İzledim

KALP YARASI – Aşk Oyununda İlk Aşık Ferit mi?

Kalp Yarası 2. Bölüm reyting sonuçlarına göre günün en çok izlenen dizisi oldu. Töre, namus içerikli bir dizi olmaması ile izleyicilerin kalbini daha çok kazandı ve işte sonuç; Total’de 5,50 reyting, AB’de 3,85 reyting ve ABC1’de 4,72 reyting alarak tüm gruplarda zirvede… Bölüm yorumu konuk yazarımız Elma Şekeri ‘nden… Keyifli okumalar…

 

 

Hande’yle olacak düğünlerine Ferit’in Ayşe’yi gelin olarak getirip kapak yaptığı yerde bıraktığımız Kalp Yarası’nın ikinci bölümünde ben herkes gider; Ferit ile Ayşe düğün mekanında iyot gibi kalır dedim ama hem Azade Sancakzade’ye hem de Hande’ye yeni çiftimizin şahitliğini yapıp, evlenmelerine vesile olarak asıl golü Ferit’in amcası ile yengesi attı. Zaten yenge daha ilk bölümde Azade ile aralarında bir çekişmenin olduğu sinyallerini vermişti. Zaten şu dizilerde birbiriyle uyumlu olan, ballı lokma tadında geçinen eltiymiş, kayınbiradermiş görsem şaşarım hep bir çekişme…!

 

 

Neyse Ferit ile Ayşe’nin evlenmesiyle Azade Sancakzade 0, Ferit Sancakzade 1 şeklinde maçın ilk yarısı çiftimizin lehine bitmiş ve sabaha kadar uyumayan Azade olayı sineye çekmiş gibi görünse de; düğünün sabahında “gelin hanıma da damat beye de elini öptürerek” aslında savaşın ilk sinyallerini verdi. Ayşe’nin çaktırmadan gözünü korkutmak için adet ayağına küvette haldır huldur keselemeler mi dersin; kızcağız karnı acıktığı için gece kibarlığından kimseyi rahatsız etmeden mutfakta kendine bir şeyler hazırlarken basıp, hem Ayşe hem de ailesiyle ilgili bir ton laf geçirme mi dersin, yemeğe çağırmamalar mı dersin yok yoktu.

Ancak asıl aksiyonu ise Hande ve ailesini konağa kahvaltıya çağırıp bir de onlarla aynı masaya oturarak yaptı ki; benim aklım hala almıyor bu Hande’nin ailesinin de akıl tutulmasını!

Yahu sizin kızınız düğün günü hatta düğün mekanında yüz üstü bırakılmış, terk edilmiş bir de arayı bulmak için damadın evine kahvaltıya mı gidilir?!

 

 

Hadi gittiniz de ne oldu, Ferit’ten aldınız ağzınızın payını, bir de bozuluyorsunuz sonra… Yalnız Hande’nin de özgüvenine hayranım. Adamın seni ne için terk ettiğini bil, senin ve ailenin şehirde itibarını korumak için adam tek kelime etmeden olanları sineye çekip kendini suçlu göstersin sen hala Ferit’e çemkir, kendini mazlum göstermeye çalış.

 

 

Haaa diğer yüzsüz Yaman’ı hiç saymıyorum bile… O Hande’ye yüzsüzlükte tur bindirir zaten! ?

Sen kardeşim dediğin adamın nişanlısına göz koy, düğünden önce öp, yakalan ve sen de Ferit’e çemkir. İnsan bir suçuyla oturur, kenara çekilir. O hala ezik, ezik seyisin oğlu kafalarında… Bir de hiç uygun zaman yokmuş gibi şirketin toplantısında Adnan Bey’e üfürükten bir istifa dilekçesi sun hem de Ferit’in gözünün içine baka baka babasının önünde adamı zor durumda bırak! Gerçek bir şeref yoksunusun Yaman! Bir de Hande’nin evlenmediğini duyunca Hande ile bir şansı olacağı havalarına girdi ya, şaka gibi..!

Bitti mi tabii ki bitmez böyle tiplerin kötülükleri… İstifasını verdiği gibi iş için Ferit’in amcasının yanına koştu ama şimdiden anlaşılıyor ki bu amcada da abuk ve altı çamurlu bir işler var ama çıkar bakalım kokusu bekleyeceğiz…

 

twitter

Ve gelelim dudaklarına kurban Hande’ye…

Kızımız hala Ferit’i döndürürüm, zaten bana aşık havalarında geziyor ama aslında Ferit’in Ayşe’ye şimdilik yalandan, herkesi ikna etmek için göstermelik yapıyor gibi görünen neden ona aşık olduğuyla ilgili konuşma yeterli cevap olmalıydı. Adam diyor ki; “seni istemiyorum” hala Ayşe ile Ferit’in kaldığı odayı basmalar, “burası benim, her şey benim” demeler… Üzgünüz Hande kaçtı o tren… O oda da Ferit de artık Ayşe’nin… Al misketlerini ver misketlerimizi yani.

 

 

Yazık Ayşe de bu dramanın arasında Baha’nın hapisten çıkması için her şeye göz yumuyor ama Ferit de onu hiç yalnız bırakmıyor. Dizi sürelerinden kaynaklı ikisi arasında bir aşkın filizlenmesi için senaristlerin bizi daha çok yoracağını bilmesek şimdiden Ferit Ayşe’ye aşık oldu desek yeridir. Hele Ayşe’nin yağmur altındaki eğlenceli hallerine, enerjisine ve hayattan bu denli keyif almasına bildiğiniz dibi düştü Ferit’in…!

Yalnız düşünüyorum da Hande ile Ferit iyi ki evlenmedi. Azade ile Hande’nin aynı çatı altında bulunduğu bir ortamda bildiğin hayat kabusa dönerdi. İkisi de birbirinden beter, bir de üzerine gelin – kayınvalide oldular mıydı, konakta yaşam alanı kalmazdı. Dağlara taşlara…

Bu arada yavaştan anlamaya başladık ki; Azade sadece karakter olarak güçlü bir kadın değil aynı zamanda ailenin de zengin olmasının kaynağı da o gibi… Adnan’ın Azade’yi sevmediği aşikar ama zengin adam neden katlanıyor diyordum ki; Azade’nin ailesinin zenginliği ikiliyi bir araya getirmiş gibi… Tamam anladık para Azade’de de olsa; bu kadar pısırık olunmaz ki Adnan Bey…!

Pısırık demişken Hande’nin babası Hüseyin’e iyi ayar çekti ama onu da görmedim değil. Aklı sıra Hande’nin babası Sancakzade’leri tehdit etmeye kalktı bu olanlar nedeniyle ama Adnan bey verdi ağzının payını. Ama bu ikilinin de arasında bir illegallik kokusu alıyorum o da başka mesele…

Neyse efendim; Hande’nin Ferit’in peşini bırakmayacağı belliydi ama finalde yapmacık intihar oyunu da neydi arkadaş?! Sinsi Yaman’ı graaaam hazzetmesem de Hande’nin intihar etmesini önlemek için tek ortalığı düzeltecek söz söylemeyip bir de üzerine her şeyi doğrulayıp bastı gitti ya çok güldüm.

 

 

Güldük, eğlendik de yazık, olan Ayşe’ye oldu. Hande’nin silahından çıkan kurşun çiftlikte Ferit’in atı Fırtına ile ilgilenen ve anlaşılan o ki yakın zamanda Ferit’ten sonra Fırtına’ya binmeyi başaracak olan Ayşe’yi buldu.

Bakalım bu vurulma Ferit ile Ayşe’yi ne kadar yakınlaştıracak? Olaylar, olaylar…

 

Göz atmanızı öneririz: Kalp Yarası Bölüm Yorumları

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap