İzledim

UFAK TEFEK CİNAYETLER – Entrikalar Tuzaklar Yalanlar

Ufak Tefek Cinayetler’de 22.bölümü geride bıraktık. Bu cümlede küçük bir düzeltme yapmam gerekir bırakmışız, çünkü izlemeyi koca bölümün tamamı ‘yangın’ ile doldurulan bölüm itibariyle bıraktım. Ama blogdaki  ANKET: UFAK TEFEK CİNAYETLER – ÖLEN KİM? yazısı yorumlarına uğrayan Deniz  ‘in konuğum olarak kaleme aldığı bölüm yazısı izleyenlere yönelik bölüm üzerine tartışma için olduğu kadar benim gibi yarı yolda şerit değiştirenlerin en azından Sarmaşık gündemini takip etmesine yardımcı olacak…

Yorumlarda buluşmak üzere, keyifli okumalar ^^

 

“Korku çok iyi bir yatırımdır, insanın içine düştü mü sonsuz bir sadakat sağlar.”

Sarmaşık Merve tarafından kandırılan, şantaj yapılan, korkutulan ve hatta ‘öldürülen’ kurbanlarla dolu… Merve dışında herkesin  – ve özellikle fazlasıyla saf ve çabuk inanan erkek karakterlerin daha çok, kandırılmaya müsait olduğunu gördük bu hafta. Ve Edip hoca ile Oya hiç konuşmadı neden acaba?

 

Çok şükür hayattayım

Bu bölümde Oya Sarmaşık’tan tamamen farklı bir dünyada yaşıyormuş gibi pozitif bir şekilde uyandı. Uyanır uyanmaz çok şükür hayattayım sözleri yaşamayı sevdiğine dair bir işaret mi? Oya intikam peşinde değil belki…

 

Edip hocanın tesadüfleri ve içgüdüleri ile polis çağırması

Bir doktorun gizli kaçamağını bilen Merve şantajla sahte raporu aldı almasına ama Burcu’ya Tunç’tan alması gerektiğini ve Tunç’un şiirlerini ezberlemesi gerektiğini söylediği için Burcu Merve’nin talimatlarına bir bir uydu. Edip Hoca nasıl olduysa polislerle gelerek Burcu’yu Tunç’un elinden kurtardı. Edip Hoca’nın Burcu’yu kurtarması ve sakinleştirmeye çalışması gayri ihtiyari mi yoksa intikam planının bir parçası mıydı?

 

Burcu’nun aldığı rapora Mehmet nasıl tepki verdi?

Mehmet Burcu’ya inanmamasına rağmen raporu görünce her şey değişti. Oya’yı mutfağa çağırıp olayın gerçeğini sorgulamasına rağmen Burcu’nun kanıtları çok açıktı. Kendisine kumpas kurulduğuna Mehmet’i inandırdı ve çocuklarının velayeti için Arzu’ya dava açtı.

 

 

Merve ve Serhan Neden Boşanamadı

Merve’nin Tunç Hoca’dan kurtulmak için yaptıklarından sonra Pelin’in evliliği sarsılmadan bu olaydan kurtulmasını sağladığı için Merve’nin tekrar kuklası olmuş, onunla araları kötüymüş gibi göstererek Serhan’a mahkemede şahitlik etmeyi teklif etmişti. Fakat her şey bir tuzaktı. Hem Rachel hem de Pelin’in şahitlikleri ile mahkeme, Serhan ile Merve’nin davasını üç ay sonraya erteledi.

Geçmişe dönüş sahnelerinde Serhan’ı avucunun içine alan Merve’nin geçmişte de Pelin sayesinde evlendiğini ve Serhan’ın nasıl hala bu tuzaklara düşebildiğini sorguluyoruz.

 

Cinayet bürosu baş komiseri Kemal’in ziyaret ettiği gizemli adam kim?

Merve ile Pelin’in işlediği cinayet teşebbüsü (nefsi müdafaa) sonucu yaralanan Tunç Hoca ertesi gün gittiklerinde orada yoktu. Pelin’in hayal gücünün geniş olduğu ve rüyalarının çeşitliliği de aşikâr olduğuna göre Merve ve Rachel’in Tunç Hoca’yı toprağa gömdüklerini hayal etmiş olabilir. Bu nedenle baş komiser Kemal’in sahafta ziyaret ettiği gizemli adamın Tunç Hoca olma ihtimali çok yüksek.

 

[wp_ad_camp_1]

 

 

 

Merve Oya ile Serhan’ın birlikteliğini öğrenecek

Yeni bölüm fragmanında Serhan’ın otel odasına kamera yerleştiren Merve, Oya ile Serhan’ın beraberliğini görmesi ile ihtimal vermediği aldatılma olayına şahit oluyor. Bu bir dönüm noktası mı? Merve şimdi ne yapacak?

 

UFAK TEFEK CİNAYETLER 23.BÖLÜM ÖN İZLEME

 

Dizi ile ilgili diğer yazılar için Ufak Tefek Cinayetler kategorisini ziyaret edebilirsiniz ^^

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Kars ne yenir
KARS – Kars Yemekleri : Ne Yenir? Nerede Yenir?
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
emily in paris
EMILY in PARIS – Paris’te bir Amerikalı
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap