UFAK TEFEK CİNAYETLER – Entrikalar Tuzaklar Yalanlar

Ufak Tefek Cinayetler’de 22.bölümü geride bıraktık. Bu cümlede küçük bir düzeltme yapmam gerekir bırakmışız, çünkü izlemeyi koca bölümün tamamı ‘yangın’ ile doldurulan bölüm itibariyle bıraktım. Ama blogdaki  ANKET: UFAK TEFEK CİNAYETLER – ÖLEN KİM? yazısı yorumlarına uğrayan Deniz  ‘in konuğum olarak kaleme aldığı bölüm yazısı izleyenlere yönelik bölüm üzerine tartışma için olduğu kadar benim gibi yarı yolda şerit değiştirenlerin en azından Sarmaşık gündemini takip etmesine yardımcı olacak…

Yorumlarda buluşmak üzere, keyifli okumalar ^^

 
   
 

 

“Korku çok iyi bir yatırımdır, insanın içine düştü mü sonsuz bir sadakat sağlar.”

Sarmaşık Merve tarafından kandırılan, şantaj yapılan, korkutulan ve hatta ‘öldürülen’ kurbanlarla dolu… Merve dışında herkesin  – ve özellikle fazlasıyla saf ve çabuk inanan erkek karakterlerin daha çok, kandırılmaya müsait olduğunu gördük bu hafta. Ve Edip hoca ile Oya hiç konuşmadı neden acaba?

 

Çok şükür hayattayım

Bu bölümde Oya Sarmaşık’tan tamamen farklı bir dünyada yaşıyormuş gibi pozitif bir şekilde uyandı. Uyanır uyanmaz çok şükür hayattayım sözleri yaşamayı sevdiğine dair bir işaret mi? Oya intikam peşinde değil belki…

 

Edip hocanın tesadüfleri ve içgüdüleri ile polis çağırması

Bir doktorun gizli kaçamağını bilen Merve şantajla sahte raporu aldı almasına ama Burcu’ya Tunç’tan alması gerektiğini ve Tunç’un şiirlerini ezberlemesi gerektiğini söylediği için Burcu Merve’nin talimatlarına bir bir uydu. Edip Hoca nasıl olduysa polislerle gelerek Burcu’yu Tunç’un elinden kurtardı. Edip Hoca’nın Burcu’yu kurtarması ve sakinleştirmeye çalışması gayri ihtiyari mi yoksa intikam planının bir parçası mıydı?

 

Burcu’nun aldığı rapora Mehmet nasıl tepki verdi?

Mehmet Burcu’ya inanmamasına rağmen raporu görünce her şey değişti. Oya’yı mutfağa çağırıp olayın gerçeğini sorgulamasına rağmen Burcu’nun kanıtları çok açıktı. Kendisine kumpas kurulduğuna Mehmet’i inandırdı ve çocuklarının velayeti için Arzu’ya dava açtı.

 

 

Merve ve Serhan Neden Boşanamadı

Merve’nin Tunç Hoca’dan kurtulmak için yaptıklarından sonra Pelin’in evliliği sarsılmadan bu olaydan kurtulmasını sağladığı için Merve’nin tekrar kuklası olmuş, onunla araları kötüymüş gibi göstererek Serhan’a mahkemede şahitlik etmeyi teklif etmişti. Fakat her şey bir tuzaktı. Hem Rachel hem de Pelin’in şahitlikleri ile mahkeme, Serhan ile Merve’nin davasını üç ay sonraya erteledi.

Geçmişe dönüş sahnelerinde Serhan’ı avucunun içine alan Merve’nin geçmişte de Pelin sayesinde evlendiğini ve Serhan’ın nasıl hala bu tuzaklara düşebildiğini sorguluyoruz.

 

Cinayet bürosu baş komiseri Kemal’in ziyaret ettiği gizemli adam kim?

Merve ile Pelin’in işlediği cinayet teşebbüsü (nefsi müdafaa) sonucu yaralanan Tunç Hoca ertesi gün gittiklerinde orada yoktu. Pelin’in hayal gücünün geniş olduğu ve rüyalarının çeşitliliği de aşikâr olduğuna göre Merve ve Rachel’in Tunç Hoca’yı toprağa gömdüklerini hayal etmiş olabilir. Bu nedenle baş komiser Kemal’in sahafta ziyaret ettiği gizemli adamın Tunç Hoca olma ihtimali çok yüksek.

 

 
   
 

 

 

 

Merve Oya ile Serhan’ın birlikteliğini öğrenecek

Yeni bölüm fragmanında Serhan’ın otel odasına kamera yerleştiren Merve, Oya ile Serhan’ın beraberliğini görmesi ile ihtimal vermediği aldatılma olayına şahit oluyor. Bu bir dönüm noktası mı? Merve şimdi ne yapacak?

 

UFAK TEFEK CİNAYETLER 23.BÖLÜM ÖN İZLEME

 

Dizi ile ilgili diğer yazılar için Ufak Tefek Cinayetler kategorisini ziyaret edebilirsiniz ^^

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • özlem sarıçam

  Dün akşam Fatih’i izleyemedim çünkü site ile ilgilenmem gerekiyordu. Bende dikkatimi vermem gerekmeyen Ufak Tefek cinayetlere kaldım tabii.Onu bakmadan da izleyebiliyorum (nasıl oluyorsa)
  Tabii bunun bir takım yan etkileri vr mesela ben polisleri de Merve çağırdı sandıydım. Edip hocanın çağırdığını fark edememişim.
  Bu bölüm zaten Oya neredeyse yok gibiydi o neenle Edip ile konuşmamaları dikkatimi çekmedi.
  Edip ve Merve flörtleşmeleri ne oldu ?Askıda kaldı sanki.
  Arzu cephesi kelimenin tam anlamı ile salkça ilerliyor. Hadi Serhan finansçı ve kadın entrikalarına kafası çalışmıyor. Yahu Mehmet esnaf hemde kuyumcu yani bu adam gelip al sana rapor diyen bir kadına hakkında bu kadar delil varken inanır mı? Gel şu doktora beraber gidelim der. Gel başka doktora gidelim der. Yani bu adam senlerece Arzu ile yaşamış ama gram tanımamış karısını.
  Ha bu arada uydum akıllı kendini beğenmiş sünepe Arzu yada hak bunlar ama hani bu Mehmet ölüyordu bunun aşkından. Şimdi çocukların velayeti falan saçma oldu.
  Merve nin entrikası da içi boştu. Yani gönderdi Tunç un yanına Burcu yuda saçmaydı ikisi birbirine sen hayırdır dese olaylar dökülecek.
  Oya desen anlamsız. Lan kızım seni öldürmeye çalıştılar. Ölüyordun ne oldu da konuyu şak diye kapattın. Kimse sana inanmadı Burcu baş mağdur oldu da sen ne oldun. ve @@nbsami:disqus o kadar haklı ki bu Merve de dur durak bilmeyen sınırı bucağı olmayan kötülük olayı beni de rahatsız ediyor.
  Yani millet hacı yatmaz gibi Merve vuruyor kalkıyorlar yine vuruyor yine vuruyor. Kimsede sen ne yapıyorsun demiyor. Bu insanlar bu salaklık ve eziklikle iyi kazanmışlar bu kadar parayı. Yani be olsam bunlara 2 eşek emanet etmem

  • pride&prejudice

   cok guzel yorumlamissiniz satiri satirina size katiliyorum…

 • pride&prejudice

  hala seyrederken okudum. Merve’nin seytanligi beni cok rahatsiz ediyor. Kotu dusunceli insanlar o kadar cogaldilar ki dizide bile gormek bana fenalik veriyor. Burcu, Pelin Mervenin parmagi ucunda! hele en zavallisi serhan! Kadin resmen adamin hayatini yonetmis taa ergenlik zamanindan… Zaten adam durmus Merve konusunda! ben de eski bir finans sektoru calisani olarak Finans sektorunde basarili olup bu kadar etrafinda donen entrikalari anlamayacak kadar tepkisiz birisi olabilecegine inanamiyorum. AMa bildigim bir kac ornek var sanirim gozu isten baska durumu gormeyen cok becerikli! finanscilar bu hataya dusuyor sanirim….

  • kısa videoları izleyeyim dedim. favorim Taylan… en gerçek karakter o…

   • pride&prejudice

    ayni fikirdeyim… Meric Acemi sever oyle birisinin gercek olmasini..digerleri abarti otesi bu tarz kadinlar bilirim demistim basta ama bunlar artik iyice abartti…