İzledim

KALP YARASI – Ferit ve Ayşe için Aşk Çanları

Kalp Yarası 4. Bölüm reyting sonuçlarına göre günün en çok izlenen dizisi oldu. Total’de 4,37 reyting ile ve ABC1’de 4,23 reyting ile 1. ve AB’de 3,26 reyting ile 2. oldu. Bölüm yorumu konuk yazarımız Elma Şekeri ‘nden… Keyifli okumalar…

 

Uzun bir bayram tatili sonrası özlemiş miyiz Yaman’ın doymak bilmeyen hırsını, yüzsüzlüğünü, Azade hanımın atarlarını, hele o Hande’nin Allah günah yazmasın ama dudaklarını şişire şişire konuşmalarını, entrikalı hallerini…

Evlat olsa sevilmez karakterlerin hepsi bir araya toplanmış; yazın kavurucu sıcağında bu bölüm yine arsızca entrikalarıyla gerdiler beni… Bir de üzerine Baha’nın kız kardeşi de çok gerekliymiş gibi geliverdi Antakya’ya şer takımı tamamlandı adeta… Haaa bizim arsız Yaman da Adnan beyin oğlu çıkıverdi üzerine… Sancakzade’lerin silik babası Adnan beyin nasıl bir sırrı varmış pes!

Azade hanım Adnan beye artık bu saatten sonra ne yapsa hakkıdır kadının! Hoş Adnan beyin Yaman’ın babası olması sırrının da altından kim bilir neler çıkacak o da başka muamma! Hatta Adnan beyin konağa gelip Vedia’yla bakışmaları, Vedia’nın üzgün halleri bana bir “Ooooo yoooo. Aklımdan geçen olamaz” dedirtti ama yine de var bir sır Vedia ile Adnan Bey arasında hayırlısı bakalım.

Vedia demişken bu bölüm Ayşe ile Ferit’i buluşturmak için yaptığı hareket çok iyiydi ama hakkını yemeyeyim! Zaten geçen bölümlerden tarafını belli etmişti Vedia ama yine de güzel plan yaptı da Hande’nin entrikalarıyla, Ayşe’nin çok affederseniz ama gereksiz rahatlığını yenemedi.

Hala Ferit’in yanında müsamere çocuğu gibi kalsa da Ayşe’nin dizinin başında kocama bir söz verdim ve yanında olacağım diye tüm konağa ayar vermesi süperdi de sonunu getiremedi. Sen hadi Hande’nin gazına geldin; Ferit’in Hande’ye hala aşık olabileceğine, birlikte olmak isteyebileceğini aklından geçirdin hoş gaza mı geldi Ferit’i kıskandığı için mi tartışılır Ferit’in Hande’nin varlığından habersiz gittiği otele gittin. Hande’nin belli ki Ferit’ten habersiz yaptığı planı gördün. Ferit odanın kapısını bile kapatmadan, herkesin görebileceği bir şekilde Hande’yi tersledi. Bunları da gördün. Hala bunun üzerine “ne oluyor” diye kendini göstermeden bastı geri döndü Antakya’ya… Arkalı önlü geldikleri konaktan konuşmak için gittikleri köprüde bile hala da söylemiyor Ferit’e “ben geldim otele seninle zaman geçirmek için ama Hande’yi gördüm de bla bla…”

Ferit de başka alem! Yahu Ayşe’nin Antakya’da tanıdığımı var da giyinip süslenecek, akşam gezmeye çıkacak, konağın belli ki tanıdık şoförüyle bir yere gidecek… Hiç mi aymaz bir şeylere…

Gecenin sonunda Ferit Ayşe’ye, Ayşe Ferit’e bir şey söylemeden atarlandı sonuçta haftaya ne olacak cümlesi de boşanalım teklifi de Ayşe’den geldi.

Bu arada Baha’yı ve gereksiz kız kardeşini, Azade hanıma rağmen Adnan beyin Ferit’in de henüz sebebini anlayamadığımız bir sebepten Sinan’ın genel müdürlüğünü Yaman’a vermelerini atlamış değilim.

Tamam Baha, hiç hak etmediği şekilde hapse düştü yine hiç hak etmediği şekilde büyük bir cezayla karşı karşıya da hem ondaki hem de kız kardeşindeki Ayşe’yi evin gelini görme halleri nedir biri bana açıklayabilir mi? Ayşe daha en baştan Baha’yı arkadaş hatta kardeş gibi gördüğünü söyledi, sınırını çizdi. Siz daha neye yükseliyorsunuz ki?! Kızı bir de Antakya’da aramalar, bu yüzden Hande’nin tuzağına düşmeler. Hoş Ayşe de çok affedersiniz yine ama biraz kıt akıllı. Senin yalandan da olsa kocan hukukçu. Zaten bir oyunun içindesiniz; Ferit’ten Baha’nın durumu için yardım istesene. Yok illa bir gizem katacak, kendine saklayacak. Hoş o da haklı! Saklamasa dizi senaryosu mu olur.

twitter

Ama bu bölüm Ferit ile Ayşe’ye bile üzülmedim Sinan’a üzüldüğüm kadar. O genel müdürlüğü kaybederken ki hayal kırıklığı, ben karımın, kızımın gözünde nereye gelirim üzüntüsü çok içten ve samimiydi. Her ne olursa olsun çok ayıp ettiler Sinan’a. Bir de Adnan Bey yüzsüz yüzsüz Sinan’a hayat dersi veriyor, balık tutarken yanına gelip baba-oğulculuk oynamaya kalkıyor. Sen illa Yaman’a bir paye vermek istiyorsan; kur başka yalandan bir şirket geçir başına olsun bitsin. Değer mi başka bir oğlunun gönlünü kırmaya… Ki bunu da hiç iş dünyası, rekabet kurallarıyla falan da açıklayamazsınız!

Bu arada Yaman da ne pislik çıktı yahu! Bildiğin babasının ölümüne sessiz kaldı, Adnan beyin kardeşi İhsan ile kanunsuz işlere bulaştı. Sanki takım elbise giyip, pahalı arabaya binince adam olunuyormuş gibi çekti takımları bindi Porsche’ye. Bir de üzerine yazık Betül’ün kendisine olan ilgisinden faydalanıp, kıza yanaştı. Seyreyle alemi şimdi…!

Bir de şu konakta Sancakzade’ler de dahil masaya oturanlar bir gün yemek yiyebilecek mi çok merak ediyorum. Her bölüm masaya bir oturuluyor sonra Azade bir olay çıkarıyor, bir laf sokuyor ya da son bölümdeki gibi ailenin erkeklerine Ayşe’nin yaptığı yumurtalı ekmekleri yedirmemek için atarlanıyor yemek masası çil yavrusu gibi dağılıyor; herkes aç.

Ve bir de Ferit’cim güya Fırtına senin evladın gibi… Sen atının boynunda Hande, kalp resmi ve Ferit yazan bağı nasıl görmüyor ve çıkarmıyorsun, şaka mısın?!

Neyse şaka bir yana belli oldu ki yeni bölümde bir Baha sorunu gündemimize girecek. Ferit ile Ayşe’nin arasını da gerecek. Sanki aralarını bozan kimse yokmuş gibi… Bu Baha’yı ben hiç sevmedim onu da baştan söyleyeyim.

 

Göz atmanızı öneririz: Kalp Yarası Bölüm Yorumları

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap