Yedim İçtim

Moda’da bir pankek mekanı: Munchies Crepe & PanCake

Pankek sever misiniz? Nerden aklına geldi derseniz, dün akşam üstü yolumuz Moda caddesi üzerindeki  Munchies Crepe & PanCake’e düştü.  Moda caddesi üzerinde yer alan bu mekan ziyaret ertesi okuduğum yorumlara göre İstanbul’un en iyi pankekcileri arasında yer alıyormuş. Vay… Eminim hafta sonu Moda bölgesindeki her mekan gibi iğne atsan yere düşmüyordur.  Neyse ki bizim deneyimimiz hafta içi gerçekleşti. Mekan ne kadar en iyiler arasında bile yer alsa pankek için hiç bir kuvvet bana sıra bekletemez!

Bir akşam üstü 5 çayını Moda’da içmek üzere yola çıkan iki arkadaşın hikayesi bu. Kan şekeri düşmüş yada açlık düzeyi tavan yapmış durumda iken yapılmış bir ziyaret değil. Planlı bir lezzet yolculuğu da değil, tamamen spontane, önünden geçiyorduk ve Munchies Crepe & PanCake’e  uğradık.

Uzun zamandır pankek yememiş olmamdan olabilir, fikir çok cazip geldi.  Mekan oldukça sakindi oturduk.  Sipariş öncesi menü talep ettik ki, o ne: Menü yok(muş!). Yatırımcı mekanın sadece pankek ve krepçi olması nedeni ile menü olmasını uygun karşılamıyormuş. Günümüzde nohut pilavcının bile menüsü varken, yatırımcının mantığını anlamak mümkün değil. Bırak menüde iki çeşit ürünün olsun ama izin ver müşteri neyi sipariş edeceğine, içeriğine okuyarak varsa görseli görerek karar versin, siparişinin içeriğini bildiği gibi, hesap istediğinde ne kadar para ödeyeceğinin de bilincinde olsun.  Yoksa her sipariş öncesi “Bi’ pankek tabağı kaç para?” cümlesi mi duymak istiyorlar acaba?

Madem menü yok ben size anlatayım. 4 pankek ve minik malzemelerden (sınırsız) oluşan servis 20 TL ve çay 3 TL. Çay bardağını ikinci serviste değiştirmediklerini,  sınırsız çay menülü serpme kahvaltıcılarda olduğu gibi termos getirip çayı tazelediklerini belirtmem gerekir. (Menü de görmeyince pankek alana çay sınırsız herhalde diye düşünüyor insan^^)

Munchies Crepe & PanCake - pankek

Diyet ve pankek bağlantısı  ^^

Pankekler çeşit çeşit reçeller;  fındık / fıstık ezmesi; nutella <3 ve çilek muz kivi gibi taze meyvelerle sunuluyor. Bu malzemeler sınırsız. Dört adet olan pankekiniz için yeterli olmazsa biraz daha isteyebilirsiniz. (Bizim gibi çikolata canavarlarına nutella az geldi mesela ^^)

Mekanın boş olmasının etkisiyle, servis hızlı. Neden menü olmadığını açıklarken bu konuyu sorgulamamızı garipseyerek uzaydan gelmişiz gibi bir tavır takınılmasını değerlendirmemizde hariç tutarsak güler yüzlü bir ekibe sahip.

Pankekin kıvamı ve lezzeti güzeldi.  Zaten tek bir çeşitleri var, üstelik uzmanlık alanları; bi’ zahmet onu da iyi yapsınlar değil mi ya? Peki ya bu mekan kahvaltı için tercih edilir mi? Evet yada hayır demeden önce pankeklerin tuzlu versiyonunu da değerlendirmek gerek ama yine de peynirimi ekmek/pide/pişi verine pankek ile yemek bana göre değil.

Tercih edecekler için iletişim bilgileri:  Caferağa Mahallesi, Moda Cd. No:145, 34710 Kadıköy/Istanbul ; (0216) 336 30 39

Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
İNGİLTERE – Bath Sommerset
İstanbul havalimanı bagaj arabası iade
İstanbul Havalimanı – Bagaj Arabası İadesi için 5 TL’mizin Peşinde…
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Arıza Aşk 101 Babil Bay Yanlış Benim Tatlı Yalanım Bir Zamanlar Çukurova Çarpışma Çatı Katı Aşk Çukur Darısı Başımıza Diğer Yerli Dizi Elimi Bırakma Erkenci Kuş Fazilet Hanım ve Kızları Ferhat ile Şirin Final Yapanlar Game Of Thrones Gülperi Haftanın EN'leri Hayat Şarkısı Hayat Sırları Hekimoğlu İyi Günde Kötü Günde Kızım Kuzgun Masumlar Apartmanı Menajerimi Ara Meryem Özlenenler Sadakatsiz Şahin Tepesi Sahne Sanatları Şahsiyet Sefirin Kızı Sen Çal Kapımı Sevgili Geçmiş Sinema Siyah Beyaz Aşk Tehlikeli Karım Ufak Tefek Cinayetler Uzakdoğu'dan Vatanım Sensin Yabancı Dizi Yüksek Sosyete
Menajerimi Ara
MENAJERİMİ ARA – Ben Bir Deli Yürek
Çukur dizi
ÇUKUR – Meğer Taşa Tohum Ekilmez imiş
Bir Zamanlar Çukurova
BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA – Öyleyse Sen Unut Beni, Yeter ki Benden İsteme
Anket
Hekimoğlu
Ne Kadar İyi Bir Hekimoğlu İzleyicisisin?
menajerimi ara baris ve emir
MENAJERİMİ ARA – Barış mı Emir mi?
Sen Çal Kapımı EdSer
SEN ÇAL KAPIMI – En Sevdiğin Çift Kim?
Copy link
Powered by Social Snap