SEN ÇAL KAPIMI – Alarm Çanları

Sen Çal Kapımı bir yaz dizisi ve kaslarını sergileyen çıplak erkek yok mu? Şok şok şok… Aa bir dakika dizi kadrosunda Can Yaman yokmuş da ondan ^^ Demek ki yaz dizisinde erkek karakter karizma sahibi de olsa libidosunu temele oturtmak şart değilmiş. Üstüne üstlük yakışıklı erkek görünce aklı giden genç kız da yok. Aksine Eda’nın aciz, zayıf çizilmemesini sevdim. Esas kızımız bununla da kalmamış, sözünü esirgemeyen, kendini ezdirmeyen ama bir o kadar da fütursuz.

(For my foreign followers, please go to select language section on the top right side of the screen for google translate.)

 
   
 

 

 

Serkan: “Araba sürmeyi biliyor musun”

Eda: “Pardon? Bu nasıl bir ön yargı? Erkek olsam bunu sorar mıydın?”

 

 

Serkan Bolat ve adsız Eda’nın çetrefilli tesadüfi karşılaşma hikayelerinden oluşan bir bölüm izledik. İlk bir saati hala Eda’nın hangi bursunun iptal edildiğini anlamasam da; – Serkan Bolat yurt dışı bursu veriyoruz dedi? Üstüne de Eda İtalya’dan kabul almıştım deyince tutarsızlık daha ağır bastı benim gözümde – bu gibi minik anlaşmazlıklara takılmıyor çiftimizin enerjisine yoğunlaşıyoruz. Enerji demişken, olmuş bunlar. Net.

 

 

Enerjileri bir yana; Hande Erçel’i son dönemlerde ilk defa uzun soluklu izledim sanırım. Yüzü operasyonlar ile epeyce değişmiş. O böyle mutlu ise bize laf düşmez, ama bana fazla yapay geldi. Yeni Hande’ye tez zamanda alışabilmem dileğiyle…

 

 

Kerem Bursin ise karizma… Ama aksanı öne çıkmasın diye o kadar yavaş o kadar tane tane konuşuyor ki, bu uzun süre devam edecekse rahatsız edici olacaktır.

 

 

Ortada bir savaş varsa, tarafım belli: Serkan Bolat. Eda’nın beddualarının yanı sıra dart oklarına da hedef tahtası olan Serkan’ı bir ben mi suçlu göremedim? Tamam, son onayda kontrol elbet Serkan’ın, üstelik kontrol manyağı olduğunun altı çizilmiş bir yönetici iken, ama her küçük detaya nasıl odaklansın. Keşke bursu Serkan değil ortağı kesseydi. Ve sormam gerek; üç koca yıllık bursun hiç mi hakkı yok be Eda’cım?  Azıcık vefakar mı olsan acaba?  Üstelik üniversite mezuniyeti üzerinden kaç yıl geçti bilmiyorum ama ısrarla “lise mezunu” olmasının vurgulanması da garipti doğrusu. Üniversiteden atılmış, doğru. Peki o gün bugündür ne yapmış? Halasının çiçekçisinden part time eleman. Peki.  Bu arada, Eda’nın işyeri de No:309’daki çiçekçi değil mi? Eda’nın evi de efsane dizimiz Leyla ile Mecnun’da Mecnun’un evi. Ve yaz dizisinin olmazsa olmazlarından keyif verici bir manzaraya sahip…

 

Serkan astronomi ile ilgilenmesi ilginç bir ilgi doğrusu. Standartların dışına çıkılmasını sevdim.  Ayrıca Serkan Bolat’ın Eda’nın “adımı öğrenmeyi hak etmiyorsunuz” çıkışını hatırlayıp kimliğe bakmaması bu adam sözünün eri bir adam dedirtti doğrusu. Serkan Eda’nın ismini ne zaman ve nasıl öğrenir dersiniz?

 

Sevdiğim sahnelerden biri de Serkan Bolat’ın söz dinlemesi ^^

“Nefesini tutarsın ben geç kalıyorum.”

“Tutamam,binmeyeceğiz.”

“Bak bana, bana bak. Ben bugün senden çekeceğimi çektim tamam mı? O yüzden şimdi düzgün, tatlı, normal bir insan gibi benimle asansöre bineceksin, konu kapanmıştır.”

Ve asansöre binilmez. Bu kapalı alan korkusu nereye bağlanacak merakla bekliyorum. O asansöre bir gün binilecek Eda Hanım…

 

 

Olmazsa olmazlarımızdan biri de esas kızımızın arkadaş grubu. Sen Çal Kapımı ‘da bu kadro epeyce kalabalık. Ama içlerinde bir falso göremedim. Keyif verecekleri kesin… Birini Engin’e bir diğerini de Engin’in yardımcısına niyet ettim… Hadi hayırlısı.  Selin’i de sevdim. Bige Önal’cım hep mi kötü karakteri oynayacak ama varsın kara kedi olsun, güzel bir kara kedi olur.  Üstelik bence – olmayacak dua ama –  Ferit ile de evlenilir ^^ Serkan’dan daha eğlenceli bir adam.  Bir diğer karakterimiz de Kaan Karadağ. Kerem Bürsin ve İsmail Ege Şaşmaz  Güneşi Beklerken Part 2 misali benzer taraflardalar. Şimdilik araları bozulmuş iki arkadaşken bir de araya Eda’nın girmesi ile işler epeyce kızışacak besbelli. Bir de Cenk var ama, lütfen ama lütfen Cenk oyuna girmeyecek değil mi? Yeni bir yüz ama, epeyce antipatik. Hele Eda’yı Serkan’a kaptırmamak için çabalayacak biri gibi hiç görünmüyor. En iyisi geldiği gibi İtalya’ya geri dönsün…

 

 

Ee bunlar ilk bölümden öpüştü. Fandom neyi bekleyecek şimdi? ^^^ Sizi bilmem ama ben 2. bölümü bekleyeceğim.

 

 

Tweetleri ile yazıma renk veren  Fatima. ve berthe ‘e teşekkürler…

 

Sen Çal Kapımı reyting sonuçları ilk bölüm için hiç fena değil. Total 4,09 ile 3. ,  Ab 4,99 ile 2.,  Abc+1 : 4,92 ile 2.  oldu. Tekrar Reytingleri  ise Total : 3,33 ile 4.,  Ab : 3,19 ile 4.  ve Abc+1 : 3,63 ile 4.

 

Sen Çal Kapımı 2. Bölüm Fragman

 

 

 

 

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  2. fragmandan geliyorum. 2. Bölüm ilk fragmanı daha bir keyifliydi sanki. Neslihan Yeldan’ın rolü Kiraz Mevsimi’ndekinin birebir aynısı gibiydi karakter tanıtımlarına göre, bakalım farklı neler var, onu merak etmekteyim.

 • Gözde E.

  Selam! Ellerine sağlık Aslıcığım.

  Sen Çal Kapımı’yı da seyrettim ve beğendim. Ama sanki temposu bir tık düşük gibiydi, daha sürükleyici olmasını bekliyordum.
  Burs konusunda benim de kafamda oturmayan şeyler var. Zaten kimsenin kafasında tam oturmamış gibi, umarım doğru düzgün işlerler şu konuyu.
  Yazılan karakterleri ve çiftin uyumunu sevdim. Bu yılın çiftlerinden olur EdSer. Eda’yı daha çok sevdim ben, uyuz patronları sevmiyorum :)) Yine de Serkan’ın iyi yönleri de var elbet. Hande Erçel’i de beğendim, Halka’nın ilk 2 bölümünde de iyiydi. Estetik mi yaptırmış? Ben niye duymadım yav… Kerem Bürsin’in konuşmasından da rahatsız olmadım, şükür aksansız. Normalde kendisinden haz etmem de ben.

  Ofisteki Leyla ve şu kelepçenin açılmasına gelen tipe bayıldım :))) Eda arkadaşlardan sarışın olana (Melisa Döngel) Bizim Hikaye’de de bayılmıştım, yine çok sevdim.
  Bige Önal çok güzel gerçekten, ama bir türlü ısınamadım ben O’na. Aras (Yamaç’tan) mı kıskanıyorum nedir :)))
  Kaslı yaz dizisi erkeği görmedik demişsin ya :)) Serkan Bolat soyunsun, emin ol, O’nun da kasları çıkar meydana :))) Can Yaman’ın da kaslarına alışılıyor merak etme.

  • Serkancıım öyle biri değil, soyunacaksa da hikayenin gelişinde makul ve mantıklı bir şekilde olur. Birileri gibi değil!!!

   • Gözde E.

    Özgürcüğümü yedirmeyiz :)) ( Yazdığı dizinin karakterine sahip çıkan yazar duruşu hihihi)

  • pride&prejudice

   Eda karakteri Hande Ercel e cok yakismis. Kerem Bursin e on yargiliydim ama guzel bir cift olmuslar.Kerem Bursin in soyunmasina gerek yok zaten. bence temposu da cok iyiydi. tatilde oldugum icin ancak seyrettim. cok hos dialoglar vardi Eda ve serkan in repliklerinde…Bige Onal portlek gozlu bir kadin gozu acik renk olup bu derece donuk olabilen birisi.Ayrica Gozdecigim Kerem in soyunmadan da kaslari belli oluyor. Can Yamani severim ama kaslarindan nefret ediyorum. hele styling i gozumu acitiyor. Kerem boyle gayet iyi soyunmasa da oluru var;)

   • Gözde E.

    Belki ben 22.30 gibi, biraz da yorgun seyrettiğimden bana tempo bir tık düşük gelmiştir. Kerem’e ben de senelerdir ön yargılıydım ama kesinlikle güzel çift. Bige’yi beğenip beğenmediğini tam anlamadım 🙂 Can Yaman’ın kaslarına alıştım ben nedense, sevimli mimiklerine odaklandım 🙂 Kerem’e daha bir dikkatli bakayım en iyisi :))

 • Buke Oguz

  Aslı’cığım ellerine kalemine sağlık. Sen Çal Kapımı ilk bölümünü izledim.
  Senin gibi ben de burs meselesini anlamakta güçlük çektim. Eda okula hocasıyla konuşmaya geldiğinde, hocası ” Okula dönebiliyorsun ama bursunu geri veremiyorlar” dedi. Buradan Eda’nın üniversitede burslu okuduğu sonucunu çıkardım. Bu burs ile Serkan’ın şirketinin verdiği burs ayrı olmalı.
  Eda ve Cenk birlikte Italya’ya gitme hayali kuruyorlardı sanırım. Yurt dışı bursu ile bu Eda’nın bu hayali gerçek olacaktı. Yurt dışı bursu alınca , üniversite bursu iptal oluyor bu bilmiyorum tabi . Burs verme ve iptal prosedürü nedir?
  Yurt dışı bursu iptal olunca üniversite bursundan da oldu sanırım Eda. Okul parasını ödeyemeyince de okuldan atıldı sanırım.

  Serkan ve Eda’nın ilişkisi “nefretten doğan aşk” misali ilerleyecek belli. Eda tarafından nefret teması bir süre daha devam edecek bence. Aşk teması Serkan tarafında başlayacak gibi önce , Eda kendi içinde hissetse de inkar etmeye devam edecektir.

  Kaan Karadağ’ı oynayan oyuncu kimdi diye düşündüm durdum bölüm boyunca sen yazmışsın yazıda 🥰🥰 Güneşi Beklerken’den sonra yeniden aynı dizide buluşmuş ikili.. Bakalım burada rolleri nasıl ilerleyecek?

  Eda’nın siyah kıyafetli kelepçeyi saç tokası ile açan arkadaşı bana Hazal Kaya “Genco” dizisinden fırlamış gelmiş hissi verdi. Bu kız bayağı Hazal’in o dizideki tarzını karakterini hatırlattı. Serkan’ın ortağının personeli ilk görüşte vuruldu kıza. Bakalım bu ilişki başlayacak mı? Başlarsa nasıl ilerleyecek?

  Son olarak şu telefon kapalıyken bile birinin yerini bulma uygulamasının adını bilen varsa paylaşsın lütfen. Sefir’in kızından sonra burada da karşıma çıktı. Merak ettim gerçek mi kurmaca mı?😆😆

  • Selam Buke, hoşgeldin. Öncelikle seni ne zaman yazılarınla sitede göreceğiz 🙂 Özlendin…

   Bir dakika kafamı karıştırma… İtalya yurt dışı bursu iptal olursa neden son sene bursu iptal olsun ki… Bence yurtiçindeki bursu Serkan’ın şirketi veriyordu. (Bu arada Pejzaj bölümünü de burs verildiğini pek duymadım ama ^^) Ben böyle olarak çözdüm. Gerçi bu da Serkan’ın konuşmasında geçen onlarca kişiye yurtdışı bursu veriyoruz ile çelişiyor. Özetle senarist çuvalladı diyelim anlaşalım….

   Aşk konusunda yazdıkların yaz dizilerinin olmazsa olmazı. Esas Kızımız net inkar eder ^^…

   İsmail Ege Şaşmaz epeyce kilo almış sanırım, tanımaman normal…

   Öyle bir program tabiiki yok 🙂 Açıkken var ama iphonelar kendi aralarında takip programı yükleyebiliyor.

   • pride&prejudice

    var oyle bir uygulama arkadasim kullaniyor amerika da cok merak ediyorsaniz sorayim;)

    • Gözde E.

     Aaaa :))

    • Buke Oguz

     Sorun sorun 😀😀

   • Buke Oguz

    Canım ben de sizleri, siteye gelmeyi, birikmiş yazıları okumayı, yorum yapmayı, bölüm yazıları yazmayı çok özledim. Başlayıp da ancak yarımşar sayfa yazıp bitirmeyi beceremediğim ve muhtemelen tamamlayamayacağım 3 adet Hekimoğlu bölüm yazısı var hala.😔😔🙈🙈 Eylül’de yeni sezonun başlamasıyla Hekimoğlu yazılarına yazmaya devam etmeyi umuyorum.😊😊

    Anlaştık senarist çuvalladı diyoruz 😁😁😘

    • Güncel olmayan bölüm yazısını tamamlama zaten 🤣🤣🤣

     Hadi bakalım merakla bekliyouriz

  • Gözde E.

   Aplikasyonu ben de merak ettim, varsa bana da deyiverin :))))