İzledim

KUZGUN – Dila mıdır Alemin Günah Keçisi?

“Bana bugünde, bugünkü aklınla ihanet etme Dila… Sebebi ne olursa olsun. Beni öldür ama ihanet etme ne olur. Benim senden başka yolum kalmadı.” 

Bölüm içerisinde bu cümle hangi sahneye yerleşir bilemem ama Dila’nın geçmişteki ihanetinin yanı sıra Kudret ile giriştiği işler Kuzgun ile ilişkisinde ayağına dolanacak gibi, değil mi? Dila’ya karşı yine yeşerdiğini hissettiği –  belki de hep tazeydi,  duyguları varken Kudret’i öğrenince ona karşı yumuşayan kalbi aniden taşlaşmasın da ne yapsın…

 

Kuzgun dila

 

Fragman ertesi tam da bu konu üzerine Kore ile darkfever arasındaki sohbeti bloğa taşıdım. Keyifli okumalar ^^

 

Kore: “Kafamda büyük ihaneti oturtamıyorum ben. Dila mıdır yani alemin günah keçisi? Şimdi Kuzgun geldi, intikamını aldı, hesap etmediği bir sürü şey devreye girdi herkesin başı on katı belaya girdi, bunu biliyor… Bu kızın bir ailesi var onları korumak istemesini falan bu denli büyük bir ihanet vakasına çevirmek bana yetmiyor. Kızın eylemine karşı verilen tepki çok fazla geliyor bana… Aslında hepsini korumaya çalışıyor zaten, Kuzgun’a da kızgındı başta normal değil mi kuzgun da başta kızgın değil miydi? Daha yeni yumuşadı yani bu empati yoksunluğu beni yoruyor…”

Darkfever: “Ben Kuzgun’dan çok Dila da empati yoksunluğu görüyorum. İlk bölümlerde Kuzgun geldiğinde kendisini ve ailesini gerçekten suçluyor, Kuzgun’un karanlığından sorumlu olduklarını kabul ediyordu. Sonra Kuzgun’un darbesinden sonra Dila bir anda sadece Kuzgun’a karşı adalet meleği oldu. Babasının yaptıklarını unuturak… Kuzgun’u bile bile satıyor şimdi polise. Direkt yollu olmasa bile sonuçta Berham’ın yakalanmasının ucu Kuzgun’a da dokunacak. Kuzgun başta Dila’yı kullandı ama adam safi nefret ve intikam doluydu zaten. Karakter öyle başladı şimdi yumuşuyor. Dila son üç bölümdür tuhaf hale geldi. Özellikle bu bölüm sırf laf almak için Kuzgun’a yanaşmaları kötüydü.”

 

Kore: “İşte dediğim bu aslında… Yani kimse kimse ile empati kuramıyor, seyirci zaten kuramıyor dizide komple bir empati kurma sorunu var, süreklilik anında değişiyor devamlılık bozuluyor . Hali ile değişen durumlar gelen duygulara denk düşemiyor bir türlü ? Tamam başta Kuzgun kızgındı, yaptıklarından dolayı Dila gözünü karartıp bulaştı ya da 7 yaşında yaptığı şeye orantısız tepki geldi, kendisi daha kötüsünü yapanlar tarafından şimdikine verilecek tepkide o yüzden etkili olmayacak belki de çünkü zaten Dila hain, Dila kötü, Dila…”

 

Darkefever: “Bana bu paket olayında Kuzgun Dila’yı suçlamayacak gibi geliyor. Aile fertlerinin kızmasını haklı buluyorum. Çocuk bile olsa benim de babamın ölmesine, kardeşimin kaybolmasına neden olup bir de üstüne babası için uğraşıyor olsa yüzünü bile görmek istemem, kaldı ki bırak eve sokmayı… Ama Kuzgun anlayacak bence. Bakalım.

 

Kore: “Kardeşlerde sorun yok benim için ama Meryem’in kendine bakmadan bir çocuğa çemkirmesi beni çıldırtıyor. Dila Meryem’den daha kötüsünü yapmadı. Nefret ediyorum Meryem’den … İnşallah bari bir fark olsa bu ihanet klişesinde, Dila’yı çok acınacak hale sokuyorlar… Alemin tüm günahını bu kız mı işledi nedir arkadaş…”

 

 

Peki siz Dila’nın ihanet(ler)i hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

 

Kuzgun dila

 

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim /Kuzgun  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kuzgun 13. Bölüm Fragman

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap