İzledim

TEŞKİLAT – Teşkilat’ta Uzay Şov

Teşkilat 8. bölümü ile de şaşırtmadı ve zirveyi kimseye kaptırmadı. Total’de 12,00 reytingle, AB’de 12,71 reytingle ve ABC1’de 14,17 reytingle üç grupta da gün 1.si oldu. Bölüm değerlendirme yazısı konuk yazar Elma Şekeri’nden… Keyifli okumalar…

 

Verilerin ve analizlerin efendisi Uzay’ın adeta şov yaptığı bir bölüm izlemenin keyfi bu hafta bir başkaydı… Dizide adeta operasyonu yazdı, yönetti, oynadı ve oynattırdı. Sahaya öyle bir çıktı artık tut tutabilirsen Uzay’ı.

 

 

Zehra ile Serdar’ın senaryo çalışırken ki inandırıcılıklarına ne demeli?!. Ben bile oyunlarına gelip “Aaa bunlar ne zaman öpüştü hem de TRT1 ekranlarında” diye 3 sn’liğine de olsa aklımdan geçirmedim değil. Bu ZerSer ikilisinde maya tuttu gibi sanki… Serdar’ın Zehra’nın kızına özlemini gidermek için Gürcan ile yaptığı jest iyice aralarını ısıttı gibi duruyor.

 

 

Zehra demişken söylemeden geçemeyeceğim; bir ara ekranda stilinden gözüm yandı. Anladık kızını özledin, moralin bozuktu, başkanın vurulması çok üzdü ama o oversize hırka, alelade toplanmış saçların, bezgin duruşunla üstünde battaniyen, elinde bir kavanoz Nutella ya da kutu dondurman eksikti. Neyse ki; operasyona giderken giydiği takımı ve topuklu ayakkabılarıyla sahalara havalı dönüşünü yaptı.

Bu hafta, Başkan’ın vurulmasıyla hüzünlü başladı ama Gürcan’ın kendisinin güldüğü ve bizi de güldürdüğü halleri ne ola ki. Bu minnoş bir o kadar da zeki çocuk, dijital dünyada ne kadar yalnız kalmış ki; Pınar ona moral desteği vermek için elini tuttu diye yenilerin deyimiyle adeta kendine yürüyor sandı. Ama Gürkan ile Pınar birlikte fena da olmaz, siz ne dersiniz hafif bir alev çaktı sanki?!

 

 

Çiftleri masaya yatırmışken Serdar’ın karşı tarafın ajanı, sevgilisi Ceren’in bu haftaki halleri ne gıcıktı öyle… Sevgilin sana “Ben istihbaratçıyım” demiş daha ne zorluyorsun şartları. Sürekli bık bık bık “neye üzüldün”, “bir şey mi oldu”, “bana anlatabilirsin”… CerSer

Ablacım sevgilin istihbaratçı, neyi anlatacak sana: “Sabah çatıştım, öğlen bir ajan yakaladım, ülkeyi kurtardım mı” diyecek… Adı üstünde istihbaratçı; sabah 9.00 akşam 18.00 mesaisi olan çalışan mı…!

 

 

Ve finale sakladığım bir Hulki… Diziye iyi başlamıştı ama bu kaçırılma olayından sonra bir haller oldu iyi yürekli dev Hulki’ye…Bir de babasının ölümü onu derinden sarstı.

Ama zorla oynatıyorlar gibi ve diyalogları da sürekli istihbaratçıdan öte; mahalle kabadayısı mı desem, pervasız mı desem bilemedim. Sürekli “çökelim”, “gömelim”… Tamam onun karakteri diğerlerinden farklı ama yine de gözüme batıyor durumu. İnşallah maharetli Hulki tekrar dönecek sahalara…              

 

Bir sözüm de Hakkı Dayı’ya… Sen ki; iz bırakmadan takibin üstadısın deşifre olmak yakıştı mı sana?

#İstihbarataKarşıKoyma etiketiyle yayınlanan bölümle Teşkilat ‘ta heyecan yine doruktaydı ama söylemeden bitirmeyeyim… Siz şaka mısınız?

Türk istihbaratçıları taşımak ve ülkenin menfaatleri için çok önemli bir ismi yurt dışından Türkiye’ye getirmek için hazırlanan uçağı yakıt ikmalinde bu kadar başı boş bırakmak böyle bir güvenlik açığı yaratmak da nedir?!

Tamam fragmandan anladık uçak yere bir şekilde inecek de böylesi ince düşünülmüş bir plana bu oldu mu senaristimiz… Hadi neyse; “finali nasıl heyecanlı yapacak, meraklandıracaktık” diyecek senariste sevgimizden saygımızdan susalım bu seferlik.

   

Göz atmanızı öneririz: Teşkilat Bölüm Yorumları

 

 

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap