci ve dedesinin hastalıklarını, takıntılarını konuşuyoruz ama belki de kendimize de bakmamız lazım ^^ Belki de Han’ın sahnelerinde alttan bant geçmesi lazım: “Karakter kurgudur, gerçek kişi ve kurumlarla ilgisi yoktur”

 

 

 

 

Unutmadan, Farah Zeynep Abdullah’ın sesini hep sevdim: Unutursam Fısılda, Gülizar, kendi single’ı… Dizide Sezen Aksu’dan “Gidiyorum Bu Şehirden”i yorumlaması güzel bir sürpriz oldu. Dinlemek için tıklayın.

 

 

 

 

Hep söylüyoruz ki Yerli Dizi Yersiz Uzun.  Ama Masumlar Apartmanı özelinde “Varsın olsun, beğeni ile izliyorum.”

 

Off, fotoğraf eklemekten kendimi alıkoyamıyorum;

 

MasumlarApartmanı reyting sonuçları bu haftada zirvede.  Total’de 9.61,  AB’de 14.11 ve ABC1’de 12.94 reytingle en yakın rakibine fark atarak 1. oldu.

 

Tweetlerini alıntıladığım  OfansifTweet  Şeyma ve Mohn’a teşekkürler…

Masumlar Apartmanı bölüm yorumları için tıklayınız.

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap