İzledim

SEN ÇAL KAPIMI – Alarm Çanları

Sen Çal Kapımı bir yaz dizisi ve kaslarını sergileyen çıplak erkek yok mu? Şok şok şok… Aa bir dakika dizi kadrosunda Can Yaman yokmuş da ondan ^^ Demek ki yaz dizisinde erkek karakter karizma sahibi de olsa libidosunu temele oturtmak şart değilmiş. Üstüne üstlük yakışıklı erkek görünce aklı giden genç kız da yok. Aksine Eda’nın aciz, zayıf çizilmemesini sevdim. Esas kızımız bununla da kalmamış, sözünü esirgemeyen, kendini ezdirmeyen ama bir o kadar da fütursuz.

(For my foreign followers, please go to select language section on the top right side of the screen for google translate.)

 

 

Serkan: “Araba sürmeyi biliyor musun”

Eda: “Pardon? Bu nasıl bir ön yargı? Erkek olsam bunu sorar mıydın?”

 

 

Serkan Bolat ve adsız Eda’nın çetrefilli tesadüfi karşılaşma hikayelerinden oluşan bir bölüm izledik. İlk bir saati hala Eda’nın hangi bursunun iptal edildiğini anlamasam da; – Serkan Bolat yurt dışı bursu veriyoruz dedi? Üstüne de Eda İtalya’dan kabul almıştım deyince tutarsızlık daha ağır bastı benim gözümde – bu gibi minik anlaşmazlıklara takılmıyor çiftimizin enerjisine yoğunlaşıyoruz. Enerji demişken, olmuş bunlar. Net.

 

 

Enerjileri bir yana; Hande Erçel’i son dönemlerde ilk defa uzun soluklu izledim sanırım. Yüzü operasyonlar ile epeyce değişmiş. O böyle mutlu ise bize laf düşmez, ama bana fazla yapay geldi. Yeni Hande’ye tez zamanda alışabilmem dileğiyle…

 

 

Kerem Bursin ise karizma… Ama aksanı öne çıkmasın diye o kadar yavaş o kadar tane tane konuşuyor ki, bu uzun süre devam edecekse rahatsız edici olacaktır.

 

 

Ortada bir savaş varsa, tarafım belli: Serkan Bolat. Eda’nın beddualarının yanı sıra dart oklarına da hedef tahtası olan Serkan’ı bir ben mi suçlu göremedim? Tamam, son onayda kontrol elbet Serkan’ın, üstelik kontrol manyağı olduğunun altı çizilmiş bir yönetici iken, ama her küçük detaya nasıl odaklansın. Keşke bursu Serkan değil ortağı kesseydi. Ve sormam gerek; üç koca yıllık bursun hiç mi hakkı yok be Eda’cım?  Azıcık vefakar mı olsan acaba?  Üstelik üniversite mezuniyeti üzerinden kaç yıl geçti bilmiyorum ama ısrarla “lise mezunu” olmasının vurgulanması da garipti doğrusu. Üniversiteden atılmış, doğru. Peki o gün bugündür ne yapmış? Halasının çiçekçisinden part time eleman. Peki.  Bu arada, Eda’nın işyeri de No:309’daki çiçekçi değil mi? Eda’nın evi de efsane dizimiz Leyla ile Mecnun’da Mecnun’un evi. Ve yaz dizisinin olmazsa olmazlarından keyif verici bir manzaraya sahip…

 

Serkan astronomi ile ilgilenmesi ilginç bir ilgi doğrusu. Standartların dışına çıkılmasını sevdim.  Ayrıca Serkan Bolat’ın Eda’nın “adımı öğrenmeyi hak etmiyorsunuz” çıkışını hatırlayıp kimliğe bakmaması bu adam sözünün eri bir adam dedirtti doğrusu. Serkan Eda’nın ismini ne zaman ve nasıl öğrenir dersiniz?

 

Sevdiğim sahnelerden biri de Serkan Bolat’ın söz dinlemesi ^^

“Nefesini tutarsın ben geç kalıyorum.”

“Tutamam,binmeyeceğiz.”

“Bak bana, bana bak. Ben bugün senden çekeceğimi çektim tamam mı? O yüzden şimdi düzgün, tatlı, normal bir insan gibi benimle asansöre bineceksin, konu kapanmıştır.”

Ve asansöre binilmez. Bu kapalı alan korkusu nereye bağlanacak merakla bekliyorum. O asansöre bir gün binilecek Eda Hanım…

 

 

Olmazsa olmazlarımızdan biri de esas kızımızın arkadaş grubu. Sen Çal Kapımı ‘da bu kadro epeyce kalabalık. Ama içlerinde bir falso göremedim. Keyif verecekleri kesin… Birini Engin’e bir diğerini de Engin’in yardımcısına niyet ettim… Hadi hayırlısı.  Selin’i de sevdim. Bige Önal’cım hep mi kötü karakteri oynayacak ama varsın kara kedi olsun, güzel bir kara kedi olur.  Üstelik bence – olmayacak dua ama –  Ferit ile de evlenilir ^^ Serkan’dan daha eğlenceli bir adam.  Bir diğer karakterimiz de Kaan Karadağ. Kerem Bürsin ve İsmail Ege Şaşmaz  Güneşi Beklerken Part 2 misali benzer taraflardalar. Şimdilik araları bozulmuş iki arkadaşken bir de araya Eda’nın girmesi ile işler epeyce kızışacak besbelli. Bir de Cenk var ama, lütfen ama lütfen Cenk oyuna girmeyecek değil mi? Yeni bir yüz ama, epeyce antipatik. Hele Eda’yı Serkan’a kaptırmamak için çabalayacak biri gibi hiç görünmüyor. En iyisi geldiği gibi İtalya’ya geri dönsün…

 

 

Ee bunlar ilk bölümden öpüştü. Fandom neyi bekleyecek şimdi? ^^^ Sizi bilmem ama ben 2. bölümü bekleyeceğim.

 

 

Tweetleri ile yazıma renk veren  Fatima. ve berthe ‘e teşekkürler…

 

Sen Çal Kapımı reyting sonuçları ilk bölüm için hiç fena değil. Total 4,09 ile 3. ,  Ab 4,99 ile 2.,  Abc+1 : 4,92 ile 2.  oldu. Tekrar Reytingleri  ise Total : 3,33 ile 4.,  Ab : 3,19 ile 4.  ve Abc+1 : 3,63 ile 4.

 

Sen Çal Kapımı 2. Bölüm Fragman

 

 

 

 

 

 

Noel Pazarları
AVRUPA – En Güzel Noel Pazarları
sığacık ada masalı
SIĞACIK SEFERİHİSAR – Ada Masalı’nın Çekildiği Yer, Nam-ı Diğer Kırlangıç Adası
Alaçatı Tatil
ALAÇATI – Sanki Ege’de bir Vaha
gezdim gördüm san diego
AMERİKA – San Diego
Mekanlar Tarifler
Sütlü Tatlı
Yılbaşında Yapabileceğiniz 5 Şahane Sütlü Tatlı
LONDRA – Londra’da Öğleden Sonra Çayı
künefe
Bir Değil İki Değil Çok Çeşitli Künefe
BRIDGERTONE – Dearest Gentle Reader
Şimdiki Aklım Olsaydı (Si lo Hubiera Sabido)
ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI (Si lo Hubiera Sabido) – Ne Dilediğine Dikkat Et!
Poldark
POLDARK – Korkunun, Umutsuzluğun ve Sevginin Derinliklerinde
Poldark
POLDARK – Eve Dönüş
bergen
BERGEN – Bir Tek Şarkı Söylerken Utanmadım Ben
romantik komedi filmler
Latte Kıvamında Romantik Komedi Filmleri
Yarına Tek Bilet Elle Çekim
YARINA TEK BİLET – Belki de Karşılaşmalar Tesadüf Değil Kaderdir
BİZ BÖYLEYİZ – Olsaydı Nasıl Olurdu?
Deli Bayramı
DELİ BAYRAMI – Kim Akıllı Kim Deli, Nasıl Ayırt Etmeli?
evlat oyunu
EVLAT – Her Şey Çok Zor
übü hep übü
ÜBÜ HEP ÜBÜ – Übülük Müessesesi Üzerine
yaşamaya dair
YAŞAMAYA DAİR – Yaşamayı Ciddiye Alacaksın
Copy link
Powered by Social Snap