ÇUKUR – İntikam İçin

Bu bölümün hastagi çukurheryerde idi. Gittik gördük, Çukur Balat bölgesinde her yerde ; Nasıl mı?

ÇUKUR – ÇUKUR HER YERDE

 

 
   
 

Çukur’un yeni tatlar hedefleyen yeni sezonundaki ikinci buluşmamızda bana göre tatsız bir bölümle devam ettik. Tamam, kabul; beklentim büyük.

Bölümün ilk yarısı ile ikinci yarısının arasında ciddi bir akış problemi vardı. Bölümün ilk 90 dakikasına yan karakterlerin güncel durumunu uzun uzuuun anlatırken ana aksiyon son dakikalara sıkıştırılıvermiş gibi geldi bana, sizce?

 

 

Kısa kısa bana kalanlar;

 

 

Cumali Koçovalı <3, ikinci bölüm itibariyle diyorum ki bu karakteri Necip Memili’den başkası canlandıramazmış. Duruşu, yürüyüşü, konuşması, kuş uykusu, siniri ve hatta şefkati… Gerek Karakuzu toplamaya gittiği sahneler gerekse Yamaç ile olanlar çok iyiydi.

 

bromance <3

 

Ben mi anlamıyorum acaba? Bir önceki bölümde Cumali Karakuzuları birer birer avlıyor diye düşünürken sosyal medya avcı ‘Selim’ üzerinde yoğunlaşmıştı. Bu bölümde de bak Selim’miş diye tam ikna olmuşken yine ibre Cumali’ye kaydı benden yana… Sahi kim öldürüyor bu adamları? (Kahvedeki operasyon hariç)

Bir anlayamadığım konu daha var. Bu karakuzuların Cumali’nin katlettiği aile ile ilgilisi var mı? O zaman Çeto ve Mahsun’un yersiz yurtsuz, ailesiz kalmasının sebebi Cumali tarafından ipi kesilen nesilden olmaları mı? O zaman Çeto’nun onu zenne yapmak üzere satışa çıkartan babası ne alaka? Eğer aynı nesilden değillerse Çeto ile Mahsun’un yollarını kesiştiren ve aralarında böylesine bir bağ kurulmasına yol açan sebep nedir? Karakuzuların Baykal ile bağlantısı ne? Biliyoruz ki Baykal K. idi ve biliyoruz ki Beyefendi’nin de bir Beyefendisi (gerçi zamanında ben o repliği cumhurbaşkanına yormuştum) vardı. Bu kişi Çeto’mu? (Bu olasılık saçma!) Karakuzular Çukur’a nasıl çöktü? Tapuları nasıl Selim’den geri aldı? Bu sorular uzar gider… Gelecek bölümlerde mi yanıt buluruz acaba?

 

 
   
 

 

Gelelim en büyük hayal kırıklığıma. Her köşe başından öldü sandığımız biri çıkıveriyor. Ah be Gökhan Bey’cim, sezon finalinde kadronun yarısından fazlasını öldürme cesaretinle yerli dizi tarihine damga vuracaktın ki; üzgünüm ama bu aks ile kesinlikle komik duruma düştün. İşte tam da bu nedenle sosyal medyada ‘Kahraman da dirilirse şaşırmam’ paylaşımına hak verdim.

Hak verdiğim bir paylaşım daha vardı ki;

Bunu 4 parmak yüksekliğinde kaldırımdan inerken ayağını kıran – üstelik topuksuz ayakkabılar ile, bir kişi olarak yazıyorum. Adamlar tarandı, ta-ran-dı; Medet yakın mesafeden hatırımda kaldığınca üç önemli yara aldı. Birinin yüzü yanmış, biri topal kalmış, biri gözünü kaybetmiş, biri midesine tutup duruyor – en fazla dalak gitmiştir, birinin de elinde his yoktu ki alçının sinirleri daha da sıkıştırması ile tepkime oldu ve sıkışan sinirler gevşedi. (Dizi tıbbı mucizelere gebedir.)

 

 

Olan hikayesini anlatamadan giden Emrah’cığıma (giden badem gözlü olur misali, Emrah’cığım oldu ya, ilahi ben^^) oldu. Adam bir bardak portakal suyuyla mevta…

 

Çoğu kişi sağ olduğuna göre ölümü kesinleşenler; Celasun’un kardeşleri (Unutmadan annesinin çirkefliği nasıl ortaya çıktı ama, hiç sevmemiştim baştan beri…) Nedret, Acar ve berber Muhittin.

 

CelMed

 

Ve asın bayrakları Medet ölmemiş ^^ Karakteri seviyorum, bu sezon da Vartolu ile sahneleri keyifle izlerim de önemli bir detay var; NASIL kurtulmuş? Vartolu önce onu hastaneye getirmiş sonra Karakuzuların peşine düşmüş ve Medet iyileşince onu gözlemiş ama Medet’i öldü bilsinler diye bir araya gelmemeye mi karar vermiş? Saçma. Birlikten kuvvet doğar. Bunu en iyi Vartolu bilir. Saadet’in rehin tutulmasını takiben Vartolu aklı melekelerini mi kaybetmiş?

VarMed’den sonra CelMed izleyeceğiz sanırım bir süre ^^

 

 

Celasun’a üzüldüm. Akşın’ı ve annesini aynı anda idare etmek bir yandan Çukur’da tutunabilmek diğer yandan… Bu arada neden yüzüğünü Çukur’a giderken çıkartıyor dersiniz? Karakuzular Akşın’ı bilmiyor olabilirler mi?

 

Adam!

 

Metin’cim… Adı gibi Metin! Fragmanlarda biri infaz ediliyor o da karşısında duruyor diye düşünmüştüm. Nasıl bir hayal gücü ^^ Sessizlik yemini edip bir cesedi doğrayan Metin’den bağlılığını bir kalemde silip atmasını beklemezdim zaten.

 

 

 

Yeni bir Karakuzu ile daha tanıştık. Müzik öğretmeni imajında idari amir ^^. Karakteri canlandıran oyuncu da tanıdıkmış, İçerde’deki Yaşar. (Tebrikler Gözde) Nasıl da değiştirmiş imajını… Bu karakterin daha önemli fonksiyonları olacak mı izleyip göreceğiz.  Madem fotoğrafa girmişler, Karakuzuların pike tshirtlü olanlar arasındaki yeşil / siyah renkler kademe fark mı dersiniz?

 

 

Çeto’nun ikonik hareketlerini pek sevdim, karakteri ise aman aman evlerden ırak… Ama Mahsun öyle mi? Karakuzumuzun içine iyilik kaçmış. Kabul etmek gerekir ki bu dizi için bile çocuk katli çok ağır olurdu, en iyisinden paşa gibi birine teslim eder demiştim, yanıldım. Çok daha vicdanlı çıktı bizim Mahsun. Hele ki Feride’ye ders niyetine öğüdü çok yerindeydi: Çocuğunu ASLA yalnız bırakma!

Çukur’un kötülerinin yaraları ortaya çıktıkça kendisini sevdirmesi ilk değil. Kendi adıma bir gün olur Mahsun’un askerleriyiz de diyebilirim ^^ Tamam, abarttım… Ama detaylara indikçe daha da çok seveceğim kesin! Mesela ikidir akan suyun lavabo içinde kaybolması neye alamet dersiniz?

Peki Sena’ya saplantılı ilgisine ne diyeceksiniz? Ben vay vay vay dedim. Parfüm koklamalar, küpesini saklamalar ve hatta karşısında dona kalıp hayatını bağışlamalar…

Sena sahneleri bölümde oldukça ağırlıktaydı, bir kısım izleyici için İSYAN… Deliliğinin geçmesini takiben aynı donukluk yine gelmiş sevgili oyuncumuza… İkinci bölümden bıdı söylenmek istemiyorum ama bu böyle gitmez Dilan Hanım’cım…

 

 

Gizemli repliklerden anladığımız kadarıyla Sena’nın Yamaç’tan asıl kaçmasının nedeni bebeğini kaybetmesinin sorumlusu olarak onu görmesi. Ve tabii ki başından geçen bu önemli durumu Yamaç’tan saklayacak. Zaten neyi açık açık anlattı ki bugüne kadar? Ama yine kırgın, yine kızgın.

Bebek kaybını hiçbir anne adayına dilemem, ama bu süreç kadın için ne kadar zor olsa da eşi ile birlikte atlatılması gerekmez mi? Acaba Sena Yamaç zaten yaşadığı kayıplarla (kimler bilmiyoruz ama?) yeteri kadar üzgün, bir de bu küçük(!) detay ile onu üzmeyeyim diye mi düşündü? İmkânsız ^^ Bunca sevgi sözcüğüne rağmen genel ilişki durumu itibariyle Yamaç ağzıyla kuş tutsa Sena’ya yaranamaz.

Aliço’nun Sena’nın aynı çorbayı ısıtıp ısıtıp (renk itibariyle) getirmesinin terapisi ile iyileşmesine sevindim ^^ Cumali’yi nasıl tanıdı ama, adamım… İkili sahneleri de pek hoştu doğrusu.

 

 
   
 

 

Sezon finalinde Yamaç’ın dövmesine çok fazla anlam yükleyenlerdendim. Dövmenin kırmızısı Çukur’da dökülen kanlar, dövmenin yeri kalbin üstü gibi;

 

Yamaç’ın tam da kalbinin üzerine kan kırmızı yaptırdığı Çukur dövmesiyle Çukur’un anlamını bir kez daha gördük: ‘Başımızın üstünde bir çatı, ayağımızın altında bir Çukur, içinde de ailemiz olduğu sürece bize bu dünyada ölüm yoktur’

Çatı, mahalledeki ortak çatındır. İçerdeki noktalardan ilki evindeki ailedir, emanetindir; ikincisi dışarıdaki ailendir, aynı yola baş koydukların…Onlar gerektiğinde senin için kurşun yer, gerektiğinde de sen onlar için; üçüncü nokta ise en büyük ailen Koçovalı’lardır. Ve son V Çukur’dur, yuvadır…

 

Dövme bir kahramanlık hikayesi ile bağlandı ama ne yer ne de rengin benim düşündüğüm gibi anlamı olmadığı da ortaya çıktı: Efe’nin dövmesinin yeri, Efe’nin dövmesinin rengi…

İlk sezon ‘Neden Yamaç’ın dövmesi yok’ diye merak ettiğim dövme konusu Cumali tarafından dile getirildi.  –  Hatta direk gösterilmese de ayrıntı detaylarda gizlidir düşüncesi ile dövme var mı diye spor yaptığı, duvarın üstünde soyunarak isyan ettiği sahneyi dikkatlice tekrar izlediğim doğrudur.

Abi kardeşin her sahnesi olduğu gibi bu da dövme isyanını da beğeni ile izledim…

Ve Yamaç Koçovalı geri dönüyor, güzel ^^

 

 

ÇUKUR 2. SEZON 3. BÖLÜM  SNEAK PEEK

Ön izlemeyi pek sevdim <3

 

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Buke Oguz

  Vartolu, Salih Kocovali olarak dönüyor 😍😍 Şimdiden yeni bölüm için sabırsızlanıyorum ♥️♥️

  • Özge

   “Ben Salih Koçovalı dedi ya Vartolucum, kabul etti artık:) Bir de babasının soyadı olduğu için mi dedi ,yoksa gidip nüfusta soyadını mı değiştirdi ciddi ciddi ,ondan mı dedi😃 😊

   • Gözde E.

    Soyadını değiştirmesi için nüfusta davaydı, dna testiydi gerekmez mi??

    • Özge

     Soyadı değişimi için dava gerekiyor ama o kadar zor uğraştırıcı değil. İdrisin oğlu olduğunu kanıtlamak isteseydi İdrise dava açar,dna isterdi tabi.O zaman dava uzardı. Salihin böyle bir isteği yok ki. Sadece babasının soyadını almak istiyor,kısa sürede sonuç alabilir. Bir arkadaşım soyadını değiştirmek istiyordu,uzun bir süre araştırmıştı. Sadece soyadı değiştirme davası açması yeterliymiş. Uygun bir gerekçe sunduğunda hakim başka bir soyadı almasını sağlıyormuş.

     • Gözde E.

      Güzel bilgilendirme. Umarım bu sezon soyadını aldığını görürüz. 🙂

     • Özge

      Geçen sezon pek taraftar değildim Koçovalı olmasına ama madem Salih kabul etti,alsın bakalım pek kıymetli soyadlarını😉😜

 • Ayla

  Senarist Gökhan tamam gönlümü aldin ben bu bölüme bayildim:))))
  Özellikle o poşetli deli twisti wowww

 • Ayla

  Idris te yasiyor,peki Yamac neden ilk bölümde berdus gibiydi ya? Idris te Emmi de masallah görünen bir hasar yok:)
  Ücüncü silahsör Paşa yi bekliyoruz ha birde Sultan:))

  • Gözde E.

   Paşa ölmüş Çukur resmi twitter hesabı açıkladı. Muhittin, Nedret, Acar da ölmüş kesin.

   • Ayla

    Sultan yasiyor:(((( Ama yasayan ölü. Korkak Horzummm

    • Gözde E.

     Bütün yaşayanlar yaşayan ölü gibi 🙁

     • Ayla

      Bu senarist aciklamiyacak bunlarin hepsi nasil yasiyorlar,tabii poposu yemiyor nasil aciklasin:)))

     • Gözde E.

      @bukeoguz:disqus ile biz yapımla parada anlaşanlar yaşıyor, anlaşamayanlar öldü diyoruz :))

     • Ayla

      Ben katilamiyacagim cünkü o ölenlerin alacagi para cok degildir ki? Ama bir Idris bir Sultan daha cok ücret

     • Buke Oguz

      Dizilerdeki mantık bu olur her sene. Genel olarak sezon finalinde bir yada birkaç karakter ağır durumdadır. Para konusunda anlaşılmazsa yeni sezon ölmüş olurlar. Anlaşılırsa sezon basında kurtulurlar. Bence buradaki durum da o hesap.

     • Buke Oguz

      Aynen öyle… Gördük ki Paşa anlaşamamış. En azından ölü sayısı 1 arttı. :)))

     • Ayla

      Bari Metin ölseydi,bende ille birini öldürecegim:))

     • Buke Oguz

      Bence elimizdeki ölüler şunlar
      Paşa
      Muhittin
      Nedret
      Acar
      Celasun’un kardeşleri
      Ayşe
      Karaca
      Metin taramadan kurtulup dayaktan ölürse pes derim 😂

     • Ayla

      Ayse ve Karaca da yasiyor,poşetli Halil öyle dedi bir gelini bir torunu hayatta.
      Pek kanli bir dügün olmamis aslinda:))

     • Buke Oguz

      Torun Akşın’dır o zaman gelin Ayşe … Belki de gelinden kasıt Sena’dir. Bilemiyorum.

     • Gözde E.

      Metin adam gibi adam ölmesin o ya 🙁 Ama Meke ölsün.

     • Ayla

      Meke yi hic sevmedim ölsünnn o

   • Ayla

    Tamamda Gözde önemli karekterlerden kimse ölmemis ki

    • Gözde E.

     Önemli sayılabilecek bir tek Paşa evet.

     • Ayla

      Aman onunda ölmesini istedik hep

  • Buke Oguz

   Bence ailesini ve Çukur’u koruyamadığı için duyduğu sucluluktan bu halde Yamaç. Annesi babası kurtuldu belki ama çocuklar öldü. Sevdikleri insanlar öldü. Yaşayanlar da ölü gibi zaten

   • Ayla

    Bari Karaca ve annesi ölmüs olsun,sevmiyorum onlari. Selim de bari özgür olsun:)

    • Buke Oguz

     Bence öldüler . Idris Sultan gelinleri torunları kaybettiler. Selim Cumali öldü biliyorlar. Kahraman’ı zaten kaybettiler.
     O yüzden yaşayan ölüden farksızlar

     • Gözde E.

      Aynen sebep bu.

     • Ayla

      Ya Sena Saadet öldü mü dedi? Yanlis mi duydum? Gecen bölüm yasiyordu,bence öldü saniyorlar. Ölmüsse vah vah sizde matem havasi:(

     • Buke Oguz

      Öyle d d di ama Yamaç Salıyı bulsun diye yaptı bence

     • Buke Oguz

      Salih’i

     • Gözde E.

      Kısa süreli bir mateme girdim 🙁

     • Ayla

      Gözde bölümü begendin mi? Cok merak ediyorum

     • Gözde E.

      Bu soruyu sorulmamış kabul ediyorum :)) Tabii ki çok beğendim <3 <3 <3

     • Ayla

      Hehe

     • Ayla

      Yani ben ilk saatinde sıkıldım ama diger yarisi woww du:)

     • Özge

      Ben de <3 <3

     • Gözde E.

      :)) Özge’ciğim seni BZÇ 2 ve 3. Bölüm yazılarında göremedik, diziyi bıraktın mı yoksa?

     • Özge

      Bırakmadım canım, dizi daha yeni başladı,bırakır mıyım hiç😉 Vakit olmadı bir türlü,yarın göz atacağım ilk iş:)

     • Gözde E.

      Yani evet bu kadar güzel giderken niye bırakasın değil mi 🙂

     • Özge

      Bir serzeniş mi var acaba:) kötü mü gidiyor senin için;)

     • Gözde E.

      Hayır tabii ki kötü gitmiyor gel perşembe gel modunda bekliyorum :))

     • Özge

      Sevindim :)) inşallah bozmazlar

     • Buke Oguz

      Yamaç Salih’i bulsun diye öyle dedi bence. Hem Çukuru hem Saadeti kurtarsin şimdi Kocovali Kardeşler ♥️♥️😍

     • Özge

      Aynen ya. Neden saadet kaçırıldı,o da bebek de iyi demek yerine “saadet öldü” dedi,anlam veremedim.Amacı ne bunu söylemekle?

     • Gözde E.

      Gaza getirmek ya da Karakuzular öldürmüştür diye mi düşündü?

     • Özge

      İkisi de saçma değil mi? Gaza getirmek istese “gidin Saadeti kurtarın,kız doğurdu doğuracak demesi yeterliydi,öldü diyerek daha çok üzdü Yamaç’ı. Saadet ölse bile nerden bilecek,çukurdan kimse bilmiyor Koçovalı evinde olduğunu. Haber alması,tahmin etmesi imkansız . Neyse artık, haftaya çözeriz belki Sena hanımın planını:)

     • Gözde E.

      Bir de Karakuzular kimdir necidir Baykal’la alakaları var mı, geçmişte niye eve saldırdılar bunları da çözersek sevinirim 🙂

     • Özge

      Açık konuşmak gerekirse bu karakuzulardan ümidi kesmeliyiz,bir bağlantı olma ihtimalini bile geçtim,Çeto da akıl namına bir şey yok,nasıl bugüne kadar hayatta kalmış, hayret ettim. Üstünde pijama ile akşama kadar araba yarışı oynayan adamı ciddiye alamıyorum😃 , düşman olarak göremiyorum.Umarım yanıltırlar beni

     • Gözde E.

      Yine de Çeto, Mahsun ve Ersoy üçlüsünü sevdim ben :))

     • Özge

      Ben de seviyorum da düşman olarak değil, komik 3’lü olarak:)

     • Gözde E.

      :)))

     • Ayla

      Hello sen iyimisin? Asli nin yazisi dün geldi ve sen hala yoksun.
      Sena yi NEDEN sevmiyoruz diye bazi yorumcular tarafindan elestiriliyoruz:((
      Bazi karekterleri sevmedigim icin kaldi ki bu benim en dogal hakkim hür irademle bazi karekterleri seviyor bazilarini sevmiyorum. Ama cukur da Sena veya Saadet i seven birinize birkere olsun neden seviyorsunuz bu karekteri demedim. Hatta yorumculardan Sultan i bile sevenler var olabilir zevk meselesi deyip gectim. Insanlar böyle platformlarda özgürce kimi sevip sevmedigini yazabilmeli ve ne bir karekteri sevmedigi icin elestirilmeli nede neden sen neden bu karekteri seviyor veya sevmiyorsun diye hesap sormali diye düsünüyorum.
      Gecen bölüm senin disinda uzun yorumuma tek bir begeni alamadim tamam bölümü cok elestirdim ve yorumum begenilmedi deyip gectim. Bu bölümde hemen iki yorumcudan Sena yi neden sevmiyorsunuz diye ayar alinca insanin öyle bir ortamda bulunma şevki ölüyor…
      Ha Sena yi sevmeyen azinlikta olan yorumculardan biri oldugum icin tabiiki üstüme alindim. Hele Sena yi neden sevmiyorsunuz diye elestiren kisi sözde psikologsa…

     • Gözde E.

      Selam iyiyim. Dün yazıyı okudum ama o sırada Hayat Şarkısı seyrediyordum, bir yandan da uykum gelmişti. Yorum yazacak gibi hissetmedim kendimi, ayık kafa ile bugüne erteledim.
      Aslı’nın yazısında da eleştiri var ya ona cevap verilmiş benim gördüğüm. Ama geçen bölüm yazıda eleştiri yoktu, yorumlarda var diye eleştiri olmuştu. Doğru diyorsun herkes istediğini sevebilir, nefret de edebilir, Aslı da yorumunda bölüme dair herhangi bir karakteri elbet eleştirebilir. Ben de eleştirdim mesela kendi BZÇ yazımda karakterlerden birini. Yorumlarda arkadaşlar da eleştirdi. Burda illa her şeyi (karakter, olay, saç, makyaj, kıyafet vb. ) öveceğiz diye bir kural da yok.

      Ben de neden Sena’yı sevmiyorsunuz demiştim geçen sezon ama eleştirerek değildi sebebini merak edip soraraktı 🙂 Ama şevkin kırılmasın ya. Herkes her karakteri sevmek zorunda değil, Aslı’nın da geçenlerde dediği gibi birbirimize saygı ile yaklaşmalıyız. O arkadaşlar da biraz daha saygılı davranacaklardır.

     • Ayla

      Yeni bölüm hakkinda kisa kisa notlar alirken Ceto konusunada deginmistim ve simdi senin yorumunu okuyunca ayni düsündügümüzü görmek sevindirdi beni:)) Tamam dizimizi seviyorum ama olmamisliklarada parmak basmaktan geri kalmiyorum. Bölümleri izledikce Ceto karekteri bende hayel kirikligina neden oluyor…

     • Özge

      Eleştiri tuzu biberi tabi :)) Horzum 3 ay tatil yapıp son güne ödev yapan öğrenci gibi senaryoyu son dakika yazmış herhalde.😉
      Gerçekten benim için de büyük hayal kırıklığı oldu,daha iyi daha güçlü bir karakter yazılabilirdi,sezon sonuna kadar nasıl katlanacağız bilemiyorum

     • Ayla

      Yok ya Saadet yasiyor:))

     • Buke Oguz

      Acar ve Karaca torunlar… Aksin’in akıbetinden haberleri olmalı mutlaka

    • Gözde E.

     Ahaha olsun tabii 🙂

 • Gözde E.

  Bu haftaki bölüm etiketimiz: #ÜçSilahşörler

  Herkese iyi seyirler 🙂 Bakalım diğer iki silahşörümüz yaşıyor mu?

  https://twitter.com/cukurdizi/status/1046688928428896256

  • Ayla

   Tabiiki yasiyor:))))) Sanada keyifli izlemeler.

   • Pofff… İkisi de mi? YUH

    • Ayla

     Sen birinin öldügünü saniyorsun o zaman?

   • Gözde E.

    Paşa öldü iddiamın arkasındayım :))

 • FRAGMAN
  Vartolu’nun yanındaki adamın halı sahada işi ne?

 • FRAGMAN …
  Hiç aklıma gelmezdi yamaç-vartolu buluşmasının mimarının sena olacağı… vartolu’nun i halde olmasının nedeni de içime sindi. Aklıma gelmemişti doğrusu… selim biraz daha ortaya çıkacak anlaşılan. Deniz fenerinde mi saklanıyorlar? Neden?

  • DreamyTangerine

   Nedir içine sinen? Sebebi ne ki?

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Evet, bende merak ediyorum.

    • DreamyTangerine

     Aslı fragmanda bizim göremediğimiz bir şeyleri görmüş ama bize söylemiyor, Aslı nerdesin? 👀

     • Uyudum uyandim geldim. Disqus d sapıtmış. Mailler abuk subuk geliyor .illa buraya bakmak lazım 😤

    • Yalnız yazarken fark ettim o kadar da içime sinmemis 🤣🤣🤣

   • Şöyle ki, biliyoruz ki Vartolu bir yolunu bulur. Vartolu eder yapar bir şekilde ayağa kalkar, dişe diş savaşır, sadis’i alirdi. Yahu bu adam değil miydi idris’in evi basıldığında ilk koşan, kadinlari aldıklarında ilk ‘ateş’ diyen, Medet için tüm mahalleye kafa tutan…

    Işte tam da bu nedenle bugünkü vartolu kafama yatmiyordu.

    Ama gecen bolum sena’ya dedikleri ile minik fragman kesitini birlestirdim.

    Başına tüm gelenler saadettin’in vakti zamanında yaptığı kötülükler. Eğer bu bedendeki sadettin ölürse salih’in doğumu olacak. Çığlıklı isyanin nedeni bu. Kaldi ki birşey daha bile olmus olabilir.

    Ama biliyoruz ki mesele cukur’u geri almaksa bize salih değil saadettin lazim.

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Kaçırılma olayından sonra olanları göstermedikleri için yorumlarımz havada kalıyor. Vartolu , Saadetle giderken herşeyini bıraktı.Silahı bile yoktu. Bir kere güçlü değil. Tekrar o eski gücüne kavuşmak için zaman gerekiyor. Bilmiyorum neden öl sadettin diyor. Umarım sahnenin tamamı mantıklı ve güzeldir. Ben

     Saadet ölsün istiyordum ama bu fragmandan sonra istemiyorum. Bakınca dizide kadın karakterde fazla kalmadı.Akşın’ı izlemeyi sevmiyordum ama geçen bölüm kü Akşin’ı izlemek sıkmadı.

     • Bence deliren kadınları izlemek daha katlanılabilir. Bknz Sena bknz Akşın :)))

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Ya da senaristimiz kadın oyuncuların oyunculuklarını ortaya çıkartacak hikaye yazamıyor. Yönetmende bu anlamda yetersiz kalıyor bence. Sorun oyuncularda değil bence.

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      “Öl sadettn öl” sahnesini tekrar izleyince, bence burada kaderine isyan ediyor gibi geldi. Salih’ten sadettin’e geçisinde başına gelenler, tekrar Salih olmuşken kötü kaderinin tekrar ortaya çıkışı. Burda bence isyan var, acıdan ziyade. Adamın elleri bile bu son sahnede oynuyor. Gerçekten çok iyi bir oyuncu..

     • İsyana kesinlikle katılıyorum. Başına gelen her şey Saadettin’in suçu. Ancak o ölürse…

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Başına gelen herşey Saadettin suçu değil. Salih olurken yaşadıkları onu Sadettin yapıyor. Karakuzularında Çukur’a gelmesininde Sadettinle ilgisi yok. Ha sen diyeceksin Selimle işbirliği yapıp Çukur’u zayıflattı. Ama zaten hemen gitti, İdris ve çevresi Selim’e rağmen Çukur’u bu kadar başıboş bırakmayacaklardı.

  • Gül

   Ben bu ilac olayindan sonra düşman olurlar derken sena Salihle yamaca yardım etti. Tamam yaptığı güzel ama yamac onu timarhaneye bıraktı diye o kadar trip atan kız bebğinin ölümüne sebep olan kişiyi(Senanın acısından) nasıl affetti? Ben tam aksini bekliyordum aklıma yatmadı

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    İyide bebek öldüyse bu Vartolu’nun suçu değil, abisinin suçu. Abisi bunu Çukur’u almak için yapmadı. Sena ve Yamaç’ı ayırmak için yaptı.Tek taşla , iki kuş. Sena’da uyuşturucu işinde Vartolu’nun adını kullandı. Bunun bedeli Vartolu içinde ağır oldu.

    • Gül

     Tamam zaten ben bunu kendim düşünmüyorum ama bebeğini kaybeden bir anne icin acı cok ağırdir. Yamacında sucu olmamasına rağmen ona bukadar trip atan kadının Salihi affedip yamaca onu bul demesi oturmadı aklımda.

    • Sena o olayı çoktan unutmustur. Kaldi ki hal içimde yaradir, yamac vartolu’ya inandigi halde (bunu gözlerinde gorduk,yanılıyor muyum) sadis’i BEN evlendirecem demesi içimde bir yaradır. Hep mi darbe alsin bu saadettin hep miii

    • Gül

     Tamam haklısınız ama sena bebeğini kaybetmiş bir anne onun acısı mantığını susturmuş olmalı. Yamacın hic suçu olmadığı halde trip atan senanın Salihi hemen affetmesi kafamda tam oturmuyor.

 • Buke Oguz

  Herkese merhaba :)) Aslı’cığım ellerine sağlık :)))
  Öncelikle ben de bölümü beğenenlerdenim. En beğendiğim sahne Cumali’nin Yamaç’ın yaralarını temizlediği sahneydi. Cumali’nin Yamaç’ın bebekliğini hatırlaması bana İdris’in Kahraman’ın cesedini yıkarken bebekliğini hatırladığı sahneye götürdü, duygusaldı.
  Evet öldü andıklarımız bir bir diriliyor. Önce Kemal, Metin, Selim…Şimdi Celasun, Akşın, Hatice, Meke( Yaşadığı bilinen tek karakterdi, bu bölüm tescillenmiş oldu. ) ve Emmi…
  Bu bölüm ışığında kanlı düğünde kesin olarak ölenler Celasun’un kardeşleri, Nedret , Acar ve Muhittin gibi duruyor. Karaca, Ayşe ve Sultan’ın durumu belirsiz. Çukur’un 3 atlısından Paşa ve İdris’in durumu da belirsiz.
  Kendi adıma Karaca , Ayşe ve Paşa ölmüş olabilir diyorum hatta Sultan da ölebilir sorun değil.. İdris her ne kadar öldü denilse de yaşadığını düşünüyorum. Meliha ve Vartolu ile yarım kalmış bir hikayesi var çünkü…
  Bir yandan da Sena’nın ” aile dağıldı kim nerede belli değil” sözü de kafa karıştırıcı. Buradan yola çıkarak durumu belirsiz olanların hepsi yaşıyor da güç toplamak için bir yerlere sığınmışlar sonucu çıkabilir. Yani kanlı düğün ve kahve baskını 5 ölüm ile atlatılmış olabilir.
  Akşın hem fiziken hem de ruhen büyük yara almış. Haline üzüldüm. Yaşayan ölüden farksız hali. Celasun yanında ama o hala uçurtmayla O’nu çağıran Celasun’u bekliyor. Hatice saçlarına yapıştığında verdiği tepki yürek parçalayıcıydı. Bilinç altında hala Sultan’ın saçlarını kestiği gün var. Çatapat sesinden korkup yatağa saklanması, yüzünün kanadığını sanması, düğünde aldığı yaradan dolayı yüzünü saçıyla kapaması hepsinde duyguyu çok iyi vermişti Akşın. Celasun kardeşlerini kaybetmesine rağmen Akşın’dan vazgeçmemiş, O’nu sahipsiz bırakmamış. Hatice oğullarını kaybetmenin acısını Akşın’dan çıkarıyor. Celasun’a da kızgın her şeye rağmen Akşın ile evlendiği için. Celasun annesi ve eşi arasında kalmış. Bir yandan onları evde idare ediyor, bir yandan da sanki onları Karakuzular’dan saklıyor. Yüzüğü çıkarması Akşın ile evliliğini gizlemek için büyük ihtimalle.
  Evet görünüşte hayatta kalan çok ama hayatta kalanların ellerinde canlarından başka bir şey kalmamış. Hepsi yaralar almış, sevdiklerini kaybetmiş. Çukur’dan başka yerde bir hayat olabileceği ihtimalini hiç düşünmedikleri belli. Bir şekilde Çukur’da tutunmaya çalışıyorlar hala. Peki bu uğurda yani Çukur’da tutunmak için Meke’nin tabiri ile “Ayıya dayı demek” ne kadar doğru. Bence doğru değil. O yüzden bu bölüm iki büyük alkış Metin ve Efe’ye gidiyor.Metin o fotoğrafı ezip geçemezdi ucunda canını kaybetmek olsa bile ve yapmadı da. Canlarını kurtarmak için Koçovalıların peşine düşenlere örnek olmalı idi bu davranış. Ve her ne kadar Çukur’dan çıkmış olsa da içinden Çukur çıkmayan Efe … Yamaç ile karşılaştığı anda Efe ölecek ve Yamaç o dövmeyi yaptıracak dedim… Gerçekten de Efe’nin kendini feda etmesi Yamaç’ı saklandığı kabuktan çıkarıyor. Ve Yamaç Koçovalı Çukur için , Çukur’u geri almak için geri dönüyor.
  Çukurlular’ın Koçovalılar’dan vazgeçmesinin sebebi belki de Yamaç’ın Çukur’dan vazgeçmesi olabilir. Ne de olsa Koçovalılar gittikten sonra Çukur Karakuzular’ın eline geçti. Kemal de buna benzer bir şey demişti zaten Yamaç’a. Şimdi Koçovalı kardeşler dönünce de Çukur’un tepkisi devam edecek mi yoksa yine bizimkilerin etrafında el pençe divan mı duracaklar. Yine de Çukur İdris’in sandığı gibi aile değilmiş diyorum. Başları sıkışınca satabildikleri insanlar aileleri olamazlar.
  Bu arada Yıldız’ın Kemal’i Yamaç’a göndermesi, Yamaç’ı Çukur’a getirmek için Mahsun’ların yaptığı planmış yanlış anlamadıysam.Hayatta kalmak için komşularını, arkadaşlarını satacak olan Yıldız Mahsun’un ajanı oldu demek.
  Ve İsa’nın o bebeği Sena’ya uzatması Sena’nın hamile olduğuna işaretti demiştim geçen sezon. Ve öğrendik ki Sena gerçekten ilaçları kullandığı sırada hamileymiş ve bebeğini kaybetmiş. Sena hem bebeğini kaybettiği için, hem de Yamaç O’na inanmadığı, O’nu hastaneye kapattığı için Yamaç’ı suçlamış belli ki ve bu yüzden Yamaç’tan uzak durmuş. O’nu yokluğu ile cezalandırmış ailesinin başına gelenleri öğrendiği ve O’nun çektiği acıyı gördüğü , kendine ihtiyacı olduğunu bildiği halde. Kırgınlığı ve kızgınlığı gerçekten bayağı büyükmüş Sena’nın ki kendi nasıl acı çektiyse Yamaç’ın da çekmesini istemiş gibi hissettim ben. Şimdi bebeğini kaybetmesinin Yamaç’ın değil Emrah’ın dolayısı ile o ilaçları kullanmakla bir nevi kendi suçu olduğunu öğrendi ama kendini suçladığına dair bir his alamadım. Sena’nın biraz da öz eleştiri yapması lazım . Yamaç’a gerçekten güvenseydi açık davranırdı Sena. İş işten geçtikten sonra anlatmalar, yardım istemeler, kendi kafasına göre doktora gitmeler… Yani Yamaç kadar Sena’nın da bu ilişkide hataları var. Aralarındaki fark Yamaç kendi hatalarının farkında, bunu kabul ediyor ve hatalı olduğunu açık açık söylüyor. O nedenle Sena’yı görünce ne diyeceğini bilemedi , sarılamadı ama gördüğüne sevindi. Eskiden hep sözler verirdi Yamaç ama artık Sena’ya söz veremiyor. Verdiği sözlerin hiçbirini tutamadığını itiraf ediyor ve söz vermiyorum diyor. Sena ne kadar kızgınım , kırgınım dese de yine Yamaç’ın yanına geldi. O istediği için Emmi’nin evine de gitti. Yamaç’tan haber alır belki de günlerce Aliço’ya çorba getirdi ve her defasında Yamaç’ı sordu. Demek ki bu ilişkide hala bir ümit var çünkü her şeye rağmen sevgi-kırık dökük de olsa- devam ediyor.
  Aliço Sena’yı “ÇORBA” Yamaç’ı “GAZOZ” diye kodlamış beyninde. Ama Sena’nın onunla konuşması , her gün Yamaç’ı sorması, çorba getirmesi ile dili çözüldü Aliço’nun. Sena Aliço’ya ” başka bir isteğin var mı? ” diye sorduğunda Aliço’nun “Yamaç Koçovalı” demesi, Sena’nın cevabı güzeldi. Aliço’nun gözünden silahlı adamların kaçmaması, Sena’yı kendince tehlikeye karşı koruması güzeldi. Tabi Cumali- Aliço tanışması da. Cumali’nin Sena’ya gelin diye hitap etmesini sevdim. Sena’yı Yamaç’a götüreceğim deyip Sena’ya” tabi istersen dediğinde şimdi Sena istemem der dedim ama neyse ki kabul etti Yamaç’a gitmeyi. Aynı şekilde Yamaç’la gitmeyi kabul etmez dedim onu da etti.Sena bu bölüm bayağı şaşırttı beni.
  Mahsun Kahraman bebek konusunda beni hayal kırıklığına uğratmadı neyse ki. Bebek katili olacak kadar cani olamaz dedim izlerken ve sonuç olarak bebeği annesine verdi ve ikisinin de hayatını bağışladı… Bir de Sena’ya aşık olmasaydı
  iyiydi tabi. Ama bu sayede Sena’yı Çeto’ya götürmedi, diğer kadınların arasına koymadı çalıştırmak için. Sena’nın küpesini bulup sevinmesi, Sena’nın evine girmesi muhtemelen O’na ait fotoğraflar araması aşık aşık dolanması komikti doğrusu.
  Cumali’nin Mustafa Uğurlu’nun resmini gösterip bu kimdi diye sorması, ben bu adamı “içerde” izledim demesine çok güldüm. Bu arada Feride hangi ara akıl etti de gazeteye Yamaç için not bıraktı, ve o gazete Yamaç’a nasıl ulaştı anlayamadım.Acaba diyorum notu yazan ve bizimkilere ulaştıran Selim miydi? Cumali ‘nin akıllı telefonlara verdiği tepki de çok iyiydi.
  Ne kadar komik olsa da Cumali’nin intikam ile ilgili sözleri kan dondurucuydu. Tabi Vartolu ile ilgili sözleri de. İki kardeş arasında ciddi bir çatışma olacağı kesin. Acaba Yamaç O’nu Vartolu ile birlikte hareket etmeye nasıl ikna edecek? Cumali’nin sözlerinden sonra sezon finalindeki üç noktanın biri Cumali değil de Selim yada Kemal olabilir mi diye düşünmedim değil. Cumali ise nasıl ikna olduğunu merak ediyorum. Cumali’nin evinin ordaki adamı indiren Selim’di. Bu ikisi acaba birbirinden bağımsız olarak mı temizliyor Karakuzular Çetesi’ni?
  Çeto’nun hastalığı ne acaba? Ölmeden önceki son arzusu Çukur’u almak mı acaba?
  Ve Medet o kadar kurşun alıp ölmemiş. Peki Vartolu neden O’nu uzaktan izliyor? Medet’i kendinde değilken İstanbul’a getirdi de daha fazla zarar görmesin diye mi bıraktı acaba? Yada birlikte geldiler ama Vartolu bir şekilde Medet’i kendinden uzak tutmak için kaçtı mı? Peki Medet’in ” Ben size Nemrud!un kızı çalınmayacak demedim mi? ” sözü Vartolu’ya onu bıraktığı için kızgınlığından mi, yoksa Vartolu’yu kaybettiğini düşündüğü, onu koruyamadığı için kendine mi? Hala cevap bekleyen çok soru var.
  Çalınması yasak şarkılar ikiye çıktı bölüm itibari ile
  1.Mihriban
  2.Nemrud’un kızı
  Geçen hafta Çeto Selim’i kurtardı herhalde demiştim. Bu hafta acaba Çeto ve adamları O’nu öldü sanıp bir kenara attılar da başkası kurtardı da Çeto ile çetesi Selim’in yaşadığından habersiz mi dedim. Yoksa çetenin avukatının hala bazı Koçovalıların burada barınmasına izin veriyoruz dediği Selim mi? Bu cephede de cevap bekleyen çok soru var. Celasun’un adamın bu sözleri üzerine eve gidip Akşın’ı alması , O’nu uzaklaştırması güzeldi. Adamın bahsettiği Koçovalı’nın Akşın olduğunu sandı, Akşın’ı buldular diye korktu Celasun.
  Bütün Çukur ahalisi canını kurtarmak için İdris’in fotoğrafını ezip geçerken Metin’in fotoğrafı yerden alıp sarılması en çok Celasun’a dokundu. Diğerleri O’na bakıp biraz olsun utandılar mı acaba merak ettim?
  Bölüm güzeldi ama yeni bölmden ilk sahne daha güzeldi. Ymaç Koçovalı geri dönüyor. Bu bölüm muhtemelen Ymaç’ın Vartolu’yu bulduğu yere kadar geleceğiz bölümde. Tabi Vartolu’nun o bitik hale nasıl geldiğini de haftaya öğreneceğimizi umuyorum. Ve hala kanlı düğünün devamında olanları izlemek istiyorum ama o kısma girmeyecek gibi duruyor senarist.
  Bir de Celasun ve Meke ne oldu da rekabete başladılar. Düğün günü dosttular kardeştiler. Neler yaşadılar ki biri berberin oğlu, diğeri damat oldu?

  • SuperBirne

   Ben de Cumali’nin ve Selim’in Karakuzular’i birbirinden bagimsiz indirdiklerini düsünüyorum.

   Eger Celasun Aksin’i Karakuzular’dan sakliyorsa bunun ne gibi bir sebebi olabilir acaba? Aklima hicbir olasilik gelmiyor. Zira Aksin önemsiz biri, Karakuzular’in Aksin’la ne gibi bir derdi olabilir ki? 🤔 Kahraman? 🧐

   Senin de dedigin gibi, Sena’nin Cumali’yle birlikte Yamac’a gitmesini ben de beklemiyordum. Cumali’ye eslik ederek beni chok sasirtti Sena :-)) Kesin yine atar yapar dedim, ama öyle olmadi :-)) Sena, Cumali’nin arkasinda belirince chok sevindim; ama sonradan düsününce de acaba biraz daha mi sürünselerdi karsilasmadan önce? 😏 Böyle chok kolay oldu sanki 😂 Belki de o yüzden tutkusuz ve eksik bir seylerin oldugu bir sahneydi 🤔 Diger bir taraftan da Sena-Yamac olayi yan hikaye, fazla agirlik vermek o hikayeye biraz sikici da olabilir. Neyse, iste böyle… :-))) Bir sürü düsünce :-))

   • Buke Oguz

    Selam :)) Bu bolum Cumalinin evinin ordaki kesin Selimdi de diğerlerini Cumali indirdi diye düşündüm ilk bölüm. Bu bölüm biraz tereddüte düştüm açıkçası.
    Ya bence yeterince süründüler artık karşılaşmaları lazımdı. Biz izlemedik ama aylar olmus Sena o hastane odasından çıkalı. Gerçi ben de birkaç bölüm daha sürer Yamaç Sena karşılaması dedim ama VaRtolu süreci hızlandırdı. Bir bakima iyi oldu. Şimdi Yamaç Sena’nin yerini biliyor kendince Onu güvene aldı. Artık gönül rahatlığı ile Çukuru geri alma savaşı verebilir. Sadece Çukuru d değil aslında Vartolu’nun o hali Saadet öldüğü için değilse Çukur kurtarmakla uğraşırken bir yandan Saadeti de birlikte bulurlar diyorum VarYam :))

  • Gözde E.

   Selam canım. Benim de en beğendiğim sahne seninkiyle aynı.

   Ölenler kalanlar bu hafta netleşir sanıyorum artık, umarım Cadı Sira Sultan ve Kötü Vezir Paşa ölmüştür. Helvalarını kavurmaya talibim :)) İdris’in gerçekten öldüğüne inandım ben Karakuzular öyle deyince ama dediğin gibi Meliha ve Salih ile hikayesi yarım kaldı.

   Sena’nın Cumali ile Yamaç’a gitmesini normal karşıladım. Çünkü Sena aslında O’na gitmek istiyor ama akıl hastanesi olayından dolayı kendini engelliyordu. Şimdi de günlerdir ortada olmama durumu vardı. Haliyle merak ve endişesi arttı ve gitmeyi kabul etti.

   Ben Karakuzular’ı indiren kim kısmını hala tam anlayamadım çünkü Selim’i de fark edemedim orada.

   Meke babası öldüğü için çok öfkeli, Yamaç ve İdris mahalleyi bırakıp gittiği için de öfkeli ama babasının hiç mi hatası yok? Para kaanacağım diye milleti peşinden sürüklemedi mi tapuları ipotek ettirmediler mi? Efe’nin ağabeyi de aynı şekilde O da aynı hatayı yaptı. Onlara bu mahalleyi veren İdris’ti, umarım birileri utanmıştır Kemal’i görünce.

   Üç nokta kesinlikle Cumali’dir de nasıl ikna olacak onu ben de merak ediyorum, ayıya dayı felsefesini güdecek O da herhalde. Ama sonunda dediği gibi intikamını alacak mı Salih’ten? En çok bunu merak ediyorum.
   Kanlı düğünün devamına bence de girmeyecek senarist. Sadece kim yaşıyor, nasıl yaşıyor onu verecek bize.

   • Buke Oguz

    Selam canım. Ben de Sultan ve Paşa’nın ölmesini umuyorum. Idris ile ilgili aklıma bir şey geldi. Karakuzularin arkasındaki kişi -bir ihtimal Meliha – Idris’in alıkonulma emrini vermiş olabilir mi? Idris Çukur için onu öldürdüm demişti. Meliha da Idris’i öldürmekten beter edecek yolun Çukur’a oynamak olduğunu biliyor ise Idris’ten sonra Çukurun halini, güvendiği adamlarının onu ve ailesini satışını göstermek için Idris’i alıkoymuş olabilir… Çukur ile işleri bittiğinde Çukurda eski çukurdan eser kalmayınca Idris i öldürebilir yada saliverebilirler mi acaba?
    Yani Çukur’un elden gitmesi aslında Çukur halkının hatalarından kaynaklı dediğin gibi. Kafalarına göre iş yaptılar evleri elden gidince “kurtar bizi Idris baba” . Idris Çukur için gitti. Çukur ise bu hallerinin sorumlusu olarak Kocovalilari görüyor. Azcik hatayı kendilerinde arasalar ne güzel olur.
    Şimdi Kocovalilar Çukur’a gelince Meke Celasun ve diğerleri ne nasıl davranacaklar merak ediyorum.
    Evet Sena günlerdir Yamaç’ı bulup belki de karşısına çıkmayı planlıyordu o nedenle gitmesi normaldi Cumali ile de yine de son ana kadar tamam yaşadığını öğrendim yeter mantıyı ile gurur yapar da gitmez mi acaba diye düşünmedim değil ki Cumali Alico ile konuşurken Sena gelsin şimdi.Cumali kızı Yamac’a götürsün dedim durdum. :)))

    • Gözde E.

     İdris’le ilgili teorin baya iyiymiş. Hiç aklıma alıkonulma gelmemişti. Direkt öldü ya da yaşıyor düz mantık :))

 • Ben Cumali ile (umarım rahmetli) Sultan arasında geçenleri de merak ediyordum. Umarım eften püften bişi değildir.

  • Gözde E.

   Ben de. Umarım ne olduğunu öğreniriz.

  • Buke Oguz

   Ben de merak ediyorum doğrusu. Annenin telefonlarına çıkmaması için ciddi bir sebebinin olması lazım sanki

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Cumali karakteri sevildi ama umarım bu yüzden karakterde oynama yapmazlar. Karakter gri değil, koyu gri olmalı. Geçen sezon karakterin piskopatlığına vurgu yapılmıştı. Çocukkende böyle olduğu söylendi. Vartolu’da geçen sezon diziye başlarken siyah olarak başladı ,hikayesini öğrendikçe onun siyahlığı griye döndü. Ama Vartolu çocukken çok naifti. Gerçekten tam küçük bir prens hali vardı. Suçla tanışmasına rağmen o naifliğini koruduğunu görüyoruz. Babası ile yüzleşmesinde adının Salih’ten Saadettine geçişine kadar içindeki masumiyeti koruduğunu görmüştük. Yani Vartolu’nun özünde masumiyet vardı. Ana konu karakuzular olmadığına göre , Cumali’nin Vartolu’ya karşı intikam hissi devam etmeli. Vartolu ve Cumali arasındaki bu çatışma gerçekten olmalı. Çünükü senaryoyu izleten bu çatışma ve taraf olma durumudur. Cumali açısından Kahraman, eğer Meliha hikayesi Vartolu’ya bağlanırsa Meliha bu çatışmanın kaynağı olmalı. Belki Cumali, kardeşi olduğu için Vartolu’yu öldüremeyecektir ama Medet’le arasındaki bağı gördüğünde gözünü kırpmadan Medet’i öldürebilmeli. Bakalım bu durumda Vartolu ne yapacak, seyirci çok sevdiği bir karakterin diğer çok sevilen bir karakteri öldürdüğünde kimin tarafını tutacaktır.

  • DreamyTangerine

   Güzel tespit…

  • imzamı attım…

  • Bize tanıtılan ve hatta dile getirdiği üzere Cumali, kardeşi olduğunu bilse bile Vartolu’yu bi güzel öldürür.

 • DreamyTangerine

  Selamlar herkese!
  Neslihan ve Sevil gibi ben de bölümü beğenenlerdenim. Drama yönü ağır basan bir bölümdü aksiyona henüz başlanmamış olması kimilerini hayal kırıklığına uğratmış olsa da Çukur sakinlerinin Çukur’un “düşüşünden” sonra hayatta kalma, hayata tutunma çabalarını izlemeyi sevdim. En büyük sürpriz Aşkın-Celasun- Celasun’un annesi (andı neydi?) tarafındaydı bence. Aklın ve Celasun’un annesinin öleceğinden emindim. Ama öldürmeyen Allah (senarist) öldürmez…. Celasun’un annesi gibi bir kadın önceki hayatında belki aklının ucundan geçiremezdi Koçovalılardan kız almayı, onlara dünür olmayı. Herşey yolunda gitseydi belki ben onlarla nasıl aşık atarım nasıl dünürlük yaparım diye düşünüp el üstünde tutacaktı gelinini. Ama olmadı, olamadı. Anlıyoruz ki kanlı düğünden sonra annesinin itirazlarına rağmen Celasun yine de darmadağın olmuş Aşkın’la nikahı yapıp kızı ana evine getirmiş. Psikolojileri mahvolmuş iki kadın böylece mecburen aynı çatı altında yaşamaya başlamışlar. Akşın’ın kendi evinde gördüğü muamele ve baskıdan belki çok daha trajik bir hikaye yönü çizmiş burada Gökhan Horzum, bunu sevdim.
  Senaristimiz ikinci sezonla birlikte en büyük ters köşeyi öldü sandığımız birçok kişiyi yaşatarak yaptı bana, ben Selim, Medet ve Aşkın’ın öldüğüne yüzde yüz emrinden ve kaç kez bunu dile getirdim. Hikayeleri sağlam devam ettikten sonra ölmeleri gerekirdi nasıl olur da öldürmedi diye düşünmüyorum açıkçası. Bununla beraber Yamaç’ın aylarca ailemi katlettiler diyerek derbeder oluşunu inandırıcı kılmak için bence İdris ve Sultan ikilisinin ölmüş olması gerekir diye düşünüyorum, inşallah üçüncü bölümde bunların da cevabını alırız.

  • Gözde E.

   Selam Şölen. Ben de bölümü beğenenlerdenim. Sadece Dilan’ın oyunculuğunu eskisinden biraz zayıf buldum o kadar 🙂 Senin gibi ben de Selim, Medet, Akşın ve anne kesin ölmüştür diyordum. Celasun’un annesinin adı Hatice. Ben de Celasun-Akşın-Hatice bölümündeki hikayeyi beğendim gerçekten de trajik bir hikaye olmuş onlarınki. Ben de İdris Sultan ölmüştür diyenlerdenim, en azından biri yüzde yüz ölmüştür.

   • SuperBirne

    Bence bu kadar emin konusma, öldü dediklerimizin hepsi birer birer hortluyor :-))))

    • Gözde E.

     Sorma ya, senarist kimseye kıyamamış!!

     • SuperBirne

      Sanirim bu isten rahatsiz olmayan bir benim 😂 Zira ben de kimseye kiyamamistim 🤣 Sultan, Karaca, Nedret ve Ayse disinda 🙄 Bir sey diyecegim: Cemil de yasiyor mudur? 🙄🤔😂😂

     • Ayla

      Kusura bakma oha diyecegim,Cemil Metin tarafindan parcalara ayrilip o bavula anca sigdirildi hatirlatirim.

     • SuperBirne

      Saka yapiyorum, Ayla!

     • Ayla

      :)))))) ya ben herseyi ciddiye aliyorum

     • Gözde E.

      O huy bende de var ya, kurtulmamız lazım.

     • Gözde E.

      Niye kıyamıyorsun ya? Çok kalabalıktı hikaye biraz ferahlık şart.

     • SuperBirne

      Hepsini ayri ayri sevdigimden 🤷🏻‍♀️ Sevmediklerime zaten kiydim 😇😎😂 daha önce de dedim, benden senarist olmamissa bir sebebi oldugu icinmis 😂 hepsine istediklerini verip mutlu mesut yasatirdim 😇😂

     • Buke Oguz

      Valla ben Cumali hastabakıcı sahnesinde telefondaki fotoğraf Emrah’ in çıkacak hayıflanmadım değil 🤣🤣🤣 Neyse ki zehirli portakal suyu kurşunlardan etkili oldu da Emrah’a bye bye dedik.
      K lar o kadar taradılar evi de bir Emrah kadar olamadılar. Adam çat diye alnından vurdu indirdi Nazımı. Bunlar ise yüze göze dalak böbreğe falan çalışmışlar 😂😂

     • Puzzle mi bu 💕

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Bize geçen sezon öyle bir final verdiler ki yeni bölümler benim beklentimi karşılamıyor. Örneğin ben Yamac’ı daha bitik beklerken gerçekten sadece karım karım diyor. Aslnda Yamaç’a kızmakta haksızlık, kimin öldüğü belli olmasın diye olması gereken tepkiler verilmiyor. Vartolu sezon finalinde çok bitik durumdaydı ama şu an yaşadığı olaylar onu oraya getirecek cinsten değil. Medet hayatta, saadet’inde hayatta olduğunu biliyor. Ailenin kayıpları ile de ilgili tepkilerini görmedik. Bu yüzden ben hikayenin gidişatından memnum değilim.

   • DreamyTangerine

    Saadet’in hayatta olduğunu biliyor ama ona ulaşamıyor hatta Koçovalı malikanesinde tutulup tutulmadığından bile emin değil, Medet’in nasıl olup da sağ kaldığı ve neden canı pahasına koruduğu Vartolu ağasından ayrı düştüğü şu an için izaha muhtaç elbette. Vartolu’yu önceden hayatta tutan şey intikam motivasyonu idi, bu motivasyon zaman içinde yavaş yavaş anlamını yitirip söndürünce Vartolu amaçsız kaldı diye kızanlar bile olmuştu. Derken sevdiği kadınla yepyeni bir hayata başlayıp bir aile kurmaya çalıştığında yine her şeyi elinden alındı ve kimsesiz kaldı. Daha önce hiçbirşeyden korkusu olmayan adam şimdi çok korkuyor ve bu onun tanıdığı bir duygu da değil. ailesinin nerede olduğunu bilmiyor ve onları kurtarıp kurtaramayacağından da emin değil. Üstelik artık KK’ların uyuşturucu planını da bozarak kendisini saklamak yani bir nevi yok olmak zorunda. Tüm bunlar bana göre Salih’in bitik olması için yeterli sebepler. Geriye sadece İdris’in muhtemel ölümü karşısında yaşayacağı çöküntü kalıyor onu da senin dediğin gibi şimdilik sakladıkları için görememiş olabiliriz.

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Yazdıkların bana yeterli gelmiyor. Bitik durumda olması için bence yeterli değil. Yeni birşeylerin olması lazım. O kısım eksik kalmış. Hem Vartolu için, hem de Yamaç için.

     • Ayla

      Sana katiliyorum banada yeterli gelmiyor. Vartolu nun sezon finalinde gördügünüz bitik hali icin ya Saadet in yada bebeginin ölmüs olmasi gerekiyor.
      Yamac in bitik hali icinde anne babasinin ölmüs olmasi gerekiyor. Haftaya ikiside sag salim karsimiza cikarlarsa olmadi senarist diyecegim yine. Özge Idris in yasadigini yazmis aldigi bir bilgiye dayanarak.

     • idris – meliha aksında gidecek yol var ama bakalım onun ölümsüzlüğü mantık çerçevesinde açıklanabilecek mi?

     • Gözde E.

      Paşa önüne geçti İdris’i korudu öldü gibi bir şey olabilir mi?

     • hmm bilemedim… Adamlar taradı yahu

     • Gözde E.

      Taradı da Emmi sağ salim ayakta. Henüz herhangi bir yerinde sorun da görünmüyor.

     • SuperBirne

      Dur bakalim, hele bir ayaga kalksin, agzini acsin… 😜😂 Ama saka bir yana, Neslihan’in da yazdigi gibi, Cukur’da yeni bir defter acildi ve yeni bir hikaye izliyoruz. Belki de yeni sezonu bir bakima sezon finalinden bagimsiz düsünmek gerekiyor; nedenine, nasila takilmadan yapilan yeni bir baslangic… En iyisi katliam hic olmamis gibi davranmak :-))) Katliam olmadi, siz bir kabus gördünüz :-)))

     • İyiymiş bu :)) Gerçi ben söylenmeyi seviyordum

     • SuperBirne

      🤣🤣 Ben seni engellemeyim, sen yine de söylen :-)))

     • Gözde E.

      Ben de söylenmek istiyorum, en az yarısı ölmüş olmalıydı :))

     • SuperBirne

      Bence dügünde bulunanlarin yarisi ölmüstür zaten; ama ölmesini beklediklerimiz degil 😂

     • Gözde E.

      Akşın ve Hatice ölür dediydim yaşıyor çıktılar. Nedret Acar Celasun kardeşler Muhittin’i tutturdum.

     • Buke Oguz

      Ben de Akşın kesin ölür demiştim.

     • Gözde E.

      Celasun’un Karaca’yla hikayesi devam eder diye düşünüyordum. Ama Akşın’la devam ettiğine göre Karaca ölmüş olabilir.

     • Buke Oguz

      Ben de bir ihtimal Karaca ve Ayşe öldü diyorum ya haftaya onlar da hayatta olur şimdi :))))

     • Gözde E.

      Ama onların ölümü Selim’in düzelmesinde etkili olmuş olabilir teorim de var :))

     • Buke Oguz

      Aynı fikirdeyim. :))

     • Buke Oguz

      Aynen öyle.😂

     • Ayla

      Senin söylenmeni ben ciddiye almiyorum koyu cukurcu seni:))

     • Gözde E.

      Koyuyum doğru 🙂

     • Buke Oguz

      Düğünde 15 kişi falan vardı. Demek ki şimdiden yarıya yakini ölmüş oluyor :))) Karaca Ayşe ve Sultan da ölürse yarıyı bulduk iste.😉

     • Ayla

      Bende ve kendimi kandiramiyacagim bu katliam olmamis gibi ve bende söylenmeye devam edicegim:))

     • SuperBirne

      Vartolu’nun bitikligi üzerine düsünmedim; ama Yamac’inki anlayabiliyorum ve bana yeterli geliyor. Ailemi katlettiler derken bence (sadece) Sultan’dan ve Idris’ten bahsetmiyor, genis aile Cukur’dan bahsediyor. Son bölümde de söyledigi gibi Cukur’un dagilmasindan ve bu hale gelmesinden kendini sorumlu tutuyor. “Ben koruyamadim Cukur’u, yapamadim” gibisinden de bir seyler söylemisti. Bir de Sena’yla yasadiklari vs…

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Sorun şurda. Sezon finali ile bu sezon ilk bölümleri izlediğimizde psikolojiler çok farklı. Hem Vartolu’nun , hem Yamaç’ın. O bakımdan farklı bir şeylerin olmasını bekliyorum.

     • SuperBirne

      Dur bakalim, henüz sadece iki bölüm izledik. Belki ilerleyen bölümlerde beklentilerinize karsilik verecek gelismeler olur.

     • Buke Oguz

      Yani o düğünde olan herkesi aileden biri olarak görüyor Yamaç bu doğru. Hem onlara geç kaldığı için, hem de Çukur’u kaybettiği için kendini suçluyor. Sena’nin yaşadıklarından da kendini sorumlu tuttuğu için Senayi bulmak dışında her şeyden vazgeçmiş. Çukuru korumak için Sena ile gitmemişti Çukuru bırakmamıştı zamanında. Gitse Sena ile bu duruma gelmeyeceklerdi. Çukur olmasa Sena’nin neler yaşadığı ile daha yakından ilgilenecekti. Böyle düşünüyor olabilir Yamaç. Vazgecmisligi, bitikligi hem ölenler, hem Çukur hem de Sena’dan dolayı.

    • Üstelik artık KK’ların uyuşturucu planını da bozarak… Bu konu havada… Projeye bak: Vartolu’nun iş öğrettiği adamı Vartolu ile birlikte sevkiyata gönder sonra sevkiyat dönüşü Vartololu ile birlikte tara!!!… Teknik olarak adamın başka araba ile dönmesi gerekiyırdu. Yahu taranan arabadan birinin ölü birinin yara almadan çıkması ne mümkün?

     • Buke Oguz

      Uyuşturucu planının bozulduğuna dikkat etmemişim ben. Mallar sorunsuz olarak teslim edildi. Zaten KK ların amacı oydu. Vartolu ile işleri bitince O’nun ölüm emrini verdiler. Ben olayı bu şekilde anladım.

     • Gözde E.

      Tekrardan uyuşturu işine neden devam etmeyi düşünmesinler ki ellerindeki adamlar becerebiliyorsa? İyi para getiren bir iş bu.

     • Buke Oguz

      Başka planları var demek ki. Ama ne bu planlar çözemedik. Uyusturudan silahtan anlamıyorlar. Neyden anlıyorlar acaba

     • Gözde E.

      Dövüşmek.

   • Bir sezon her yol ‘Vartolu bir yolunu bulur’a çıkarken sezon finalindeki hali için çok dramatik bir şey olması lazım!…

   • Buke Oguz

    Vartolu muhtemelen O’nu bitik hale getirecek olayları bu bölüm yaşayacak. Medet ve Saadet hayatta şu an. Medet’in yerini biliyor ama Saadet tehlikede. İksinden birine yada bebeğe bir şey olacak bence. Yada karısı ve bebeğini bulamanın getirdiği umutsuzluk yada onların sahte ölüm haberi belki Vartolu’yu o hale getirecek.
    Yamaç zaten ailesini kaybetmiş arada geçen zaman acıyı bitirmez tabi ama artık bununla yaşamaya alışmaya başlamış, tutunacağı bir müzik , bir de Sena’yı bulma umudu kalmış. Sena’yı bulamamak, bir de üzerine Çeto’nun tehdidi var. Yamaç’ın Sena sena demesi normal bence o yüzden.
    düğün sonrasına gidilmesi, Yamaç’ın neler yaşadığı, Vartolu’nun olanları öğrendiğinde verdiği tepkileri ben de izlemek istiyorum. Onları izlesek karakterleri davranışlarını daha iyi anlarız elbette.

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Ama onları izleyemeyeceğiz galiba. Belki medet’in hayatta kalma olaylarını izleyebiliriz.

     • Buke Oguz

      Bana da öyle geliyor maalesef. Inşallah bu defa yanıltırlar da en azından flashback ile kayıpların ardından yaşananları parca parca olsa da verirler.
      Medet ve Selim’ in hayatta nasıl kaldığını izlemek istiyorum ben de. Meke ve Celasun’un nasıl bu hale geldiğini de…

     • Gözde E.

      Meke ile Celasun aynı ekmeğin peşinde rekabetten bu hale düşmüş gibiler.

  • ukur’un “düşüşünden” sonra hayatta kalma, hayata tutunma çabalarını ben de izlemek isterim. Ama öncesini de bilmem lazım. Ne oldu da Meke Celasun bu halde diye bilmeden upuzun çete savaşları bana tat vermedi doğal olarak

   • Buke Oguz

    Aynen hala havada kalan olaylar , cevap bekleyen sorular var.

  • Buke Oguz

   Idris hayatta olabilir ama Sultan olmeli bence de. Gerçi kanlı düğün ve kahve baskınından toplamda 5 ölü ile de çıkabiliriz: Nedret, Acar, Celasun’un iki kardeşi ve Muhittin. Ki bunlardan sadece Nedret ve Acar resmi olarak aileden. O nedenle bunlara ek olarak en azından Ayşe Karaca kesin ve büyük ihtimal Sultan ölmeli diyorum. Paşa ölse fena olmaz. Idris yaşıyor diye du düşünüyorum.
   Aksın Emmi ve Medete ben de kesin öldü gözüyle bakmıştım. Selim için bir ihtimal yaşıyor olabilir mi diye düşünmustum. Sessiz sedasız kimse ile yüzleşmeden hesaplamadan gidişi bana eksik gelmişti. Emmi’nin hayatta olmasına sevindim.
   Aksın Celasun sahnelerini beğendim ve üzüldüm ikisi hatta anne ile birlikte üçü için. Ama Aksın için daha fazla.

 • pride&prejudice

  ben memnunum bu bolumden beklentim bu sekildeydi bundan sonra baslayacak hareketlenme kademe kademe ilerliyor

  • Uc silahşörler 💕

 • Ayla

  FRAGMAN BOMBA:)) Asliiii ne diyorsun,bol aksiyonlu olacak. Yamac Vartolu ya gidip cukur u alicagim sende bana yardim ediceksin diyor. Mahsun Ceto ya yine kafa sallayip bu iş bende diyor ama beni inandiramadi bu adam. Yamac a yardim ederse hic sasirmiyacagim:)) Ama Yamac in Vartolu ya gidip yardim istedigi sahne son sahneyse yandin sen HORZUMMM

  • Onu vartolu’ya mi diyor? 🤔 bolum finali= sezon finali değil diyorsun? Acikcasi bana oyle gelmiyor.

   • Ayla

    Peki Yamac kime diyor o lafi? Vartolu ya gittigi sahnenin bölümün son sahnesi olmasini istemiyorum.

    • Bana buluşma son sahne onu dediği de Kemal / Celasun vb. ikincil bir kişi gibi geldi…

  • 🤣 yamac yardım mi daha neler

 • Gözde E.

  Bu defa seyretmeyeceğim tabii ki 🙂

  https://twitter.com/cukurdizi/status/1044916610836975616

  • Özge

   Allah Allah niye bu kadar erken yayınlıyorlar

   • Çarşamba iyidir. <3

    • Özge

     En azından 1 gün daha geziniyordum buralarda, benim için kötü oldu:)

     • Gözde E.

      Fragman yazan kısımdan uzak dur ve gez ☺

     • Özge

      Öyle yapacağım artık:)

     • Ayla

      Ben cogunuzu mutlu edecek kararlar aldim bundan sonra fragman hakkinda tek bir cümle yazmiyacagim. Cünki sitede fragmani konusacak adam kalmamis,yüzde 98 i zaten anti fragmanci:))

     • Gözde E.

      Ben de anlamadım geçen bölüm de bu bölüm de fragman hakkında pek konuşulmamasını valla 🙂

     • Ayla

      Korkmuslar,site sahibinin bana fragman hakkinda cevaplari bile üstü kapali,politik:)

     • Admin yorumlara uğrayabiliyor mu ki uzun uzun yazsın ^^

     • geçen bölümki fragman güzel değildi ki

     • Gözde E.

      1. iyiydi sanki

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     asl sana mail gönderdim bakabildin mi

     • bana mı? Bi dakika?

     • aaa gördüm. Süper.

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      beğendin mi?

   • Gözde E.

    Valla ben de merak ettim. Acaba bölüme tepkiler çok olduğu için mi?

    • Ayla

     Ahh benim disinda tepkiler olmus mu? Ha Asli da begenmemisti.

     • Gözde E.

      Özge de beğenmemiş. Genel olarak Vartolu fc tepkiliydi zaten.

    • Özge

     Belki de. Hiçbir olay olmuyor izlemeyeceğim artık diyenlerin sayısı fazla. Reyting kaybetmemek için yapmış olabilirler.

     • Gözde E.

      Ya hemen üçü birleşsin de aksiyon başlasın istiyorlar ama hemen de olmaz ki anlatacak bir sürü şey var.

     • Özge

      Bölüm sonuna kalmasın,sonlara doğru arada birkaç diyalog olsun da aksiyon olmasa da olur:) 1 hafta daha sabredemeyeceğim 😃

     • Gözde E.

      Ben sabırlı insanım 3 ay bekledim 1 hafta daha beklerim.

     • Özge

      🙂 yine de bu bölüm görebilsek fena olmazdı. Zaten Salihi bulma,arama derken 2 saati geçirirler. Biraz da reytingler azalmasın kaygısını taşıdıkları için olaylar hızlı gelişti. Bence de arada doldurulması gereken boşluklar, anlatılması gereken konular vardı,sorularımıza doğru düzgün cevaplar bile alamadık daha.

   • Ayla

    Selam Özge
    GÜLPERI yeni bölüm icin birseyler yazmassam catlarim,Gözde sende katil.
    Birkere reytingden dolayi uzun ömürlü olmayacagi belli,iyikide öyle olur cünkü habire Gülperi ye ve o iki ergen salagina bol bol küfür ediyorum:(
    Daha önce deginmedim ama Nurgül Yesilcay cok kötü performans gösteriyor ehh birde dizide ki karekterin ezikligi valla hic cekilmiyor.
    Anlamadigim neden iki ergeni karsisina alip oturup konusmuyor hapise girmesinin altinda ki nedeni söylemiyor? Ikincisi inek yalamis sacli Hasan cok yakinda 18 yasinda olacak aptalda degil,hic mi sorgulamiyor annem amcami neden bicakladi?
    Birde bunlar nasil ikiz yahu,karekter tanimini okumasam asla anlamazdim,Hasan görüyor ikizi aglamis cok üzgün neyin var diye sormuyor. Cocuk kizkardesine karsida duvar örmüs. Birde bu nasil bir kafa annesinin evine uyusturucu yerlestiriyor ve annesi duyacagi sekilde telefon edip ihbar ediyor ?

    Bedriye ise baska bir manyak Ali ye kendisini almasini söyleyen ona torununu teslim eden dedesi. Hatirlasa ya öz annesi arabanin arkasindan gitmemesi icin kostu durdu. Ali tarafindan tecavüze ugramasinin Ali den sonra tek suclusu dedesi ama annesine sen suclusun diyor. Bedriye gibi evladi düsmanima bile istemem ama tecavüzü tabiiki hak etmiyordu.Ali den kurtulmak istiyorsa basina gelenleri annesine anlatmali annesi kesinlikle bu durumda olsa bile evlenmesini istemez. Ama dedenin haberi olsa NAMUS yüzünden aninda evlendirir. Bu arada Türkiye de kolay mi böyle nikah memuruna bildir aksama bize gel nikah kiyacaksin yani bu kadar kolay mi nikahlanmak? Gülperi ve Ejder icin iyi ki kiyilmayan nikahi icin diyorum.
    Bedriye olacagi belli kesin hamile kalir o sekilde annesine acilir,off sakin öyle birsey olmasin.
    Dizide Hasan a yazilacak baska kiz yok Artemis i yazmislar:))) Biri günes biri ay,yok biri gündüz biri gece gibi iki insan.

    Gülperi neyine güvenip hangi ekonomik gücüne güvenip üc cocugu yanina aliyor ? Haliyle biraz mantik istiyor insan haftaya okul baslayacakmis ehh dedeleri kiyafetlerinden tut herseylerine el koydu. Ufakligin dizide yasi kac bilmiyorum abi abla okula giderken o sabahtan aksama kadar anneyi evde tek basina mi bekliyecek?
    Gülperi sansliydi bu sefer apartmandan kovulmadi ama sokakta kalmalari an meselesi .
    Avukat Kadir deli gibi bunlara yardim etmeye calisiyor,Gülperi den avukatlik ücretini vermekte acele etmemesini söylüyor gayet mantikli birsekilde bizimki neyine güvenip gurur yapiyor?
    Dizinin tutulmamasinin en büyük nedeni Gülperi nin pasif,ezik biri olmasi ve bu iki ergenin annelerine karsi anlamsiz nefretleri…

    • Gözde E.

     Geldim :))

     Valla ben de dün tekrarından diziyi seyrederken sinir krizleri geçirip durdum ekran başında. Bu kadar kötülük, bu kadar kötü insan beni boğuyor. Reytingler ve ekran ömrü konusunda kesin konuşamam ama risk altında olduğunu düşünüyorum. Kızım’ın da cuma yükseleceğini biliyordum ve çok memnunum. Cuma akşamı için ideal bir diziydi benim için komedi ve dram bir arada.
     Gülperi’ye dönersek; Nurgül Yeşilçay’ın bundan evvelki 3 ya da 4 işini de seyrettim ve kesinlikle performansı bence de düşük burada o işlere göre. Gülperi hani güçlü karakterdi? Valla bence de ezik ve bu sevimsiz geliyor bana da…
     Hasan olayın duyduğu şekline inanıyor, insanlar annesinin namusu hakkında konuşuyormuş ve bir de bizi arayıp sormadı diyor. Bedriye de bizi arayıp sormadı, sevmiyor diye düşman olmuş. Can’ın kararsız tavırlarının sebebi de arayıo sormaması gibi. Özetle çocukların bu tavrının gerekçesini anlıyorum ama yine de fazla geliyor bana. Dede de işini iyi biliyor hemen yollu olmuş deyip kandırdı Hasan’ı ve o salak Ejder’i. Gülperi’nin çocukları karşısına alıp iftiraya uğradığını anlatmaması bence de mantıksız. Ama o zaman konu nasıl yürüyecek değil mi? :))) Hayır, anlatsın ama yine inanmasınlar ben olsam öyle yazardım.
     Kesinlikle kardeşler arasında iletişim kopukluğu var senin de dediğin gibi. Valla duyacağı şekilde ihbar etmesini ben de anlayamadım. Acaba bizi dedeme yolla, ben de uyuşturucuyu evden çıkartayım diye şantaj mı yapacak? Yoksa bile bile canını mı acıtmak maksadı? Aklıma bu iki ihtimal geldi.
     Bedriye’ye ben de çok üzüldüm… :(( Umarım hamile kalmaz ve Ali’den kurtulabilir. Pislik ya hala peşinde dolanıyor kızın.
     Gülperi ile Ejder’e yıldırım nikahı kıyacaklardı çok şükür Kadir engel oldu. Peki Kadir Eyüp’ün ölümüyle ilgili gerçeği niye burda kullanmak yerine çocuklara ve Gülperi’ye söylemiyor. Bırak dedelerine düşman olsunlar işte.
     Hasan’la Artemis tesadüfen karşılaştılar ve ben çok zıt bu çifti sevdim. Ekranda sevimli göründüler gözüme. Belki Artemis Hasan’ın normalleşmesinde faydalı olur.
     Ufaklık 7 yaşında 1. sınıfa gidiyor. Belki de 2. Baya kitapları okuyor baksana.
     Gülperi Kadir’in o densiz kardeşinin laflarına bozuldu yeniden karşılaştınız ama Kadir evli falan. Karısı da çok gıcık bir tip ya. Hiç sevmedim. Oyunculuğu da vasat… Gülperi parayı iyi ki verdi yoksa Hasan o parayı iç ederdi :)))

     • Ayla

      Evet senin dedigin dogru Gülperi Inanmasalar bile cocuklariyla konusmaliydi. Ikincisi Can a annesi senin mektuplarini okudum ezberledim derken NEDEN sende benim mektuplarimi okudun mu sana ulasti mi demiyor? Mantiksizligin en önde gideni. Hele Kadir in dedenin gercek yüzünü aciklamamasi saklamasi o kadar sacma ki…
      Şehma yi oynayan oyuncunun performansi berbat gercekten valla belli on yildir ara verdigi. Ama kadini anlayabiliyorum ve tam kizamiyorum cünkü Kadir de cok defolu biri benim gözümde…

      Kizim dizisi bakmiyorum ama reytingde ataga gecmis,totalda Istanbullu gelin i 8 ci siralara itmis. IG bu sezon bana ayni keyifi vermiyor ve ben böyle olacagini hissetmistim zaten. Nefes nefese final karari almis iyiki bakmayi biraktim. O erkek oyuncunun dizilerini bundan sonra izlememe karari aldim donuk bakisli adam:(

     • Gözde E.

      Doğru Can’a kendi mektuplarından hiç bahsetmedi. Acaba evde birilerinin engellediğini tahmin etti de onları kötülemek mi istemedi çocuğa? Malum Gülperi ezik, iyi niyetli ya. :))
      Şeyma’yı ben de anlıyorum ama durumdan dolayı yoksa oyuncudan duygu alamıyorum ne yazık ki…
      İG’den keyif alamıyorsun demek… Halbuki ilk tanıtımlardan baya iyi bir sezon beklentisi vardı. Benim bile merakımı cezbetmişti. Nefes Nefese’yi ben de 2 bölümdür seyretmiyorum, öncesinde de seyrediyordum ama tam anlamıyla keyif alamadan. Evet Şükrü hoş biri ama bakışlar… 🙁

    • Özge

     Selam Ayla. Kelimesi kelimesine katılıyorum sana. Nurgül Yeşilçay’ın oyunculuğunu ben de beğenemedim malesef. Çocukların annelerini suçlamalarının nedeni de amcalarına saldırmaları ve diğer şeylerden ziyade hapisten çıktıktan sonra İstanbula gidip hiç arayıp sormamasıymış. Bedriyenin ağlayıp senin yüzünden demesinin nedeni gezip tozup onları hiç düşünmemesiymiş güya. Bir anne gibi düzgün bir diyalog kurmamasına ben de sinir oldum.Yani siz 18 yıldır birbirinizi görmüyor değilsiniz ki,nedir bu yabancılık? ” Ben hapisten çıkıp yanınıza geldim,ama dedeniz beni zorla istanbula gönderdi,darp etti” demek bu kadar mı zor? Sadiş bile bu kadar ezik değil😒
     Evlat da evlat değil düşman ve bugüne kadar izlediğim en duygusuz acımasız evlatlarda ilk sıradalar. İzlerken orayı kaçırdım, Hasan annesine or…. gibi bir şey dedi galiba? Dizi devam eder mi bilmiyorum ama annesine böyle iğrenç kelimeler kurup ,hapse girsin diye bu kadar uğraşan birinin 20 bölüm sonra “affet beni anne” diye ağlayıp sızlanmalarını görmek istemiyorum. Bu saatten sonra ağzıyla kuş tutsa faydasız benim ve birçok izleyicinin gözünde. Bedriyeye gelince,tabi ki küçük bir kızın tecavüze uğraması,üstüne tehdit edilmesi,mecbursun denilmesi görmediğimiz duymadığımız bir olay değil.Daha dün 14 yaşındaki bir kızı kurtardılar. Bedriye en başından anne sözü dinleseydi başına kötü bir şey gelmeyecekti.Gülperi sorduğunda anlatabilirdi,cevval bir kız zaten,tehdite gö yumacak bir karakter değildi. Şimdi konağa sultan olsun bakalım. Daha ilk anda hamile kalıp sonunda evlenirler diye tahmin etmiştim,uzarsa konu böyle devam edecektir. Nikah memurunun hemen gelmesine de takılmadım,malum nüfuslu bir aile,bütün Antep elinin altında Yakup’un. Tek sevindirici gelişme gülperinin Ejderle evlenmemesiydi.Ejder her sevdiğini! elde edemeyen erkek gibi ya benimsin ya da dünyayı sana dar ederim moduna geçti.Can dışında izlenmeyecek değer tek bir karakter yok,devam ederse izlerim ama çok keyifle olacağını sanmıyorum.

    • Ben yarısında kapattım 🙂 Ve artık Cuma günüm de dizi yok. ^^

     • Ayla

      Dogru bir karar vermissin,valla bakilacak gibi degil.

     • Pof minnoş blogumda kategori bile açmıştım

     • Gözde E.

      Hepimizin beklentilerini boşa çıkaran bir iş oldu maalesef…

     • Gözde E.

      Kızım’ı seyret 🙂

   • Gözde E.

    Özge’ciğim Ayla “Gözde sen de katıl” demiş, O’nun yorumuna cevaben yazdım ben de Gülperi 3. Bölüm yorumumu O’nun yorumları ışığında.

    • Özge

     Nereye yazdın canım, görünmüyor ben de

     • Gözde E.

      Ayla’nın Gülperi yorumunun altına yazdım

  • Ayla

   Izledim bomba:))))

 • Gözde E.

  Bunu görünce ya İdris’le Sultan ikisi de öldüler diye düşündüm ya da henüz durumları belli olmadığı için afiş böyle. Sizce?

  https://twitter.com/ShowTV/status/1044901164947591169

  • Özge

   Bence onların olduğu bir afiş daha vardır. Şimdiden öğrenmeyelim diye bunu koymuşlardır sadece:)

  • ooo…. Şaşırtamaca da oabilir tabiisi

   • Özge

    Kesinlikle;)

  • Ayla

   Sultansiz bir afiş güzel olmus,tabii Sena da olmasaydi mükemmel olurdu:))

  • Buke Oguz

   Bence sasirtmacadir :))

   • Gözde E.

    Bir ben saf saf değildir diye düşünüyorum :))

 • Özge

  Öncelikle ellerine sağlık canım:) Bölümü beğenmeyenlerden biri de benim.Temposunun düşüklüğünü geçtim,neredeyse 1 saati boş sahnelerle doluydu.Sena & Deren sahneleri adeta dizi saati dolsun diye yazılmış gibiydi, acayip sıkıldım onları izlerken. Kabul bu bir geçiş bölümü, ama bölüm sonu 3’lü buluşmayı görmeyi hayal eden bizler için “yine haftaya kaldı” hayal kırıklığı ve sitemleriyle geçti haliyle😒
  Kuzulardan Mahsun beklenmedik bir iyilik yaparak Kahraman bebeği annesine verdi ve hepimizi sorular içinde bıraktı. Mahsun da aslında çukurun ,yetim büyüyen çocuklarından biri mi? Bana kalırsa öyle. Gri taraflarınin olmasinı da ayrıca sevdim,kim bilir, ileride Koçovalıların yanında bile olabilir.
  Çeto henüz dile getirmese de Cumalinin öldürdüğü (11 sene önceki) adamlar Karakuzular ile bağlantılı. Çukur 35.bölüm yazısında “Cumalinin geçmişte Karakuzularla yaşadığı olay Yamaç’ı şoke ederken” yazıyordu,bu da bir bağlantı olduğunu açiklıyor zaten. Mahsun kafamızı kurcalayan başka bir soruya da açiklık getirdi. Yamaç’tan konuşurlarken “yanlış yaptın ,öldürecektik onu” dediğinde Çeto “biz bir söz verdik Mahsun “dedi. Kime söz verdi? Emir aldığı,onun da üstünde bir adama? Sadece yurt bulma amacı ile Çukuru alma istekleri fazlasıyla komik ve saçmaydı zaten.
  Çukurun çocuklarını başka köşelere savrulmuş olarak gördüğümde şaşırdım mı evet,aynı zamanda geldikleri hale üzüldüm,azıcık . İdris “evlatları” Ferdi,Salim ve Ecevit’i karşı saflarda görse ne yapardı acaba? bunlara bir temiz sopa çekse hak ediyorlar der,susarım kesin:)
  Meke ve Celasun 3 ayda nasıl düşman olmuş,ilginç gerçekten.
  Akşın ve Haticenin de yaşadığını görmek benim için de hayal kırıklığı oldu. “hayda herkes yaşıyor,kim kaldı geriye dedim,sezon finalinde de tahmin etmiştik,Horzum buna cesaret edemez diye.Bizi haklı çıkardı😒 Artık Red Wedding dememizin de bir anlamı kalmadı.
  Emminin yaşamasına sevindim, kulislerden diyduk ki İdris de yaşıyor. Medet için ise buruk bir sevinç. Vartolu abisi onu bırakıp hittiği için yıkılmış bir haldeyken Celasunla karşılaştığında ikisinin de gözleri dolu dolu oldu,tabi ki benim de😪 Celasunun Medete emanet ettiği Akşınımız var bir de. zavallı kız,Sultandan çektiği yetmedi bir de cadaloz kaynanası çıktı. Bakalım,akşın&medet arasında Kahramanın adının geçtiği bir konuşma yaşanacak mı? Merak ediyorum.
  Benim gini düşünüyor musunuz bilmiyorum, Yamaç & Sena buluşması bir Celasun&Akşın, Cumali&Yamaç sarılması kadar etkilemedi beni. Eksik bir şeyler vardım Senin de dediğin gibi Aslı, donukluk kaldığı yerden devam ediyor.
  Bölümün yıldızları Efe ve Metine selam olsun✋ Metinin göstermelik de olsa Karakuzulara biat etmeyeceğini tahmin etmiştim,Idrisin has adamı olduğunu ne de güzel gösterdi😍👏
  Ben Cumalinin “,aileni katlettiler,dövmen nerde? ” nutku ile Yamaç yavaş yavaş toparlanır mı acaba diye düşünürken Yamaçı kendine getiren Efe oldu. Ve aylar önce kardeşi uyuşturucu aldı diye Vartolunun evini basan sözde ‘Çukurun adamı’ abisi Ahmet’in kurşunuyla hayata gözlerini yumdu.😪
  Ve her dizinin olmazsa olmazı saplantılı aşığımız hayırlı olsun,bir bu eksikti😃 Yalnız Mahsunun senadan şeker istemesi bana Sultan’dan kabartma tozu isteyen Vartoluyu hatırlattı,benzer yönlerinin olmasını sevdim:) Kemalin dönüşü güzeldi ama bir tedavi sonucu iyileşseydi daha mantıklı olmaz mıydı? Yeşilçamda araba çarpmasiyla aniden gözleri görmeye başlayan adamlar gibi mucizevi bir şekilde iyileşti.😆 Yok daha da saçma şeyler görmem dediğim her bölümde şaşırtıyor beni Horzum:) Ve önizlemde Yamaç’ın Cumaliyi nasıl Salihle birleşmeye ikna ettiğini de görmüş olduk:) Yamaç’ın ” ya senle ya sensiz Çukuru alacağım” resti, Cumaliyi kendine getirmiş olmalı.Yamaç’a gurur duyarak bakması ,hak vermesi, akabinde Salihle birlikte olmayı kabul etmesi şeklinde gelişecek olaylar anlaşılan. Umarım büyük buluşma yine bölüm sonuna kalmaz, büyük isyan çıkar aksi halde.
  Yorumlarda görüşmek üzere:)

  • Özge hoş geldin. Yalnız ön izleme de nasıl da gülerek izliyor Cumali Yamaç’ı ….

   • Özge

    Hoşbuldum. Aynen fark ettim , gurur duyuyor ve hoşuna gitti kardeşinin ona atarlanması. Işte benim kardeşim der gibi gülüyordu:)

  • SuperBirne

   Sena, Cumali’nin arkasinda belirince icimin yaglari eridi, gözlerimden kalpler fiskirdi; fakat sahnenin devami benim icin de biraz hayal kirikligi oldu. Daha chok dram bekliyordum sanirim :-)) “Sen bilirsin; gelirsen gel, gidersen git” gibi bir sey oldu. 😕

   • Özge

    Evet bir an ben de umutlandım. Yapacak bir şey yok,kız oynayamıyor😃 Kabullenip katlanmak zorundayız😒

    • Gözde E.

     Bölümde en iyi oynadığı sahne orasıydı :)))

     • Özge

      İroni mi yaptın,gerçekten mi öyle düşünüyorsun😊

     • Gözde E.

      Gerçekten böyle düşünüyorum. Galiba o minnak gözyaşlarından etkilendim.

     • Özge

      Yamaçla ilk göz göze geldiğinde bir gözleri.m parladı ya,güzel bir oyunculuk bekledim işte o zaman. Aslında sahnenin senaryosu iyi yazılmıştı. 6 ay sonra ilk defa gördüler birbirlerini, hafif bir çekingenlik olması gerekiyordu .Ama bir eksiklik hissetmemek imkansızdı,keşke böyle düşünmeseydik

     • SuperBirne

      Bence de oyunculugu fena degildi orada; ama sanki sahnenin devami gelmedi gibi. 😕 Biraz gecistirilmis gibiydi.

     • Gözde E.

      Diyaloglardan sanki.

     • SuperBirne

      Simdi tekrar düsününce de söyle bir durum var: Birbirinden koparilmis iki insan, birkac ay sonra tekrar bir araya geliyor. Hemen konusulacak bir sey olmamasi da normal gibi. Bilemedim ki simdi; ama yukarida da yazdigim gibi eksik bir seyler vardi. Salya sümük aglayip birbirlerine sarilsinlar istedim heralde 😂

     • Gözde E.

      Valla ben de istedim daha fazla gözyaşı, sarılma.

     • Ben istemedim…

     • Buke Oguz

      Aynen olsa fena olmazdı tabi ki..

     • Ayla

      Birbirlerinden koparilmis iki insan yoktu,Sena kendi iradesiyle cok “sevdigi” adamdan uzak durmus. Cumali onu getirdiginde Yamac a kizginligini bir kenara birakti hatta bitirdi cünkü cok özlemisti sevdicegini. Gözünde yaslarla Yamac a kosmasini gözlerinden süzülen yaslarla Yamac in yüzünü oksayip sarilmasini isterdim…

     • Gözde E.

      Bu da senaristin hatası (kızgın emoji)

     • Ayla

      Iste ben olsam öyle yazardim ama Dilan eminim ki oynayamazdi,yani tatmin edici oynayamazdi. Özge yazmis galiba Aras in yaninda,karsisinda en az onun kadar iyi bir kadin oyuncu ariyor gözler ,cok dogru..

     • SuperBirne

      Birbirinden koparilmis derken; Emrah’in iki tarafa oynadigi oyunlarla onlarini kandirmasini ve Sena’yi izini kaybettirerek oradan kacirmasini kastettim. Bir de Sena’nin gercekleri bilmemesi ve olanlardan Yamac’i sorumlu tuttugu icin ondan uzak durmasi var. Vartolu Sena’ya gercekleri anlatmasa hala Yamac’tan bilecekti basina gelenleri.

     • Herşeyin suçlusu Yamaç zaten. Neymiş? Hasta değilim demiş ama Yamaç inanmamış!.

     • Gözde E.

      Suçu en yakınındakine atma psikolojisi…

     • SuperBirne

      En chok bozuldugum, güya ona chok cektirdigi abisine inanmasi oldu 😒

     • Ben bu sahneden senin istediğin gibi bir sahne beklemiyordum. Sena’nın sözleri bunun imkansızlığının kanıtı idi.

     • Ayla

      Orasida dogru. Asli farkindasin degil mi bu bölüm Sena cilara bile Dilan in oyunculugu batti. Bana Saadet te batiyor ama kücük Kahraman elinden alininca sesli tepki veremesini dilini yutmus bu ya yordum. Sessiz bir Saadet izlerim,hic fena olmaz:))

     • Buke Oguz

      Ya sonuçta kötü ayrıldılar. Yamaç Sena’nin yaşadıklarından kendini sorumlu tuttuğu için çekingen ve tutuk kıza istese de gidip satılamaz , Sena Yamac’a kızgın ve kırgın olduğu için koşup boynuna sarılamıyor. Tamam başına gelenlerin ağabeyi yüzünden olduğunu öğrendi ama sonuçta bebeğini kaybetti. Bir anda yaşadıklarını unutamıyor.Ama artık bebeğini kaybetmesinin sebebinin Yamaç olmadığını biliyor en azından. Habersiz psikologa giden, ısimsiz reçetesiz hap kullanan kendiydi yani sonuçta. Yamaç vermedi ki o hapları.
      Ama tabi ki daha çok göz yaşı, birbirlerine sarılma, en azından Yamaç’ın sarıldığı Sena’nin önce tereddüt edip sonra kendini bırakıp Yamac’a sarıldığı bir ilk kavuşma sahnesini tercih ederdim ama senarist böyle uygun görmüş

     • ben hala bu kız ne yer ne içer cevabını alamadım… Ha bir de Baykal’ın mirası kime kaldı? Dur bunu twitterdan sorayım. ^^

     • Gözde E.

      Babası para gönderiyordur diyeceğim ama o ne kadar kazanıyordur ki?

     • SuperBirne

      Ayy bir de bizi Baykal’in mirasiyla ugrastirma 😂

    • SuperBirne

     Oyunculuguyla ilgili bir sey degildi de daha chok yazan mi yazmamis ne?! Eksik bir seyler vardi. Yoksa bence oradaki oyunculugu fena degildi. 😇

     • Özge

      İşte o eksikliğin ne olduğunu bilebilsek:)

     • SuperBirne

      Valla ben de tarif edemiyorum. Simdi Gözde’ye cevap yazarken fark ettim :-))) Büyük bir ihtimalle beklentilerimle/beklentilerimizle ilgili bir sey 🙂

     • Özge

      Evet beklentimizin fazla olmasının da etkisi var:) Aras’ın karşısında oynayacaksa aynı performansı beklemek de hakkımız bence

     • olabilir. Çok daha faklı kişilerin bu rolun altından nasıl çıkacağı aklına gelince hele…

     • Ayla

      Seni en büyük Sena fani ilan ediyorum :)) Gözde bile objektif bakabildi,Sena yi karekter olarak Dilara yi oyuncu olarak sevse bile kabullendi oyunculugu yetersizdi. Bence hep sucu senariste yüklemeyelim.
      Yazilanlari okuyorum bölümü cok begenenler koyu cukurcular:) Gecen sezondan da koyu cukurcularin pek begenmedikleri bölüm yoktu.

     • SuperBirne

      Objektif? Herkesin beklentileri farklidir. Demek ki Dilan, oynadigi Sena rolüyle benim beklentilerimi karsilayabilmis. 🤷🏻‍♀️ Bölümdeki olaylar ve akis da ayni sekilde.

     • Çok durgun!… Gerçi Fatma diye bir arkadaş var Hayat Şarkısı ve Yüksek Sosyete’de yorumlara katılan. Psikolog o detaylı bir şekilde DM’den anltmış. O ruh hali için normal diye ama…
      Direk ona yazdığımı kopyalıyorum:

      Açıkçası benzer sorunları yaşayan kişileri iyi kişilerden izleyince dilan’ın oyunculuğu batıyor. Onun için üzülmem gerek. üzülüyor muyum? hayır. Sen de hayat şarkısı izledin. Hatırla Burcu Biricik’in Kerim’den ilk ayrıldığında Melek’in evindeki sahnelerini? Yapan nasıl yapıyor… Ama kendi yaş grubunun en kötüsü diyemem… Geliştiriyor kendini… Ama aynı bakışlar, aynı burnu titretmeler… Kendi haliyle kalınca da aynı, arkadasi ile konusurken de aynı yamacla konusurken de aynı bu nedenle donuk diyorum..Mesela nicole kidman’ın bir filmi vardır. Rastlarsan izle. Mutlulğun Peşinde

     • SuperBirne

      Evet, öyle ahim sahim bir oyunculugu yok. Sanirim bu konuda hepimiz hemfikiriz. Diger yorumlarimdan birinde de oyunculugu icin “fena degil” demistim; ama bence sahneyi batiracak kadar da berbat degil. Belki de kendini gelistirdigini, kendini gelistirmek icin caba sarf ettigini bildigim icin biraz tolerans gösteriyor olabilirim. 😏🤷‍♀️

  • SuperBirne

   Yamac-Vartolu-Cumali birlesmesini ben o kadar cabuk beklemiyorum. Cumali, Kahraman’in intikamini almaktan bahsediyor; ikna olmasinin kolay olacagini sanmiyorum 🤔

   • Özge

    Vartolu ölüp diziden çıkacak diyorsun yani,Cumali intikam almak isterse sonuç ölüm olur çünkü . Fragman izlemedim ama anladığım kadarıyla birleşme bu bölüm olacak. Zaten 2 flashback bölümünün olacağını söylemişlerdi. Cumali haklı olmasına haklı ama kendini frenlemesi gerekecek, Çukuru almak istiyorsa kabullenecek el mecbur. Sonrasında ne olur bilemiyorum tabi

    • Gözde E.

     Ben birleşmeyi bölüm sonu bekliyorum hala daha evvel olursa bana sürpriz olur. Ben de Vartolu dizinin sonunsa ölecek diyorum.

     • Özge

      Bölüm aksiyonlu olacak dedi bir arkadaşım. Spoiler vermeden dedi tabi, beni kızdırmamak için😊 yani buluşma bölümün ilk 1 saatinde olabilir. Ölecekse de dizi tarihine geçecek bir ölüm olsun,bir amaç uğruna ölsün garibim😪

     • Gözde E.

      Bana sanki kardeşlerini korumak için ölebilirmiş gibi geliyor. Çok şükür yakın arkadaşlarımdan Çukur seyredip spoiler verebilecek yok. Biri zaten nerdeyse hiç yerli dizi seyretmiyor, ötekinin de tarzı değil :))

     • Özge

      Benimkiler de spoiler veremezler,bir daha konuşmayacağımı bilirler😊 aksiyon olacak” da spoilerden sayılmaz ama dimi?😉

     • Gözde E.

      Yok yok sayılmaz.

     • Ayla

      Ciddisin yani bir arkadasin fragmandan spoiler verirse bir daha konusmazsin?
      Valla simdi senin yaşını merak ettim:)

     • Özge

      Lafın gelişi;) bak sakın söylemeyin,konuşmam yoksa diye bir muhabbet geçmişti aramızda. Madem.merak ettin, 25 yaşındayım bu arada:)

    • SuperBirne

     Hahaha, yok ya! Vartolu ölecek demiyorum. Tabii ki Cumali yumusayacak ve birlesecekler (ya da birlesmek zorunda kalacaklar cikarlari icin); ama biraz daha yolu var bence. Tabii yeni fragmandan sonra aklim biraz karisti .-)))

     • Özge

      Aman bizim de aklımız karışmasın,merak etmeye devam edeyim😊 Bence ilk etapta göstermelik bir birleşme olacak Cumali cephesinde. Bunun hepimiz farkındayız zaten. Sonra da sevecektir gardaşını,temennim o😌

     • Gözde E.

      Vartolu sevilmez mi 🙂

     • Özge

      Herhalde yani😉 sevilmeyecek gibi değil kerata😜

     • sevmesin!… Ciddi söylüyorum!

     • Ayla

      Sen galiba Vartoluculuktan Cumali ye gectin:)))

     • Özge

      Neden sevmesin? Yamaç ve Selim de sevdi zamanla. Tabi Cumali Kahramana daha düşkünmüş, aralarında farklı bir bağ varmış,bunu anladık. Eğer sevmesin’den kastın buysa

     • bence dereyi geçene kadar misali.. Yoksa Cumali illa ki intikam alıcak…

     • Gözde E.

      İntikamı O almasa, Salih Yamaç için vurulup ölse. Nedense hayalimde hep bu var. Bir kardeşini öldürdü öbürünün hayatını kurtardı.

   • Bence alsın da… Yaşasın KARMA.

 • Gözde E.

  Yazıya eklediğin tweet’ler dün gece görünmüyordu bende şimdi görünüyor çok şükür 🙂 Geçen sefer de böyle olmuştu.

  • POF

   • SuperBirne

    Dur, ben de bir sey sorayim: Telefondan girince bloga yorumlar görünmüyor 🙁 Neden böyle olduguyla ilgili bir fikrin var mi?

    • Gözde E.

     Hemen görünmüyor, geç yükleniyor değil mi? Ona ben de uyuz oluyorum.

     • SuperBirne

      Bende hic görünmedi; ama belki de yeterince uzun kalmamisimdir 🤔

     • Gözde E.

      Bazen çok uzun sürüyor yüklenmesi.

     • SuperBirne

      Evet, Gözde; hakliymissin. Yorumlar hemen yüklenmedigi icin yokmus gibi görünüyormus. Ben de yorumlari görmeyince hemen cikiyordum 😒

     • Gözde E.

      Ranini’de aynı sorun oluyor ama daha hızlı yükleniyor orda, sitelerin tasarımından kaynaklı herhalde.

     • Cıks Cıks Cıks

     • SuperBirne

      Ama sonra hemen bilgisayarima kosup oradan okuyordum 😇

     • Gözde E.

      Bilgisayardan daha kolay zaten 🙂

    • Ayla

     Ben tabletten giriyorum ayni sorunlari yasiyorum,Gözde gibi bu duruma cok uyuz oluyorum:(

     • Ağlarım!

     • Gözde E.

      Ağlama ya. Geç yükleniyor. Aşağıda da dediğim gibi Ranini’de öyle ama seninkinde biraz daha geç.

     • Ayla

      Ranini de tek bir sorun hissetmiyorum,yigidi öldür hakkini yeme misali:))

    • Ya :((( Demeyin böyle şeyler üzülüyoorum

     • SuperBirne

      No problem! Sadece yüklenmesi biraz zaman aliyormus, ki o kadar da uzun sürmüyor. Sadece yorumlarin sonradan yüklendigini bilmek gerekiyor. Her sey yolunda! 🙋‍♀️

 • nur akdeniz

  Merhaba Aslı hanım öncelikle sizi önceden takip eden biriyim yazılarınizı hic kacırmam ama yorum yapmak bugüne kısmetmiş. Özellikle yorum kısmında ki hoş sohbetinize bayılıyorum. Yazınızda tam icimden gecenler ile dolu. özellikle o bölüm zamanlaması konusu. Birde kimsenin ölmemesi hay madem kimseyi öldürmiycek neden gerksiz atraksiyon yapıp duygularımız ile oynuyor ki senarist. Mahsun karakteri de oldukca gri bir yanım sevicez diyor bir yanım kızıcaz. Ama Berkay ateş cok yakışmış o kesin. Bir sonraki yazınızı da merak ediyorum saygı ve sevgiyle kalı

  • Hoş geldiniz İyi ki geldiniz <3…Vallahi ben Mahsun'u bu bölümden sevmeye başladım :))))…

   Hep gelin, yorumlara da bekliyoruz 🙂

   • Gül

    Hoşbulduk 😊 Ben Mahsunu ilk girişteki cocuğu koruduğunda sevmiştim ama asıl kahraman bebegi annesine verince tamam dedim. Mahsun gri bir karakter Hem bir bebeği rehin alıp annesini kullanıyor hem Çetoya kardeşligine rağmen Bebeği annesine vererek kurtarıyor. Bu bana kötülüğünde bir sınırı oldugunu anlattı. Berkay ateşi ilk duyduğumda olur demiştim ama düşündüğümdende iyi hazırlanmış. Umarım Mahsunda Vartolu gibi zamanla iyi tarafa gecerde harcanmaz. Alakanız icinde cok teşekkürler. Kusura bakmayın anca cevap verebildim iyi akşamlar.

    • Gözde E.

     Kesinlikle Mahsun’un da Vartolu gibi gri karakter olması çok güzel.

     • Ayla

      Peki geldiginden beri intikam naralari atan Cumali gri mi?

     • Gözde E.

      Yukarıda Birgül’ün de yazdığı gibi koyu gri. Vartolu’dan daha koyu.

  • Gözde E.

   Hoş geldiniz Gül. Bundan sonra hep gelin aramıza, yorumlardaki sohbetimize katılın 🙂

   • Gül

    Hoşbuldum. Cok sıcakkanlısınız sohbetlerinizi cok seviyorum elimden geldikce zamanım oldukca katılicam inşallah😊

    • Gözde E.

     Çok sevinirim. Dizi hakkında farklı veya benzer fikirleri konuşmak çok keyifli oluyor.

 • Ayla

  Aslicigim yorumunu keyifle okudum bölümü tatsiz buldugunu yazmissin al bendende o kadar,dogrusu kendimin disinda hepinizin cok begenecegini sanmistim.
  Valla bende karakuzulari Selim mi Cumali arasinda gidip geliyorum ama bende Selim daha agir basiyor.
  Neeeee o müzik ögretmeni kiliginda ki adam icerde dizisinde Yasar i oynayan oyuncumu? Helal olsun valla cok degismis,bu arada ben o adami sevdim kibar bir hali var:))
  Karakuzular Aksin in yasadigini bilmiyorlar ondan yüzük cikariliyor bence.
  Bölümün bende biraktigi tat asagida.

  Biliyorum cogunlugunuz bölümü begenmissinizdir ama malesef ben yine hayel kirikligi yasiyorum. Tabii Vartolumun hic cikmamasinin etkiside var,tamam dizinin basinda bir göründü ama yetmedi. Ara ara sıkıldıgımda oldu. Baslarda sahne gecisleri kopuk kopuktu. Ölüler tek tek dirildi,KORKAK SENARIST. Kesin ölenler Celasun un kardesleri ve Muhittin önemsiz ölümler.
  Mahsun o bebek Kahraman i öldürmez diyordum,nitekimde öyle oldu. Adamda vicdan varmis,Mahsun ben seni cok sevdim:)) Adam bölüm boyunca kafami karistirdi durdu. Hem cani hem vicdanli…
  Cukur u Karakuzu lar ele gecirmis,cukur gencleride aralarinda gruplasmislar,örnek Celasun ve Meke karsi karsiyalar. El birligiyle Karakuzular a karsi olacaklarina bunlar neyle ugrasiyor. Eski dostlar düsman olmuslar biri digerine berberin oglu digeride damat diyor. Umarim bu hale nasil geldiklerini gösterirler.

  Aksin yasiyor ama kafayi yemis durumda,ah be Celasun o kanli gelinligi neden evde tutarsin? Celasun un annesi yasiyor ama iki evladini kaybetmis. Aksin da Celasun un anneside esasinda yasayan bir ölü gibiler:(
  Sena ya taktim kafayi bu kiz gecimini nasil sagliyor? Hergün Alico ya corba yapip onca yolu gidiyor. Tabii Deren de boş gezenin boş kalfasi:)
  Medet yasiyor yessss,adamin basini sokacagi bir yer ayiran Celasun sagolsun. Kafamda deli deli sorular Vartolu kac aydir Medet i neden arayip sormamis kendini uyusturucu imalatina vermis. Canim dedigi Medet i acmidir aciktamidir merak etmez mi?

  Mahsun dakkada Sena yi buldu Yamac bunca ay bulamamis,Alico ya corba getirenin Sena oldugunu tahmin etmis o kadar! Hoppala Mahsun Kahraman bebegin hayatini kurtardi simdide Sena nin hayatini kurtardi. Var bu işte bir bit yenigi,adam resmen bizimkilere yardim ediyor. Kafama takilan bir durumda Mahsun un bileginde yarim siyah bir eldiven var acaba diyorum orada onun cukur dövmesi varda ondan mi gizliyor o yeri eldivenle? Siz ne diyorsunuz?
  Cumali nin tek tek Karakuzulari kesmesini sevdim ama Yamac a haykirdigi 11 yil önce ben bunlarin “bebelerini”öldürdüm” lafini sevmedim. Ben bebek katili adama gri degil siyah karekter derim:(( Birde anlamadigim 11 yil önce Karakuzular Kocovalilara saldirmis Cumali de onlari öldürmüs hapse düsmüs . Simdi Karakuzular intikam icin mi cukur u ele gecirdiler? Iyi peki o zaman neden 11 yil intikam icin beklediler?
  Ama Necip Memili nin Aras i duvara yapistirip intikam yemini ettigi sahnede ki performansina 👏👏 , valla ben o an Cumali den cok korktum.

  Bizim eski cukurcular bir canta para icin Cumaliyi de Yamac i da satarlar valla. Hani cukur herseydi aileydi bu cukurlular icin,cabucacik unuttular. Metin asla unutmamis,kendini feda edecek kadar. Bu arada rahmetli mi kulagi cinlasin mi Idris cukurlular icin ailem ailem diye yirtindi durdu,gördük ailem dediklerini.
  Karakuzular gecen bölüm Yamac i tellere asip biraktilar bu bölûm Yamac i yakalayana para ödülü,ben birsey anlamadim bu isten. Karakuzular ne yapmak istediklerini biliyorlar mi? Ben cözemedim bu kuzulari ve ne istedikleri belli degil… Sena nin parfümünü koklayan kizin kayip küpesini bulup gizlice getirip yerine koyan Mahsun u cözen var mi? Sakin bana bir görüste AŞIK oldu demeyin:(
  Zaten Sena takintili abiden yeni kurtulduk birde bu Mahsun un öyle bir takintisi olmasin.
  Ben yinede Mahsun u sevdim onda birseyler var henüz cözemedigim ama o Ceto IHH nefretlik. Ama oyuncuyuda tebrik etmek gerekir kendisinden nefret edebilmemiz icin Ceto yu cok iyi birsekilde üstüne giymis.
  Yamac in hayatini kurtarmak icin kendini abisine vurdurtan Efe yi saygiyla aniyoruz:(
  Emmi de yasiyor haftaya Idris,Sultan ve Pasa yi da yasarken görürüz ve bu tiyatroya bir son veririz kim ölmüs kim kalmis:((
  Birde anladik ki portakal suyu karekterleri öldürebiliyor ama kurşun ASLA:)))
  Yamac in cukur dövmesi ne öyle kirmizi renkte ve kocaman daha estetik ve siyah renk olsa daha iyi olmazmiydi? Ama dövmenin yeri dogru yerdeydi.
  Neyse ben birgün Cumali,Selim,Yamac ve Vartolu nun güclerini birlestirdigi adeta mahşerin 4 atlisi hayeli ile yasayim durayim…

  • Gözde E.

   Selam Ayla. Dün yazmıştın zaten bölümden sıkıldığını, nette gezdiğini. Yorumuna şaşırmadım o yüzden.

   Kanlı gelinliğe ben de takıldım valla. Celasun onu bir an önce atsın, yaksın bir zahmet, bugüne kadar denemediyse hata.

   Eldivenle gizleme olayı benim de aklıma geldi ama traş olurken bant yoktu, dövme var mı diye baktım ama göremedim. “Acaba açıdan mı göremedim yoksa hiç mi yok?” diyorum.

   Çeto kendilerine ait bir yerleri olsun diye Çukur’u ele geçirdiklerini söyledi, yuva dedi sanırım. İntikam demedi hiç.

   Mahsun Sena’ya bir görüşte aşık oldu diyeceğim sen bana romantiksin diyeceksin ama öyle :)) Fotoğrafını aramalar, parfümünü koklamalar falan…
   Paşa öldü bence. İdris ve Sultan ihrimal dahilinde diyorum.

   Bence de siyah dövme güzel olurdu, ama Yamaç Efe’ninki gibi kırmızı olsun istedi. Herhalde Çukur’a olan bağlılığının ne kadar büyük olduğunu anlatmak için de kocaman yaptırdı dövmeyi.

   • Ayla

    Ama Cumali Yamac a dedi ya Karakuzular ici gelip bize saldirdilar 11 yil evvel bende bunlarin bebelerini,adamlarini öldürdüm. Ben öyle algiladim eskiye dayanan bir intikam var diye,belki yanlis anladim o zaman.

    • Gözde E.

     Yok yok doğru anlamışsın, ben de orasını öyle anladım. Ama Karakuzular aynı mevzunun lafını etmiyorlar. Bu Karakuzular’ın ne halt oldukları, niye geldiklerini adam gibi anlatması lazım senaristin 2 bölüm oldu elimizdekiler yarım yamalak!

     • Ayla

      Bence senarist ne yazdigini bilmiyor valla,bak gör herseyin cevabinida alamiyacagiz. Yüzüne gözüne bulastirdi korkak senarist:(

     • Gözde E.

      Koskoca 2,5 ay yazamadıysa pes!

  • Hoşgeldin Ayla, Zamansızlıktan kısa kısa…

   🙂 Demek sen de Selim diyenlerdensin… Keşke anket yapsaydım yahu ^^
   Sorularına bende katılıyorum. Ne oldu da Celasun – Meke kanlı bıçaklı oldu? Sena ne yer ne içer? Vartolu neden Medet’den ayrıldı?

   oooo… Kafama takilan bir durumda Mahsun un bileginde yarim siyah bir eldiven var acaba diyorum orada onun cukur dövmesi varda ondan mi gizliyor o yeri eldivenle? Siz ne diyorsunuz?

   Teoriye gel Ayla… Ama zannetmiyorum, Sena’nın evine gittiğinde çıkartmıştı bakmak lazım!.

   Mahsun’un Sena’yı bulması o kadar kısa sürmedi. Çukur’u ele geçirdiklerinden beri arıyorlar ya…

   Bebelerini öldürdüm lafın gelişi idi bence.. Nesilleri kurudu anlamında. Ve Cumali’ye benden de alkış.

   Yamaç’ı asıp bıraktıklarından pişman oldular ya.. Çeto Sena’yı onunla görsün diye sağ bıraktı ama hata yaptığını anladı. Karakuzuların selameti için ortadan kalkması lazım.

   Mahsun aşık değil ama takıntılı bir adam olacak bence Sena’ya karşı… Haklısın, kızın da çektiği, önce Emrah ardından bu…

   • Gözde E.

    Eldiven konusunda az aşağıda benim de Ayla’ya yanıtım var: Eldivenle gizleme olayı benim de aklıma geldi ama traş olurken bant
    yoktu, dövme var mı diye baktım ama göremedim. “Acaba açıdan mı
    göremedim yoksa hiç mi yok?” diyorum.

    • Ayla

     Açidan görememeni tercih ederim. Mahsun eski bir cukurcu ise bu gri hali bir kötü bir koruyucu hali anlasilirdi o zaman.

     • Gözde E.

      Bu hafta bantsız elinin göründüğü sahnelerde yine dikkat kesileceğim.

  • Buke Oguz

   Selam Ayla:))
   Cumali Yamaç intikam konuşmasında Yamaç ve Kemal de bayağı korktular valla. :))) Cumalinin yaptıklarını övünerek anlatması kan dondurucu. Burada çok net anlaşılıyor ki Cumali intikam odaklı yaşayan biri. Sonucunun ne olacağı kime zarar geleceği Onu ilgilendirmiyor.
   Bir de merak ettim 11 yıl önceki baskının intikamını alıyor Cumali tamam da bu adamlar neden evi bastı o zaman. Durduk yere mi bastılar yani ilk atak onlardan mi geldi yoksa baskın öncesinde Kocovalilarla çete arasinda bir mevzu olmuş muydu?
   Kurşunu atan atmayı bilmiyor diyelim. Emrah nasıl alnından vurdu öldürdü Nazım’ı. Adam atmayı biliyormuş demek ki :)))
   Demek ki kesin ölüm için zehirli portakal suyu vermek lazım. Karakuzular garson kıyafeti ile gelip içki servisi yapsalar düğündeki herkes ölecekti hem de kansız ölüm olacaktı. :)))
   Mahsun beni de yanıltmadı Kahraman bebek konusunda ve Ceto gerçekten nefretlik bir tıp
   Ve maalesef Mahsun Sena’ya ilk görüşte aşık oldu yada takıntılı oldu. Bu sezon da Emrah’in görevini Mahsun üstlenmez inşallah:((

 • Gözde E.

  Herkese iyi akşamlar! Öncelikle ellerine sağlık Aslı’cığım <3 Yine yazını bizimle hızlıca buluşturduğun için de teşekkürler 🙂

  Bölümü beğendim. Dediğin gibi akış hızında biraz sıkıntı vardı ama ben sıkılmadım, ilgiyle seyrettim. Vartolu'yu sadece bölümün başında gördük, sonradan hiç göremedik, ama bu bölümün hikaye akışında O'na pek yer yoktu gibi geldiği için gözüm O'nu aramadı. Gittiği yerdeki yeni tip hikayeye ne katkı sağlayacak onu merak ediyorum elbette. Bir de "Sezon finalindeki birleşme sahnesine kadar Vartolu neler yaşayacak? Saadet'e bir şey olacak mı?" Bu soruların cevaplarını… Medet'i severim ama ölmediğine sevindim diyemeyeceğim. Çünkü ölmesi gerektiğine inandığımı dile getirmiştim daha önce de birkaç kez. Büyük ihtimalle senarist fanlar yüzünden kıyamadı diye düşünüyorum. CelMed'i geçen yıl da severdim Celasun Vartolu'nun yanındayken; didişmeleri, zaman zaman dostlukları çok keyifliydi. Onları yan yana görmeyi seviyorum. Herhalde Vartolu kendisi yüzünden başına tekrar bir şey gelmesin diye Medet'i azad etmiş. Medet nasıl kurtulmuş peki? Umarım haftaya bunu öğrenebiliriz. Selim'in nasıl kurtulduğunu da bir zahmet öğrenelim. Bakalım VarMed tekrar bir araya ne zaman, nasıl gelecekler?

  Akşın'ın ve Celasun'un annesi Hatice'nin öldüğünü düşünüyordum, yanıldım. Akşın'a çok üzüldüm, güzelim kızın yüzü ne hale gelmiş… 🙁 Annesi ile kardeşi de öldüğü için kafa da gitmiş… :(( Hatice'ye de kıza kötü davrandığı için kızdım ama 2 tane evlat kaybetti, O'nu da anlayabiliyorum. Zamanla kıza karşı yumuşayacaktır. Celasun'un ev dışında yüzük çıkarma detayını güzel yakalamışsın. Sebebi büyük ihtimalle senin dediğin gibi olmalı. Evden çıkınca ağladığı bir sahne vardı. Orda güzel oynamıştı Kubilay Aka. Üzüldüm Celasun için… Celasun'un Akşın'ı Medet'in yanına götürünce direkt şunu dedim: Kızı babasının katilinin yanına götürdü. Bakalım burdan nasıl bir hikaye ilerlemesi olacak? Medet'in pişmanlığını görecek miyiz, Akşın bu durumu hatırlayacak mı, hatırlarsa ne yapacak vb.? Çok büyük ihtimalle Nedret ve Acar'ın haricinde düğünden Ayşe ve Karaca ölmüştür bence. Önceden aksini düşünüyordum ama yaşayanlar ve olaylar ışığında hislerim bu şekilde değişti.

  Meke babasını kaybetmiş, İdris'in fotoğrafına basma konusunda ayıya dayı muhabbeti yaptı ama ben bölüm genelinde O'ndan duygu alamadım üzgünüm…

  Emmi'nin yaşadığına sevindim. Ben O'nun da kesin öldüğünü düşünüyordum ama dövme hikayesinin anlatıcısı olarak O'nu yaşattı senarist. Ama O'nda ne gibi bir hasar kaldı göremedik. Benim bir tahminim yok, sizlerin var mı? Yamaç'ın Sena'yı Emmi'ye emanet etmesi yerindeydi. Yalnız Karakuzular'ın bilmediği ev yok, burayı nasıl bilmiyorlar onu anlayamadım. Büyük ihtimalle Paşa ölmüştür, ölsün Kötü Vezir. İdris ve Sultan konusunda kararsızım.

  Çeto'nun ne hastalığı var merak ettim. Koah falan mı acaba ya da kanser mi? Koçovalılar yerine sonu hastalıktan mı olacak acaba ne dersiniz? Mahsun'un içindeki beyazları sevdim. Beni çok şaşırttı bebeği götürmesi ve kadını yollamasıyla. O'nun kendi hikayesini merak ediyorum baya, ilerde sevebilirim karakteri sanki. (utangaç emoji) Sena'ya aşık olması da beklenmedik bir gelişmeydi. Ama bu sayede kızın hayatı kurtuldu şükür 🙂 Yıldız'cığımı da ajan yaptı ama umarım Yıldız ötmez, satmaz Koçovalıları. Bize çalışsın ama Mahsun'a çalışıyormuş gibi davransın ne güzel olur 🙂 Karakuzular'ın içindeki öğretmen kılıklı dediğin yeni tipi sevdim. O oyuncuyu İçerde'de de beğenmiştim. Karakuzular'a baya renk kattı bence. Senin de uzun uzun değindiğin gibi Karakuzular'a ait bir sürü detay hala merak konusu, umarım yeni bölümde bunların cevaplarını alırız. Ek olarak Baykal Beyefendi'miz de dirilmesin lütfen çok amin.

  Sena'nın Aliço'ya çorba götürüp durması, Yamaç'ı sorması ile Aliço'nun biraz toparlaması güzeldi. Kötüleri fark edip uyarması, Cumali'yi görünce tanıması çok güzeldi. Aliço'm bir an önce düzelip oradan çıksın inşallah.

  Dilan'ın oyunculuğu bu bölüm vasattı. Sena'yı sevsem de gerçek bu napayım… Ama Yamaç'a bebeği düşürdüğünü söylememe kararını yerinde buldum. Adamı bir de bununla üzmemeli bence de.

  Adam gibi adam Metin ve oyunculuğu ile Kemal bu bölümdeki favorilerimden oldular. Umarım Metin kurtulur. O ölürse içten üzülürüm. Böyle sadık bir adamın mücadelede yer alması lazım.

  Cumali zaten favorim. Necip Memili efsane canlandırıyor. <3 <3 Hatta bölüm içinde zaman zaman "Acaba bu sezon favorim Yamaç yerine Cumali mi olacak?" diye düşündüğüm oldu. (utangaç emoji) Ama Yamaç'ı satmam herhalde. Cumali'nin Yamaç'ın yaralarını temizlediği, tedavi ettiği sahne ve Yamaç'ın bebekliğine döndüğümüz flashback çok güzel düşünülmüştü, çok duygulandım. Bana gasilhanede Kahraman'ı yıkayan İdris sahnesini hatırlattı, hani bebek Kahraman'ı yıkamasına geri dönüş yapılan. Cumali'nin kahvehane şovu efsaneydi elbette ama Karakuzular'ı da fena azdırdı. Yapmasa daha iyiydi. Ben hala sokaktaki adamları da temizleyenin Cumali olduğunu düşünüyorum. Kahvedeki tiplerin üstünde de aynı notlardan vardı eğer yanlış görmediysem. Cumali Yamaç'a Vartolu için kardeşmiş vb sert bir konuşma yaptı. Acaba bu konuşmanın üzerine nasıl ikna olacak da sezon finalindeki o üç noktayı oluşturacaklar? En çok merak ettiğim şeylerden biri bu. Ama o 3. nokta kesinlikle Cumali. Başkası olmasına imkan yok.
  Yamaç'ın dövme yaptırmaya ve intikam almaya karar vermesi hiç beklemediğim bir şekilde oldu. Ben ailesinin katledilmesi üzerine bu kararı almıştır diye düşünmüştüm geçen sezon finalinde. Hikayenin Efe'ye ve Efe'nin dövmesine bağlanması çok güzeldi. Bölümün en güzel sahnesiydi kesinlikle. Ah Efe'ye yazık oldu :(( Ağabeyine de hiç üzülmedim. Para için satmıştı Yamaç'ı. Yamaç hiç mi onun için iyi bir şey yapmamıştı sanki?

  Sneak peak yine muhteşem ötesi. <3 <3 Bir dahaki bölümü iple çekiyorum. Yorumlarda görüşmek üzere.

  • Ayla

   Gözde yapma en olur Mahsun un Sena ya ne aşkı olabilir? Asagida da bir yorumcu yazmis Mahsun un Sena ya naif sevdasini cok sevmis,bence siz aşk,naif sevgi nedir bilmiyorsunuz:))
   Ayyyy bana kolonya ben bayiliyorum Sena hayrani Gözde Dilan in performansini begenmemis wowww:)) Acik yürekliligini kutlarim,bak ben Sena ile cok ugrasmayi biraktim eninde sonunda Dilan in kötü performansini göreceklerdir sevgili Sena severler dedim nitekimde öyle oldu. Horzum 7 sinde nasilsa 70 inde de öyledir kadin karekterleri yazamiyor:((
   Sıkıcı bölümde sevdigim bir sahne Cumali gazetede bir haber okuyor ve Yamac a gösterip diyor ki Yamac bu kimdi lan,ha Mustafa Ugurlu. Ben bu adami icerde izledim:))) Diger diziye selam caktilar.
   Kafama takildi Yamac Emmi nin yasadigini biliyor acaba Aksin i biliyor mu? Yaw bunlarin birbirlerinden haberi yok:)) Haftaya Sultan ve Idris dirilir bende Yamac i dilime dolarim ehh ne öyle hafif ölü gibi dolastin durdun ilk bölümde,ailen sapa saglam iste.

   • Gözde E.

    Valla biz öyle anladık ya baya baya beğendi Sena’yı Mahsun. Hem iyi oldu ya kızı orospu gibi çalıştıracaklardı yoksa :((

    Valla beğenmedim bu bölüm, haftaya iyi oynarsa iyi derim kötü oynarsa kötü 🙂

    Horzum eskiden yazıyordu ya yaşlanınca bozmuş :((
    Aaaa evet ya o bulmaca sahnesi çok iyiydi ya. Çok güldüm :)))))

    Kimlerin öldüğünü biliyordur herhalde Yamaç, sonuçta olayın üstüne geldi, hastaneye falan O götürmüştür. Hafif ölü gibi dolaşmasından ben anne babasından biri gitmiştir olarak yorumladım, yengesi yeğeni için ölüye bağlamaz yani.

    • Ayla

     Sena yi mi o….. gibi calistiracakti yoksa?
     Iste haftaya gör bak anada canli babada:((

     • Gözde E.

      Valla diğer kızların yanına ver ne demek? Bana öyle geldi. İnşallah ana babadan biri ölüdür tezim çıkar.

     • Buke Oguz

      Evet Senayi da diğer kadınların arasına koy dedi Ceto. Ben de calistiracaklar diğer kadınlar gibi diye algıladım.

    • Ayla

     Ama Mahsun Yildiz o……. arka cikti bak iyi oldu,o kadar cocuklari var. Off o Yildiz i da sevmiyorum. Yaw bu Karakuzularin yemeklerini kim yapiyor gömleklerini kim ütüleyip yikiyor? Tüm kuzular Kocovali konagina yerlesmis ya.

     • Gözde E.

      Çocuklardan bazıları bu işleri yapıyor olabilir.

   • Buke Oguz

    Sena dedi ya aile dağıldı kim nerede belli değil diye… Bu ailedekilere ne olduğunu bence Gökhan Bey de bilmiyor. Öldürsem mi dağıtsam mi karar verememiş. :)))

  • Gözde hoşgeldin <3

   Güzel bir noktaya parmak bastın Akşın babasının katiline emanet ^^

   • Ayla

    He valla ama Aksin in kafa gitmis anlamaz ki:(
    Bak haftaya bu kizin annesi yasiyorsa ve kizini o Celasun un cadaloz anasina birakmissa yaziklar olsun diyecegim.

    • Gözde E.

     Sinsi Nedret’i bu sezon görmek istemiyorum.

   • Gözde E.

    Babasının katilini bağışlayabilir mi sence? Ya da Medet’i mi vurur sonradan intikam için?

    • Ayla

     Senle papaz olacagiz sonunda:)) Taktin Medet e ille öldüreceksin. Bende tam finalde Yamac in ölmesini cok istiyorum,icerde mutsuz son olmadi ama burada olsun ne olurrrrr gicik Horzum.

     • Gözde E.

      :))) Benim mutsuz son teorimde Salih’in kardeşleri için ölmesi var.

     • Ayla

      Ha bide oda vardi,oda ölsün banada uyar:)

     • Gözde E.

      Yamaç, Salih, Selim üçü de ölürse, nedense Cumali ölmez ve hapise geri döner gibi geliyor, Çukur’un babası kim olacak? İdris de ölmüşse Çukur yıkılacak mı?

     • Özge

      Salihin oğluna kalsa ,nasıl olur:)

     • Gözde E.

      Bebiş doğacaksa kalsın tabii 🙂

     • Özge

      Ağzından yel alsın😃 öldüreceksin doğmamış bebeği,felaket tellalı mısın sen gözde😉

     • Gözde E.

      Ahahaah Saadet ölecek de Vartolu o yüzden o kadar bitikti sezon finalinin son sahnesinde diyenler vardı. Ne bileyim ben de belki ikisi de dedim. Tabii ki Allah korusun ölmesin ikisi de.

     • Özge

      Öleceklerini sanmam.O kadarını da yapmasınlar yani. O kulübeye girerkenki haliyle sezon finalidenki hali aynı. Saadeti bulamamanın verdiği çöküntü var üzerinde sadece. Mesela Saadet Koçovalı evinde doğum yapsa, Çeto bebeği öldür dese,Mahsun bir şekilde kurtarmaz mı yine?

     • Gözde E.

      Kesinlikle kurtarır Mahsun adım kadar eminim.

     • Özge

      İnşallah öyle olur🙏:) O duruma düşmese Saadet keşke,doğumdan önce kurtarabilseler

     • Buke Oguz

      Akın Kocovali olabilir mi?

     • Gözde E.

      Çukur Akın’a mı kalacak yani?

     • Buke Oguz

      Bir ihtimal olabilir sanki.

     • Buke Oguz

      Ben de finalde Selim ve Salih ölebilir desem de finalde biri ölecekse o Yamaç olacakmış gibi bir his var 😔

    • Özge

     Akşin yapmaz ama Cumalinin ilk hedefi Medet olacaktır

     • Gözde E.

      Cumali onun yaşadığını öğrenirse rahat durmaz bence de.

     • Özge

      Ama Medeti yaşattıklarına göre ve bundan sonra öldürmeyecekleri için de bir yol bulmaları gerek. Ya Cumaliye Medetin Kahramanı vuranlardan biri olduğunu söylemeyecekler( bu da çok zor) ,ya da Cumali herşeyi bilse bile susacak. Ki onun karakterine de uygun olmaz bu davranış. Bu noktada merak ediyoruz, Cumali ne yapacak:)

     • Gözde E.

      Belki de Medet baya bir süre Vartolu’dan uzak kalacaktır ve Cumali ile karşı karşıya gelmeyeceklerdir. Vartolu’yu tanıdıktan sonra Medet’le de karşılaşacaktır.

     • Özge

      Evet bu da ihtimal dahilinde. Belki bir süre saha Celasunla takılır. Gizli yardımı dokunabilir

  • Özge

   Bir merakını gideriyim o zaman. İdris ölmemiş ,videosu dolaşıyordu:) Benim kafama takılan şey ise Yamaç’ın bir tek Sena kaldı benim için demesiydi. Ee herkes yaşıyor,Muhittin öldü diye mi bu kadar bitikti bu adam? Kurtulanların nerede kaldığını biliyor madem,niye hiç yanlarına gitmedi, babasını annesini görmeye? (Bana göre Sultan da yaşıyor?) Cumali de aile deyip duruyor ,o da gitmemiş. Şu soruların cevabını alabilecek miyiz acaba? Havada bırakmasalar her şeyi olmaz sanki.
   Çeto da kronik bir hastalık var ama ne olduğunu ben de çözemedim,kanser olduğunu sanmıyorum ama.
   Cumali favorim olabilir benim de😍 Yamaç ve Salihi satmadan,eşit derece sevgiyle tabi😉 Ah bir de ” kardeşmiş,öyle kardeşi.. ” demeseydi daha çok sevecektim de neyse.. Hak veriyorum ona da. Yamaç’ın Cumali’ye ders verir nitelikte konuşması sayesinde Cumali ikna oldu bence. Yamaç işi biliyor, Salihi de alacağız,birlik olalım dese Cumalinin ilk görüşte Salihe zarar vereceğini tahmin ediyor ,o da abisinin taktiğini uyguladı böylece

   • Gözde E.

    Ya o videoyu ben de gördüm sanırım ama yaşadığına inanmak istemedim. Bu durumda Sultan ölmüştür bence. Nedret, Acar kesin öldü. Bana göre Ayşe ve Karaca da. Paşa da. Bu durumda bitik olabilir elbette. Belki bu katliamlardan kendini sorumlu tuttuğu için gitmemiş olabilir mi?? Valla soruların cevapları havada kalmasın, 3. bölüm de o olsun, sonunda da birleşsin üçlü.

    Cumali’ye ben de hak veriyorum. E kardeşi olmasa, Sultan da barış olsun demese Yamaç da öldürürdü Vartolu’yu. Kesinlikle Yamaç işi biliyor, aslında Çukur’da işleri de bu zekayla iyi götürüyordu da aileden oydular altlarını…

    • Özge

     Bence de Acar,Nedret,Paşa öldü. Sultan yaşıyor gibi. Tabi sorumluluk ve pişmanlık da hissediyor Yamaç, fark etseydim böyle olmazdı diye kendini yiyip bitirmiştir. Diğerleri de gerçekten öldüyse onun bu halini anlarım. Ben yaşadıklarına yormuştum,Akşın, haticeyi falan da görünce.
     Ama karakterleri arasında uçurum var Yamaç ve Cumalinin . Yamaç’ın Salihi benimsemesi daha kolay oldu bu yüzden.
     Ah o Emrah aklını karıştırmasaydı bizim sarı jön bu hallere düşer miydi hiç:)

     • Gözde E.

      Evet Cumali çok daha katı bir karakter, adam öldürmeyi de Yamaç’a göre çok normal buluyor. Yamaç mecbur kalmasa kimseye dokunmayacak biriydi.
      Ah Emrah ah… Şükür portakal suyuyla geberdi.

     • Özge

      Yamaç keşke ilk geldiği haliyle kalsaydı diyorum bazen,o naif halini özlememek elde değil😊 Işleri yönetirdi ama eline silah almadan,kimseye zarar vermeden. İşin içine girince masum kalamadı doğal olarak.
      Emrahın ölümü dizi tarihine geçti valla, bayağı esprisi döndü, dönmeye de devam edecek😃

     • Gözde E.

      Aynen herkes Emrah’tan bahsediyor. Dizide en basit şekilde öldürülen ama kesin ölen Emrah oldu 🙂 Portakal suyu sen nelere kadirsin :))

     • Özge

      Keramet portakal suyunda değil ,Nazım’ın sihirli parmaklarında😄😊

     • Gözde E.

      Valla sihirli parmağın kendine faydası olmadı ama altının çatından vurulup gitti garibim :)) O kadar babasını temizletti kendi gitti ya :))

     • Özge

      Doğuştan şanssızmış küçük beyefendimiz 😃Tam turnayı gözünden vurdum derken

     • Gözde E.

      Ben neler bekliyordum anası girecekti diziye falan 🙂

     • Özge

      Senayla Emrahın annesi yeter, bir de o çıkmadı iyi ki 🙂

     • Gözde E.

      Ay Güzide Hanım, soğuk nevale!

     • Özge

      İnşallah bir daha görmeyiz,gereksiz sahnelerini😃

  • SuperBirne

   “Gazoz geldi mi bugün?” 😍😍😍

   • Gözde E.

    En güzel repliklerdendi <3

  • pride&prejudice

   Dilan i niye begenmiyorsunuz gayet iyi oynuyor! kim olsaydi begenecektiniz acaba? bence her oyuncu gayet guzel burunmus karakterlerine, daha hikayenin basindasiniz sezon sonunda varto luyu neye gore oldurdunuz anlamadim. Hikaye cok degisti bu kadar yavas olmasi normal. her bolum nasil bir askyion bekleniyor dogrusu anlamadim. Hikaye guzel isleniyor… aksiyonda hikayenin bir bolumu…az sabir!

   • Gözde E.

    Selam Neslihan. Ben Dilan’ı beğeniyorum zaten ama bu bölüm biraz düşüktü oyunu. Finalde Vartolu’nun öleceği benim hissiyatım sadece. Evet hikaye değiştiği için bölüm yavaştı biraz ama ben sıkılmadım zaten 🙂

   • DreamyTangerine

    Hay yaşa!

    • pride&prejudice

     kimse 4 gozluye sinir olmamis cok antipatik olan oydu bu bolum…

     • 4 gözlü kim ya? Efe mi?

     • pride&prejudice

      yok mahsunla ceto nun cigirtkani!

     • Gözde E.

      Karakuzular’ın gözlüklü adamı var ya, o.

  • Buke Oguz

   Selam canım. Efe göründüğü anda ekranda çocuk ölecek Yamaç hırslanacak ve Çukur’u almak için geri dönecek dedim yanılmadım. Kırmızı dövmeyi kan ve intikama yormuştuk sezon finalinde. Kan doğru ama intikamdan ziyade bir savaş var ortada sanki. Yamaç intikam için dönmüyor, Çukuru kurtarmak için dönüyor. Intikam Cumali’nin işi.Kahve sovu çok iyiydi evet ama dedigin gibi Karakuzuları çok kızdırdı.Cumali intikam almaya devam ettikçe Cukurlularin canı daha çok yanacak ve Yamaç bunu engellemek üzere harekete geçecek.
   Efenin ağabeyine ben de üzülmedim. Zamanında hataları yaptılar Kocovalilarin çukurdan gitmesi onların suçu. Şimdi neymiş hayatta kalmak için Kocovalilari öldüreceklermiş. Işte ilk ölen kendi “can”ı oldu Ahmet’in . Yamaç onun için daha ne yapsın Efe’yi hastaneye yetiştirip hayatını kurtarmıştı . Bunun için bile sadık kalır insan ama iste can söz konusu olunca sadakatin önemi kalmıyor demek.
   Cumalinin Yamaç’ın yaralarını temizleme sahnesi sana da Idris’in Kahraman’ in cesedi başındaki sahneyi hatırlatmış. Gerçekten çok güzel ve duygulu bir sahneydi.
   Metin ve Efe bölümün kahramanları idi. Kemal kolundaki alçıyı çıkarırken şimdi elinin titremesi geçer dedim geçti valla.:))) Kemal de sahalara ger dönüyor artık.
   Ve aynı senin gibi ben de Celasun Akşın’ı Medet’in yanına getirince ” kızı babasının katilinin yanına getirdi dedim.” Akşın şimdilik hatırlamaz yada tepki vermez bu konuda gibi geliyor ama Medet’in pişmanlığını izlemek isterim.
   Celasun ve Medet ‘i yan-yana görmek hoşuma gitti. Başta çekişip dursalar da benimsemişlerdi birbirlerini.
   VarMed i bir daha ne zaman yan yana görürüz ben de merak ediyorum. Ve nasıl ayrıldılar, Medet nasıl kurtuldu ,Istanbul’a dönüşleri nasıl oldu?
   Metin kendini feda etti ben de yaşasın isterim ama ölüm de bir ihtimal onun için şu an. Infaz edilmese bile dayaktan ölecek zavallım.
   Meke’nin Muhittin in resmine bakarken göz yaşı döktüğü sahne dışında beni de etkileyen sahnesi olmadı.
   Celasun Meke niye karşı saflarda , kardesken nasıl rakip oldular merak ediyorum.
   Aliço nun her sahnesi olduğu gibi bu haftaki sahnelerini de sevdim. Sena’yı çorba, Yamaç’ı gazoz olarak kodlamasını da,Sena’nin bunu fark edip gazoz geldi mi diye sormasını da.

   • Gözde E.

    Aliço belki artık Cumali’yi de gördü, Yamaç da gelip O’na mücadeleye başlıyoruz derse düzelir, çıkar hastaneden.

    • Buke Oguz

     Bana da çıkması yakındır gibi geliyor. Yamaç gider Onu çıkarır hastaneden

 • SuperBirne

  Ben geldiiim! 🙋‍♀️ Ellerine saglik, Asli! Bu sefer ipleri siki tutmak niyetindeyim 🙂 Hazir biraz zamanim da varken tweet’ini görür görmez damladim.

  Ben bölümü basindan sonuna kadar begendim! 😇 Eski Cukur’un eski Cukur’la ve Karakuzularin da eski Cukur ahalisiyle yollarinin kesismesi hikayesi tamamlanana kadar aksiyon-dram dengesi degisecektir. Ileriki bölümlerde de asagi yukari benzer bir tempo bekliyorum.

  Acikcasi ben de bu kadar zombie beklemiyordum; ama bu kadar kisinin “katliam”dan sag cikmasina pek takilmiyorum (tek takildigim Cumali’nin nasil dirildigi 😂). Büyük cogunluk fiziksel olarak hayatta olsa da ruhen yok gibiler ve agir hasar almislar. Simdiye kadar izlediklerimiz arasinda en agir hasari da Aksin ve Celasun almis :-((( Sanirim Aksin, Gökhan Bey’in en sevmedigi karakter, chok cektiriyor kizcagiza bana kalirsa. Gecen sezon Sultan’dan chok cekmisti, bu sefer de Celasun’un annesinden – Aksin’in kendi derdi kendine yetmiyormus gibi :-(( Bir de Celasun’un annesi de Aksin’in saclarindan cekince icim burkuldu. Ne alip veremediginiz var kizcagizin saclariyla?! Zira Sultan da ceza olarak saclarini kesmisti 🙁

  Katliamdan nasil kurtulduklarini izleyecegimizi sanmiyorum. Bence o defter kapandi. En azindan ben öyle bir beklenti icinde degilim – Cumali haric! 🤣

  Mahsun’u gecen bölüm hic sevmemistim. Chok keskin ve ici kapkara bir karakter olarak cikti karsimiza; fakat son bölümde gördük ki, celiskileri olan biriymis 😏 Gri karakterleri severim ve bu haliyle Mahsun’a da isindim.

  Gecen bölüm Karakuzulari avlayanin Cumali oldugunu düsünmüstüm/sanmistim; ama sanirim Selim’in yasadigindan henüz habersiz oldugum icindi. Bence birbirlerinden habersiz olarak es zamanli avliyorlar.

  Sena’nin bebek olayini Yamac’la paylasmamis olmasinin sebebini araya ayriligin girmis olmasina baglayabilir miyiz? Aklimda kaldigi kadariyla hamile oldugunu bilmiyordu Yamac’la ayrilmadan önce 🤔 Sonra da izini kaybetti Sena’nin; o arada da bebegini kaybetmis olmali…

  • Hoşgeldin Sevil 🙂
   Senin adına sevindim bölümü beğendiiğin için, yoksa pek keyifli olmuyor malum :)) Sena’nin bebek olayini Yamac’la paylasmamis olmasinin sebebinin araya ayrılığın girmesi tezin çok masumca… Adamı takip ediyor, nerde olduğunu, başına neler geldiğini biliyor? Ama yok, Sena sırları sever!

   Hayda aşağıda Birgül avcı Vartolu dedi, sen birden fazla diyorsun…

  • Ayla

   Selam katliamdan nasil kurtulduklari defteri kendim icin kapanmadi tabiiki bilmeyi isterdim ama bunlari bende izliyecegimizi sanmiyorum. Ayni sekilde kafamizda onlarca soru dolaniyor bunlarin cevaplarinida alacagimizi sanmiyorum .
   Bu sezon Horzum a cok saydiracagimi hissediyorum:(

  • Gözde E.

   Selam bebeği ilk etapta ayrılıktan paylaşmamıştır, düşünce de üzmemek için O’nu. Zaten o kadar ilaca o bebek sağlıklı doğamazdı, düşmesi isabet olmuş.
   Cumali nasıl ölmedi konusu benim de kafamda oturmadı. O defter de lütfen kapanmasın, hepi topu birkaç sahnecik. Meke’ye Celasun’a tonla sahne yazıp Medet’e Selim’e bunu çok görmesin senarist bey.

   • Ayla

    Bazilarimiz Sena hala hamile diyor,mazallah öyle birsey olmasin. Sena ayni Sena bak gör Yamac tan yine herseyi gizliyecek,tripler atacak. Ama aralarinda bir bebek baginin olmamasina sevindim:)) Gerci o gicik Deren le konusurken karnini tuttu Deren de söylemiyecekmisin dediginde eyvah hamile mi bu hala dedim. Ama mantigim devreye girdi ayol karni hicmi büyümezdi hehe. Neyse bebek yok:))

    • Gözde E.

     Belki bu sene senarist Sena’yı daha aklı başında yazar, gizlemeyeceği tutar :)) Bebek yok ama dizinin sonunda olur :))

     • Ayla

      Sena konusunda umudunu kaybetmeyen Gözde:))
      Benim icin ise Dilan hep umutsuz vaka:)

     • Gözde E.

      Umut fakirin ekmeği :))

    • Buke Oguz

     Yok yok ilk karnını tutunca ben de bebek var herhalde dedim ama Yamac’a söylemeyeceğim bir de buna üzülmesin deyince bebeğini kaybettiğini anladım.

  • Buke Oguz

   Sena Yamacla ayrıldıktan sonra öğrendi bence bebeği.Ilaclarin etkisiyle de düştü bebek. Sena muhtemelen hastanedeki tedaviden dolayı bebeği öldü sandığı için Yamaç’ı suçladı. Bir de hasta olmadığına inanmadığı için tabi. Yamaç’la son karşılaşmalarında o hastane sahnesinde bebeği bilse Yamac’a söylerdi Yamaç da Sena’yi orada bırakmazdı zaten bence.
   Cumali ise başından darbe aldı ve kalbi durdu ama soğuk morgun etkisiyle vücut ısısının düşmesi sonucu muhtemelen tekrar hayata döndü. Gerçi kalp masajsız nasıl oluyor bilmiyorum ama ihtimal iste 😂😂
   Arka sokaklarda Mesut’un kalbi 47 dakika durmuştu. Vücut ısısını düşürmek için tüm vücuda buz koymuşlardı. Vücut ısısı düşünce kalp masajıyla döndürmüşlerdi geri :))))

   • Gözde E.

    Soğuk morgun etkisi vücut ısısının düşmesi falan o ne öyle :)))

   • SuperBirne

    47 dk mi?! 😳😳 beyin hücresi mi kalir 47 dk oksijensiz! 😂😂

    • Buke Oguz

     Hatta dizide norveçli bir balıkçının örneğini de vermişlerdi. Balıkçı denize düşüyormuş. Kalp ve solunum duruyormuş. Ama soğuktan dolayı vücut ısısı düştüğü için adam hayata dondurulebilmis. Üstelik onun 47 dakikadan daha uzun sure kalbi ve solunumu durmuş yanılmıyorsam.

     • Gözde E.

      Ama biz burada böyle bir gerekçe duymadık. Keşke duysaydık. Kafamızda soru işaretleri oluşmazdı.

     • Buke Oguz

      Zaten bu teorinin gerçek olması için en azından bir kalp masajı gerekiyordu 😂😂 Morgda kendine gelince aklıma AS geldiği için böyle bir yorumda bulundum. 😄

     • Ayla

      Selim hapise Cumali nin nabzini düsüren ilac soktu hehe teoriye gel

     • Gözde E.

      İlaca gerek yokmuş baksana morgun soğuyu yeterliymiş. Ama morgun kendisi de soğuk mu ki, o kapaklı kısımlar kadar?

     • SuperBirne

      😯😯😯

 • Ahmet Adar

  güsel yorumlarına teşekkürler.Eline,emeğine sağlık. Evet ,haklısın bölümün ilk 90 dakikası haybeye yan karekterlerle geçti.Mekke-Celasun kavgasından keyif almadım.Aksiyon sonlara kaldı.Berkay Ateşin oyunculuğuna olan hayranlığım giderek artıyor.Senaya aşkının naifliğine inceliğne bayıldım.Şeker isterken hali çok hoştu.Ferideye nasihatı da çok iyiydi.Çok sevilecek bir kötü karekter sergileyeceği anlaşıldı.Ben Erkan Avcının oyunculuğunu oldu bitti itici bulurum,Karadayıdaki Nejdet karekterini de çok abartılı oynamıştı.Necip Memili gerçekten keyif veriyor.Değişik bir Cumali karekteri sergilemiş.Feride keşke ayrılmasaydı.Bilgecan Göker gibi değerli bir tiyatrocuyu daha çok seyretmek isterdim.Yıldıs karekterini sevdim.Gökşen ateş güsel oynuyor.Herhalde onu Cumaliye yapacaklar.Ben Senayı Halen Hamile sandım.Çocuğunu düşürdüğünü anlamadım.Evet haklısın Emrahın Hikayesini merak ediyorduk.,karekterin altı doldurulmadan ay yapımın yeni serisi çarpışmaya transfer olduğu için alelacele saçma bir şekilde öldürüldü.Emmi karekterinin yaşamasına şaşırdım.Akşın karekterinin psikoslu karektere dönüşmesine ilayda alişanın oyunculuğunu sergilyecek olmasına sevindim.Bu oyuncu ters köşe rollerde çok başarılı performans sergiler.Çocuk oyunculuğundan beri böyledir.İlk serisi bir çocuk sevdimdeki Merve rolünden beri hep ters köşe roller oynamıştır.Benim adım gültepe,serçe sarayı,gönül hısısı,Bana sevmeyi anlat gibi.Celasunun annesi Hatice rolündeki ,Hırçın kıs oyunununda çok başarılı olan değerli tiyatrocu İpek Türktan Kaynağı seyretmek çok keyifli oluyor.Oyunculuğunu yadırgadığım oyuncu ise Deren rolündeki Beste Kanar.

  • SuperBirne

   Ahmet Bey, ben de Sena’yi hala hamile sandim ve bebegini düsürdügünü anlamadim 😂 Twitter ahalisi bebegin düstügü konusunda hemfikir. O yüzden de ben bir seyler kacirdim heralde diye düsündüm. 🤔🤷‍♀️

   • Zamanlamayı düşün, mantıken Sadiş kadar karnı olması lazım!

    • SuperBirne

     Zamanlama demisken… Katliamla simdiki zaman arasinda ne kadar süre gecmis? Herhangi bir fikri olan var mi ya da gecen bölümün yazisinda konusuldu mu?

     • Gözde E.

      Yeni sezon ilk bölüm katliamdan 3 ay sonrasından başladı. Cumali ise hapisten katliamdan 2 ay sonra kaçmıştı.

     • Sadiş’i aklında tut. Sena hastalandı, hastaneye yattı. Selim ihaneti. Çukur’dan çıktılar. Aradan 2/3 ay geçti. Katliam + 60 gün gün Cumali hücrede + kaçtı ve üzerinden 1ay…

      bebek hastalanması sürecinde olması gerekiyor ki bu da Sadiş’le hemen hemen eş zamanlı. Sadiş doğurdu doğuracak.

   • Gözde E.

    Başta ben de öyle anladım sonra Yamaç’ı tekrar üzmeyelim tarzı cümlesiyle aydım 🙂

    • SuperBirne

     Sanirim ben o cümleyi kacirmisim :-)))

  • hoş geldiniz. Beste Kanar vallahi gözlerimi kanatıyor gevşek gevşek konuşması ile…

  • Gözde E.

   İlayda Alişan hakkında bu kadar şey bilmiyordum, merakla bekleyeceğim sahnelerini. Deren’i ben bazen Sena’dan iyi buluyorum desem :))

   • Ayla

    Yok senin kafana saksi düsmüs kesin:)) Deren i Sena dan daha iyi buluyor

    • Gözde E.

     Valla bu bölüm Deren daha iyiydi :))

     • bence Deren hep kötü

     • Gözde E.

      Sena’dan daha iyiydi ama bu bölüm?? 🙂

   • Ahmet Adar

    Akşın’ın suratının yarısı yaralı veya yanık mı?Saçlarıyla saklıyor gibi geldi bana,ne dersin

    • Gözde E.

     Evet yüzünün yarısında yara izi var 🙁

     • Ayla

      Kemal in kolunu hokus pokus iyilestiren senarist Aksin in yüzünüde eski haline getirir:)) Horzum u doladim dilime artik. Bu arada Emmi de görünen hasar yoktu.

     • Gözde E.

      Akşın iyi bir estetik ameliyatla düzelir herhalde. Evet bu sezon senden bolca Horzum’a sövgüler göreceğiz :)) Evet görünen hasar yoktu ama muhakkak vardır belki öbür bölüm görürüz.

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  ilk yorum benden olsun. 2. bölümü bende fazla beğenmedim. Cumali’nin bazı sahnelerini ve oyunculuğunu beğendim. Benim aklımda Cumali için Necip Memili vardı ve bu işi çok iyi olacağını biliyordum. Özellikle Yamaç’a dayılanıp, sonra volta attığı sahne çok iyiydi. O ufak beden, sahnede kocaman olmuştu. Erkanla karşılıklı sahnelerini çok merak ediyorum. Senarist umarım çok iyi sahneler yazar.

  Neredeyse herkes hayatta. Bari karakuzuların ağzından saldırıların öldürme amaçlı olmadığına dair bir açıklama yapsalar. Ben Medet’in ve Selim’in hayatta kalmalarına mantık dahili içinde şaşırmam ama diğerleri için öyle değil. Neredeyse ağır silahlarla tarandılar. Hayatta kalanlar içinde en çok Emmi karakterine sevindim. Oyunculuğunu ve karakterini dizide beğeniyorum. Bana sıcak gelen bir karakter.

  Vartolu bu bölüm fazla yoktu galiba film çekimleri varmış ama sahneleri iyiydi. Medet’i gizlice takip etmesi ve kolye sahnesi. Biz kolyeye çok anlam yüklüyoruz ama sonumuz Lost’taki John Loke gibi olmaz umarım.
  Bence karakuzuları avlayan kişi Vartolu. Vartolu’nun ailenin ölen bireylerine karşı bir tepkisini görmedik. Umarım senarist böyle sahneler yazar. Bu arada çeto için yapılan zenne iması oynadığı filme atıftı galiba. Sosyal medyada öyle yorumlar okudum. Mahsun’un lovabadaki su ile ilgili sahnesi küpeyi bulmak için değil miydi?

  • Birinç ^^ Tebrikler…
   Hoşgeldin… Evet sen kolyeye çok anlam yükleyenlerdensin, umarım gönlüne göre bir yer bağlanır…
   Hayda avcı vartolu mu? Karıştırma lütfen kafamı…

   Erkan Avcı Zenne olduğu bir filmde mi oynadı? Bilmiyordum…

   Mahsun’un iki tane lavabolu sahnesi var ama?

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Bende anlamamıştım önce. Bir rahatsızlığı mı var? Yoksa bir şeymi hatırlıyor diye düşünüyordum. Sonra kaldıkları odanın Yamaç’ın odası olma sohbeti ve Sena’nın flashback’inde öyle olduğunu anladım. Küpeden dolayı su değişik gidiyordu, ordan Mahsun birşey olabileceğini düşündü.

    • Aa olabilir… Ben kendi korkularımla eşleştirdim de (IT)

  • Ayla

   Selam peki Cumali nin bebe katili olmasina ne diyorsun? Hani Yamac i duvara yapistirip yaptiklarini itiraf ettigi sahne.

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Onu laf gelişi söylemiş olabilir. Anlatımı kuvvetlendirmek için. Yani gerçekten çocuk öldürdüğünü düşünmüyorum.

    • Ayla

     Tabii tabii senide anliyorum mesela bende Vartolu yu cok seviyorum ve toz kondurmak istemezdim. Lafin icabi söylemis olsada ben yakistiramadim iste.

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Karaktere özel bir sevgim yok. Şu dizide bir Vartolu’ya özel sevgim var. Az bişeycikte İdris’i seviyorum. Birazcıkta emmi’yi. Cumali’yi, selim’i izlenmeye değer görüyorum.

  • Gözde E.

   Senarist muhtemelen ailenin kadınlarına kıymış. Mümkünse aileden sayılabilecek Paşa’yı da gömmüş olsun istiyorum.

   Bakalım kolye konusu nereye bağlanacak ben de merakla bekliyorum. Zenne filminde oynadığı biliyorum ve bana mümkün geldi bu ihtimal. Lavabo küpeyi bulmak içindi evet.

  • Ayla

   Dur biraz bu bölümde Vartolu Medet i gizlice takip mi ediyordu? Nerdeydi o sahne,baslarda? Ehh ben nerdeydim,tabii sen nerden bileceksin:))

   • Gözde E.

    Evet en başta Medet’in çalıştığı yerin oraya gitti O’nu gözledi ya.

    • Ayla

     Ben kacirmisim orayi 🙁 Hay allah bu Medet i neden kaderine terk etti acep ?

     • Gözde E.

      Benim yüzümden az kalsın ölüyordu diye düşünüp azad mı etti acaba? Yoksa aralarında bir görüş ayrılığı mı oldu, kırgınlar mı birbirlerine, Medet o yüzden mi Nemrut’un Kızı çalınsın istemiyor?

   • Buke Oguz

    Evet Vartolu dayak yemeden önceydi. Cumalinin Yamaç’ın yaralarını temizlediği sahnenin devamında hemen.