İzledim

KALP YARASI – Kara Kedi Baha ile Kıskançlık Rüzgarları

Kalp Yarası 5. Bölüm 24 bin medya paylaşımına konu olarak en fazla konuşulan pazartesi dizisi. Reytinglerde ise Total’de 4,27 reytingle 1. , AB’de 3,02 reytingle 3. ve ABC1’de 4,35 reytingle 2. oldu Bölüm yorumu konuk yazarımız Elma Şekeri ‘nden… Keyifli okumalar…

 

Esas kız koştu, esas oğlan kovaladı, köprüde yollar kesişti, öfkeler tavan yaptı, kıskançlık itirafları geliyor derken hevesimizi kursağımızda bıraktınız daha bölümün başında…!

Ferit’ten “Baha mıdır, Maha mıdır?” diye hafiften bir salvo, Ayşe’den de “gönlümde biri olsa para için bile olsa başka biriyle evlenir miyim” diye Ferit’e tokat gibi cevap geldi ama bizim ikiliden bu kadar hararete bir aşk itirafı gelmedi.

Ama kavganın konaktaki ikinci raundunda Ayşe’nin odasının camından aşağı fırlattığı eşyalar ile yarattığı rüzgar karşısında konakta bildiğin dengeler değişti. Yaşananlardan sonra Azade Hanım’ın gelini, “eltim, eltim” diye ortalarda dolaşan diğer bir ezik Leman da aklı sıra isyan bayraklarını çekti, Ayşe’cilik oynamaya kalktı ama kazın ayağı öyle değil Leman Sancakzade!

Sen Sinan’a eş değil, Azade Hanım’a gelin olmayı göze alıp o konağa gelirsen elbet koşulsuz-şartsız ona da biat etmek zorunda kalırsın, boşuna atarlanma! “Ayşe yapıyorsa, ben de yaparım. Söz dinlemem” dedin de ne oldu, alır bavulunu kibarca yollanırsın köyüne işte. Bir de üzerine şimdi Sinan ile eski sevdiği Ebru’yu da yaz okulunda birlikte gördü. Fitne ve kıskançlık kazanı kaynamaya başladı.

Neyse senin cephede çok da mevzu edip, kendimi yoracağım bir durum yok Leman’cım…

Biz gelelim Ayşe’ye ve son iki bölümdür gözleri buğulu buğulu gezen Vedia’ya… Ayşe’nin Ferit’le yaşadıkları büyük kavganın ardından konuşmak için sığındığı Vedia cephesinde işler iyice eski Türk filmlerine dönmüş durumda. Geçen bölüm, “aklıma gelen başımıza gelmesin” demeye kalmadı, Adnan ile Vedia arasındaki bağ, hiçbir söze ya da itirafa gerek kalmadan açığa çıktı bile.

Yazık Vedia bir de oğlunu öldü sanıyor. Şu Adnan da sakin, sessiz hatta yer yer ezik görünüyor ama neler karıştırmış neler. Azade Hanım’ı tamam biz de hazzetmiyoruz ama kadının yüzüne karşı bir de “seni sevmiyorum” diye haykıracak kadar da nezaketsiz çıktı. Azade Hanım’ın da bu bölümde aslında bir asabi ve otoriter bir baba mağduru olduğunu, tarzında babasının sert mizacının ne kadar etkisi bulunduğunun ön izlemesini de yapmış olduk.

Bölüm boyunca Vedia da ne ağladı ne ağladı arkadaş… Bu arada Ayşe ile konakta konuşurken ve Ayşe’den gelen Ferit ile evliliklerinin gerçek olmadığı itirafını gizli gizli kim dinledi ve duydu dersiniz?

 

 

Benim aklıma nedense Azade Sancakzade geliyor ya hadi bakalım hayırlısı. Çünkü Ferit ile Ayşe’nin Ferit’in mezunlar buluşmasına katılacağı zaman Ayşe’nin boynuna kolyeler takmalar, mutlu mutlu gülümsemeler falan… Nasılsa “evlilikleri gerçek değilmiş. 6 ay sonra gidecekmiş. Sabredeyim” der gibiydi. Bakalım düğüm ne zaman çözülür?

Ve dizide şer ve fitne, fesat cepheleri de kurulmaya devam ediyor. Aralarına şimdi Baha da katıldı, tam oldu. Hande’deki güce de bakar mısınız, nasıl bir network ise artık bu?! Anladık akıllısın, zenginsin de İstanbul’dan mahkum kaçırtıp bir de Antakya’ya Sancakzade’lerin tırıyla getirmek de neyin nesi?!

Bu bölümde Baha fiziken Ferit ile Ayşe’nin arasına giremedi ve Azade Hanım’ın da kozu olamadı ama yeni bölümün fragmanında gördük ki; yüzünü gösterdi ve şimdiden ortalığı karıştırdı bile. Sizce Ayşe Ferit’e Baha’dan bahsedecek mi?

Başka bir şer cephesi de Sancakzade’lerin holdingde kurulmuş durumda. Hande’nin babası Hüseyin bildiğin Sancakzade’ler ile ortak oldukları şirkete kazık atmaya çalışıyormuş. Ferit de aslında bunu ortaya çıkardı ama gıcık Yaman’ın son dakika golü ve olayı toparlamasıyla Hüseyin’i bu suçlamalardan kurtarıverdi. Hatta Ferit nerdeyse özür dilemek zorunda kalacaktı. Her şeyden habersiz Hüseyin Bey de Yaman’ı kendime pis işler yoldaşı buldum diye sevinirken bir de üzerine Hande’yi Yaman’a emanet etmez mi?!

 

 

Yaman demişken; eziksin, gıcıksın hatta hırsızsın ama şu Betül’e davranış biçimin çok alçakça. Betül’ün de Yaman’ın Hande’ye olan zaafını bile bile Yaman’a kanması da ayrı bir tuhaflık ve neredeyse mide bulantısı!

Mezunlar gecesinde; Yaman’ın Hande’yi kıskandırmak, ona ders vermek için sürekli oyunlar yaptığını bile bile yanından ayrılmadı.

Mezunlar gecesi zaten ayrı bir fecaat! Antakya’nın en zengin ve güçlü ailelerinden birinin veliahdına, karısının yanında abuk subuk videoları ekrana vereceksiniz Ferit de sineye çekecek. Verdiği tepkiyi her ne kadar çok düşük bulsam da asıl aksiyon Ayşe’den geldi. Ortamı hem terk etti hem de Ferit’i de arkasına taktı çıkardı mekandan… Yazık ama Ferit, Ayşe’nin bindiği taksi kaza yaptı da ona bir şey oldu diye ne üzüldü ama… Hem de Ayşe’den “hissettiğim duygularla başa çıkamıyorum” gibi çok da kafa karıştırıcı bir cümle gelmişken onu kaybetmek fikri oldukça gerginleştirdi Ferit’i.

Konağın penceresinden avluya pat küt ev eşyası atan Ayşe ile Ayşe’yi sakinleştirmek için kendince sözleşme zorunluluğuyla tehdit eden Ferit’ten gelinen nokta fena değil. Siz ne dersiniz yeni bölümde aşk itirafı gelir mi artık?

Bence hiçççç hiç hiç heveslenmeyelim bu Baha işi daha çok ortalık karıştırır gibi.

 

twitter

Bu bölümün en güzel kısımlarından biri de herhalde Ferit ile abisi Sinan’ın barışması oldu. Birbirini seven, kollayan, kalleşlik yapmayan aile fertlerinin varlığı dizide reyting düşürmüyor emin olun aksine böyle sevimli abi-kardeş ikilileri aksine eğlenceli geliyor biz izleyicilere… Ne güzel anlaşıyorlar, birbirlerini gönülden seviyorlar aslında… Barışmaya barıştılar da şu Ferit’in Sinan’ın genel müdürlüğünü neden engellediği, oyunu neden Yaman’a verdiğini bir türlü öğrenemedik. Ferit sürekli; “beni bir dinle abi” dedi, dedi, evirdi, çevirdi. Sonuç; belli değil. İzlerken resme bir susun da şu Ferit bir konuşsun, anlatsın sebebini diye televizyon ekranından içeri giresim geldi.

 

 

Ve final. Ferit hem Ayşe hem biz izleyiciler için güzel bir hazırlık bıraktı final sahnesine… Çiçekler falan belki bir itiraf da gelecekti ama bu Baha’nın gelişi her şeyi bozacak, Ayşe randevuya yetişemeyecek gibi duruyor.

Bakalım yeni bölümde bizi neler bekliyor?!

 

Göz atmanızı öneririz: Kalp Yarası Bölüm Yorumları

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap