İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Öyle Sevsen ki Beni

Sen Çal Kapımı Bölümü tweet yazmak için bile ekrandan gözümü almadığım bir bölümle ekranlardaydı bu hafta. Maça, erken bayram tatilcilerine rağmen aldığı reytingler de oldukça iyi: Total 6,61 –  AB 6,39 ve  ABC1  6,81. Tüm emeği geçenlere tebrikler…

(For my foreign followers, please go to select language section  for google translate. On the top right side of the screen for desktop, Last line on the hamburger menu bar for mobile) 

 

 

Bölüm yazısına başlamadan altını çizelim; Hande Erçel ile Kerem Bürsin’in enerjileri o kadar uyumlu ki Eda ile Serkan’a yansıyor. Tam da bu nedenle yaz dizilerinde ilk defa sahnelerini kısa videolarda birden fazla kez izlediğim bir çift oldu: Edser <3.  Hem de yalnız değilim. Serkan’ın kıskançlık krizi- efsane bir sahne değil miydi?   – youtube trendlerde 7. Sırada, yazıyı kaleme aldığım sırada 2,2 milyondan fazla izlenmişti. İkilinin havuzdaki sahnesinin videosu da 1,4 milyon ile 8.sırada… Yapıma da notum var: Sevgili yapım, kısa videoları daha hızlı mı yüklemelisin acaba?

 

https://twitter.com/mineleesi_/status/1288829857879687168

 

 

Serkan Bolat’ın o tatlı kıskançlıklarına ne demeli… Eda’nın yörüngesine girdi, ateşi ile yanması yakın… Eda’nın hediye ettiği duygulara renk değiştiren kupa detayı çok güzeldi ama bu detay geldi geçti bir sahne ile harcandı. Oysaki Serkan’ın yalnızken o kupayı kullanmaya karar vermesini, fincan kırmızıya döndükçe flashbackler ile Eda’yı hatırlamasını, kendini, duygularını sorgulamasını beklerdim. Belki ileride böyle bir sahne yazar senarist belli mi olur?

Eda’nın durumu daha da kötü. Hem Serkan’ın Selin ile barışacağı günü özgürlüğünü ilan edeceği gün olarak bekliyor hem de o günün gelmesinden deli gibi korkuyor. Yüzme öğrenme projesinin patladığındaki hayal kırıklığının yüzüne yansımasından belli!

Hem Eda’nın beğendiği erkek için sıraladığı üç madde de Serkan’da yok mu?

  1. Gülüşü
  2. Sesi
  3. Elleri

Serkan ilk iki maddeyi duyduğunda direk kendinden emin oldu da eller… O maddeden sınıfta kalacağını hissetmiş olmalı ki onaya sunmak istedi herhalde.

 

 

Yine de Serkan’ın şekilden şekle girerek kendini beğendirmeye çalışması da çok tatlı değil miydi^^

 

 

Özel bir sahne de Eda’nın Serkan’ın stresini dindirme kürü idi. Ufacık bir dokunuş, ama etkili mi? Kesinlikle evet!

 

 

Kaan Karadağ Melo’yu üzmesin… Son hamlesi de çok manidardı. Melo sırf Kaan ile birlikte olabilmek için Eda ile Serkan’ı ayırmaya çalışmasın?

Fifi ile Engin’in yardımcısı… Bilemedim!

Engin ile Ceren’i shiplerken ship elimde patladı. Olmayacak duaya “Âmin” demeyelim Engin ile Pırıl’a odaklanalım. Pırıl’ın epeyce değişmesi lazım ama o da olur.

 

 

Eda Serkan cephesinde ise şimdilik her şey yolunda gidiyor ama peki Ceren, Fifi ve Melo Serkan’a içten içe kızarken, Melo’nun Kaan’ın etkisi ile olumsuz tarafa geçmesinin de büyük etkisi ile bu ilişkiyi bitirmek için çalışmayacaklar mı? Eda ile Serkan’ın tartışma ve barışma numarası da pek etkili olmadı gibi. Keşke öpücük ile mühürlenseydi. Ahh, Serkan, Eda asla ‘Hayır’ demezdi ^^

Fifi’nin babaanne ile bir bağlantısı olabilir mi? Hala boşuna onun her şeyden haberi olur demedi. Babaanne demişken, bu konuda çizilen onca gizeme rağmen anlayamadığım bir konu var. Hala neden annesine küsmüş? Bu konu mantığıma uymayacakmış gibi bir his var içimde. Hala yerine teyze olsa, baba tarafı- anne tarafı, daha kolayca açıklanabilirdi. Babaanne ilişkileri burs konusu gibi temelsiz olmasın da…

Diğer gizemli konularımız da Aydan Hanım’ın evden ayrılmaması, Serkan’ın hastalık takıntısı. Bu iki konu ortak bir şekilde toparlanabilir. Serkan’ın kardeşinin ağır bir hastalık nedeni ile vefatı. Hele ki bu kardeş Aydan Hanım herhangi bir nedenle evde değilken vefat etmişse bu vicdan azabı yükü ile evden dışarı adım atamaması mantıklı değil mi?

Eda’nın kayınvalidesinin önünde kendisini ezdirmediği sahneleri çok seviyorum. Aydan’ın onca söylediği lafın da gerçek(!) kayınvalidesi olmaması nedeni ile canını yakmadığını söylemesi de güzeldi doğrusu. Sahte Gelin – Kaynana çekişmesi tam düzeyinde. Baksanıza geleneksel Bolat hareketlerini hemen kaptı bile ^^

 

 

Yaz dizilerinin olmazda olmazı mutfak sahneleri. Hatta fragmanı izler izlemez o kadar etkilendik ki diğer dizilerdeki mutfak sahnelerini derledik:

YAZ DİZİLERİ VE OLMAZSA OLMAZ MUTFAK SAHNELERİ

Bu derlemenin ikinci listesi de çok yakında yayında.

 

Mutfak sahnesi çok keyifliydi. Serkan her işi mükemmel yaptığı gibi mutfakta da maharetlerini sergiledi. Ama esas kızımız da hiç fena değil. Patlıcan kebap, perde pilavı yapmak süslü püslü biftek yapmaktan daha zor. Benim için kazanan Eda’dır. Net!  Bu arada Eda gerek peyzaj çizimlerindeki başarısı gerekse mutfaktaki yeteneği ile Serkan’dan aynı gün içerisinde iki övgü aldı. Devamı gelecek eminim…

 

 

Selin’e üzüldüm. Yeni Serkan’ın her zaman hayallerindeki Serkan olarak gözlerinin önünde başka bir kadın ile nişanlı olduğuna şahit olması gerçekten çok acı. Randevu ile gittiği erkek arkadaşı evi, parmağının ucunu sokamadığı evdeki havuz, ne kadar yüzeysel bir ilişkileri olduğunu gösterse de sevda bu… Yine de evi didik didik karıştırması hoş değildi.

 

 

Ve final: Nişan Sözleşmesi. Nişan sözleşmesi çok kolay anlaşılabilir. Bence bu sözleşme işini Aydan Hanım üstüne alacak. Ben istedim, Sevda(!) da beni kırmadı, imzaladı ile hızlıca bağlanabilir.

 

Keşke ben de .gif yapabilsem, muhteşem gifler için tweetlerini alıntıladığım  Hande & Kerem gifs  , ??~  , ksa  , •мari  verdikleri renk için teşekkürler…  Kapak görseli de bir önceki bölümden ama, n’apayım pek sevdim <3

 

Sen Çal Kapımı diğer dizi yorumları  için tıklayın .

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap