ŞAHİN TEPESİ – Güç Savaşlarının Gölgesinde Aşka İlk Adım

Şahin Tepesi  zorlu Cuma gününde  pek de büyük bir atılım gösteremedi 3. bölümünde de, hatta bırakın atılım göstermeyi her kategoride bir önceki haftaya göre geriledi. Bu bölüm Total’de 3,35 reyting, 7,29  share ile 15. ; AB’de 2,70 reyting, 6,40  share ile 13.  ve 20+ABC1’de 3,63 reyting, 7,74 share ile 11.

Konuk yazarım Gözde dizinin 3. bölüm izlenimlerini kaleme aldı. Öncelikle keyifli okumalar ^^ Ardından da yorumlarda buluşalım mı?

 
   
 

 

Şahin Tepesi’ni seyretmeyi seviyorum. Şu an yayındaki işlerin içinde en kalitelerinden biri. Ama yine de eksik kalan bir şey var. Hikaye bilindik, bir sonraki adımda ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz. Elbette hikayenin klişe olması seyredilmesine, iyi bir iş çıkmasına engel değil. Eğer bu klişeler daha beklenmedik gelişmelerle desteklenirse ortaya tadından yenmez bir iş neden çıkmasın? Bir diğer eleştirim de müzikler için. Sanki Toygar Işıklı yeterince özenmemiş gibi. Bir de sahneleri çok fazla müzikle boğmamak lazım, üç bölümde tüm müziklerden bıkma noktasına gelmek üzereyim.

 

Şahin Tepesi 3. Bölüm
Su gibi

 

Tuna ve Melek arasındaki mücadelede bu bölümde Melek lehine gelişmeler olması beni çok mutlu etti. Başından beri serayı işler hale getirir, Şeb-i Verda’yı da yeniden ayağa kaldırır, bunu başaracak güçte bir kadın diye düşünüyordum ama bunun nasıl olacağı konusunda net bir fikrim yoktu. Melek önce sera için dolaylı yoldan da olsa Nilüfer’den zannederek Demir’den borç aldı, ardından da babasının bıraktığı yeni parfüm formülü ve örnek parfümü buldu. Eminim formüldeki eksik noktayı da tamamlayacak ve piyasaya müthiş bir geri dönüş yapacak Şeb-i Verda. Bu mücadele özellikle Verda’nın desteği de çok büyük artı katacaktır, kimya okuduğu için şirkete büyük faydası olacak. Bir de annesine göre daha fazla mantığını ön planda tutması Melek’in yapabileceği yanlışları da önleyecektir. Tabii aynı binada oldukları için haliyle sık sık tüm Akdoralarla karşılaşacaklar.

Şeb-i Verda’ya talip çıktığını öğrendiğinde ise bunu ortaklık yani maddi kaynak olarak kullanmayı düşünmesi de Melek’in aslında ne kadar zeki olduğunun bir göstergesi. Son yaptığı hamle ise belki şık değildi ama yerinde bir hareketti. Tuna, Mithat Amca’nın şirketteki Şeb-i Verda’ya ait odasını ölür ölmez toplantı odasına çevirmiş. Tamam, -bilmese de- ailesinin kaybı onun suçu; ama yıllarca kendine maddi, manevi babalık eden bir adama bu yaptığı nankörlük değil de nedir? Haydi şirketi Melek’e bıraktığını önceden biliyor olsaydı, bunun için yaptı derdik. Melek’in tam Tuna, Demir, Efe ve çalışanlar toplantıyken daha koyu renge boyatılıp yaptırılmış saçları ve şık hali ile odaya dalıp içerdeki herkesi yolladığı an kazandığı bu minik zaferi sanki müttefikim kazanmışçasına gururlandım.

 

Şahin Tepesi 3. Bölüm

 

Her ne kadar mücadelelerinde Melek’in tarafında olsam da simsiyah bir karakter olmadığı için Tuna’dan da asla nefret edemiyorum. Pratik zekası ve attığı adımlarla bende hayranlık uyandırıyor. Elindekileri kaybetmesin, kocası Demir’i, şirketleri, servetini ama Melek’in hakkı olanlara da sahip olamasın.

Demir’in Melek’e para yardımı yaptığını hızla fark etti. Tuna’nın telefonunu karıştırabilme ihtimalini bilen Demir telefonunu nasıl ortalıkta bırakıyor? Bunu hiç önemsemiyor demek ki. Zaten başka kadınlarla aldatsa bile Tuna’nın O’na olan saplantılı aşkı yüzünden asla vazgeçilmez olduğunu biliyor. İstediği kadar vicdanını temizlemek için Melek’e yardım etmiş ve O’na iyilik etmiş olsun; geçmişte O’nu yüzüstü bıraktığı, ne olursa olsun Tuna’yı aldattığı için benim gözümde değersiz bir adam. Sadece babalığını -biraz- beğendim.

 

 
   
 

 

Tuna’nın Ceylan’a Demir’e olan aşkıyla ilgili söylediği sözlerden dolayı O’nun için üzüldüm doğrusu. Kendini sevmeyen bir adamla bunu bile bile senelerdir mutsuz bir evlilik yürütmek çok zor. Demir’i elde etmek için Melek’e iftira atmaktan bile çekinmeyen Tuna asla bu evlilikten vazgeçmez. Keşke kendisinin Demir olmadan da yaşayabileceğini, güçlü bir kadın olabileceğini fark etse. Aslında o zaman gerçekten mutlu bir kadın olacak.

 

“Sen, seni sevmediğini bildiğin bir adamla birlikte olur muydun? Seni severken, sana dokunurken ruhunun çok uzaklarda olduğunu bile bile? Sırf yakınında olabilmek için onunla bir ömür geçirmeyi göze alabilir miydin? Buna cesaret edebilir miydin? Seni yarım seven bir adamla yapabilir miydin?”

 

Efe’nin ayrıldığı sevgilisi Ezgi’ye yaptığı şantaj da çok başarılıydı. Kızın geçmişteki ilişkisine dair görüntüleri yaymakla tehdit etti. Ezgi’nin yerinde kim olsa kabul ederdi. Tuna’nın dışardaki taksiyi bile hazır etmesi de planlarının başarıya ulaştığından muhakkak emin olmak istediğini gösteriyor. Ben de anne olsam bu kızı oğluma istemem ki zaten Efe kıza aşık değildi. Bu hafta Ezgi’yi oynayan Aslıhan Karalar’ın özellikle bu sahnedeki performansını çok başarılı buldum. Efe hariç herkes kızın numaradan intihar ettiğine inansa da aşkına ben de inanıyorum. Ama yerinde olsam Tuna’nın dediği gibi düşünürdüm:

 

“Kendini bir daha oyun malzemesi yapma. Hiçbir şey hayatını tehlikeye atmaya değmez. Hele bir erkek için, asla!”

 

Tuna’nın Nilüfer’in işyerine yaptırdığı saldırıyı ise haksız buldum. Nilüfer’in yakın arkadaşı için Demir’le iş birliği yapması kadar doğal bir şey olamaz. Bu saldırının Nilüfer’i korkutabileceğini de sanmıyorum. Çok güçlü bir kadın imajı çiziyor. Kara Sevda’da Nihan’ın annesi rolüyle tanıdığımız Neşe Baykent’in burada o halinden eser yok, O’nu Nilüfer olarak çabucak kabullendim. Tabii gördüğümüz kadarıyla hiçbir yakın arkadaşı olmayan Tuna’nın bu saldırıyı yaptırma sebeplerinden biri de Melek’i bu açıdan kıskanması. Kardeşi Ceylan en yakın arkadaşı gibi, ama O’nunla sık sık karakter çatışması içindeler.

 

Tuna’nın Cem’le birlikte özür dilemek için gelen Melek’in yüzüne aslında parayı Demir’in verdiğini vurması beni hiç şaşırtmadı. Eline geçen her fırsatı değerlendirecek biri O. Melek ise bu borcu Nilüfer’den aldı kabul ederek konuyu kapatmayı tercih etti ama Demir’e söylediği soğuk sözler ve tavırları ile bize Demir’le asla birlikte olmayacağının sinyalini verdi. Olmasın da mümkünse; O’na hayran, yakışıklı, yardımsever, kibar Erkan varken Demir de kim?

 

 

Şahin Tepesi 3. Bölüm
Çok yakışmadılar mı?

 

Kaan Taşaner yaş olarak Ebru Özkan Saban’dan küçük dursa da yan yana oldukça uyumlu görünüyor Melek ile Erkan. Umarım Tuna’nın avukatlığını yapan ama aynı zamanda verdiği bilgi ve tavsiyelerle Melek’e ışık olan Erkan, Tuna yüzünden bu yoldan dönüp Melek’e zarar vermez. Gördüğüm kadarıyla Erkan son zamanlarda Mithat’tan duyduklarından dolayı da daha tanımadan Melek’ten etkilenmiş.

Melek ile Erkan baş başa yemek yerken aynı restoranda olan Tuna ile Demir de bu yakınlaşmayı fark ettiler. Demir’in bozulması hâlâ aşkının küllenmediğini gösteriyor. Tuna ise yanlarına gidip hemen neler döndüğünü öğrenmeye çalıştı. Ama son anda Melek’in sözleriyle ağzının payını da aldı ya “Oh olsun.” dedim.

 

Tuna: Her şeye rağmen burada kalmaya niyetlisin yani?

Melek: Bu bir niyet değil Tuna, karar.

 

Ceylan’ın ise bugüne kadar Erkan’a karşı nasıl ümit beslediğine şaşıyorum, adam O’na hiç yüz vermiyor ki? Erkan’ın Melek’le ilgilendiğini de öğrendi. Şu ana kadar Melek’e çok iyi davranan Ceylan sırf bir adam için –ablası gibi- Melek’e sırt dönmesin, geçmişin tekrarı yaşanmasın. Ceylan ne olursa olsun iyi bir karakter olmaya devam etmeli.

 

Unutmadan, Tuna Deniz’le birlikte Mithat Amca’nın katili olduğu için Melek’in karşısında bu açıdan yenik gibi görünebilir ama unutmayalım ki Melek de dolaylı yoldan Tuna’nın anne ve babasının katili. Tekrar eski evine dönmesinin en önemli nedeni bu yüzden taşıdığı büyük yük. Her iki ölüm karakterleri birbirlerine eşitliyor bu açıdan.

 

Şahin Tepesi 3. Bölüm

 

Aşk-ı Memnu’yu seyredenler hatırlayacaklardır orada Beşir vardı. Evin kızı Nihal’e aşık olan, Bihter ile Behlül’ü serada sevişirken görüp daha sonra onları aynı durumda kameraya çeken. Şahin Tepesi’nin Beşir’i de Tuna ile Deniz’in görüntülerini çeken Mete. Ama aralarında büyük bir fark var. Beşir gerçek bir aşıktı, tek derdi sevdiğinin üzülmemesiydi. Mete’nin derdiyse Deniz’le evlenip Akdoraların servetini yemek. Deniz para teklif ettiğinde kabul etmeyip O’nu evliliğe zorluyor bu yüzden. Ama ne olursa olsun Tuna sana o serveti yedirir mi Mete Bey? Ne yapar ne eder eski evde Mithat Amca’yı itme suçunu üstüne yıkar, o görüntüleri de silmeyi başaramazsa yine de sıyrılmanın bir yolunu bulur. Sen Tuna Akdora’yı çok hafife alıyorsun, çoook!

 

Deniz’i oynayan Leyla Tanlar bu bölüm performansıyla yine göz doldurdu. İlk bölümdeki olumsuz sözlerimi geri alıyorum. Deniz’in korkularını, endişesini, acısını, vicdan azabını çok iyi yansıtıyor. Kendini masum, saf görmeyip O’na bunu hatırlatan Mithat Amca’nın hediyesi bebeğin de bu yüzden gözlerini oyup camdan attı. Şu an için annesine yurt dışına gitme kararını da kabul ettiğini söylese de Demir’in buna engel olması da iyi oldu. Bir gün bu sır ortaya çıkacaksa Deniz’in davranışları buna zemin hazırlayacaktır bence.

Tuna ile olan yüzleşme sahnesini de çok sevdim. Söylediklerinde çok haklıydı. Tuna’nın anne sevgisine inansam da bütün bu yaşananları kızından çok kendi için yaptı.

 

“Sahip olduklarını korumak uğruna beni kaybetmeyi göze alıyorsun. Sen hiçbir şeyi benim için yapmadın. Her şeyi kendin için yaptın. Kendi bencilliğin yüzünden beni harcıyorsun.”

 

Şahin Tepesi 3. Bölüm

 

Deniz – Cem sırdaşlığı da devam ediyor, birlikte çok uyumlular, çok da yakışıyorlar. Mete bir an önce Tuna tarafından uzaklaştırılsın ve Deniz – Cem dostluğu aşka dönüşsün. Ama keşke Deniz telefondaki görüntüleri silsin diye Cem’den yardım istemeseydi, az kalsın canından olacaktı çocuk. Tabii çok çaresizdi, tek destek alabileceği kişi Cem’di. Ama Mete de çok uyanık, elinde iki telefon varmış meğer. Mete’nin annesi evin aşçısı Nazik ise devamlı çektiği baş ağrılarından sonra yere düşüp bayıldı. Bu olay Mete’nin biraz olsun şantajla uğraşmayı bırakıp ailesi ile ilgilenmesini sağlar mı acaba? Benim hiç ümidim yok doğrusu…

 

Cem’in annesinden gelip özür dilediği sahnedeki samimiyetini çok inandırıcı buldum. Bugüne kadar en iyi performansıydı Mustafa Mert Koç’un. Melek – Verda – Cem gerçek bir aile olduklarını her bölüm tekrar tekrar gösteriyorlar. Hem oyuncuların uyumu anlamında hem de iletişimleriyle. Ama Cem Ayça’dan kurtulup söz verdiği gibi işlerinde Melek’e yardım etse ve bir baltaya sap olsa ne iyi olacak. Ayça’nın servet avcısı ağabeyi yüzünden yine başına bir iş gelirse bu defa Melek ve Şeb-i Verda da etkilenebilir.

 

 

Şahin Tepesi 3. Bölüm
Yaban arısı, Efe ve Romeo

 

İstediği kadar Melek Verda’ya o aileden uzak dur desin, kader Verda ile Efe’yi devamlı bir araya getirdi bu bölüm. Önce Verda akşam saati arazideki köpekleri beslerken Efe ile karşılaştılar. Ardından Verda tatlı mı tatlı bir köpeği kurtarmak isterken arabasıyla yoldan geçen Efe ile karşılaştı. Köpekle birlikte üstüne düştüğünde aralarında elektriği fark etmemek imkansızdı. O akşam köpekle birlikte olan tüm sahnelerinde çok güzellerdi. Didişmenin yakıştığı bir çift EfDa.

Verda istediği kadar “Benim senin gibi biriyle işim olmaz.” desin, bu iş olmuş bile. ^^ Madem işin olmaz ne diye Instagram hesabında geziniyorsun çocuğun? Ezgi’yle tamamen bittiğini duyunca neden yüzünde güller açıyor? ^^

 

Şahin Tepesi 3. Bölüm
Satın alma sahiplen

 

 

Efe’nin o köpeği Verda’ya hediye etmesi, sonra birlikte adını Romeo koyduğu köpekle oynadıkları sahne de çok keyifliydi. Üçü birlikte o kadar güzeller ki, her bölüm birlikte birkaç sahne rica ediciğim sevgili senaristimizden. Normalde köpeklerden korkarım ve nadiren onlara dokunup sevebilirim. Romeo’yu ilk anda çok sevdim ve ona dokunma isteği uyandırdı bende.

Tabii onları birlikte gören Tuna da hemen aralarındaki elektriği fark etti. Ezgi’yi Efe’nin hayatından temelli uzaklaştıran Tuna, Verda’ya neler yapacak acaba? Ama başarılı olamayacak çünkü Efe’ciği bu defa gerçekten aşık oldu. Kankası Barış bile hemen fark etti; Efe birden daha sorumluluk sahibi oldu, işlere daha sıkı sarıldı.

Romeo sayesinde dizide sokak hayvanlarına farkındalık yaratıldı ve “Satın alma sahiplen.” mesajı verildi. Lütfen özellikle bu soğuk havalarda elimizden geldiğince onlara su ve mama vermeyi, sevmeyi ihmal etmeyelim. Tabii imkanı olanlar da petshop’lar yerine sokaktaki canları sahiplensinler.

 

 
   
 

 

Tabii Barış da Verda’yı gördüğü günden beri O’nunla ilgileniyor. Maalesef bu yüzden Efe ile araları açılacak, hatta açıldı bile. Verda’nın dans dersi vereceğini öğrenen Barış da derse yazıldı ve hatta derste Verda ile eş bile oldu. Tabii meraktan oraya gelen Efe bunu görür de kıskanmaz mı? ^^ Efe’nin Verda’yı dans ederken seyrettiği sahne Medcezir’deki Yaman – Elif sahnesinin neredeyse birebir aynısı olsa da ben sevdim. Aybüke Pusat’ın böyle bir yeteneği varken dizide onu kullanmak doğru bir hareket ve böyle bir durumda yazılabilecek sahneler de benzer olacak, bu kaçınılmaz. Sahnedeki dans müziği güzel bir seçimdi. Büyülü bir havası vardı. Bu sahnelerde Verda’nın da Efe’yi görünce Barış’la eş olduğu için rahatsız olması, Efe’nin kıskançlığı fark edip buna sevinmesi gözümden kaçmadı.

 

Şahin Tepesi 3. Bölüm

 

Dizide Melek bolca pudra tonları ve beyaz giyiyor. Her iki renk de oyuncuya çok ama çok yakışıyor. Kesinlikle bu tonlarda giyinmeye devam etmeli. Tuna’nın ise pırıltılı göz makyajına bayılıyorum ve kendini gösteren giyim tarzını O’na yakıştırıyorum. Genel anlamda mekan seçimleri, kıyafetler, makyajlar, aksesuarlar çok yerinde. Rejiye, görüntü yönetimine ve kurguya zaten sözüm yok. Başta da belirttiğim gibi senaryo toparlarsa dizi hak ettiği ilgiyi görecektir.

 

Finalde Cem’le ettiği kavga ile öfkelenen Mete’nin çektiği videoyu Tuna’ya yolladığını gördük. Videoyu seyreden Tuna şaşkın ve korkuluydu. Ama bence ilk şoku hızla atlatacak ve Mete’nin şantajından iyi bir planla kurtulacaktır.

 

Peki sizler bu bölümü nasıl buldunuz?

 

Dizi ile ilgili diğer yazılara göz atmak isterseniz Şahin Tepesi kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Şahin Tepesi  4. BÖLÜM FRAGMANLAR

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Gözde E.

  @zge_z:disqus @aslininsureti:disqus @ahmetadar:disqus @disqus_1mt2w2idMZ:disqus

  Bu akşamki etiketimiz: #küllerindendoğmak

  Herkese iyi seyirler 🙂

 • Nur

  Yeni jenerik feci:) Hiç sevmedim. Perili Köşk gibi, siyah, karanlık. Allahtan dizinin kaza ve ihmal ile ölüme sebebiyet verme konusu hariç karanlık tema’sı yok. Acaba hayalet görmeli, halüsinasyonlu falan bir şey mi yapacaklar?

  Dün bu sezon izlemeye başladığım Çarpışma ve Şahin Tepesi’nin Sosyal Medya yorumlarına baktım. Reytingler yükselir mi azalır mı bilmem reyting konusundan bağımsız olarak yazacağım. Durum ya da gidişat iyi değil.

  BZÇ’nin ilk 1-2 bölümü hariç Sosyal Medya yorumları içeriğe, karakterlere, hikayeye, kurguya yönelmişti. Tutan dizilerde hep böyle oluyor.

  Bir tespit yapacağım:)
  Tamamen kişisel gözlemim.

  Sosyal Medyada izleyici yorumları dizinin içeriğine ilişkin olduğunda, eleştiriler, temenniler, tahlil ve tahminler hikaye ile ilgiliyse o dizi tutuyor. Oyuncuların fanlarının mesajları, dizideki aşkın fanlarının mesajları falan içerikten fazlaysa ve hep hayranlık, beğeni üzerineyse o dizi sorunlu oluyor.
  Çarpışma’yı Kıvanç, Elçin, Alperen hayranları basmış bir miktar da Onur Saylak için diyenler var.

  Mesela Veli hakkında yorumların nerdeyse tamamı tahmin içeriyor “ben zaten demiştim, bilmiştim” demek için yazılmış gibiler. Merak beraberinde tahmin de getirir ama burda merak eksik. İrdeleme, didik didik etme çok az

  Kıvanç ve Kadir henüz birbirinden ayrılamamış. Behlül’de ve Kuzey’de Kıvanç değillerdi.

  Bunlara Çarpışma yorumlarında değinirim , burdan varacağım yer Şahin Tepesi, “efda” çifti. Yeni jenerikte çok belirginler Sosyal Medya’da da öyle.. Bence iyi bir şey değil bu.

  Çukur’da yapımcı başrolümüz Çukur demişti ya, başrolün Çukur olduğu bölümler Çukur’u fenomen yaptı. Ne zamanki karakter için Çukur geri plana atıldı reyting yüksek olsa bile o ruh kayboldu.
  Şahin Tepesi’nin başrolü Şeb-i Verda olmalı bence. Tutar mı tutmaz mı bilmiyorum ama en azından yok efda yok bilmem ne, onlardan daha fazla şansı olacağına inanıyorum.

  • Gözde E.

   Sana BZÇ’ye geri dön demek istiyorum, BZÇ bırakılacak dizi mi :((((
   Şeb-i Verda başrol olsun güzel bir tespit, belki de hikayenin fena yazılmıyor olmasına rağmen dizinin yeterli ilgiyi görmeme sebebi budur.

   • Nur

    BZÇ’yi seviyorum ben. Bu iki yeni diziyi tanımak için ara verdim, izlemediğim bölümleri izleyip yine yetişirim. Şahin Tepesi’ne Ebru Özkan için başladım Çarpışma ise aksiyon konseptiyle ilgimi çekmişti. Bu haftaki bölümleri de izleyip bakacağım.

    • Gözde E.

     Yetiş yetiş sevinirim 🙂 Ebru Özkan cidden iyi oyuncu seviyorum ben de.

    • Gözde E.

     Nurrr BZÇ’de bu hafta Hünkar-Fekeli sahneleri vardıııı 🙂

 • Gözde E.

  Jeneriği sevdim 🙂
  @ahmetadar:disqus @disqus_1mt2w2idMZ:disqus @aslininsureti:disqus @zge_z:disqus ve diziyi seyreden diğer dostlar.

  https://www.youtube.com/watch?v=N_sKfHqXBLA

  • Ahmet Adar

   Jenerikte ismi bulunan Esra ergün hangi rolde?The protectoru d.Boxtan seyredip yorumlarmısın?

   • Gözde E.

    Esra Ergün Nilüfer’in kızı olabilr mi acaba?
    Türe hakim değilim esasında ama The Protector’u Netflix’ten seyredebilirim abimin üyeliğinden :))

 • Nur

  Merhaba Gözde. Ellerine sağlık.

  Beğenilerimiz aynı. Melek ve Erkan’ı çok beğendim yeni bölümde yeni sahnelerini göreceğime seviniyorum iki oyuncunun uyumu harika olmuş şimdiden bu ilişkinin arasına nifak sokacak kişilere laflar hazırlıyorum:)

  Tuna; belki henüz erken olduğu için bana zeki, azimli, rekabetçi bir iş kadını duygusu vermiyor. Deniz’e anneliğini sevdim ama Efe’ye sevmedim. Oğlunun sevgilisine karışması, santajla uzaklaştırması kafamda bir türlü oturmadı. Aslında her iki annenin de çocuklarının arkadaşlarına, sevgililerine müdahele etmelerini garipsiyorum. Tuna, Ceylan’ı da sevgilisinden ayırmış çok tuhaf geldi bana. Tuna’yı biraz daha tanımaya ihtiyacım var. Hastalıklı bir sahiplenme duygusu mu, kontrol budalalığı mı, başka bir kişilik bozukluğu mu, çıkaramadım.

  Efe ve Verda dizinin genç izleyicileri için sanırım, bence sakıncası yok. Gençler onlarda kendilerini görüp azcık hâyâl kursunlar:)
  Deniz ve Cem’i sevdim. Onlar bana diğer çiftten daha derin geliyor. Sevgili olsalar da olur olmasalar da.

  Cem’in İzmir’den abisi ile gelen kız arkadaşı mevzusu nereye bağlanacak bilmiyorum onlara karşı henüz bir şey hissetmiyorum.

  4.haftanın fragmanlarını yukarıda gördüm. Parfümde eksik kokuyu Melek’in Erkan’ın gönderdiği bukette bulması çok hoş olmuş. Parfüm konusu ilgimi çekiyor böyle romantik bir detayla açmalarını çok sevdim.

  Umarım reytingler yükselir. Soğuk kış günlerinde sıcak bir dizi, özellikle buketten sonra:)

  • Gözde E.

   Merhaba Nur, teşekkür ederim 🙂
   Melek – Erkan ilişkisine nifak sokacaklara lafları birlikte edelim :))
   Tuna’nın Efe’nin ilişkilere tavırları kaynanalık galiba, erkek annelerinde böyle şeyler görülüyor diyorlar, bilmem katılır mısın bana? Tuna için yazdığın kişilik sorunu teorilerinin ikisi de doğru bence.
   Ben 34’üm ama EfDa’yı seyredip ben de hayal kuruyorum :))) Galiba aşksızlıktan. 😀
   “4.haftanın fragmanlarını yukarıda gördüm. Parfümde eksik kokuyu Melek’in Erkan’ın gönderdiği bukette bulması çok hoş olmuş. Parfüm konusu ilgimi çekiyor böyle romantik bir detayla açmalarını çok sevdim.” Güzel bir detay bu gerçekten de. İnce düşünülmüş, sevdim çok.

 • Ahmet Adar

  Güsel ,ayrıntılı yorumların için eline emeğine sağlık,Gösde Hanım.Senin de belirttiğin gibi Efe-Verda aşkı başladı.4 bölümde iyice şiddetlenir.Aslıhan Karalar ,seriden ayrılmadığına göre ,hatta arkadaşı Sedayı da evine aldığına göre,Efe’nin Verdaya kapıldığını Farkeden Tuna Akdora hemen önlemini alıp,Esgiyi tekrar gerisin geriye Efenin hayatına sokar.Sedayı kimin oynadığını bulabilirmisin ben bulamadım.Nilüferi oynayan Neşe Baykenti ben de beğendim.Erkan ünlü bir avukat. Büyük bir hukuk firması var ve uzun süreli bir evlilikten sonra ın 40 yaşında karısından ayrılmış. Çok yakışıklı ve zengin olduğu için çok gözde. Şahin Holding’in hukuki işlemleri de onun şirketinin sorumluluğunda. Tuna ve Demir’in de yakın arkadaşı. Erkan zeki bir adam Ceylan’ın onunla ilgilendiğinin farkında ama o Melek’ten hoşlanıyor ve evliliğini de Melek için bitirmişErkan hakkındaki set tv de ki bu karekter analisinden de anlaşılacağı gini Tunanın Erkana İhtiyacı var,Erkanın Tunaya değil.Acaba,Esgi,Efeyi,Verdadan kıskanınca ne gibi kötülükler yapacak.Tunaya ölümüne bağlı Tunanın adamı Yılmas Rolünde Çukur serisiyle tanıdığımıs Çağrı Atakan oynuyor.Çukurda beğenilince Amötör oyunculuktan profesyonelliğe geçmiş.Cemin parasını yemek isteyen Ayçanın ağabeyi rolünde Çukurova Konservatuarından mesun olan Barış Akkoyun oynuyor.Konağın hismetlisi Güldeste rolünde de
  Aze Su Güler gayet başarılı,kendisi daha önce 3,sayfa filminde Sibel karekterini canlandırmış.Bakalım Tuna Meleğe ortak olacak olan Süreyya Gürsel Evrenin canlandırdığı Samet karekterine nasıl bir. tepki gösterecek.

  • Gözde E.

   Teşekkür ederim Ahmet Bey, hoş geldiniz. Tuna’nın Ezgi’yi geri getireceğini hiç düşünmedim ama dediğiniz gibi olursa da şaşırmam. Belki de gözüne kestirdiği başka kızlar vardır cemiyetten oğluna.
   Erkan’ın çocuğu var mıydı? Bize bu konuda bilgi verilmiş miydi hatırlayamadım.
   Seda’yı kim oynuyorsa oyunculuğunu beğenmedim ben, ya siz?
   Samet de evli değilse Melek’ten etkilenir bence. 🙂