İzledim

KUZGUN – Har İçinde Biten Gonca Gül

Kuzgun’u  hevesle bekleyip ilk dört bölüm sonunda hikayedeki boşluklar, anlamsız diyaloglardan bunalıp izlemeyi bırakıp iki haftadır televizyon ile eş zamanlı izleyenlerdenim. İtiraf ediyorum, bu dönüşün nedenlerinden biri sevgili Gamze‘nin tweetleri…  Üstelik benim yeniden ekran başına geçmemi sağlaması yanı sıra  yoğun(!) ısrarıma dayanamayıp yazı bile aldı ^^  Keyifli okumalar…

 

20 yıl önce en yakın arkadaşının ihanetiyle iftiraya uğrayıp hapse düşen, orada öldürülüp hayatını kaybeden onurlu polis memuru Yusuf’un, çocuklarını çok sevmesine rağmen mecburen bir seçim yapmaya itilmiş, evladını terk etmek zorunda kalmış ve ömrünce bunun acısını çekmiş Meryem’in oğlu Kuzgun.

Onu çok seven ama her şeyin hemen düzelmesini bekleyen, empati kurmakta zorlanan, Kartal ve Kumru’nun abisi Kuzgun.

 

 

Kuzgun sekiz yaşında yuvasından, ailesinden koparılmış, sokaklara itilmiş, yapayalnız kalmış, her türlü kötülüğü görmüş, en sevdiklerinden darbe yemiş, kimseye güvenemez hale gelmiş, neticesinde etrafına aşılmaz duvarlar örmüş lakin tüm bu kederin ortasında tüm varlığıyla intikam almaya ant içmiş. Düşmanlarını unutmamak için vücuduna kazımış. Ömrünce adalet gününü beklemiş.

Karşı tarafta ise Cebecileri kendi sevdikleri kadın yaşayabilsin diye dağıtan sonra da düzene uyum sağlayıp yükselen Bilginler var. Rıfat Bilgin Kuzgun’un baş düşmanı.  Cehenneme giden taşları ilk o döşedi. Cezası hapisti. O ve onunla birlikte birkaç üst seviye daha hesaplarını erkence kapattılar. Kuzgun hepsini tek tek indirdi.

 

 

Ama Kuzgun’un listesinde bir isim daha var. Ki o isim tam Kuzgun’un yüreğine kazınmış. Dila Bilgin. Dila Kuzgun’un çocukluk arkadaşı. Hem de en yakını. Yedikleri, içtikleri bir.  Sonra Kuzgun kayboluyor. Ve iki arkadaşın yolları ayrılıyor.

Dila çocukken annesini korumak adına babasının manipülasyonuyla uyuşturucu paketini Cebeciler’in evine koyuyor. Yani fitili ateşleyen Dila. Ama bu konuda onu suçlayamayız. Çocuktu ve sonuçların böyle olacağını bilemezdi. Hem kim annesinin yaşama şansına sırtını döner? Yine de Dila yirmi yıl boyunca kendini suçlamış. O da tıpkı Kuzgun gibi kendine duvarlar örmüş. Dışarıya güçlü, neşeli Dila. İçerde yalnız, mutsuz, onca yıla rağmen Kuzgun’u bekleyen Dila.

Kuzgun’un dönüşüyle Dila’nın dileği gerçekleşti. Zaten onu çok özlemişti. Ayrıca hem vicdan azabı hem üzüntüsü vardı. Tüm ailesini ikna edip ona yardım etmeye çalıştı. Sandı ki ondaki karanlığı dağıtırım, buz tutmuş yüreğini ısıtırım. Lakin o kadar kolay değildi. Dila aşkla gözü kör olmuş bir şekilde Kuzgun’a koşarken, Kuzgun intikam peşindeydi. Dila’yı istediği şekilde yönlendirdi. Onu kullanıp ailesini parçaladı. Dila’nın vicdan azaplarına, acılarına yenileri eklendi. Ayrıca Kuzgun her fırsatta sözleriyle, bakışlarıyla Dila’yı kırıp döktü. Çünkü Kuzgun’a göre Dila köprüyü geçene kadar lazımdı. Gerisi önemli değildi.

Dokuzuncu bölüme kadar biz kısaca özetlersek bunları izledik. Sonra olaylar gelişti…

[wp_ad_camp_1]

 

 

Berham çiftimizi mecburi olarak evlendirdi. Düğün günü Kuzgun Dila’yı gelinlikle görünce işin rengi değişti. Tabi ki Kuzgun o ilk sekiz bölüm içinde yavaş yavaş Dila’ya yumuşamaya başlamıştı. Ama sanırım Dila’ya duvarları olmadan ilk bakışı düğünde oldu. Orada bakışlardaki içi gidişi açıkça görüyoruz. Sonra dans sahnesinde kendini kaybedip karısına iyice sarılan bir Kuzgun Cebeci var. Atışmalar, laf sokmalar hala devam ediyor. Fakat Dila bir gece ezberi bozup Kuzgun’un aklını başından alıyor. Kuzgun yine hakaretlerle cevap verip Dila’yı üzüyor. Ama biz biliyoruz ki Dila durmasaydı Kuzgun da durmayıp teslim olacaktı. Tabi oradaki su gibi güzelliğe, zirveye ulaşmış cazibeye karşı koymak kolay değil Kuzguncum. O yüzden sen de haklısın.

Doğal olarak Kuzgun’dan gelen tüm bu darbelerin sonucu Dila öfkeli, kırgın ayrıca pes etmiş. Başka ne beklenir ki? Kuzgun defalarca asla seni sevmeyeceğim, çek git cezan yalnız kalmak olsun, seninle evlenmeyi ben de istemezdim minvalinden cümleler kurmadı mı? İntikamında haklı olsa da Dila cephesinde bu adam kızın babası ve hangi kız kolayca babasından vazgeçer? Hem de hapse düşmesine kendisi sebep olmuşken. Dila bu durumda Kuzgun’dan tüm ümidini kesti. Hem babasını kurtarmak hem de bu düzeni dağıtmak amacıyla polisle anlaştı. Behram Adıvar’ı ve Kuzgun da dahil olmak üzere masadaki herkesi polise verecek. Babasını kurtarıp hayatına temiz bir şekilde devam edecek. Ancak iş duygulara gelince her daim Kuzgun’a kaybeden bir Dila var. Dili ne kadar öfke kusarsa kussun, yüreğine Kuzgun yazılı. Öyle ki tüm o kırgınlığa, kızgınlığa rağmen Kuzgun’un ismini alyansına da yazdırmış. Kuzgun yüzükle dalga geçince hiçbir şey olmamış gibi o da cevabını veriyor, içi yana yana. Ve biz izleyiciler Kuzgun bu kıza nasıl yumuşayacak, biz ne zaman aşk izleyeceğiz diye sızlanırken cevap dokuzuncu bölümün finalinde geliyor.

Saldırıya uğranan kahvaltı masasında herkes bir yana çekilmişken yapayalnız kalan Dila tüm kırgınlığına rağmen hiç düşünmeden Kuzgun’un önüne geçer ve vurulur. Kabul edelim bütün kuzdilciler sevindik:)))

 

 

O kurşunla birlikte Kuzgun’un kalbi çözüldü. Duvarları yıkıldı. Dila kollarına yığılırken ilk defa nasılsa her durumda teslim olan kadını kaybetmekle yüzleşti. Hem de kendisini korurken! Neden yaptığını dahi anlayamadı bir süre. Kumru’ya danıştı. Kumru aşktan, seni çok seviyor abi dedi. Galiba jetonu da ancak o anda düştü. Kuzgun böyle sevilmeyi istemiyordu da beklemiyordu da. Beklemediğiyle karşılaşınca zeki çocuğumuzun tüm devreleri bozuldu. Pişmanlık ve vicdan azabı, Dila’ya bir şey olacak üzüntüsü hep birlikte yüklendi Kuzgun’a. Ayrıca kendisi dalga geçerken, Dila’nın yüzüğüne ismini yazdırdığını da öğrendi. Ki o ne güzel detaydı. Bu arada hastanede Dila’ya kötü davrandığı anları tek tek aklından geçirip pişman olduğu bir sahneyi de izlemek isterdim. Diğer bir detay da –sırf anlaşma gereği- o alyansı Kuzgun’un Dila’nın parmağına bizzat takışıydı.

Evet Kuzgun’da yumuşamalar mevcut fakat aşkı reddedişe tam gaz devam. İşi vicdan azabına ve geçici barışa bağladı selvi boylumuz. Yalnız bu arada tam gaz devam devam diğer bir unsur da –bayılarak izlediğimiz- Kuzgun’un kıskanmalar silsilesi. Nerdeyse erkek sinekten dahi kıskanıyor Dila’yı.  Bu çocuk zamanı geldiğinde çok deli ve güzel sevecek.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Finalde Kuzgun Ali’yle iş birliği yapıp Behram’a ulaştı. Beklediğimiz üzere tonton dedemiz terzi Behram Adıvar’mış. Bir de sürpriz olarak Yusuf Cebeci’yi o öldürmüş. Kuzgun’u da sevdikleriyle tehdit ederek resti çekti. Kuzgun’un silahı indirmekten başka şansı yok. En baştan zaten öyle bodoslama güvenmesi yanlıştı. Orada bence senaryo hatası oldu. Normalde kimseye güvenmeyen birisi çıkıp da içim ısındı diyerek tüm sırlarını hiç tanımadığı adamla paylaşmaz. Fakat terzi cephesinde de durumlar göründüğü gibi değil sanki. Sevdikleri nasıl Kuzgun’un zaafıysa, Kuzgun da Derviş’in zaafı. Ya bir akrabalık ya bir borç var. Yusuf Cebeci bir şekilde yaşıyor da olabilir. Daha fazla uzatmak istemiyorum ama böyle teoriler kurabilmemiz güzel.

 

 

Ayrıca olayların uzamaması da şahane. Kuzgun oldukça hızlı ilerlemesiyle diğer Türk dizilerinden ayrılıyor. Dizinin en büyük artılarından bir diğeri de Burcu Biricik – Barış Arduç uyumu. Her ikisi de tablo gibiler ve dehşet güzeller. Çift olarak da bol çatışmalı, gerilimli, tutkulu ve aşk dolular. Çifti buluşturana kocaman teşekkürler.

Şimdilik olumsuz yazabileceğim hiçbir şey yok. İlerledikçe daha keyifle izleniyor. Beklentilerimiz artıyor. Sağ olsun senaristlerimiz de bize cevap veriyor. Biraz daha derinlik katılabilirse tam olacak.

Çatışmaların bitmemesi, çiftimizin hemen aşktan ölürüm moda geçmemesi, aradaki cinsel tansiyonun daha da yükselmesi, yakın zamanda tutkulu bir öpücüğün gelmesi ümidiyle… Yeni bölümde buluşmak üzere…

Bu arada o öpüşme iyi ki rüyaydı. Hem de iyi ki Kuzgun’un rüyasıydı. Çocuk artık sevmek, sevilmek istiyor. Tabi bir de öpüşmek :))))) İlk öpüşmeleri için(öncekini Dila Kuzgun olduğunu bilmediği için saymadım) çok daha tutkulu ve artık kendini tutamayıp harekete geçen bir Kuzgun istiyorum. Mümkünse bir kavgadan sonra olsun. Evet klişe seviyoruz. Ne yapalım…

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim /Kuzgun  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

KUZGUN  11. Bölüm; Fragman

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap