Moda’da bir pankek mekanı: Munchies Crepe & PanCake

Pankek sever misiniz? Nerden aklına geldi derseniz, dün akşam üstü yolumuz Moda caddesi üzerindeki  Munchies Crepe & PanCake’e düştü.  Moda caddesi üzerinde yer alan bu mekan ziyaret ertesi okuduğum yorumlara göre İstanbul’un en iyi pankekcileri arasında yer alıyormuş. Vay… Eminim hafta sonu Moda bölgesindeki her mekan gibi iğne atsan yere düşmüyordur.  Neyse ki bizim deneyimimiz hafta içi gerçekleşti. Mekan ne kadar en iyiler arasında bile yer alsa pankek için hiç bir kuvvet bana sıra bekletemez!

Bir akşam üstü 5 çayını Moda’da içmek üzere yola çıkan iki arkadaşın hikayesi bu. Kan şekeri düşmüş yada açlık düzeyi tavan yapmış durumda iken yapılmış bir ziyaret değil. Planlı bir lezzet yolculuğu da değil, tamamen spontane, önünden geçiyorduk ve Munchies Crepe & PanCake’e  uğradık.

 
   
 

Uzun zamandır pankek yememiş olmamdan olabilir, fikir çok cazip geldi.  Mekan oldukça sakindi oturduk.  Sipariş öncesi menü talep ettik ki, o ne: Menü yok(muş!). Yatırımcı mekanın sadece pankek ve krepçi olması nedeni ile menü olmasını uygun karşılamıyormuş. Günümüzde nohut pilavcının bile menüsü varken, yatırımcının mantığını anlamak mümkün değil. Bırak menüde iki çeşit ürünün olsun ama izin ver müşteri neyi sipariş edeceğine, içeriğine okuyarak varsa görseli görerek karar versin, siparişinin içeriğini bildiği gibi, hesap istediğinde ne kadar para ödeyeceğinin de bilincinde olsun.  Yoksa her sipariş öncesi “Bi’ pankek tabağı kaç para?” cümlesi mi duymak istiyorlar acaba?

Madem menü yok ben size anlatayım. 4 pankek ve minik malzemelerden (sınırsız) oluşan servis 20 TL ve çay 3 TL. Çay bardağını ikinci serviste değiştirmediklerini,  sınırsız çay menülü serpme kahvaltıcılarda olduğu gibi termos getirip çayı tazelediklerini belirtmem gerekir. (Menü de görmeyince pankek alana çay sınırsız herhalde diye düşünüyor insan^^)

Munchies Crepe & PanCake - pankek
Diyet ve pankek bağlantısı  ^^

Pankekler çeşit çeşit reçeller;  fındık / fıstık ezmesi; nutella <3 ve çilek muz kivi gibi taze meyvelerle sunuluyor. Bu malzemeler sınırsız. Dört adet olan pankekiniz için yeterli olmazsa biraz daha isteyebilirsiniz. (Bizim gibi çikolata canavarlarına nutella az geldi mesela ^^)

Mekanın boş olmasının etkisiyle, servis hızlı. Neden menü olmadığını açıklarken bu konuyu sorgulamamızı garipseyerek uzaydan gelmişiz gibi bir tavır takınılmasını değerlendirmemizde hariç tutarsak güler yüzlü bir ekibe sahip.

Pankekin kıvamı ve lezzeti güzeldi.  Zaten tek bir çeşitleri var, üstelik uzmanlık alanları; bi’ zahmet onu da iyi yapsınlar değil mi ya? Peki ya bu mekan kahvaltı için tercih edilir mi? Evet yada hayır demeden önce pankeklerin tuzlu versiyonunu da değerlendirmek gerek ama yine de peynirimi ekmek/pide/pişi verine pankek ile yemek bana göre değil.

Tercih edecekler için iletişim bilgileri:  Caferağa Mahallesi, Moda Cd. No:145, 34710 Kadıköy/Istanbul ; (0216) 336 30 39

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

İlgili diğer Yazılar