Final Yapanlar

Yüksek Sosyete – Yaşasın, Kerem Küllerinden Yenilenerek Doğuyor

Üzerine ‘Ne zaman açığa çıkacak?’ diye uzun uzun kafa yoracağımız sır kalmadı. Artık herkes her şeyi biliyor. Rahat rahat uyuyabilir, yeni bölümde sonunda rayına oturan hikayemizdeki ana çatışmamızı izlemeye hazırlanabiliriz.

 

Kerem Özkan; gerçek olamayacak kadar iyi, gönüllerin kahramanı, ince düşünceli, fedakar…  Kısa zaman içinde yaşadıkları, Bedia Hanım’dan ve Cansu’dan aldığı son darbeler bu naif adımın içinden nasıl farklı bir Kerem çıkartacak her birlikte izleyip göreceğiz.  Serbest kürsü yazılarını takip edenler yakından bilir; Kerem’le yıldızım pek barışmadı ama ‘yeni Kerem’ iyi işlenirse dizideki favori karakterim olabilir. Merakla bekliyorum.

 

Cansu’nun kimliği henüz ortaya çıkmamışken bir ileri iki geri ritminde ilerleyen ilişkilerinde Kerem’in canına tak demesini keyifle izledim. “Tek bir laf edip çekip gitmek yok artık.” Çok yerinde bir çıkış değil miydi? Cansu’nun ilişkilerini bitiren kaçışından sonra hala sorgulayıcı olması, her durumda zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışması, hatta Kerem’i annesine ‘Bana kötü davranıyor!’ diye şikayet etmesi sizi de sinir ediyor mu?

 

 

Ece Mert barıştı <3 Hem de çok minnoş bir barış oldu. Kerem’e Ece’nin çok iyi bildiği gerçekleri kabullenmesi için gözünü açtığından dolayı Kerem’e çok teşekkürler. Umarım Mert (Kerem’in dediği gibi) Ece’nin üzülmesine asla izin vermez. Bedia cadısından korkmuyor da değilim, Ece’ye kıyamam… Neşeli hali o kadar sevimli ki üzgün olması içimi dağlıyor. Sevdiceği yanında olsa da onu üzen en önemli konu: Anne. Ben de Ece ile aynı fikirdeyim, annesi ölmedi, ölseydi bu kadar bahsi geçmezdi. Bakalım nasıl bir hikaye ile dahil olacak senaryoya… Girişte tüm sırlar açığa çıktı dedim ama, gizli saklı kalan tek şey Mert’in Cansu’nun kimliğini çok önceden biliyor olması. Umarım Mert ne Kerem’e ne de Ece’ye (Özellikle de Ece’ye) Cansu’nun kimliğini sunumdan çok önce bildiğini hissettirmez.

Her bölümde Ece’nin diyaloglarından sevdiklerimi cımbızla çekip çıkarmayı seviyorum. Bu haftaki favorilerim: ‘Erkeksiz hava sahası kurmak.’ ve ‘Solo testte geri zekalı çıkmış gibi hissetmek.’

Gelelim dizinin kötü kalpli babaannesine… Bedia Hanım; sana ne demeli? O kadar çok serzenişte bulundum ki sana, artık yazmaktan yoruldum. Hele ki bu bölümdeki haddini çok aşan sözlerin üzerine ne desem boş, yaşça küçüğüm ama büyüklük yapıyor ve sessizlik hakkımı kullanıyorum. Bazen sessizlik bile çok şey anlatır.

Yeri gelmişken, Bedia Hanım- Kerem sahnesinin devamını çok merak ediyorum. Kerem’in paraları asma kattan zemin kata savurmasına şahit olan Mert ve Ece’nin davranışı ne oldu? Bedia Hanım Kerem’in sözlerinin üzerine Mert-Ece ilişkisinin üzerine gidecek şeyler söyledi mi? Mert kapıyı çarpıp çıktı mı? Fragmanın ışığında: Aferin Mert, sıkıca tuttuğun o eli hiç bırakma. Koyu EcMer’ci olarak gelecek bölümün en seveceğim sahnesinin bu olacağını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

 

Bu bölümdeki en sevdiklerim arasında anne-kız sahneleri yer alıyor. Her iki sahnede de Zuhal Olcay oyunculuğunu konuşturdu.  Duygu geçişlerini ne güzel aktarıyor izleyiciye… Süreyya’nın Cansu’ya bebekliğinde ninni söylediği anılar pek inandırıcı değildi ama Zuhal Olcay’ın sesinden ninni dinlemek oldukça hoştu. İlerleyen bölümlerde yine duymak isterim…

 

Işıl’ın bebeğini bırakmasına Süreyya’ya doğru annelik için yeni bir şans verildi düşüncesi belirdi aklımda. Ama ya boşanma? Aman ha annelik yapacağım diye boşanma daha fazla ertelenmesin. Gerçi olaya ivme katacak Levent izleyicilerden ilk eksi puanını aldı. Bölümler hızlıca akarken karakterlerin bölümden bölüme davranışlarında tutarsızlık olması beni şaşırtıyor. Levent’in ilişkilerinin adını koyma konusundaki telaşı “Ya ben ya Metin.” seçimine zorlaması, “Hayatım boyunca seni beklemeyeceğim.” demesi iki hafta önce “Sana baskı yapmayacağım Süreyya, seni beklerim.” sözleri ile çelişmiyor mu? Süreyya -Levent ikinci şans için hiçbir zaman geç olmayacağının çok güzel bir örneği, yazık etmeyin bu ilişkiye, lütfen…

Metin; yine kendince sürprizler yapmış Süreyya’ya…  Süreyya odaya geldiğinde gördüğü yemekleri şiddet mağdurları için yapılacak gecedeki ikramların tadım testi olduğunu ve Levent’in organize ettiğini düşünmüştüm. Meğer Metin biricik karısına kahvaltı sofrası hazırlamış, biraz yersiz bir jest.  Levent Süreyya’nın ruh haline göre içecek tercihlerini bilirken Metin’in kaç yıllık hayat arkadaşının kahvaltıda çay mı kahve mi içtiğini bilmemesine gönderme tam yerinde oldu ama vakfın böyle gönül alma çalışmalarına alet edilmesinden hiç hoşlanmadım.

 

Dizideki en akıllı karakter Sude çıktı, hem Kerem’in (Eski) kız arkadaşının Cansu olduğunu hem de Cansu’nun Koran ailesinin küçük kızı olduğunu Oliva’daki birinci gününde çözüverdi. Oliva’daki tespiti de çok doğruydu. Ben de kaç senedir hizmet sektöründeyim,  Sude’nin tespitinde olduğu gibi Cansu kadar patrondu, müşteriydi tanımadan dikleneni görmedim.

 

Sude Kerem’i gerçekten çok sevmiş, bloğundaki şiir bunu yakından görmemizi sağladı. Sevgisi Kerem’e ilk aşkı Cansu’yu unutturmaya yetebilir mi? İzleyip göreceğiz. Sude’nin sözlerine kesinlikle katılıyorum: “İnsanın yaralarına kimin iyi geleceği hiç belli olmaz.” Üstelik CanKer’cilerin gazabına uğrama korkuma rağmen, ikisini endam olarak pek yakıştırdığımı belirtmek isterim.

Kerem hayalleri peşinde koşacağına, Cansu kendi şirketinde çalışmaya başlayacağına, Bedia Hanım ne Mert’i ne de Ece’yi kapısından içeri sokmayacağına göre Oliva dönemi kapandı mı? Ne yani biz Ercan’ın şebekliklerini izleyemeyecek miyiz? Mert’in kimlik değişimini personele açıkladığındaki ‘Ben biliyordum.’ havaları çok şeker değil miydi?

 

 

Özgün Çoban’ın ismi hala fragmanda geçtiğine göre Can geri dönecek. Benim için misyonunu tamamlamış bir karakterdi,  dönüşüne hiç gerek yoktu (Kaldı ki ortadan kaybolma planı yapabilecek bir karakter olduğunu hiç düşünmedim.) ama Koran ailesinde işler epey karıştı gelecekse elini çabuk tutsun.

Bu haftaki bölümü (Evimdeki bitmek bilmeyen tadilat nedeniyle) bölük pörçük izleyebildim. Bu nedenle bölümden bende kalanların toparlanması yazıya dökülme süresi olarak uzun, yazının uzunluğu açısından ise önceki yazılara kıyasla epey kısa oldu. Yorumlarda daha detaylı görüşmek üzere…

Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
İNGİLTERE – Bath Sommerset
İstanbul havalimanı bagaj arabası iade
İstanbul Havalimanı – Bagaj Arabası İadesi için 5 TL’mizin Peşinde…
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Arıza Aşk 101 Babil Bay Yanlış Benim Tatlı Yalanım Bir Zamanlar Çukurova Çarpışma Çatı Katı Aşk Çukur Darısı Başımıza Diğer Yerli Dizi Elimi Bırakma Erkenci Kuş Fazilet Hanım ve Kızları Ferhat ile Şirin Final Yapanlar Game Of Thrones Gülperi Haftanın EN'leri Hayat Şarkısı Hayat Sırları Hekimoğlu İyi Günde Kötü Günde Kızım Kuzgun Masumlar Apartmanı Menajerimi Ara Meryem Özlenenler Sadakatsiz Şahin Tepesi Sahne Sanatları Şahsiyet Sefirin Kızı Sen Çal Kapımı Sevgili Geçmiş Sinema Siyah Beyaz Aşk Tehlikeli Karım Ufak Tefek Cinayetler Uzakdoğu'dan Vatanım Sensin Yabancı Dizi Yüksek Sosyete
Masumlar Apartmanı Gülben Esat
MASUMLAR APARTMANI – Ben Dünyanın En Büyük Aşığı Olabilirim
Çukur Aras Bulut İynemli
ÇUKUR – Benim Adım Yamaç Koçovalı
Sen Çal Kapımı
SEN ÇAL KAPIMI – Sadece Sen Çal Kapımı
Anket
Hekimoğlu
Ne Kadar İyi Bir Hekimoğlu İzleyicisisin?
menajerimi ara baris ve emir
MENAJERİMİ ARA – Barış mı Emir mi?
Sen Çal Kapımı EdSer
SEN ÇAL KAPIMI – En Sevdiğin Çift Kim?
Copy link
Powered by Social Snap