UFAK TEFEK CİNAYETLER – Sarmaşık’ta Neler Oluyor?

Ufak Tefek Cinayetler için ekran karşısına geçen izleyiciye soruyorum? Biz ne izliyoruz? Bir cinayetin çözümlemesini? Cinayetten bir yıl geriye gidip cinayet gününe kadar geçen süreçte bir insanın katil, bir diğerinin de maktul olduğu olay örgüsünü mü? Birbirinin ardından onlarca oyun çevirirken aynı masada oturup gülüp eğlenebilen karakterlerin çiğliğini mi? Yoksa araya serpiştirilmiş sokak hayvanlarını sevelim, trafikte kadın sürücülere dayılanmayalım, kadına psikolojik şiddet gibi kamu spotlarını mı? Sarmaşık’ın güzel kadınlarını, yakışıklı erkeklerini mi? Pardon erkekler tekil kişi olmalı, güzel kadınlar ve Mert Fırat’ı mı?  İmrenilen evleri, bölümü izlerken ne güzel kombin / bunu hayatta giymem dediğimiz kıyafetleri mi? Taytay gibi hayatın tam içinden güldüren karakterleri mi?  Karısını aldatan iki adamın birinin minnoşken diğerinin pislik olması mı?

Tamam bu dizi bir dram değil, aksiyon değil, komedi hiç değil… Sabun köpüğü dizilerden birinin birazcık evirilip PT1’e taşınmış hali. Ama insan akşam saatlerinde 2,5 saatini bir dizi için ayırıyorsa (yerli dizi yersiz uzun) bölüm bitiminde ‘Ben ne izledim?’ sorusuna yanıt bulmak istiyor.

 
   
 

Olsun hikâye tatminkâr olmasa da ilk bölümden bu yana tutarlı karakterler izliyoruz desek? O da yok.

 

İntikam için Sarmaşık’a dönen Oya’dan geriye bir şey kalmadı. İntikam peşinde koşmak için çok geçerli nedenlere sahipken, izleyici her türlü plana ‘yürü be Oya!’ desteği vermeye hazırken elimizde soğuk, hatta itici bir karakter kaldı. Oya’nın sorunu çok kusursuz bir karakter olarak çizilmesiydi belki, sonuçta düşündüğün kadar iyi değilim, ağaçlara daha önce kuş evi koyduğumu senden gizledim’ repliği duydu bu kulaklar…

Gelelim geç kavuşan aşıklardan Serhan’a… Koskoca Serhan Aksak’ı üzerindeki ciddi yolsuzluk suçlarından hayatındaki kadınların desteği ile kurtulur yapacaksın, sonra hayatını sorgulatıp evliliğini bir kalemde yıkıp aşkın peşinde koşturacaksın, bugüne kadar evlilik hayatında çok iyi baba olduğunu vurgulayıp iyi bir koca olmasını pas geçecek ama sürekli kusursuzluğunu vurgulayacaksın sonra da Mert Fırat’tan bağımsız bizim Serhan Aksak’ı sarıp sarmalamamızı bekleyeceksin? Serhan’ın neyini sevelim?  Basiretsizliğini mi? 40’larında ergen modeli aşık hallerini mi?

 

 

Peki ya Merve? Oya Serhan’ı masumlaştırmak için Edip’e mi meyil gösterecek? Şaka mı?

 

Ha avukat hanım her bölüm gelsin, ona bir şey demem bak ^^ Bir de Mila ve Berk <3

 

 

Dizi ile ilgili diğer yazılar için Ufak Tefek Cinayetler kategorisini ziyaret edebilirsiniz ^^

UFAK TEFEK CİNAYETLER 17.BÖLÜM ÖN İZLEME

(neredeyse bölüm özeti, çaktırmayın ^^)

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • özlem sarıçam

  Olaydan o kadar kopmuşum ki ben Pelin Serhan Oya ve Pelin’in babasının aynı yemek masasında olmalarının ön izleme olduğunu bile fark etmedim..
  Taylan hödük bir adam ama ne şeker bir baba.. Oğlu için uğraşıp Serhan ı aramasına bayıldım.. Bayıldım..
  Pelin sahnesinin gereksizliğini ve yanlışlığını zaten herkes anlatmış gerek yok. Sen bu kadar lüks bir otele pansiyon muamelesi yaparsan bu kadar saçma sahneler çıkar.
  Arzu’nun sarhoşluğuna bayıldım. Nasıl güzeldi nasıl gerçek. Mehmet e bir yelkenleri indirip bir kendine gelmesi..
  Ama sorunda haklısın biz dün akşam ne izledik sorusunun cevabı yok. Haftaya izlermiyim sanmıyorum Bu ara bütün dizilerimi teker teker bırakıyorum.
  Biz Fazilet kaldı birde çukur. Denk gelirse İstanbullu Gelin

 • pride&prejudice

  Merve iyice ruh hastasina bagladi. Inkar donemini yasiyor hasta ruhunda! Oya hem istiyor hem istemiyor! Serhan’in beni ozlemedin mi lerinden bana fenalik geldi. Ben dizinin iki sahnesini begendim. Arzu’nun trafikteki Hoduk’e kafa tutmasini ve bardaki Hoduk’e yaptiklari mudahaleyi… Onun disinda hakikaten ne izledik biz??? Hele Pelin sen kocayi sevgililer gununde birak otelin cekmecesinden oda kartlarini al oda oda dolas! sacmalamalarda son safha! meric Acemi iyi bir gozlemci ama kurguladigi sahnelerde olmayacak seyleri yapiyor. otellerde master kardisinda oyle cekmecelerdeki kartlarla oda acilmaz! onlar giris cikis tarihlerine gore hazirlanir. sonra rastgele bir kartla odayi acti. uzerinde numara yok birsey yok! Odayi temizleyenin arabasindan master karti calmasi daha mantikliydi. acaba seyirciyi hicbirsey bilmez mi diye aldiliyor sevgili senaristimiz! Hoduklere mesaj disinda! Arzu bu hafta benim favorim oldu. Insanlarin konusamamasi da ilginc mehmet Burcu ya derdini anlatamadi Serhan da Tomris hanima! Merve’nin sonu iyi degil! sonunda o kendini atacak camdan gidisat o! Ne izliyoruz??? hakikaten!!!On izleme de sacma otesi pelin in babasinin Oya ile Serhan in iliskisini onaylamasi ne alaka???kendisi merveyi sevmiyor diye sacmaliklar zinciri izliyoruz ya hayirlisi…

 • Ahmet Adar

  düşündürücü yorumlarınısa teşekkürler.ne seyredersek seyredelim ben memnunum.bütün karekterleri seviyorum.avukat hanımı ve dr.İnciyi daha çok seviyorum.oynayan oyuncuların katkısı byük tabi.ayşanin ,serhanı otelde görmesi üstüne,mervenin çabaları ironikti.varlıklı kadın patronun serhanın boşanmak istediğini duyurmama çabaları da merve adına içimi acıttı.burcunun nilayla yakınlaşmasıinilayın burcuyu kabul etmesi big little liese bensediği için üsülüyorum.her halde burcu hamile kalacak,mehmet,arsuya dönemeyecek.arsu,oya,pelin sarhoşlukları sevimliydi.Pelinin,otel odalarında serhanı araması da pelinin karekterine uygundu.fragmandan anlaşıldına göre küçükken pelin önceleri oyanın güdümündeyken sonra mervenin güdümüne geçmiş.bu kadınların çatışmalarını seyretmek hoşuma gidiyor.kadın serisinde yüreğimin parçalanmasından daha iyidir diye düşünüyorum.