İzledim

YARGI – Ilgaz Savcı ve Ceylin Astrolojik Olarak Uyumlu mu?

Yargı dizisi bir sonraki bölümü merak ettiren hikaye dinamizmi, renkli karakterlerin içinde Ilgaz ve Ceylin gibi enerjileri birbirine fazlası ile yakışan baş rol oyuncuları ile hayatımıza o kadar çok girdi ki, bölüm bitiminde televizyonu kapatmak ile olmuyor. Sosyal medyada klipler, videolar, giflere rastlıyor ve hatta yazanın bile yazarken aklından geçmediğine iddiaya girebileceğimiz analizler okuyoruz. Ve unutmayalım, tam da bu sitede bölüm yazılarının altında buluşuyoruz.

Göz atmanızı öneririz: Yargı Bölüm Yorumları

İşte hayatımızın içine girdi demiştim ya, bir öğlen yemeği buluşmasında astrolog Fatma’ya kendi burcumuza dair yorumlarını sorarken, konu döndü dolaştı Yargı’ya geldi. “Ilgaz ve Ceylin’in burçları ne?” IlCey’in aşk haritası, burç uyumu derken Fatma bizi kırmayıp Ilgaz Savcı ve Ceylin’in astrolojik uyumunu inceledi. Keyifli okumalar ^^

 

 

Yargı dizisinin baş rolleri,  birbirlerini tutkuyla seven ama bir o kadar da mesafeli davranan iki karakter; Ceylin ve Ilgaz. Her ikisi de öyle baskın ki, bir analizi sonuna kadar hak ediyorlar. Bu kadar zıt iki karakter nasıl birbirlerini bulmuş ve bağlanmışlar astrolojik olarak inceleyelim.

Dizideki doğum tarihleriyle bu iki karakteri inceleyeceğiz. Ben astrolojinin her şekilde çalıştığına inanırım, eğer senarist Sema Ergenekon karakterlere bu tarihleri uygun gördüyse ve daha da ilginci her dizide rastlamadığımız bir şekilde, karakterlerin doğum tarihlerine senaryoda yer verildiyse –hiçbir şey tesadüf değildir prensibiyle- vardır bunda bir sebep diyerek analizimizi yapabiliriz. Doğum saatleri belli değil, o da bize bırakılmış demek ki. E o zaman bize de yükselen burcu belirlemek düşer.

 

 

Güzel karakterimiz Ceylin’in burcu BAŞAK, ay burcu İKİZLER. Karakterin bu kadar abartılı ve tepkisel davranışları, çok konuşması, tek ayak üstünde yalan söylemesi (işi gereği de olsa), kurnazlık yapabilmesi, kıvrak zekası ve sosyal olması buradan geliyor demek ki.  Merkür, Venüs ve Jüpiter Aslan burcunda kavuşmuşlar. Gururlu olması, avukatlıktan para kazanmasının yanı sıra kardeşine düşkünlüğünü ve güzelliğinin sebebi bulmuş olduk. Tabi aslan burcunun özelliklerinden olan merhamet, gönlü geniş olmak, sahiplenmek de karakterimize yakışan ama bir o kadar da acı çekmesine sebep olan yönleri. Çünkü başta en yakın arkadaşı olmak üzere, sahiplendiği kişiler hep ona zarar vermiş. Mars’ın da terazi burcunda olması neden avukat olduğunu tekrar vurguluyorken neden Ilgaz gibi bir kanun adamına çekildiğini de açıklıyor. Ceylin’in yükselen burcunun ise BOĞA olduğunu düşünüyorum. Bu inatçılık başka türlü açıklanamaz yoksa.

 

 

Gelelim Ilgaz Savcı’nın burç analizine… Ilgaz Savcımızın hem kendi burcu hem de ay burcu TERAZİ ve yeni ay fazında. Bu bilgi hukuk alanında tam bir lider olmasını çok da güzel açıklıyor. Adaletli olması, ailesi ve işi arasındaki dengeyi koruması, herkese eşit davranması da bu konumun ona getirilerinden. Merkür, Venüs ve Plüto Akrep burcunda kavuşmuşlar. Ketum olması, keskin zekası, suçlularla uğraştığı bir işinin olması, yaptığı işte en derine inerek delillerine ulaşması, herkesin görmediği detayları görmesi, karizması, kimseye müdanası olmaması, güçlü olması da bu yerleşimden geliyor. Tutkulu olması, tutkulu ve güçlü kadınlara çekilmesinden de bahsetmeden olmaz. Ilgaz’ın nişanlısı Neva da bir hakimdi hatırlarsanız. Ceylin de kendine güvenen, başkasından emir almayan güçlü ve aynı zamanda tutkulu bir kadın profiline sahip. Ilgaz’ın yükselen burcunun YAY olduğunu düşünüyorum.  Bu tahmin hem hukukla ilgili bir hayatı olduğunu destekliyor hem de bu kadar etik değerlere bağlı olması, yalan söylememenin hayat felsefesi olması ve yalan söylememek ve usulüne göre davranmak için uçuk ve fevri bir kararla medeni halini değiştirmesi tam Yay’lık bir hareket.

 

 

Peki bu karakterlerin yani IlCey’in uyumu nasıl? Ilgaz ve Ceylin neden birbirlerine çekilmişler? İlişkileri uzun mu sürer yoksa anlık bir şey mi? Hemen inceleyip bu soruların cevaplarını bulalım.

 

 

Ceylin’in Mars gezegeninden bahsetmiştim. Bu onun nasıl erkeklere çekildiğini gösteriyor. Ilgaz Savcımızın Venüs’ü de onun nasıl kadınlara çekildiğini gösteriyor. İkisinin bu iki gezegen yerleşimlerine baktığımızda aşklarının ani ve beklenmeyen şekilde başladığını hemen anlayabiliriz. Ilgaz Savcımızın Uranüs’ü Ceylin’in Ay’ına karşıt açı yapıyor; bu da ilk görüşte birbirlerine aşık olmuşlar anlamına geliyor. İnişli çıkışlı, tutkulu bir aşk yaşamalarının sebebi, ilişki dinamiklerinin doğal halinin bu şekilde olmasından kaynaklı. İlişkileri aksiyondan, hareketten ve gerilimden besleniyor. Bu biraz yorucu olsa da onların ilişkisinin olmazsa olmazı tam olarak bu! Aksi takdirde birbirlerinden sıkılmaları an meselesi olur, hatta ilişkilerinde böyle bir etki olmasaydı birbirlerini görmezlerdi bile; iş için birbiriyle çatışan, iki düşman olarak karşımıza çıkarlardı.

 

 

Daha fazla astrolojik detaya girmeden ilişkilerinin sağlamlığından da bahsedelim biraz. Açıksa söylemek gerekiyor ki Ilgaz’ın kararlığı ve sahiplenici tarafı olmasa bu ilişki yürümez. Çünkü Ceylin kaybetme korkusu olan bir karakter. Bu korkusu onun kaçma dürtüsünü tetikliyor ve dengesiz bir kişilik izlenimi veriyor. Fakat Ilgaz savcımızın ne istediğini bilen karakteri ve güçlü aurası Ceylin’i dizginlemeyi başarıyor. Aslında ilişkinin yürümesini isteyen Ceylin fakat sahiplenip yürüten taraf Ilgaz savcımız. Bu kadar zıt yönleri olan iki karakter, bakalım ne şekilde yürütecekler bu ilişkiyi. Bakalım senaristler bu ilişkiye ne şekilde yön verecek, onu diziyi izleyip göreceğiz.

 

Astrolojiye göre günün enerjisini takip edip, astrolojik danışmanlık almak ister misiniz?  

 

 

 

 

 

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE
BRIDGERTONE – Gölge Oyunları
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap