Yedim İçtim

Moda’da bir pankek mekanı: Munchies Crepe & PanCake

Pankek sever misiniz? Nerden aklına geldi derseniz, dün akşam üstü yolumuz Moda caddesi üzerindeki  Munchies Crepe & PanCake’e düştü.  Moda caddesi üzerinde yer alan bu mekan ziyaret ertesi okuduğum yorumlara göre İstanbul’un en iyi pankekcileri arasında yer alıyormuş. Vay… Eminim hafta sonu Moda bölgesindeki her mekan gibi iğne atsan yere düşmüyordur.  Neyse ki bizim deneyimimiz hafta içi gerçekleşti. Mekan ne kadar en iyiler arasında bile yer alsa pankek için hiç bir kuvvet bana sıra bekletemez!

Bir akşam üstü 5 çayını Moda’da içmek üzere yola çıkan iki arkadaşın hikayesi bu. Kan şekeri düşmüş yada açlık düzeyi tavan yapmış durumda iken yapılmış bir ziyaret değil. Planlı bir lezzet yolculuğu da değil, tamamen spontane, önünden geçiyorduk ve Munchies Crepe & PanCake’e  uğradık.

Uzun zamandır pankek yememiş olmamdan olabilir, fikir çok cazip geldi.  Mekan oldukça sakindi oturduk.  Sipariş öncesi menü talep ettik ki, o ne: Menü yok(muş!). Yatırımcı mekanın sadece pankek ve krepçi olması nedeni ile menü olmasını uygun karşılamıyormuş. Günümüzde nohut pilavcının bile menüsü varken, yatırımcının mantığını anlamak mümkün değil. Bırak menüde iki çeşit ürünün olsun ama izin ver müşteri neyi sipariş edeceğine, içeriğine okuyarak varsa görseli görerek karar versin, siparişinin içeriğini bildiği gibi, hesap istediğinde ne kadar para ödeyeceğinin de bilincinde olsun.  Yoksa her sipariş öncesi “Bi’ pankek tabağı kaç para?” cümlesi mi duymak istiyorlar acaba?

Madem menü yok ben size anlatayım. 4 pankek ve minik malzemelerden (sınırsız) oluşan servis 20 TL ve çay 3 TL. Çay bardağını ikinci serviste değiştirmediklerini,  sınırsız çay menülü serpme kahvaltıcılarda olduğu gibi termos getirip çayı tazelediklerini belirtmem gerekir. (Menü de görmeyince pankek alana çay sınırsız herhalde diye düşünüyor insan^^)

Munchies Crepe & PanCake - pankek

Diyet ve pankek bağlantısı  ^^

Pankekler çeşit çeşit reçeller;  fındık / fıstık ezmesi; nutella <3 ve çilek muz kivi gibi taze meyvelerle sunuluyor. Bu malzemeler sınırsız. Dört adet olan pankekiniz için yeterli olmazsa biraz daha isteyebilirsiniz. (Bizim gibi çikolata canavarlarına nutella az geldi mesela ^^)

Mekanın boş olmasının etkisiyle, servis hızlı. Neden menü olmadığını açıklarken bu konuyu sorgulamamızı garipseyerek uzaydan gelmişiz gibi bir tavır takınılmasını değerlendirmemizde hariç tutarsak güler yüzlü bir ekibe sahip.

Pankekin kıvamı ve lezzeti güzeldi.  Zaten tek bir çeşitleri var, üstelik uzmanlık alanları; bi’ zahmet onu da iyi yapsınlar değil mi ya? Peki ya bu mekan kahvaltı için tercih edilir mi? Evet yada hayır demeden önce pankeklerin tuzlu versiyonunu da değerlendirmek gerek ama yine de peynirimi ekmek/pide/pişi verine pankek ile yemek bana göre değil.

Tercih edecekler için iletişim bilgileri:  Caferağa Mahallesi, Moda Cd. No:145, 34710 Kadıköy/Istanbul ; (0216) 336 30 39

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap