İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Başlamadan Bitenler

Sen Çal Kapımı 25.bölümde reytingler bir önceki haftaya göre yüksek ama rakipsiz bir haftaya göre de oldukça düşük. Total’de 6,03 reyting ile 5.,  Ab’de 5,21 reyting ile 4.  ve Abc1’de 6,60 reyting ile 4. olan dizi izlediğimiz bölümle birlikte yeni kalemlere emanet,  belli ki gelecek haftalarda hikaye yeniden şekillenecek. Bölüm yazısı konuk yazar Sevil ‘in kaleminden, keyifli okumalar ^^

Sevgili okuyucu, nur topu gibi bir psikopatımız daha oldu. Balca ve babaanne yetmezmiş gibi bir de Eda’yı ölmüş karısının yerine koyan bir Prens Seymen’imiz var artık. Neyse ki konuk oyuncuymuş. Senaristimize hatırlatmak isterim: Ziyaretin kısası makbuldür. O örtünün altından çıkacak şeyden çok korkmuştum; fakat psikopatlığın resmini görmeyi beklemiyordum. Bölüm sonunda tabloyu görünce çok güldüm, ama sinirden. Aşiret dizisi izliyoruz sanki. Bir yandan torununu kendi istediği biriyle evlendirmeye çalışan bir Semiha Ağa, diğer yandan obsesif bir prens.

 

 

Yetişkinlerin, yaptıklarından ötürü çocuklarına karşı mantıklı bir açıklama yapamadıkları zaman arkasına sığındıkları laf: “Bir gün beni anlayacaksın.”

 

Sizce de birbirlerine çok yakışmadılar mı?

Bu bölüm en sevdiğim sahneler flashbacklerdi. Bunları izleyince bir yandan çok sevindim; öbür yandan da biricik dizimin ne hale geldiğini hatırlayıp çok üzüldüm. Geçen haftalarda bundan daha kötüsü olamaz diye düşünüp biz ne izledik diye sormuştum; ama daha kötüsü de oluyormuş. Önceki bölümlerde en azından bol bol Eda-Serkan izlemiştik; hatta sahneler, kendi içinde değerlendirildiğinde gayet de güzeldi ve yer yer derinliği de vardı. Bu hafta ise sanki bütün bölüm AAA (Ayfer-Aydan-Alex) izledik. Zaten mumla aradığım Edser sahnelerini kısa tutarken AAA sahnelerinde bayağı cömertlerdi. Ayrıca, iki yetişkin kadının bir erkek için bu şekilde didişmesini de hiç sevmedim, komik olacağını mı düşündüler, bilmiyorum; ama bence hiç komik değildi.

 

Triple-A in the kitchen…

 

Ayfer’i ne hale getirdiler öyle! Bir yemekte herkesin içini okuyabilen bir kadından bencil bir karakter yaptılar. Güya yeğenini çok seven ve onu korumaya çalışan Ayfer, annesinin Eda’yı göz göre göre mahvetmesine ve Eda’nın acı çekmesine göz yumuyor.  Aşkın ne demek olduğunu bildiğini ima eden Ayfer, Eda’nın aşkına nasıl saygı göstermez?! Eda’yı anlaması için önce Alex’e aşık olması gerekiyorsa istemem, kalsın. Tercihlerini onaylamasa da Eda’yı destekleyen ve onun kararlarına saygı duyan bir Ayfer izlemeyi tercih ederim. Bu haliyle sadece bencil biri ve annesinden de pek bir farkı yok bana kalırsa. Hem Semiha Ağa hem de Ayfer Eda’yı kontrol etmeye çalışıyor, sadece yöntemleri farklı. Kapı önünde Serkan’la konuştuğu sahnede Ayfer’i bir kaşık suda boğabilirdim. Ayfer, sana mı düştü Serkan’a ilişkisiyle ilgili tavsiyede bulunmak, ne yapması gerektiğini ve onun için neyin daha iyi olacağını söylemek?! Serkan’ın Ayfer’e cevap vermeye tenezzül bile etmemesine çok sevindim.

 

 

Duymaya en çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda, demir parmaklıkların ardından aşk sözcüklerine Serkan’ın yine karşılık bulamaması içimi öyle burktu ki… Serkan’ın acısını da beklentisini de hayal kırıklığını da içimde hissettim. Sonradan gördüm ki orada kesilen bir sahne varmış. NEDEN? Düşünüyorum, ama bir cevap bulamıyorum.

 

 

Evlilik teklifini zaten ciddiye almamıştım; çünkü doğru zaman değildi ve henüz sevgili bile olamamışken gelmesi yersiz olurdu. Daha çok Eda’nın hayır demesini bekliyordum ve evlilik teklifini bölüm sonunda bekliyordum. Eda’nın rüyası olmasına sevindim; çünkü Serkan zaten yeterince acı çekiyor. Bir de hayır cevabı almasına kalbim dayanmazdı.

 

 

Bir zamanlar sorunların üzerine gitmekten korkmayan güçlü bir Eda vardı. O Eda’yı çok özlüyorum. Eda’nın, başlarda bize tanıtılan karaktere aykırı davranışlarını ve hayatındaki sorunlarla başa çıkma yöntemlerini şaşkınlıkla izliyorum.  Senelerden beri görmediği, ondan nefret ettiği ve hatta onun yüzünden soyadını bile değiştirdiği babaannesine boyun eğmesine ve onun dediklerine harfiyen uymasına inanamıyorum. Özellikle de Serkan’ın, geçen hafta babaannenin onları ayırmaya çalışacağını, şirketi başlarına yıkmaya çalışacağını ve buna izin vermeyip birlikte her şeyin üstesinden gelebileceklerini söylemesine rağmen Eda’nın kendini geri çekmesini affetmiyorum. Serkan, önlerine çıkan ilk sorunda Eda’nın onu terk edeceğinden korkuyordu. Korktuğu her şey tek tek başına geliyor. Geçen hafta “Senin yanındayım.” diyen Eda’ya “Sadece başka bir sorun çıkana kadar” demişti ve nitekim haklı da çıktı. Birlikte mücadele etmek yerine kolayı seçti ve Serkan’dan vazgeçti. Evet, Serkan’ı korumak için Serkan’dan vazgeçti; ama eyy senaristler, bizi bir kez olsun şaşırtın! Ama ayrılmış gibi yapıp birlikte mücadele edecekleriyle ilgili umudumu kaybetmedim henüz. Eda’nın, babası gibi aşkına sahip çıkmasını bekliyorum.

 

 

Serkan: “Teşekkürler, Eda Yıldız!”

 

Serkan şimdiye kadar hep veren taraftı. Eda’yı hak etmediğini düşünüyordu ve ona layık olmak için en başta kendiyle mücadele edip bayağı çaba sarf etti. Sevgisini de yeterince dile getirdiğini ve gösterdiğini düşünüyorum. Serkan’ın da artık kendini geri çekmek istemesinden memnunum. Bundan sonra Eda’ya soğuk davranan bir Serkan ve Serkan’ı geri kazanmaya çalışan bir Eda görmek istiyorum. Şu an için diziyi izlemeye devam etmemin en büyük nedenlerinden biri bu. Beklentilerimi ve umutlarımı bu sefer de bir sonraki bölüme erteledim…

Sen Çal Kapımı kesilen öpüşme sahnesi yapımın “Tuğkan – Sen Benim, Akustik” için hazırladığı EdSer klibine eklenmiş. İzlemek için tıklayın

Prens Seymen rolündeki Mert Öcal’a dublaj yapmak kimin aklına gelmiş ve neden?  Bilen yorumlara yazsın lütfen…

Yazıya tweetlerini eklediğim  sofia, mutsuzum ve renata’ya verdikleri renk için teşekkürler…

 

 

Neyse ki EdSer’e doyamadığımız bu bölüm öncesinde Hande Erçel Kerem Bürsin Hello Dergisi çekimi bu haftamızı güzelleştirmişti. Dergiye ve hepsi birbirinden güzel fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sen Çal Kapımı dizi yorumları haftalık olarak okumak için  tıklayın .

 

YORUM

Sen Çal Kapımı 26.Bölüm Fragmanı

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
liar yalancı
LIAR (Yalancı) – İki Taraf Tek Doğru
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap