Yaz Dizileri ve Olmazsa Olmaz Mutfak Sahneleri

Yaz dizileri senaryosunun olmazsa olmazı  esas kız ile esas oğlanın mutfakta birlikte yemek yapması. Öyle ki, Yaz Dizileri Senaryo Yazım Teknikleri 101  dersi olsa bir ders kesinlikle bu sahneye ayrılır. İster sevdaları çoktan dile gelmiş olsun, ister nefret eder gibi görünen aşık olsunlar, mutfak sahnesinde birlikte yemek yaparken olarak yazılan sahne kesinlikle yüksek reyting yapar.

İşte bazı örnekler… Sizin de aklınıza gelen dizi / sahne varsa yoruma eklemeyi unutmayın ki yazıya da ekleyelim…

 
   
 

 

Kiralık Aşk

 

Romantik Komedi deyince akla ilk gelen dizilerden Kiralık Aşk. Ve Defne ile Ömer de romantik komedinin olmazsa olmazı mutfak sahnesi için yerlerini almışlar…… (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

Erkenci Kuş

Sanem ile Can makarna yapıyorlar… (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

 

Ama bu Sanem ile Can’ın mutfağa ilk birlikte girişleri değil, öncesi de var ^^ (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

 

Tatlı İntikam

Tatlı İntikam 4. Bölümde Pelin ve Sinan mutfakta… (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

 

Dolunay

Bu kez mutfakta olan esas oğlan Ferit değil Deniz.  Deniz ile Nazlı Ferit’in mutfağında Ferit için mutfağa giriyor.(Bu videoyu keyifle ekledim, Nazlı’yı Deniz’e daha çok yakıştırdığım doğrudur ^^) (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

Leke

Demek ki mutfak sahnesi romantik komedilere özgü değilmiş. Leke 6.bölüm Cem Yasemin için yemek yapıyor ^^ (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

 

 

Her Yerde Sen

Biraz yakın zaman dizilerine gelelim. Aynı evde yaşayıp aynı mutfakta yemek yapmamak olur mu? Her Yerde Sen 4. Bölüm Selin ve Demir mutfakta… (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

No 309

Bu sezon dramdan yana tercihini kullandı ama yaz dizilerinin vazgeçilmez esas kızı Demet Özdemir’e torpil geçip iki mutfak sahnesi paylaşayım. (İtiraf edeyim, içten içe Furkan Palalı’ya torpil geçmiş olma olasılığım daha fazla <3) (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

No 309 11. bölümde Lale ile Onur mutfakta…

 

Hep mutfak evin mutfağı olacak değil ya… No 309 56. Bölüm Lale ve Onur  çikolata atölyesinde… (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

 

Siyah Beyaz Aşk

Birlikte yemek yapalım mı? Yaz dizilerinden kış dizilerine geçiş yaptık. Siyah Beyaz Aşk 16. Bölümde Aslı ile Ferhat mutfakta… (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

 

Benim Tatlı Yalanım

Ne de doğru bir video başlığı. O mutfakta birçoğumuzun aklı gider ^^  Benim Tatlı Yalanım 7. bölümünde Suna ile Nejat sushi yapıyorlar… (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

 

Çilek Kokusu

Bir kez daha Demet Özdemir… Aslı ile Burak 16. bölümde hem eğlendiler hem pasta pişirdiler… (ön bellek nedeni ile linki göremiyorsanız tıklayın)

 

 

Bu sahneleri hatırlıyor musunuz? Başka hatırladığınız varsa yorumlara yazmayı unutmayın ki yazıya ekleyelim…

Bir soru daha, en çok hangi sahneyi sevdiniz?  Yorumlarda buluşmak üzere…

Video seçimlerindeki destek için  DreamytangerineBuke ve Gözde‘ye teşekkürler…

 

 

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

İlgili diğer Yazılar