Killing Eve – Seri Katilin Sevimlisi Olur mu?

Bu aralar en keyif alarak izlediğim dizi: Killing Eve. Dizi kategori olarak polisiye – drama olarak görülse de içine öyle güzel ve güzel olmasından öte abartısız komedi unsurları eklenmiş ki bir suikast izlerken kendinizi gülümserken bulmanız mümkün.

 

 
   
 

Killing Eve

 

 

Bırakın dramı, polisiyeyi hatta komediyi  bu diziyi sırf Villanelle’in kıyafetleri için bile izleyebilirim…

 

 

 

Söyleyin bakalım bu  kadar sevimli bir seri katil olabilir mi?

 

Bölümler boyunca Villanelle’in hedefine her kilitlendiğinde sahne sonunun ‘ölüm’ olacağını tahmin etseniz bile ekrana keyifle bakabiliyorsunuz…

 

 

Bir psikopata bir psikopat olduğunu söylemenin onu üzeceğini de öğrendiğimiz serinin ilk sezonu sadece 8 bölüm.  Gelelim haberlere, bir iyi bir de kötü… Önce kötü haber, finale sadece bir bölümcük kaldı. İyi haber ise dizi ikinci sezon onayı aldı ^^

Bakalım sezon finalinde Eve ile Villanelle’in yolu bir kez daha kesişecek mi?  Twelve’i oluşturanlardan hangi isimler ortaya çıkacak?

Ve hele bir de final fragmanı var kiii…  Hoops, henüz izlemeyenler için spoiler vermeyeyim.

Mutlaka izleme listenize alın ^^

 

 
   
 

 

 Killing Eve Konu ve Oyuncular

 

Luka Jennings’in kısa öykülerine dayanarak senaryosu Fleabag’ın yıldızı Phoebe Waller-Bridge tarafından kaleme alınan dizi; psikopat bir suikastçı ve onu yakalayıncaya kadar peşini bırakmamaya niyetli iki kadının hikayesini ekranlara getiriyor.

 

Killing Eve
İkinci Karşılaşmada silahlar çekilir ^^

 

Eve (Sandra Oh), güvenlik hizmetinde çalışan ve masa başı işi nedeniyle casus olma hayallerini gerçekleştirme konusunda canı sıkkın, hazır cevap bir kadın; Jodie Comer’in hayat vereceği Villanelle ise şiddet uyguladığı işinin getirdiği lükse düşkün, zarif ve yetenekli bir katil. Bu son derece zeki ve birbirlerine aynı derecede takıntılı iki kadının yollarının kesiştiren suikast onları bir kedi-fare oyununun içine sokacak ve ikili kıyasıya bir rekabet içine gireceklerdir.

 

Bir seri katil nasıl durdurulur?

Başrollerini Jodie Comer ve Sandra Oh’un paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Darren Boyd, Sean Delaney, Owen McDonnell, Fiona Shaw, David Haig ve Kim Bodnia gibi isimler de bulunuyor.

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Ahmet Adar

  evet beni hayal kırıklığına uğratan bir final oldu.serinin yaratıcısı Phoebe Waller Bridge fleabagdaki alaycı tavrını ve drama ile komediyi içiçe geçirme becerisine burada da devam etti.bana göre seyirci ile yine dalgasını geçti.karşılıksıs bir sürü soru bıraktı.Örneğin Eve’nin patronu Carolin niye hapishanede vilanell ile görüştü.Havva vilanele aşkını itiraf ettikten sonra niye bıçakladı.sonra niye kurtarmağa karar verdi.Vilanellin Constantinenin ve sevgilisi Annanın ölümlerinden hiç etkilenmemesi hiçbir ahlaki ve duygusal pusulası olmadığını gösterdi.Villanelin ikide bir Constantine niye benimle sevişmedin diye sorması da çok saçma geldi.ama Phoebenin fleabag ve crasshing serilerinde de görüldüğü gibi mantık aramamak gerekli.Phoebenin tek amacı seyirciyi sinirlendirmek,rahatsıs etemek,bu nedenle casus hikayesi olarak başlayan seri 2 kadının takıntılı kanlı aşk hikayesine dönütü.12 teşkilatı hem Eve’ninhem de Vilanellin ayni teşkilata çalıştığı gerçeği önemini yitirdi.Vilanelli canlandıran Jodie Comer bu projeyle Emmyi haketti.

 • Ahmet Adar

  Bu gün seson finali yapacak olan seriye kimsenin yorum yapmaması çok kalp kırıcı,bütün dünyanın ilgilendiği bir seriye bu kadar ilgisis kalmaları beni gelecek hakkında ümitsisliğe sevketti.ayni durum The Hand maid’s tale de var.

  • fragmanı izlediniz mi? O çocuk nereden çıktı? Merakla bekliyorum.

   The Hand maid’s tale’i izlemedim 🙁

 • Canan

  Derhal aldım listeme 💕

 • Ahmet Adar

  teşekkürler,eline,emeğine sağlık.okuyucularını böyle muhteşem bir projeden haberdar ettiğin için.bu projeyi 4 kadın ortaya çıkarıyor.Yapımcı Sally Woodward,senarist Phoebe waller-Bridge ve oyuncular Sandra Oh ve Jodie Comer.Sally Woodward röportajında en çok ilgi çeken ingilis tv projesi olduğunu söylüyor.Gerçekten doğru.o kadar başarılı ingilis yapımları arasında en ilgi çekeni oluyor.Phoebe Waller 33 yaşında 19 yaşından beri oyunculuk yapıyor.Crashing ve fleabag(pire torbası)nı hem oynayıp hem yasmış.killing evede ilk defa yönetmenlik yapıyor.Jodie Comer 25 yaşında 15 yaşından beri oyunculuk yapıyor.Phoebe Vilanell rolünü kendi oynamayıp,Jode’ye vermiş.onu tam değiştirip,şekillendirmiş.şimdiye kadar oynadığı karekterlerden çok farklı çok daha sevimli bir karekteri başarıyla canlandırmış.Killing Eve bir kedi fare hikayesi ama kedi de farede kadın.fareyi canlandıran( Eve Polastry) -Sandra Oh ,casus kadın havva rolüyle insanları koruyor,casusları avlıyor,ama evinde bir patlama olduğunda üst kata çıkıp saklanıyor.Vilanell’in ahlaki pusula yoksunluğu bu karekteri çekici yapıyor.Tabi bu projenin yaratılmasındaki 5inci kadını BBcCAmerikanın başkanı ve genel müdürü Sarah Barnettin başarısını ve gayretlerini de yok saymak mümkün değil.

  • Merhaba Ahmet Bey, siz önermiştiniz bu diziyi sanırım. Çok teşekkürler… Çok sevdim…
   Yazıdan daha detaylı bilgiler için ayrıca teşekkürler…