ÇUKUR – En İyi Yamaç Koçovalı Sahneleri ‘The Best of Yamaç’

Yamaç ile ilk bölümün ilk yarım saatinden sonra Vartolu’nun kulakları çınlasın rakınrolcu kimliğindeyken tanıştık. Aradan çok uzun zaman geçmedi ki Yamaç oldu Yamaç Koçovalı, ardından da Yamaç Babamız… Bu geçiş sürecine an be an şahit olduk; onunla sevindik onunla üzüldük, onunla güldük ve onunla ‘bu hayatın heyecanı meycanı yok’ dedik…

Konuk yazarım Gözde Çukur’un 33 bölümünü taradı ve en güzel Yamaç Koçovalı sahnelerini derledi. Ya sizin gözünüzden en iyileri hangileri? Yorumlarda buluşalım mı?

 
   
 

 

Bu sezon tam 33 hafta boyunca pazartesi akşamlarının vazgeçilmezi oldu Çukur. Tabii Çukur’u bu kadar vazgeçilmez kılan şeylerin başında elbette sevilen karakterleri geliyor. Bu karakterlerden biri şüphesiz Aras Bulut İynemli’nin canlandırdığı Yamaç Koçovalı.

 

Yamaç… Çukur’un yani Koçova Mahallesi’nin kurucusu ve babası kabul edilen İdris Koçovalı’nın en küçük oğlu. 18 yaşında babasıyla ettiği kavganın ardından “Ne ölüme, ne ölüne.” diyerek evi terk etmiş. Kimyager. Gündüzleri laboratuvarda çalışıyor, akşamları bir barda gitar çalıp şarkı söylüyordu. Bir gece iş çıkışı Sena ile tanıştı ve hızla gelişen bir aşkın ardından, 5 gün sonra Paris’te yıldırım nikahıyla evlendiler. Ama evlendiği gece hayatı birden bire değişti. Ağabeylerinden Kahraman mahalleye yeni gelen Vartolu’nun adamları tarafından öldürülmüş; babası İdris ise felç geçirmiş, hastanede yatıyordu. Büyük ağabeyi Cumali hapisteydi, diğer ağabeyi Selim’e de ailesi tarafından yeterince güvenilmiyordu. O yüzden işlerin başına geçmesi için annesi Sultan tarafından Paris’ten İstanbul’a getirildi. İşleri yoluna koyunca Çukur’dan ayrılıp hayatına kaldığı yerden devam etmek istiyordu Yamaç. Ama zamanla işler değişti, Çukur O’nun hayatının önemli bir parçası haline geldi. Sorunları akılcı ve sağduyulu planlarla çözmeye çalışması ile ön plana çıktı. Kimse O’nun sevdiklerine zarar veremezdi, onlar için yapmayacağı şey yoktu. Bir parçası olan müziği düşmanlarına karşı yaptığı planlarında kullanmayı da ihmal etmedi elbette. İşte Yamaç deyince aklımıza gelen o sahneler:

(Sahneler bölüm sırasına göre sıralanmıştır.)

 

1- Çukur 4. Bölüm – Duygulandıran Yüzleşme

 

Uzun süredir bilinci kapalı olarak yatan İdris sonunda gözlerini açmıştı. Babasının iyileştiğini öğrenen Yamaç 10 yıl sonra onunla ilk defa karşı karşıya geldi. Baba-oğulun yıllar sonra bu ilk konuşması duygu dolu anlara sebep oldu.

 

İdris: Niye geldin?

Yamaç: Annem çağırdı geldim. Gelmese miydim?

 

 

2- Çukur 4. Bölüm – Ben Yamaç Koçovalı

Yamaç, mahallelilerden birinin oğlu olan Doğukan isimli şarkıcının yapımcısından alacağının tahsilatı için O’na yardımcı olma sözü vermişti. Bunun için yapımcı Eser’le görüşmeye gitti. Ancak Eser’in yaptığı ukalalık üzerine sinirlenen Yamaç, O’na unutamayacağı bir ders verdi.

 

Eser: Ulan it! Sen kimsin lan? Sen benim kim olduğumu biliyor musun yamuk?

Yamaç: Yamaç Koçovalı ben.

 

 

3- Çukur 9. Bölüm – Gazapizm – Heyecanı Yok

 Selim’le işbirliği yapan Kumburgazlı Serdar, İdris ve Sena’yı kaçırmıştı. Serdar’a oynadığı oyunla onları kurtaran Yamaç, Serdar’ın durmayacağını anladı ve O’nu bitirmek için harekete geçti, kulaklıkla dinlediği Heyecanı Yok şarkısı eşliğinde tabii ki.

Bu sahne Yamaç’ın Heyecanı Yok şarkısı eşliğinde düşmanlarıyla mücadele sahnelerinin de başlangıcı oldu.

 

 

 

4- Çukur 14. Bölüm – Yamaç’ı Yıkan Gerçek

 Yamaç, düşmanı Vartolu’nun annesinin adının Mihriban, O’nun da aslında Çukur’un çocuğu olduğunu anlamıştı. O’nun hakkındaki gerçeklere ulaşmak için Paşa’nın yolladığı bombayla hapishanede öldürülmeye çalışılan Kasım’ı hastane yolunda kaçırıp gizlice mahallenin hastanesine getirdi ve tedavi edilmesini sağladı. Ardından Paşa’yla bu konu hakkında konuştu ve Vartolu’nun aslında ağabeyi Salih olduğunu anladı. Bunu teyit etmek için Kasım’ın yanına geldi ve büyük gerçekle yüzleşti.

 

 

5- Çukur 15. Bölüm – Yamaç Çıldırmanın Eşiğinde

 Vartolu’nun aslında ağabeyi Salih olduğunu öğrenen Yamaç, ne yapacağını bilemez halde eve geldi. Önce babasına bir oğlu olduğunu bildiğini söyleyerek onunla çok sert bir yüzleşme yaşadı. Ardından annesinin dizinde ağladı ve son zamanlarda yaşadıklarını düşündü. Ardından soluğu Sena’nın evinin kapısında aldı ve orda sinir krizi geçirdi.

 

“Delirmeyeyim, delirmeyeyim değil mi ben?”

 

 

6- Çukur 20. Bölüm –  Eğlence Başlasın!

 Uzun zamandır aradığı Beyefendi lakaplı düşmanının aslında Baykal olduğunu öğrenen Yamaç O’nunla görüşmeye gitti. Bu görüşmede Baykal, Yamaç’ı indirmek isterken; Yamaç da hem O’nunla yüzleşmek hem de O’nu ve adamlarını indirmeyi planladı. Yamaç-Baykal kaçma kovalamacasına yine Heyecanı Yok eşlik etti.

 

 

7- Çukur 21. Bölüm – Çukur’da Bomba Etkisi

 Baykal’ın aslında Beyefendi olduğunu öğrenen Yamaç, tüm gücüyle Baykal’a ait olan iş yerlerine saldırdı ve O’na büyük zarar verdi. Baykal da buna misilleme olarak Yamaç’ın değer verdiği insanlardan Gazeteci Hale’yi öldürttü. Bundan evvel Vartolu’yu kurtarmak için bir başka masum insanın ölümüne sebep olan Yamaç, Hale’nin ölümünden de kendini sorumlu tuttu ve Baykal’ın evinin önünde sinir krizi geçirip kendini sorguladı.

 

 

8- Çukur 22. Bölüm – Kimse Sevdiklerime Zarar Veremez

 Yamaç ve Vartolu işbirliği yapıp Baykal’ı yakaladılar. Bu olanların üzerine Baykal’ı kurtarmak için iş ortaklarından Elvis harekete geçti. Yamaç ve İdris’le konuşmak için restoranında buluştu. Bir yandan da Koçovalı ailesinin tüm kadınlarını kaçırttı ve yemek esnasında bunu onlara söyledi. Bunu öğrenen Yamaç’ın Elvis’e tepkisi ise çok sert oldu.

 

 

9- Çukur 23.Bölüm – Elvis’e Büyük Baskın

 Emrah’ın yardımıyla Koçovalı kadınları Elvis’in elinden kurtarılmıştı. Elvis ve sevgilisi Lana ise Emrah’ın elinden kurtulup kaçmayı başardılar. Elvis’i yakalamak isteyen Yamaç, onların saklandığı evi öğrenip buraya baskın düzenledi. Baskın ve Yamaç-Elvis dövüşmesi yine Heyecanı Yok eşliğinde oldu. Tabii bu sahneyi unutulmaz kılan şeylerden biri de Yamaç’ın Elvis taklidi elbette

.

 

10- Çukur 33.Bölüm (Sezon Finali) – Şimdi Adama Benzedin İşte

 Emrah’ın Sena’ya zarar vermek için O’nun sahte bir psikiyatra gitmesine ve halüsinasyonlar görüp, intihara teşebbüs etmesine sebep olacak ilaçlar kullanmasına neden olduğunu öğrenen Yamaç, O’nunla yüzleşmeye gitti. Aralarındaki dövüşte Emrah’ın galip geldiği kısımda karakterle özdeşleşen Türk Marşı, Yamaç’ın galip geldiği kısımda da Heyecanı Yok kullanılması sahnenin dikkat çeken ayrıntılarından oldu.

 

 

10 sahne elbetteki Yamaç Koçovalı sahnelerinin yaşattığı keyfi tarif etmeye yetmez. Az sayıda bonus sahne ekleyelim;

 

Yamaç Vartolu kardeş olabiliyor mu

 

 

BONUS  Çukur 9.Bölüm – 10 Yıl Önce Neler Oldu?

 Yamaç, Çukur’a geri dönmeden 10 yıl önce “Ne ölüme, ne ölüne.” diyerek evi terk etmişti. Çünkü babasının bu işlerden vazgeçmesini ve Çukur’dan gitmeyi istiyordu. O gece birini öldürmesi bardağı taşıran son damla olmuştu, babasıyla büyük bir kavga etmişlerdi. Meğer aslında o gece evlerine bir baskın düzenlenmiş ve Yamaç rehin alınan ailesini kurtarmak için birini öldürmek zorunda kalmış.

 

 

BONUS  Çukur 16.Bölüm – Çukur’da Öleceğim

 Yamaç, Vartolu’nun aslında ağabeyi Salih olduğunu öğrenmişti. Bu gerçeği bilmeyen İdris, Vartolu’nun Paşa ile Emmi’yi rehin almasının üzerine artık Vartolu Çukur’dan gitmezse O’nu öldürmeye karar vermişti. Yamaç ise sakin bir şekilde O’nu göndermenin çarelerini aramış ancak başarılı olamamıştı, çünkü Vartolu da Çukur’da kalıp intikamını almaya kararlıydı. Mezarlıkta geçen bu sahnede Yamaç, Vartolu’ya gerçeği bildiğini söyledi ve O’nu Çukur’dan gitmeye ikna etmeye çalıştı. Aralarındaki yüzleşmede ikili ilk defa kardeş olduklarını bize hissettirdiler.

 

Vartolu: Bilmiyorsun lan, hiçbir şey bilmiyorsun.

Yamaç: Biliyorum Salih. Biliyorum babamın oğlu.

 

 

BONUS  Çukur 31.Bölüm – Bana Bunu Yapma Abi

 Yamaç daha önce de ağabeyi Selim’in aileye ihanetinden şüphelenmiş ama bunu kanıtlayamamıştı. Ama o gece Aliço ile yaptığı konuşmada öğrendiği gerçekler sonucu inanmak istemese de buna emin oldu. Selim’le yaşadıklarını anları düşünüp hüngür hüngür ağladı.

Yamaç yani Aras Bulut İynemli o kadar güzel ağlıyor ki, O’na sarılıp teselli etmek istiyor insan…

 

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Pingback: Aslı'nın Sureti ] ÇUKUR - En Sevilen Yamaç Koçovalı Replikleri()

 • Pingback: Aslı'nın Sureti ] ÇUKUR – En İyi Vartolu - Medet Sahneleri()

 • Pingback: Aslı'nın Sureti ] ÇUKUR – En İyi Vartolu - Sadiş Sahneleri ‘The Best of VarSad'()

 • Pingback: Aslı'nın Sureti ] ÇUKUR – En İyi Vartolu Yamaç Sahneleri ‘The Best of VarYam’()

 • Pingback: Aslı'nın Sureti ] ÇUKUR – En İyi Vartolu Sahneleri 'The Best of Vartolu'()

 • Tuğçe

  Eline sağlık Gözde 😘
  Benim favori sahnem Yamaç’ın babam için yaptım dediği sahne. Hala izler dururum..

  • Gözde E.

   Hoş geldin Tuğçe, çok teşekkür ederim <3

   O sahneyi ben de çok severim, Vartolu'nun ordaki tepkileri de çok iyidir. Best of VarYam listemde yer verdim o sahneye, karşılıklı performansları oraya almayı tercih ettim.

 • Züleyha

  Merhaba 🌼 Gözdecim ellerine sağlık, yaz gününde bizi Çukur yazılarından mahrum bırakmamışsın 😊💕
  Özlemişim eski bölümleri, yazını okurken fark ettim. Genellikle çatapatlı sahneleri almışsın bense aksine Yamaç’ın daha diyaloglu duygusal yoğunluktaki sahnelerini seviyorum. Çoğunu da unutmuşum şimdi örnek ver desen veremem 🙊 Ama sonuç olarak Yamaç gözümüzün çiçeği her sahnesini bağrımıza bastık seviyoruz. 😊

  • Gözde E.

   Hoş geldin Züleyha’cığım, özlettin kendini. Teşekkür ederim <3
   Valla ben de hazırlarken özlediğimi fark ettim, hatta zaman zaman az da olsa unuttuğum sahneler olduğunu gördüm, güzel oldu benim için. Ben hem duygusal hem çatapatlı sahnelerini seviyorum açıkçası, bunu zaten bölüm yazışmalarında da belli etmişimdir, karışık hazırlamaya çalıştım listeyi o yüzden. Kesinlikle Yamaç gözümüzün çiçeği, canım yaaa <3 Çok yakında Vartolu sahneleri de burada, blog'a mutlaka uğra 🙂

  • züleyha sen ankarada mıydın? 8 Eylül’de balat da bulusuyoruz. gelsene sende…

   • Züleyha

    Evet Ankaradayım canım. Malesef geziye katılmam imkansız ama katılan herkese iyi eğlenceler diliyorum. 😊

    • Is seyehati cikyi benim

 • Buke Oguz

  Yamaç’ın çıldırmanın eşiğine geldiği sahne de unutulmazlarımdan biri kesinlikle..
  ” Öf öf ” eşliğinde başlayan sahne Yamaç’in once babasi ile yuzlesmesi, ardından annesinin dizlerinde bugune kadar Vartolu ile yasadiklarinin gozlerinin onunden gecmesiyle devam etmişSena’nin kapısına gelmesiyle muzik bitmis ve Yamac’in ölmeyim dimi ben, ölmeyim üzülürsün, çok üzülürsün sözleri ile sahne devam etmişti. Sena ölme dedi, delirmiyim dimi ben diye devam etti Yamac.Sena’nin Delirme sakın demesine tamam diye yanit veren Yamaç Sena’dan ona sarilmasini istedi. Sena Yamac’in hayatindaki en gercek seydi ve ona tutundu. Delirmeden bu cukurdan nasil cikacagi konusunda onun bir yol gostermesini istiyordu sanki. Ama bunun cevabi ne yazikki kendiyle birlikte Çukur’a cektigi Sena’da degildi.
  Ben sectim sandim , secimler vardir, yokmus , secim yokmus derkenki caresizligi, delirmeyim dimi ben dekeb sesindeki yakaris, yere yigilisi, benim abimi öldürdü, Kahraman abimi öldürdü derken hissettigi aci, icinde yasadigi karisikligin sözlerine yansimasiyla dudaklarindan dokulen bölük börçük sözler, neden diye isyani… Sahne bittiginde ben de nefesimin kesildigi, sanki sahne boyunca nefesimi tuttugumu ve sahne bitince vermisim hissine kapilmistim.

  • Gözde E.

   Gariptir ben sahnenin İdris ve Sultan ile olan kısmını kafamdan silmişim, sadece Sena ile olan kısmı aklımdaydı ta ki derleme için seyredene kadar. Tabii bunun nedeni büyük ihtimal bu kısımdaki müthiş performans. Lütfen Yamaç’ım bir daha bu hallere düşmesin… :((

   • Buke Oguz

    Kesinlikle… İnşallah canim. Ben ciddi ciddi Yamac’in hasta oldugunu dusundum , degilse de korktum o bölümlerde. Kulak cinlamalari , kriz hayra alamet degil diye düşündüm

    • Gözde E.

     Valla bu kadar olaya bu kadar sağlam kalması pes!

     • Buke Oguz

      Kesinlikle…Taş olsa çatlardi. Meke söylediginde hakliydi adamda peygamber sabrı var :(((

 • Buke Oguz

  Tabi diğer favorim Yamaç’in adım adım Salih’e ulaşma süreciydi. Paşa’nın Kasım’ı bombalaması ile başlayan olaylar Yamaç’in Kasim’i ambulanstan kaçırıp gizlemesiyle devam etmişti. Ardindan Paşa ile konuşan Yamaç onun tüm inkarlarına rağmen önce Gonca(Mihriban)ın İdris’in sevgilisi olduğunu, bebeğin Kasım’in degil İdris’in olduğunu, Paşa’nin bunu Sultan istedigi icin sakladigini çözmüştü. Bu sahnelerde Yamaç’in yaşadigi duygusal deprem kulak çınlamaları ve sarsintilarla daha vurucu olmuştu. Artik babasının bir oğlu olduğunu biliyordu tek bilmedigi onun Vartolu olduğuydu.
  Saadet’in intihar girişiminin ardindan arabayla eve giderken Saadet’in Salih’in evinin kapisinin acik olduğunu gördüğünde verdiği tepki ile Yamaç icinde Salih Vartolu bağlantısını kurmuştu artik. Sadece emin olması gerekiyordu. Soluğu Kasım’ın yanında aldı. Salih’in annesinin adını sordu ısrarla. Kasım “Mih” dediği anda Yamaç Mihriban demesin istedi. “Mine, Mine de Mine de , lütfen Mine de , Mine mi?” diyerek Vartolu’nun abi oldugu gercegini zihninde reddediyordu. Kasım’in dudaklarindan dökülen “Mihriban” sözüyle Yamaç hem Mihribam kim sorusunun yanıtını, hem de Salih’in kim oldugunun yanitini aldi. Bu cevapla yeni bir deprem yasayan Yamac once yere yikildi ardindan kendini sokaklara vurdu. Sindirmeye calistigi gercekle yururken kendini Salih’in evinin önünde buldu. Önce tereddüt etti sonra cesaretini toplayip daha sabah Vartolu ile restleştiği evden iceri girdi onun abiyi oldugunu bilerek. Ve yerde yatan Vartolu’yu gördüğü anda gozyaşlarini tutamayip abisinin başında hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladi. Vartolunun icindeki masum çocugu orada gördü Yamaç. Onun yaşadıkları icin kendini suçlu hissetti. Onun zayif noktasini bulurken canini ne kadar acittigini anladigi icin belki de vicdan azabi hissetti. 33 bölüm icerisinde en etkilendigim sahne buydu diyebilirim. Konuşmadan gözlerle mimiklerle acı daha iyi nasil hissettirilirdi bilmiyorum.

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Benimde en sevdiğim sahnelerden.. Bu sahneyi kaç kere izledim. Sen de saniye saniye anlatmışsın. Gidip sahneyi izleyesim var ama izlemeyeceğim. Finalden sonra izlemedim. Yeni sezona yakın tekrar sevdiğim sahneleri izlerim diyorum.

   • Buke Oguz

    Ben de defalarca izledim. Bıkmadan defalarca daha izleyebilirim :)))

  • Gözde E.

   Kesinlikle Yamaç’ın öğrenme süresi ve hislerinin bize aktarılma süreci enfesti. Kulak çınlaması, deprem olurcasına ekranın hareket etmesi çok iyi düşünülmüş detaylardı. Seyrettiğimde hayran kaldığımı hatırlıyorum <3

   • Buke Oguz

    Benim 33 icinde en cok begendigim iki bolumden biri buydu. Digeri ise 9.bolumdu.

    • Gözde E.

     9. bölüm candır ya, Heyecanı Yok’un doğuşu :))

     • Buke Oguz

      Kesinlikle. Yamaç’ın ilk delirmesi , Serdar’i saskina cevirmesi. Teli koparmasi 😍😍 Serdar’a oynadigi oyun. Adam üşenmemiş cocukluhumuzun 1milyonunu bulmustu ya 🤣🤣🤣

     • Gözde E.

      Kesinlikle çok yaratıcı bir sahneydi o ya :)))

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Ellerine sağlık, Vartolu sahnelerinide en kısa zamanda bekliyorum..

  • Gözde E.

   Teşekkürler Birgül, sırada onlar var 🙂

 • Buke Oguz

  Ellerine sağlık Gözdecigim. ❤️😍Çok güzel bir derleme olmuş😘 Bölümler gozumun onunden geçti okurken.

  Yamac’la babasinin yuzlesmesi best of deyince ilk aklima gelen sahneydi. Yamac’in babasinin uyandigini öğrendiğindeki heyecani , iyi mi diye sormasi, babasinin onu cagirmasi uzerine uyanikken ilk kez karsisina ciktigi an dolu dolu gözler ve belli belirsiz bir gülümsemeyle ona bakışı… 10 yil sonra babasindan hosgeldin iyi ki geldin demesini beklemiyordu belki ama duyacagi ilk sozun “el öpmeyi de mi unuttun” olmasi canini acitmisti. “Cok degismissin ” deseydi belki o bile mutlu ederdi Yamaç’i ama buyuk bir hayal kirikligi yasamisti. O hafif gülümseme yüzünde dondu ve gözlerindeki kırgın ifade ile elini öptü babasının. İdris’e cok kızmıştım bu sahnede insan yıllar sonra oglunu ilk görüşünde bunu mu der diye . O da kırgındı ogluna belli ne de olsa giderken ne ölüme ne ölüne demisti Yamaç. “Neden geldin” diye sorarken belki oğlundan senin için geldim” demesini beklemişti İdris ama onun tavrına karşı Yamaç da kendisi icin geldigini itiraf etmeyecek kadar gururluydu ve “annem cagirdi geldim, gelmese miydim? ” cevabini verirken babasından geldigi icin mutlu olduguna dair bir isaret bekliyordu.İdris’in ” Ne ölüme ne ölüne demistin , yalan mi? ” sözüyle gözünü dolduran yaşlari tutamiyordu artik Yamaç. “Gideyim mi?” derken gitme demesini istiyordu babasının. “Sen bilirsin” dedi İdris. Oğlu kalsin istiyordu ama bunu soylerse 10 yıl önce “bu kapıdan çıkarsan bir daha dönemezsin” lafını yutmuş olacaktı ki o da demedi zaten. Onun da gözleri doluydu ama baba ogul birbirine cok benziyor ikisi de inatçıydı. Alttan alan Yamaç oldu. “Tamam simdi canını sıkma , bunları sonra konuşuruz ” diyerek odadan kaçmayı tercih etti. Cikarken de İdris’in o kiz kim sorusuna cevap verdi tabi. “Karim evlendim ben” . İdris “duy fa inanma” derken oğluyla gurur duyuyordu aslinda.
  İdris Yamaç’a saatlerini tesbihlerini satmasi icin verdigi sahnede “senin bir gün dönecegini biliyordum ” demisti. Donmesine abisinin ölümü vesile olmuştu ne yazık ki. İdris’in uyanir uyanmaz Sultan’a “geldi mi?” diye sormasi da Yamaç’ı beklediginin göstergesiydi.

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim Buke’ciğim <3 <3 Ben de hazırlarken sezonu bir güzel hatırlamış oldum bu vesileyle 🙂

   Sahneyi çok güzel analiz etmişsin. Her şeye rağmen et tırnaktan ayrılmıyor. Belli edemeseler de İdris ve Yamaç birbirlerini hep çok sevmişler… Umarım İdris ölmez de Yamaç O'nun aslında mezuniyet törenine geldiği de öğrenir. (Ölürse de başka bir bilen varsa o da anlatabilir.) Yamaç'ın bu gerçeği hissetmek dışında somut olarak bilmesini isterim.

   • Buke Oguz

    Ah o mezuniyet olayini ogrenmesi en cok izlemek istedigim sahnelerden biri valla. Yamaç’in babasi ona “seni hep sevdim. Gittiginde se bu degismedi” dedigi anda verdigi tepki hala aklimda, o saskinlik , o inanamamazlik, yeniden duymak icin ” seni duyamadim ” deyisi. Babasinin gidisindan sonraki gulumsemesi…

  • DreamyTangerine

   Ağlarım😢

   • Buke Oguz

    Cok etkilenmistim bu sahnede uzun sure acip tekrarini izleyemedim. Sonra actim yine ayni sekilde etkilendim 😥

 • pride&prejudice

  Ellerine saglik Gozde ama ben merakla Vartolu Yamac sahnelerini ve dialoglarini bekliyorum;)

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim Neslihan <3 Sırayla hepsi gelecek 😉

  • Ben bir diyalogları yaparım demiştim ama hangisi idi 🙈

   • Buke Oguz

    Best of replikleri yapacagim demistin Aslicim 😍

 • Ayla

  Emekler icin tessekkürler. Tabletten izlemek imkansizdi,sayfa habire yenileniyor. Ama cepten baktim.
  Asli nin begendiklerini bende en cok begendim. Aras Bulut un beni en cok etkiledigi sahneler Salih in abisi oldugunu ögrendiginde yani basinda aglamasi.
  Mezarlik sahnesi ve en etkiliyeci 👏 hak ettigi cildirmanin esiginde oldugu sahne.
  Yamac in en eglenceli buldugum sahne ise Vartolu nun kafeste oldugu Yamac in Baykal i kandirdigi müzik esliginde dans ettigi sahne:))

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim En eğlenceli bulduğun sahne Best of VarYam derlemesinde yer alacak, onsuz hiç olur mu :))))

  • Yaa o sahnede yüzünde kar maskesi yanaklarda sıkışmış çok tatlışdı.

   • Gözde E.

    Aynen ya <3

   • Buke Oguz

    Yamac’in klasik heyecani yok dansina Vartolunun halay cekerek eslik etmesi cok eglenceliydi 😍😍

    • Gözde E.

     Bana kalsa hem Best of Yamaç, hem Vartolu, hem VarYam’a koyardım ama tek tek de o kadar güzel sahneleri var ki Yamaç ve Vartolu’nun onlardan harcamayayım dedim.

     • Buke Oguz

      Kesinlikle tum o best of lara girebilecek bir sahneydi 😊😍

 • Gözde’ciim kalemine sağlık <3.

  Benim the best of Yamaç'ım ;

  1. ÇUKUR 14. BÖLÜM – YAMAÇ’I YIKAN GERÇEK
  2. BONUS ÇUKUR 16.BÖLÜM – ÇUKUR’DA ÖLECEĞİM
  3. ÇUKUR 15. BÖLÜM – YAMAÇ ÇILDIRMANIN EŞİĞİNDE

  Peki ama Serdar'lı sahne yok?

  • Gözde E.

   Rica ederim, beğenmenize sevindim efendim 🙂
   “Serdar’a Büyük Oyun” sahnesini diyorsun herhalde, malum çok sahne var o yüzden Serdar’lı diğer sahneleri tercih ettim listede 🙂

   • Sanki fazla link koyma sayfayı kitliyor diyen ben değilmişim gibi 😅😆😂

    • Gözde E.

     O yüzden 10+3 bonus mantığıyla kıydım ne sahnelere 😀 😀 😀

     • 10+3 de bile kitlenmis baksana 😤

     • Gözde E.

      Benim telefonda video önizlemeleri görünüyor ama açmayı denemedim. Yalnız cep telefonundan bağlanınca her yazı için aynı sorun var, yorum yapacak yeri bulmak ciddi mesele. Hemen açılmıyor, nerde olduğunu bilmeyen yok der gider yani. Çok kişi bu yüzden yorum yapmadan gidiyor kanımca.

     • Blog büyüyünce tasarımcı aliriz 😍 günlük gelir 50 kuruş sabit

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Benimde en sevdiğim sahneler senin yazdıkların. İçerde’yi de izlemeye başladım. Aras gerçekten iyi bir oyuncu. Mert’i izlerken hiç Yamaç karakteri ile bağlantı kurmadım. Arka arkaya izlememe rağmen. Yamaç farklı bir karakter, Mert farklı bir karakter. Tabi bir iki benzer tepkileri var olur o kadar. Bunun nedeni birazda oyuncu seçimleri. Aras, Çağatay’ın yanında hem giyim olarak, hem de fiziksel anlamda tıfıl kalmış. Yamaç karakterinde ise hem daha kilolu, hem de giyim anlamında fiziksel olarak daha iri ve güçlü duruyor. Erkan bu anlamda daha tıfıl kalmış. Abi olan Vartolu iken, Yamaç’ın yanında kardeşi gibi kalıyordu. Bir iki dokunuş ve partnarle farklı kimliklere bürünmek daha kolay..

   • Gözde E.

    Çok doğru yorumlar. Kesinlikle bambaşka iki karakter Yamaç ve Mert. Aras ikisinde de çok iyi. İçerde’nin de tadı bambaşkaydı, özledim.

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Karakterler başka ama burada oyunculukta devreye giriyor. Ben karakterleri bağdaştıramıyorsam bu oyuncunun başarısı oluyor ve tabiki yönetmenin de..