ÇUKUR – Aile Her Şeydir Ama Çukur da Ailedir

Çukur’un bu bölümünde sıkıldım diyemem ama keyif aldım da diyemem… Bir süredir yerimizde mi sayıyoruz?  Hem de elimizde onca malzeme varken… Yamaç’ın oyun planını sırf Ersoy’dan aldığı istihbaratlar üzerine kurması zaten canımı sıkıyor. Yahu sok Afgan’ları devreye, Bulgar’ları gaza getir. Biz mi öğreteceğiz… Zaten kaç bölümdür kurtulamayan Sadiş, Sadiş’in yaşadığını -onu kendi başıma kurtaracağım gazıyla, Yamaç’a söylemeyen Salih, Karakuzuların maşası olan bir Vartolu izliyoruz; bari Yamaç tarafında biraz akıl oyunları, kumpas vs. izleyelim… Bir kez daha altını çizeceğim Salih’in Sadiş’i özellikle Yamaç’a söylememesi çok canımı sıkıyor. Sanki bir önceki sefer ‘tek başına’ başarılı olabilmiş gibi…

 

 
   
 

Tabi bunca serzenişe rağmen Salih – Sadiş buluşması, bebiş çok tatlıydı. Bu arada bebek ciddi ciddi Erkan Kolçak Köstendil’e benzemiyor mu?

 

 

çukur - ailem
Bu da Zoom… Net benziyooo <3 Maşallah demeyi atlamayalım…

 

Ay yapımın projeleri içinde Bold Pilot’a en çok yer veren dizi Çukur değil mi? Hikayenin içinde epey yer aldı. Türk Sinemasının Bold Bilot gibi projeleri hayata geçirmesine gönülden destek veriyorum. Proje aynı yapım firmasından olunca tvde fragman reklamından daha etkili, üstelik maliyetsiz bölüm hikayesine tanıtım yedirme eylemini de ticari açıdan mantıklı buluyorum. Ama yetti, izleyiciyi de bezdirmemek lazım. O ince sınır çoktan aşıldı…

 

çukur - ailem
Halis Karataş Çukur’da…

 

Ne oldu organ mafyası Karakuzular? Geçen haftaki bölüm yazısının altında konuştuk, konuştuğumuzla kaldık. Yine yeni bir kapı açıldı ve yine açıldığı gibi kapandı; kim bilir ne zaman bir daha açılacak… Biz bunu Meliha’da, gazeteci kızda, kolyede, Baykal’ın K’lı soyadı’nda, Emrah’ın hikayesinde çok gördük, deneyimliyiz..

Çukur’un çocukları Hansel Gratel’in cadının oyununa gelmesi gibi kanı verdiler şekere çikolataya oyuna… İşte karşınızda hikayemizdeki kötü cadı!

 

çukur - ailem
Bi’ ara Çeto’nun aklından ‘Çukur Evimiz Çeto Babamız’ın geçtiğine bahse girerim

 

 

Şiddete hayır ama Yamaç olmasa bu çocukları Cumali’nin elinden kim kurtardı?  ^^

 

-Hadi çocuklar! Gelin haydi gelin…

-Biz Gelmiyoruz.

-Anlamadım.

-Biz Gelmiyoruz.

-Çocuklar bak beni delirtmeyin. Sizi kurtarmaya geldik biz buraya. Ananız babanız sizi bekliyor. İnin şu arabadan evladım.

-Karakuzular bırakır bizi gerekirse. Gelmiyoruz.

-Bizi indirirseniz Avni Abilere doğru koşarız. Onlar bizi korurlar.

 

 çukur - ailem

 

Mahsun ve Sena cephesinde Mahsun Sena’nın dengelerini bozacakken Sena’nın bilmeden söyledikleri ile kendi dengesi bozuluyor. Burada Berkay Ateş’e kocaman bir kalp bırakmak istiyorum. Duygu geçişlerini ne güzel aktarıyor.

Sena ise aynı Sena… Bakmayın öyle yaşam koçu gibi ortalarda dolandığına hala ne Çukur’u anlamış ne Koçovalılar’ı ne de düşmanlarını… Sosyal medyada ‘Ersoy Sena IQ toplamı 140’ tespitini okudum. Haklı!

Aliço’m Karakuzular’ın çöplerini dikkatlice incelerken bulduğu kakalı bebek bezi Salih’in gizlediklerini ortaya mı çıkaracak? Belki de evet, İdris Jr.’ı öğrenen 3.kişi o olacak. Aliço kız tarafından malum, dayı sayılır mı? Bir şey soracağım o iç çamaşırları kimin? Sena’nın mı?

Bölüm içinde bir de sürpriz vardı. Karakuzuların’ın geçmişi. Genç Çeto mimiklere kadar birebir aynı da Mahsun konusunda şüphelerim var, ama yine de bir Ay Yapım projesi titiz cast seçiminden belli…

 

çukur - ailem

 

Selim’e üzüldüm. Yamaç’a siper olmanın dışındaki ilk kahramanlığı bir facia ile sonuçlandı. Selim demişken daha ne kadar istenmeyen kardeş olarak kalacak acaba kendisi? Salih affedildi, omuz omuza hedef için birlik bile oldular peki ya Selim? Daha ne kadar babasının kapısında bekçi olacak?

 

 
   
 

 

çukur - ailem

 

İdris depresyonda mı? ‘Aile’ kavramı üzerine anlattıklarının başka bir açıklamasını bulamıyorum ^^ Ailesine, kendi ailesine sahip çıkmayı öğütleyecek son kişi o olmalı! Bunca acıya rağmen ailesini kanatları altına aldı mı? Hayır.  Şimdi Çukur’dan önce kendi aileniz diyor. Peh… Bulamadığım bir açıklama da Sultan’ın nasıl oldu da iyileştiği. Meliha konusunda sana hak veriyorum Sultan Hanım, ama seni sevmiyorum, sevmeyeceğim. Hele yalnızlıktan, ailesini kaybetmekten bahis açan Sultan’ın annesi yeni ölmüş bir çocuğu babasından, diyelim ki bunu saklayacaktı, köklerinden saklamasını hiç anlayamayacağım.

Cumali çetesinin desteği ile imalathaneyi bastı, Celasun desteği ile Salih kaçtı. Bu sahneden geriye Veysel’in aslında Çıyan olduğu kaldı ^^ Yoksa toza neden öyle ilgi göstersin değil mi? Bu arada bölüm içerisinde imalathane patlatıldıktan sonra Vartolu çalışmaya devam ediyordu? Bir şey mi kaçırdım ben?

Madem yazının kapak resminde Yamaç’ın  en sevdiği mekanda pek sevdiğim fotoğrafına yer verdim, yazıya özlediğim karakter ile de son vermek istiyorum:

 

çukur - ailem

 

Bu haftalık kısa kısa not tadında bölüm izlenimlerim, yorumlarda buluşalım mı?

 

çukur - ailem

 

Çukur Altın Kelebek’ten 3+1 Ödülle ayrıldı. İşte yazısı:

PANTENE ALTIN KELEBEK ÖDÜLLERİ’NDE ÇUKUR DAMGASI

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz  İzledim / Çukur  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Çukur 2.Sezon 14.Bölüm Sneak Peek

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Bölümü beğendim. Fikrimi değiştirmeden yazayım:))

  • Gözde E.

   :)) Ben de beğendim.

  • Buke Oguz

   Ben de beğendim:)))

 • Gözde E.

  Bu akşamki etiketimiz: #umut
  Herkese iyi seyirler ☺

 • Gözde E.

  Bugün Şampiyon’a gittim. Bayıldım filme doğrusu. Bu kadar reklam yapıp soğutmaya gerek yoktu, mis gibi film. Baya da ağladım ki ben biraz ağlarım genelde. Arkadaşım da koşu sahnelerinden birinde “Haydi.” dedi duyulabilir sesle, bir an ayağa kalkıp yüksek sesle “Haydi Bold Pilot.” diyesi gelmiş 🙂

 • Fragmana bayıldım :)))

  • Nur

   Bütün tikleri doldurmuşlar.

   Çatapat/Baskın/Patlama✔

   Gazapizm✔

   Kapüşonlu Ağlak Salih ✔

   Vartolu❌

   Selim❌

 • Ben mi yeni aydım acaba?

  Çeto Mahsun’a benim babam diyor. Neden? Babası yok.
  Mahsun Çeto’ya anam babam diyor. Neden? Anası babası yok.

  :))))))

  • Gözde E.

   Çeto’nun anasıl kim o halde? Meliha??

   Babası da İdris olmasın!!

   • Babası onu zenne yapmış ya!

    • Gözde E.

     Tamam, doğru ya üveyse? Olmasın bence İdris’in başka çocuğu çıkmasın :))

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Babası onu zenne yapmadı. Zenne Erkan Avcı’nın oynadığı bir film. Oraya atıf yapılmıştı. Meliha’nın oğlu olduğunu düşünmüyorum ama akrabalığı olabilir. Çeto’nun kendinden nefret etmesi nedeniyle geçmişinde ailesine isteyerek yada istemeyerek zarar verdiğini düşünüyorum. Yada zarar verdiklerinde pasif kaldı ve bu yüzden kendinden nefret ediyor. Yani kendisini suçladığı birşeyler yaşamıştır. Ama Çeto tip olarak İdris’e benziyor. Aslında oğlu olsa abes kaçmaz:))

     • Gözde E.

      Ben bir ara Cumali için Erkan Avcı’yı aday gösteriyordum bu benzerlikten ötürü 🙂

 • Gözde E.

  Tv eleştirmeni Yüksel Aytuğ’un Çukur yorumu:

  “Çukur denen sıradan bir mahalleyi neden herkes ele geçirmeye çalışıyor? Geçen sezon da anlayamamıştık, bu sene de aynı dava sürüyor. Ne var bu Çukur’da? ‘Karakuzular’ burayı ele geçirdi de ne elde etti? Eroin imalatı başka bir ilçede
  olmuyor muydu? Neden insanlar orada bunca zulüme rağmen yaşamaya devam ediyor? Üstelik gidenler bile başka yer yokmuş gibi dönüyor. İki hafta önce Karakuzular’ın liderini ele geçiren ‘Yamaç’, her şey onlardan yana iken, düşmanlarının göğsüne laser ile nişan alınmışken, oradan kolayca ayrılmaları için hiçbir engel yokken, kendisini kamyondan atmış ve elindeki düşmanı bilerek isteyerek serbest bırakmıştı. Sanırım senaristler çok kolay olduğu kanısına vararak böyle bir saçmalığa imza attılar. Şimdi bakıyoruz, ‘Yamaç’ ve ekibi, ‘Karakuzular’ı ele geçirmeye çalışıyor. Buna mı şaşırsak yoksa konuşma fırsatı varken konuşmayan karakterler listesine eklenen ‘Vartolu’nun karısını gördüğünü ortada hiçbir neden yokken saklamasına mı? Neden? Çünkü bir baskın yapsalar, yaş grubu 15 civarı olan ‘Karakuzular’ı hemen ele geçirecekler. Yani ‘Karakuzular’ın korkutucu olmadığını biliyoruz ama çok korkunçlarmış gibi izliyoruz. ‘Vartolu’nun eşi orada olmasa başka hiçbir engel yok. Ama ‘Vartolu’ konuşmuyor. İki saat doluyor, dizi bitiyor. Sezon başladığından beri sanki aynı bölümü izliyoruz…”

  Altına imzamı atıyorum.

 • Buke Oguz

  Kızdıklarım.
  1.Salih’in Yamaçtan hala Saadet ve bebeği saklaması. Hâlâ kendi başına kurtarmayı düşünüyor olması ama hicbir şey yapmamaya devam etmesi. Yamaç’ın arkasından iş çevirmesi. Yamac’a söylese Sadisi Yamaç zaten saldırıya geçme dışında başka bir yol bulur . Gizli kapaklı iş yapmanın anlamı yok.Salih korkuyor anlarım ama Ceto ya haber vermeye çalışmak nedir ?
  2.Çukurun Çocukları da Çukur gibi nankör çıktılar valla. Ne beyinleri varmış ki cikolata şekere sattılar ailelerini. Eve gitmek istiyoruz bizi bırakıp falan yok, hediyesi kabul ettikleri yetmiyor dövme bile yapıyorlar. Ne kuzularmış.
  3. Idris’in konuşması. Aile herşeydir sen kendi ailenle değilsen Çukuru alsan ne temalı konuşmayı yapan Idris , Çukurdaki ailesini evindeki ailesinden üstün tutan Idris. Çukurdaki herkesi evladı yerine koyup kendi oğullarına sevgi göstermeyen Idris. En küçük oğlunun gidelim bu isleribirqkalim başka bir hayat kuralım çağrısını kulaklarını tıkayan Çukuru seçen İdris. Sevdiği kadını vuran Idris. Aile aile deyip karısını aldatan Idris. Çukur’daki insanlar evlerinden olmasın diye evini bırakıp giden Idris.
  Emmi biz hiç Çukuru kaybetmedik dedi. Bu durumda Çukuru kaybeden Yamaç mı oluyor? Nazım’ı ele geçirmişken onu durduran Idris değil miydi? Çukur’dan vazgeçen Yamaç değil Idris’ti. Ama Çukur’u kaybeden Yamaç oluyor.

  Labaratuvar meselesine gelince içindekilerle yakılsın dedi Cumali ama o labaratuvar yakılmadı. Bunda “sözde” Veysel’in payı var herhalde eğer bir şekilde Celasun engel olmadıysa . Başından beri Veysel’in Çiyan’in ikizi olduğuna inanmadım. Gerçekten Veysel olsa Yamaç’ı ilk gördüğümde tedirgin olmazdı. Aynı şekilde Vartolu’yu da… Çeto’nun saldırıdan nasıl haberi olmaz ilginç. Olsa iyi kötü tepki vermesi gerekirdi. Herhalde organ naklinden gelecek parayı düşünüyor ki adamlarıma ne oldu diye hayıflanmıyor . Çiyan kuzuların adamıysa belki de Ceto kapıya bilerek o adamları koymuştur. Ciyanlar vursun organlarını alalım diye 🤣🤣

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Salih malı yapıyor, belki ondan sonra bir planı vardır ama biz daha o aşamada değiliz. Yani hiçbir şey yapmıyor değil.
   Malı verip, Sadiş’i almayı beklediğini düşünmüyorum. Yoğurttan ağzı bir kere yandı ve KK o mala ihtiyacı olduğunu biliyor. Yamaç’ın baştan beri bilmesi birşeyi değiştirmezdi. Hatta Yamaç’ında eli kolu bağlanırdı. Yamaç tam öğrenmesi gereken zamanda öğrendi. Çeto’ya sadece ajan var dedi, planlarını anlatmadı. Hem onların ( KK) hayatını, hem de kardeşlerini korumak zorunda.

   • Söyle kurtul diyorum, demeye devam edeceğim. Yine ‘hain’ durumuna düşecek Koçovalı’ların gözünde. Üstelik Cumali faktörü de var.

   • Buke Oguz

    Bir planı olabileceğini ben de düşündüm hatta geçen haftaki yorumlardan birinde yazmıştım. Ama artık görelim mümkünse.. Yamaç , birlikte hareket edelim derken , Salih’e saygı gösterip yalnız başına halletmesi gereken şey için onu sorgulamazken Salih’in hala susması hoşuma gitmiyor. Tamam aile olmayı paylaşmayı bilmiyor Salih.B u güne kadar hep tek başına yolunu bulmuş. Ama bu sefer yardıma ihtiyacı var ve artık yalnız değil. Tam anlamıyla bir ağabeyi yok belki ama kardeşi var.

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Aslında bal gibi Vartolu, Sadiş’in yaşadığını Yamaç’a söyleyebilir. Ama bunu söylerse Horzum Yamaç’ın elini ayağını bağlamış olur.,Vartoluya yaptığı gibi. O yüzden söylettirmedi ve Yamaç bunu kendi öğrendi.
     Bu durumda Yamaç’a sadiş dışında bağımsız bir rol yazamazdı. Ersoy olmasa Yamaç’ında aslında yaptığı birşey yok. Yani Horzum şuan iki karakteri kısıtlamış. Fragman sonrası diyiyorum bence artık o iplerden kurtulacak gibiler.

     • Buke Oguz

      Ay lütfen kurtulsunlar artık o iplerden.

  • Artık bu açıdan bakmak gerek haklısın: Ciyanlar vursun organlarını alalım

 • Buke Oguz

  Herkese merhaba .. Aslı’cığım ellerine sağlık :))
  Öncelikle beğendiğim sahneleri yazayım.
  1. Karakuşlar flashback… Ersoy ve Cetonun gençliği daha iyi olamazdı herhalde. Mahsun da fena değildi ama :)))
  2. Celasun Vartolu dertlesmesi. Celasun’un Salih’i satmayacağını biliyorduk . Meğerse Celasun Onu kurtaranin Salih olduğunu dayak yerken görmüş. Haliyle kimyager olarak karşısına Salih’in çıkacağını bildiği için yanında yedek maske ile gelmiş.
  Salih’in oğlum oldu sözüne karsilik Celasun’un baba mi oldun sen ?cevabına, Celasun’un mimiklerine , sarılmalarına ❤ Tabi Medet’in ikisini el ele görünce kıskanmasına da 🤣🤣🤣
  3. Yamaç Sultan sahneleri. Annesiyle sarılmaları, sonrasında yürürken sohbetleri güzeldi. Kayıpları Sultanı 360 derece × 1000.000 değiştirmiş gibi dursa da bunun Vartoluyu görene kadar devam edeceğini sanıyorum. Ha Vartolu karşısına çıkınca da O’na olan tavırları olumlu olursa belki değiştiğine inanabilirim ama şimdilik temkinliyim.
  Bu arada Kocovali kadınları Sultanın yürümesinden çok konuşmasına şaşırdılar. Karşılarına yürüyerek çıkmasına tepkisiz kaldılar sanki.
  4. Yamaç Sena sahnesi ❤ Ikiliyi birlikte izlemeyi seviyorum ama Yamac’a telefon geldiğinde Sena’nin yanından uzaklastigi anda yaklaşan bir araba görünce Senayi kaçıracaklar sandığım doğrudur.🙈🙈
  5. Son sahne Cumali Vartolu… Cumali temkinli adam. Salih de eline ondan şüphelenmesi için yeterince malzeme verdi. Hatta labaratuvarda maskeli tedirgin adamın Salih olduğunu düşündüğünü hissettim. Bilardocunun 10 yıldır sabit olan mekanını bulamaması da etken oldu tabi.Ha hiçbiri olmasa da Cumali ondan şüphelerdi zaten o ayrı..
  6. Salih Sadis Bebek sahnesi ❤❤😍😍 Çok güzel bir aile olacaklar . Yalniz babalık sarhoşluğu ile Salih’in gözü Sadiş’i pek görmüyor gibi ama geçici bir durum bu..😆
  7. Alico Yamaç sahnesi . Aliço’nun Sultana gittiklerini anlatması. Yardım isteyenin Selim olduğunu söylemesi. Selim kötü değil üzgün demesi. Yamac in Selimin adını duyunca şaşkınlığı ve duygu geçişleri. Aliço’nun bebek bezini buldugundaki tepkileri 🤣🤣

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Sultan saldıradan önce yürümeye başlamıştı zaten. Saldırıdan fiziksel değil, ruhen yaralanmıştı. Aliço’nun bebek bezi bulduğundaki tepkileri çok hoştu. Vartolu’nun küfürüne verdiği tepkide çok hoşuma gitmişti.

   • Haha çok tatlıydı o küre şaşırması :)))

   • Buke Oguz

    Aynen küfürlere tapkisj de çok hoştu.

  • Hoşgeldin Buke – geç oldu ama 🙂

   • Buke Oguz

    Sorma canım. Inşallah bu hafta vakitlice uğrayabilirim.😊😊

    • ben kendi geç kalışıma demiştim :))))

  • Gözde E.

   Beğendiğimiz sahneler aynı. Ama ben Karakuzular flasback’i beğendim. :)))

   • Buke Oguz

    😍😍 Ben de beğendim canım flashback i 😄😄

 • Nur

  FRAGMAN YORUMU
  ➖➖➖

  Fragmanda Vartolu’nun Ersoy’dan tokat yemesi kafama takıldı.

  12.bölüm itibari ile kendime Vartolu’nun 1.sezonda öldüğünü telkin etmeye çalışıyorum diğer türlü onu izlemek bana acı veriyor. Fragmanı izlediğimde ilk aklımdan geçen Yamaç ve Ersoy’la ortak planlarıdır demek oldu. Değilse bile üzülmeyeyim diyorum, ne de olsa ölü ya:)) Ama bir tuhaflık var ya.
  Vartolu’nun kolyesini otel odasında çıkarması, İdris’le baba oğul gibi meyhanede oturdukları halde İdris’in hâlâ kolyeyi görmemesi, Meliha’yı anlamdıramamız, Medet’in garajdan BMW’yi çıkarması, köşke komşu olan köşkünün ne olduğunu bilmememiz, Sadiş’in hâlâ köşkte kalması.. Şimdide Ersoy’dan tokat yemesi, Çiyan’ı tanıyamaması.. Ve daha niceleri.. Tüm bunlar senaryo boşluğu ya da hatası mı?
  Çiyan Lab’ı yakmadı Vartolu orda devam etti??

  Güleceksiniz; Vartolu, Karakuzular’ın 1 no’su olabilir mi?

  Vartolu, Meliha, Karakuzular ve Selim arasında bir şey var. Sadiş ve bebek olmasa denklemi kuracam ama özellikle bebekten dolayı kuramıyorum. Ne olursa olsun hamile karısını gözünün önünden ayırmazdı diye.

  Celasun ile Karakuzular selamı ne kadar garipti..Halil’e ne oldu? Halil’in fonksiyonu neydi?

  Senaryoya güvenimi yitirdim. Yitirmesem aslında (yine Sadiş ve bebiş konusu hariç) bir şeyleri çözdüm ve acaip bir akıl oyunu var. Kolye çok kilit ama. Ama ne olursa olsun Sadiş ve bebişi bir türlü oturtamıyorum zihnimde ve orası açık kaldığından hiç biri olmaz diyorum.

  • Nur

   Yukarıda yazdıklarımı tekrar düşündüm de ortada tuhaf muhaf bir şey yok. Vartolu, Ersoy’dan tokat yiyor.

   Öldüğünü kendi kendime telkin etmeye devam edeyim:(

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Son fragmana göre yavaş yavaş o senaryo boşlukları dolacak gibi. Belki yediği o tokatla artık kendine gelir diyelim.

   • :)))

  • Güleceksiniz; Vartolu, Karakuzular’ın 1 no’su olabilir mi?

   Evet güldüm 🙂 İlahi Nur.

   • Gözde E.

    Karakuzular’ın 1 numarası benim aslında 🙂

    • Nur

     Vayyyy Gözdeee:)))

     • Gözde E.

      Sonunda itiraf etmek zorunda kaldım :))) Baktım beni dizide göstermiyorlar 😉

 • Gözde E.

  Sevdiklerimi de yazayım kısa kısa 🙂

  Salih-Sadiş-Jr. İdris bebek sahnesi: Ne güzel aile oldular değil mi? Gerçekten de bebiş aynı babası, aman nazar değmesin. <3 Ama artık bu sahneleri KK evinde görmesek lütfen!
  Yamaç-Sultan Ana sahnesi: Çok duyguluydu çok. Ne güzel anne-oğul bir araya geldi şükürler olsun.
  Sultan-Akşın sahnesi: Ne de doğru şeyler söyledi. İçim acıdı çok seyrederken. Akşın'ın yerine koydum kendimi ondan olmalı. 🙁

  Vartolu-Medet-Celasun sahnesi: Muhteşem üçlü yine bir arada. Medet yine ne güzel kıskandı Celasun'u değil mi, tıpkı eski günlerdeki gibi.

  Mahsun-Sena sahnesinde Mahsun'un duygusunu sevdim. Adam iyi oynuyor anam babam.
  Sena evde ailenin bir arada olması güzeldi ama geç kaldınız çoook.
  Ersoy-Çeto-Mahsun flashback sahnesi çok iyiydi. Çeto ve Ersoy tıpatıp benzemişti, Mahsun da baya olmuştu. Ay Yapım çocuk ve gençlik cast'ında efsane valla, üstüne tanımam.

  Aliço'mun olduğu her sahneyi seviyorum tabii ki <3

  Bu kadar 🙂 Zaten yüzde 50 demiştim 😉

  • pride&prejudice

   Mahsun Sena sahnesindeki ev kadikoy de Sena nin evi pappa apartmani dun gordum

   • aa nerede? Yeldeğirmeni civarı olmalı?

    • Gözde E.

     Ben Cihangir, Taksim tarafı sandıydım valla.

    • pride&prejudice

     Moda

 • FRAGMAN ÇIKTI…

  Çok sevdim… En çok da Veysel’in Çıyan çıktığına. Ama Vartolu nasıl oldu da tanımadı. Düşünüyorum da belki de çok bir araya gelmediler ondandır. Aliço şanslı 3.kişi.. :))) Şimdi Yamaç da öğrendi, seyre gel şenliği…

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Veysel Çiyan ve Karakuzu ise benim ilk baştaki teorim doğru çıkıyor:)) Bunlar Çiyan’ı dövdükten sonra atıyorlar ve karakuzular buluyor. Onu iyileştiriyorlar. Çukur’u böyle almaya karar veriyorlar. Ama böyle olursa Meliha teorisi zayıflıyor. Ya da bu kişi Çiyan değil, Veysel. Kardeşinin intikamını alıyordur. Baştan beri KK’dur. Böylece labaratuvar işide aklanmış oluyor. Ama neden İdris ve diğerlerine bu kadar yakınken birşey yapmıyor. Bence Çeto’nun adamı değil. Meliha’nın adamı olabilir mi? Özellikle İdris’in etrafında olduğunu düşününce..Veysel! karakuzu ama çetolara değil, bir numaraya çalışıyor bence..

   • Bence Veysel kesinlikle Çıyan ve dediğin gibi Karakuzular tarafından bulundu. O da kollardan biri. Misyonu ne Koçovalılar’ı kontrol altına tutmak ama kendi kardeşlerini öldürüyorlar?

    • kapatşunumuhuttinabi V.

     Kardeşler önemli değil ki zaten. Onları kullanıyorlar.Bakalım arkadan nasıl hikaye çıkacak. Mutlaka bir flaschback izleriz.

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Eğer dizide başka flaş gelişme yoksa, ben Çiyan-Veysel olayını fragmana koymaz ters köşe yapardım.

  • Nur

   Çiyan, Karakuzu ise;
   Çeto’ya organları sağlayan Çiyan olmalı. Kuzuları Cumali ile takır takır öldürüyordu . Gerçi ölüden organ alınmaz ama dizi olunca alınıyor.

   Çiyan, Çukur’da lince uğrayıp Karakuzular tarafından kurtarıldıysa belki organ nakli gerekti ve Çeto temin etti? İyileşince KK’ın gizli kardeşlerinden olmuştur.

   Altın baskınına Çeto göz yummuş olabilir ne de olsa orda öldürülenlerin organları da bir gelir kapısı.

   Vartolu’da bir tuhaflıklar var. Ersoy’dan tokat yemesi, Çiyan’ı tanıyamaması??
   Tüm bunlar öylesine tutarsızlıklar mı yoksa Karakuzular’ın 1 numarası ile ilgili bir durum mu?

  • Buke Oguz

   Vartolu ilk gördüğünde Çiyan’ı tanımış hatta saldırmaya çalışmıştı ama Yamac ve Cumali onun Çiyan değil Veysel olduğunu ikilik mevzuunu söylemişlerdi. O da Yamaç da ikna oldu buna.

 • Gözde E.

  Selamlar. Ellerine sağlık Aslı’cığım <3.
  Bölümü yüzde 50 beğendim daha önce de dediğim gibi.
  Önce sevmediklerim:
  İdris'in tiradı: Çok uzundu çok. Aslında söylemek istedikleri doğru da olsa lafı uzatınca anlamını biraz kaybetti. Ayrıca ailesinin dağınık olmasında hiç payı yokmuş havasında olmasını sevmedim.
  Sadiş'in kurtarılamaması: Bu konu sakız gibi uzadı. B..u çıktı yani. Artık bu konuyu kapatıp Çukur'u alma mücadelesine odaklanabilir miyiz?

  Salih'in hala Yamaç'la gerçeği paylaşmaması: Neden karakteri hain moduna sokuyor senarist? Kardeşlerine deyiversin, hem Sadiş kurtarılsın hem adam hain olmasın.
  BOLD PİLOT / ŞAMPİYON REKLAMININ CILKININ ÇIKMASI: Filme gidecek insanı bile soğutacak kadar abarttılar. Arkadaşla gitmeyecek olsam vazgeçerdim o derece. Cumali karakterinin de havasını bozdular.

  KK'lar hakkında sadece Ersoy'la tanışma öğrendik. Eeee kim bu adamlar kim? Neden Çukur'u seçtiler? Başları kim? Baykal'la alakaları ne? Yeter da, olmasın 3. sezon, hızlanalım biraz.
  Sena hani güvenli evde kalacaktı, niye kendi evinde kalıyor? Yamaç hani O'nu Emmi'ye emanet etmişti. Sonra Mahsun'u da gelir, başkası da hiç kıza kızmayalım.
  Meliha'nın işlevinin anlaşılamaması.
  Selim konusunda Yamaç'ın tepkisinin bana bir şey anlatmaması.

  • Hoşgeldin Gözde, açıkta kalan konular say say bitmiyor…

   • Gözde E.

    Nazar mı değdi Çukur’umuza… 🙁

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Fragmana göre bir konuyu kapattılar. Sen merak et Gözde:))

    • Gözde E.

     :))) Olur ederim ne mutlu bana

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      Aslında bende fragmanları izlemesem mi diye düşünüyorum, çünkü bölümler beni tatmin etmiyor. Hiç olmasa izlerken daha keyif alırım diyorum.

     • Gözde E.

      Bilmeyince yeni öğrenmek heyecanı katlıyor benim için. Bilince amaaan bunu fragmanda görmüştüm oluyorum.

 • Nur

  Merhaba Aslı Eline sağlık.

  Bölümden beklentim yoktu, izlerken de vakit öyle ya da böyle geçiyor ama asıl zevk aldığım IG’de Çukur’un resmi hesabında yorumları okumak. Çukur’un çok tatlı bir kitlesi var çileden çıkınca o kadar komik şeyler yazıyorlar ki gülmekten bir hâl oldum, sırf bunun için bile izlemeye değer.

  Bebiş acaip tatlı bir şey bir de sıkıca giydirmişler, oda soğuk muydu acaba? Bebişimiz üşütür diye korkmadım değil. Fındık’ın kıskançlığına da güldüm.

  Ersoy Smith beyimiz kendisi olmadan da yürüyecek bir sistem kurmuş ama 138 IQ ile burnunun dibindeki Organ Ticaretinden (Mümkün olsa bile!) haberdar değil.Organlar satılıyorsa gelirine ne oluyor peki?

  Karakuzular, iki liderini vurunca bitiyormuş meğerse!

  İdris sahnesi Cumali’yi Yıldız’la Bold Pilot’a göndermek içindi.

  Sena, Mahsun sahnelerini seviyorum. Mahsun’un Sena karşısında ezberinin bozulması, duygu geçişleri falan çok hoş. Vartoli’nin bebişinden sonra en sevdiğim sahneler onlarınki.

  Çeto’nun ergenliğini oynayan çocuğa bayıldım, Ersoy’u oynayan da çok iyiydi. Çeto ve Ersoy yetimhaneden değiller. Ersoy’un üzerinde okul üniforması varken onlarda yoktu.

  Lab baskını Veysel’in Çiyan olduğunu göstermek içindi herhalde. Vartolu’nun baskından sonra devam etmesine her türlü kılıf bulunur. Bulunmasa da olur.

  • kapatşunumuhuttinabi V.

   Yetimhanedekiler okula gidince forma giyiyorlar. Çeto ve Mahsun okumadıkları için olmayabilir. Birde 18 yaşına gelince yurtta kalamıyorsun. Çeto ve Mahsun daha büyük olabilir. Ersoy’a seni takip ediyoruz dediler. Demek ki yurttan tanıyor olma durumları var.

   • Nur

    Dizinin evrenini bilmiyorum ama yetimhanede otel gibi kalamazsın okula gitmek mecburi.
    18 yaşında yetimhaneden ayrılınıyor ama çocuklar 15-16 yaş gibiydi.

    Mahsun önceki bölümlerden birinde hamburgercide çalıştığından bahsederken 15-16 yaşlarındaydım demişti yetimhanede kalan çocuklar çalışamaz.

    Mahsun’un sokaktan olduğu çok bariz, oyuncu karaktere öyle çalışmış.

    Çeto; ailesi kovduktan sonra bir tuhaf ortamlarda bulunmuş gibi ama ne olduğunu çıkaramıyorum birinin, birilerinin yanında mı kalıyor, avrat, lafları falan nedir anlayamadım.

    • Mahsun anne baba bilmiyor ama Çeto’nun babası vardı. Belki Çeto yetimhandendir ama kaçıp sokaklarda Mahsun’u bulmuştur

     • Nur

      Çeto’nun yetimhanede bir süre de olsa kaldığına karşı hissiyatım sıfır. Sanki evden kovulduktan sonra bir çete tarafından bulunup kullanılmış ve sonra kendi çetesini kurmuş gibi hissediyorum tıpkı Vartolu gibi.

   • Nur

    Bir ara yurda verilip kaçmış olabilirler.

  • Hoşgeldin Nur, düğünde taranan adamlar bir göz kaydı, bir hissiyatı kaybeden el – ki iyileşti, bir dalak kaybı, bir topallama, bir yüzde yanık izi ile kurtulduysa yanan toz malzemesi hayli hayli düzelir. :)))) Kılıfa gerek yok

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    veysel onları yakmamış..

  • Gözde E.

   Sena-Mahsun sahnelerini ben de seviyorum. Mahsun’un farklı bir tarafını görmek güzel oluyor. Ve oyuncu da iyi oynuyor çok.
   Bebişleri kalın giydirmezler mi ki zaten? Ben mi yanlış biliyorum acaba?
   Lal’in kıskançlığı cidden tatlıştı 🙂

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Kıskandığı sahneyi kaçırmışım..

    • ben de …Neden bahsediyorlar yahu

     • Gözde E.

      Salih’in Sadiş’le bebişi görmeye geldiği sahne işte :))

   • Nur

    Set sıcak olsaydı zıbınla falan yatıyor olurdu bizde elini, kolunu rahat rahat görürdük tatliş şeyin. Nazar değmesin çookk tatlı bir bebek bulmuşlar.

  • Setlerde ısıtma olmuyor diye biliyorum. Koca evi ısıtmıyorlar yaniii..

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Sosyal medyada verilen spoiler doğruysa 14. bölüm baya ateşli olacak gibi. Yine konu olarak değil, sahne olarak beğendiğim yerler olan bir bölümdü. Bu bölüm en çok flashback kısmı hoşuma gitti. Ben sonuçtan ziyade oraya getiren nedenleri daha bir seviyorum. Galiba yetimhane teorimiz doğru çıkacak. Bunları bir araya yetimhanede büyümeleri getiriyor. Ekranda göremedim ama genç Mahsun’un parmağında KK işareti mi vardı? Çeto ,Mahsun’un hayatını kurtarmış. Mahsun’un Çeto’ya bağlılığı ordan geliyor. Ersoy’un Yücel diye bahsettiği kişi büyük ihtimal ilk tanışma yıllarında olan biri. Adama ihanet etmişler gibi.Ersoy’un Çeto’ya “bizi neden sevmiyorsun” sorusuna kendi kendine verdiği “ben de kime ne sordum, kendinden nefret eden adam bizi neden sevsin” Nedense bu cümle bana Çeto’nun kendi ailesinden birine istemeden olsada bir zararı dokunduğunu düşündürdü. Bu annesi, babası yada kardeşi olabilir. Vartolu-Celasun, Vartolu-Salih , Vartolu-bebek ve Vartolu-Cumali sahnelerini sevdim. Nedense hepsi Vartolu:)) Ersoy ve Yamaç sahneleride hoşuma gidiyor. Twitterda bu çöp tenekesinde neden bebek bezi yok derken Aliço bebek bezini de buldu:)) Bakalım bunu Yamaç’a söyleyecek mi?
  Yamaç Sadiş’i gerçekten çok seviyor. Bu yüzden Sadiş ve bebek kurtulduktan sonra yaşadığını öğrensin ,aniden karşısına çıksın istemiştim ama Horzum Yamaç olmadan asla diyor galiba. Hep sınavlardan geçmek zorunda olan Vartolu oluyor. Herkes neden Yamaç’a söylemiyor diyorda ,zaten Çeto ile yapılan konuşmada Çeto bunun gizli kalmasını istiyordu. Kuralları olmayan bu adamlar yüzünden riske girmek istememesi anlaşılmaz bir şey değil ki? Bu da yetmediği gibi KK kendi hayatlarının sigortası olarak Sadiş ve bebeği kullanıyorlar. En zor Vartolu’nun durumu. Diğer herkes birşeyler yaşadı, sevdiklerini kaybettiler ama muallakta olmadılar. Bu sezon vartolu hep bir sürümcemede kaldı. Yazık ,günahtır adama .Horzum duy sesimizi:))
  Yamaç ilk defa selim’in adını duydu bu bölüm. Tepkisiz kaldı ama o konulara giriş yapılacak galiba. Cumali’nin yeni evi bana sanki Sadiş ve bebek kurtulacakmış gibi bir his verdi. Ev büyüktü.

  • Hoşgeldin Birgül 🙂 Neden Yamaç’a söylemiyor diyenlerden biriyim. Yamaç’ın pratik zekasını takdir ediyor mu? Ediyor. Bu Karakuzular’la bir kez pazarlık masasına oturdu mu? Oturdu. Başarılı oldu mu? Hayır. Karakuzular yanar döner mi? Evet. Elini verdikçe kolunu alırlar mı? Evet. Önce ham madde ile başladı ardından üretim, şimdi de hayatta kalmamı sağlayacaksın ile devam ediyor. İspiyoncu oldu bak. Ne güzel… Ay düşündükçe sinirlerim bozuluyor

   • kapatşunumuhuttinabi V.

    Yamaç’a söylese Yamaç nasıl kurtaracak. Kadın evin içinde, onun da yapacağı birşey yok. Onunda eli kolu bağlanır. Horzum Yamaç’a söylettirmeyerek Yamaçla ilgili diğer aksiyonları yazıyor. Vartolu karakteri kurban ediliyor. Çeto evden çıkmıyor onu tutsak almaları zor, Mahsun’u alsa sonuç ne olacak belli olmaz. Sende şikayet ediyorsun ,Yamaç planlarını Ersoy’un söyledikleri üzerinden kuruyor diye.

    • Yamaç planlarını sadece Ersoy’un söyledikleri üzerine kuracak bir adam değildi ilk sezona göre…

     • kapatşunumuhuttinabi V.

      İşte, ama Yamaç’ında eli kolu bağlı. Adamları yok, yeni yeni toparlamaya başladı. Para yok. Kaba kuvvetlede yok edemez. Daha düşmanını tanımıyor. En büyük hatayı burada yapıyor. Düşmanını tanıyacak, zaaflarını bulmaya çalışacak. Ersoy’u bu anlamda kullanmıyor. Uyuşturucu işini sekteye uğratmaya çalışıyor. Bu adamlar kuralsızlar, ona göre Yamaç’ın daha sert olması gerekiyor ama bunu yapmıyor.

 • Gözde E.

  Biliyorum şaşıracaksınız ama bölümü yüzde 50 beğendim :))) Uzun yorum gün içinde 🙂

 • Ahmet Adar

  Güsel yorumların için eline emeğine sağlık.Ben İdrisin aile konusundaki söylevlerini çok beğendim.Depressif mood ile söylemiş olabilir.Ama gerçekleri söylüyor.Çünkü artık dış aile çukur yok.İdris,Paşa,emmi efsanesi ve saygınlıkları yok olmuş.Yamaç,saklı olarak çukura girip çıkiyor.Cumalide öyle.Sarnıçta kalıyorlar.Yamaç,karısına sahip çıkamıyor,Sena,Mahsunun sıkı denetiminde,Mahsun,Senaya aşık olmasa Çetoyu engellemese,Çeto çoktan ,Senayı aldırıp,Saadet gibi hapsedecekti.Yani durumları hiç iç açıcı değil bu nedenle İdrisin belirttiği gibi önce kendi aiellerini kurup,saygınlık edinip,sonra çukur ailesini yeniden canlandırmalılar.Ben Sultanın iyileşip,Akşına sahip çıkmasına sevindim.Konuların yavaş ilerlemesinden ben de şikayetçiyim.Karacanın Babasının Kahraman mı Selim mi olduğu artık açıklanmalı.Bir de seride artık devamlılık sağlanmalı.Örneğin Meliha bir var bir yok.Deren önce Mahsunla ittifaktda gibi gösteriliyor sonra kayboluyor.Organ ticareti konusu ortada kaldı.Vartolunun bu ihanetinden sonra kendisini sevenlerin gönlünde bile aklanması çok güç.

  • Gözde E.

   Vartolu’yu sevenlerin O’na bu konuda kızması durumu yok, aksine onlar senariste kızıyorlar bu konuda sevgileri hala aynı.

  • Hoş geldiniz… İdris’in anlattıkları özünde doğru. Ona lafım yok. Önce can, sonra canımın canı sonra canan… Peki bu zincirde İdris katliamdan sonra ne yapmış. Akşın’ı mı aramış? Karaca’yı mı? Yamaç’ı mı yanına almış?

 • kapatşunumuhuttinabi V.

  Sürekli kendini tekrarlayan ve ilerlemeyen dizimiz için yine döktürmüşsün. Uzun yorumumu sonra yazarım:))